Skocz do zawartości
Macias666

Sb Live5.1 Vs Nvidia Soundstorm Dolby Digital 5.1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

na poczatku chce bardzo przeprosic jak taki temat juz sie pojawil ale zalezy mi strasznie na czasie a nie moglem nic znalesc na ten temat....

 

chodzi o to ze chce kupic nowa plyte Abit NF7-S i potrzebuje dobrej karty do odtwarzania muzyki ....

 

i czy kupic SB live 5.1 czy ten dekoder NVIDII sie nadaje .... jak wypada porownanie tych dwoch kart ??

 

tylko nie mowcie mi ze najlepiej audigy 1/2 bo nie zalezy mi na bajerkach do gier czy na 1000 wejsc.... potrzebuje poprostu dobra karte do odtwarzania muzyki za rozsadne pieniadze ....

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po zakupie NF7-S przez jakiś czas używałem SB Live'a. Ale jak raz posłuchałem muzyki i zobaczyłem jak chodzą gry na SS - SBLive wylądował w pudełku.

 

SS prawie wcale nie obciąża CPU tak jak Live

 

Zainstaluj najnowsze drivery do SS, są zdecydowanie lepsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Analogowo podłączany tylko SBLive...zapomnij o SS po analogu - proponuje dobrze poszukać na forum najpierw, bo to tylko tutaj jakiś zlot milosnikow SS sie trafil

1213738[/snapback]

Po pierwsze nie zlot miłośników SS.

 

Jeśli chodzi o dzwięk analogowy to domyślam się że mówisz o SBLive -> ASIO + Foobar. Nie jestem wiecznym łowcą najlepszego dźwięku. Na pewno nie robiłbym sobie kosztów dokupująć dodatkową kartę, która nie daje mi nic w porónaniu do SS (mam na myśli odtwarzanie dźwięku)

 

Nigdy ale to nigdy SB Live nie będzie lepszy pod względem wydajności w grach od SS.

 

Stąd możesz ściagnąć drivery do nForce'a:

 

http://www.nvidia.com/content/drivers/drivers.asp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zamierzam się spierać na temat siłą rzeczy nie do udowodnienia, każdy słyszy inaczej...wątek było karcie do muzyki, nie o karcie do gier z tego co zauważyłem :rolleyes: - a w tej roli SB kopie SS w tyłek aż huczy, i to nawet bez użycia kx+foobar+asio+otachan ;)

 

Równie dobrze można kupić tańszy model płyty (zwłaszcza że z reguły najwyższy z serii różni się od pozostałych właśnie obecnością SS) a zaoszczędzone pieniążki przeznaczyć na dźwiękówkę (koszt używanej - 50 złotych - potworne pieniądze ;) )

 

Różnica wydajności w grach jest , ale nie jest znowu tak kolosalna...przy wyłączonym EAX (który i tak jest do niczego) spadek jest rzędu kilku procent.

 

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mciej mowisz ze ss az tak bardzo odbiega od sb na analogu ?

nie kumam wsumie dlaczego ... czyzby zaklucenia powodowane przaez plyte byly az tak bardzo slyszalne ?

na grach mi nie zalezy a juz szczegolnie na wydajnosci ... :) (pierwszy raz slysze pojecie wydajnosc karty dzwiekkowej :P ) zalezy mi najbardziej na odtwarzaniu muzyki ....

tylko tez bez przesady bo chodzi tu o jak najlepsze odtworzenie mp3 wiec jakos na wyjsciu pozostawia wiele do zyczenia

czy ten ss zawiedzie moje oczekiwania ? czy sb bedzie naprawde slywszalnie lepszy ? czy moze jednak roznica o ile bedzie to bedzie praktycznie nieslyszalna ?

moze macie jakies linki z testami tego ss ?

 

dzieki i pozdrawim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica będzie wyraźnie słyszalna dla każdego normalnie słyszącego człowieka posiadającego głośniki o wartości większej niż 100 zł za komplet ;) (o dużym HIFI już nie mówię). Zależy to od sposobu implementacji układu na płycie (te zakłócenia mogą mieć więc większe lub mniejsze znaczenie) jak i od użytego kodeka( Abit NF7S ma Realteka ALC650 - czyli shit :? ). Z Live po analogu wyciśniesz dużo więcej, a jeżeli zapoznasz się z tym http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=63498 topikiem i ustawisz swoją kartę według wskazań tam zawartych, to jakość będzie jeszcze znacznie lepsza.

 

Podsumowując - z tych dwóch układów do muzyki tylko Live :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mciej widze ze jestes nieco obcykany w temacie wiec osmiele sie zmienic pytanie ... :D

chodzi o karte do sluchania muzyki na dobrym sprzecie 2.1

jaka karta sie najlepiej nada : LIVE, A1, A2 ??

z tego co ja slyszalem to a1 i a2 sa tylko uzbrojone w bajerki do gier i rozne inne mozliwosci ale jezeli chodzi o jakosc dzwieku to jest to to samo co live

mowiac "dobry sprzet" nie mam na mysli niewiadomo jakiego sprzetu za niewiadomo jaka kase tylko dobre glosniki na dobrym wzmacniaczu i jako ze zrodlem dzwieku ma byc komp to chcialbym kupic najlepsza karte do moich potrzeb czyli mp3, filmy, czasem gry ... za logiczne pieniadze

