Skocz do zawartości
soska66

Konfiguracja Dns I Poczty

Rekomendowane odpowiedzi

dns mam skonfigurowany w ten sposob:

named.conf:

zone "soha.pl" IN {

        type master;

file "soha.pl";

  };

 

zone "169.108.62.in-addr.arpa" IN {

type master;

file "sohaodwrotny";

};

 

soha.pl

@ IN SOA soha.pl. root.pl. (

      1      ; Serial

                3600    ; Refresh every hour

                900    ; Retry every 15 minutes

                3600000 ; Expire 1000 hours

                3600 )  ; Minimum 1 hour

    IN NS  soha.pl.

    IN MX 10 soha.pl

 

k1 IN A 62.108.169.139

k2 IN A 62.108.169.153

jak skofnigurowac poczte za pomoca programu 602Pro Lan Suite zeby poczta dzialala. a moze blad jest w dns'ie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra....ma dwa kompy - k1 (62.108.169.139) i k2 (62.108.169.153). sa to poddomeny soha.pl (k1.soha.pl i k2.soha.pl) i jednoczesnie dwa sasiednie komputery. to jaki mam nadac IP soha.pl......i wogole to mam wpisac jeszcze IN A soha.pl?? czy soha.pl IN A "........" - co tutaj?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra....ma dwa kompy - k1 (62.108.169.139) i k2 (62.108.169.153). sa to poddomeny soha.pl (k1.soha.pl i k2.soha.pl) i jednoczesnie dwa sasiednie komputery. to  jaki mam nadac IP soha.pl......i wogole to mam wpisac jeszcze IN A soha.pl?? czy soha.pl IN A "........" - co tutaj?

1213427[/snapback]

Dla przykładu, jeśli Twój serwer z fqdn soha.pl ma ip 10.0.0.1 to:

IN A 10.0.0.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprawiłem wszystko o i teraz mam tak:

 

named.conf

zone "." IN {	type hint;	file "caching-example/named.ca";};zone "localhost" IN {	type master;	file "caching-example/localhost.zone";};zone "0.0.127.in-addr.arpa" IN {	type master;	file "caching-example/named.local";};zone "soha.pl" IN {        type master;	file "soha.pl";  }; zone "0.4.10.in-addr.arpa" IN {	type master;	file "sohaodwrotny";};

 

soha.pl:

@ IN SOA soha.pl. root.soha.pl. (       1      ; Serial                3600   ; Refresh every hour                900    ; Retry every 15 minutes                3600000; Expire 1000 hours                3600 ) ; Minimum 1