 

z gory dzieki i pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niedawno rozwazalem bardzo podobny problem do twojego:

kupic SB czy kozystac z Realteka ALC650 na epoxie i niestety po wymianie sprzetu audio (narazie czesciowej) na 3-drozne kolumny 2x180W + stary wzmacniacz 2x15 :oops: (narazie szukam czegos spelniajacego moje wymagania zwlaszcza fifnansowe) pojawil sie pewien problem ale od poczatku:

wzmacniacz jest podlaczony do kompa kablami o dlugosci okolo 10m (troche dlugie) i po uruchomieniu kompa w glosnikach bylo slychac buczenie wiec wymienilem kable bo myslalem ze to ich wina (byly najslabszym ogniwem teraz mam duzo lepsze) ale nie bylo prawie zadnej roznicy (dodam ze np radio czy magnetofon puszczone na ten wzmacniacz gra czysto) no to kolejny element karta dziwekowa pozyczylem SB live player (czy jakos tak stara karta kumpel ma ja juz z piec lat) ogromna roznica zero buczenia a jaki bas!!! wiec kupilem SB Audigy LS - tylko to mieli w sklepie i jestm narazie zadowolony ale ja nie gram na kompie wiec efekty typu EAX mnie nie interesuja dla mnie wybor jest oczywisty SB a jaka wersja to juz zalezy od ciebie

 

@all

moze mi ktos powiedziec czy na LS-a sa KX i co to wogole mi da jezeli uzywam sprzetu stereo ??? i ewentualnie gdzie tego moge szukac albo poczytac o tym jakis artykul ?

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tym buczeniem to tez maialem na live!24bit tez wymienilem przewody 4xok.6m, ale wystarczy wyciszyc wszystkie nieuzywane wejscia, ktore sa orginalnie wlaczone. moze to bylo powodem twojego buczenia.

1215681[/snapback]

 

nawet nie pisalem o tym bo dla mnie jest to oczywiste ale mnie buczal kodek na plycie a nie SB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko pieknie, tylko kazdy rev plyty glownej z SS powinno sie testowac na jakosc przetwornika analogowego w RMAA ( bo bywa z tym tragicznie ) I z tego co pamietam to tlyko Abit w pierwszych rev , zadbal o dobra jakosc sygnalu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mciej widze ze jestes nieco obcykany w temacie wiec osmiele sie zmienic pytanie ... :D

chodzi o karte do sluchania muzyki na dobrym sprzecie 2.1

jaka karta sie najlepiej nada : LIVE, A1, A2 ??

z tego co ja slyszalem to a1 i a2 sa tylko uzbrojone w bajerki do gier i rozne inne mozliwosci ale jezeli chodzi o jakosc dzwieku to jest to to samo co live

mowiac "dobry sprzet" nie mam na mysli niewiadomo jakiego sprzetu za niewiadomo jaka kase tylko dobre glosniki na dobrym wzmacniaczu i jako ze zrodlem dzwieku ma byc komp to chcialbym kupic najlepsza karte do moich potrzeb czyli mp3, filmy, czasem gry ... za logiczne pieniadze

 

z gory dzieki i pozdro

1215319[/snapback]

Z Live jest sens się przesiadać w zasadzie tylko na A2, A1 to jest w istocie karta prawie bliźniacza w stosunku do Live, wielkich różnic w brzmieniu raczej nie uświadczysz (inna sprawa że cenowo są w tej chwili dość zbliżone do siebie).

 

Jako karta do muzyki A2 się sprawdzi, zwlaszcza ze dalej mozesz podpiąć pod nią kxy (chociaż nie działa to zdaje się tak dobrze jak z Live), ale powyżej tych magicznych 300 zl za kartę wybór jest już sporo większy; do tej kwoty a2 to chyba najlepszy wybór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zamontowałem starego SB Live by sprawdzić jak to wygląda w rzeczywistości, i jak na razie musze powiedzieć ze mniej obciąza procka przy słuchaniu muzy. Na SoundStormie podczas odtwarzania mp3 od 0% do 8% ( skoki do 8% tylko co kilka sekund ), SB Live od 0% do 2% ( bardzo rzadkie skoki do 2% ).

Co do jakości dzwięku to cięzko mi ocenić, jest trzecia w nocy i wydaje mi się ze grają podobnie. Mozliwe ze jak się wyśpie to odzyskam słuch i będe w stanie ocenić która karta zostanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra juz jestem po testach jakości dzwięku :)

SB Live juz zostanie na dobre w kompie.

Nawet na standartowych sterownikach Live mniej szumi i ma głębszy bass, testy były robione na wyjściu analogowym, zestaw grający to jakiś 15 letni wzmacniacz Technics klasa A+ i kolumny tez tej firmy 2 x 120W.

Zrobiłem tez test jakimś programem RightMark Audio...

Sound blaster: http://jg5.republika.pl/tweak/test/sb.htm

SoundStorm: http://jg5.republika.pl/tweak/test/ss.htm

Nie potrafie zinterpretować tych wykresów, jedynie tabelka Summary mi najwięcej mówi, moze komuś się przyda :)

 

EDIT:

Chyba bede musiał powtórzyć test w RightMark Audio Analyzer na SB Live, bo coś za dobrze wypadł, porównuje wyniki innych na tej karcie i się znacznie róznią...

Fotka Liva: http://jg5.republika.pl/sb/4.jpg

Edytowane przez jg5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wynik Live jest stanowczo za dobry, prawdopodobnie zrobiłeś analize sygnału zapisanego na dysku zamiast spinać line-out z line in.

 

Klasa A+ we wzmakach Technicsa to marketingowy chwyt który nic nie znaczy :wink: (za to sprzedawcy na allegro uwielbiają o tym trąbić :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...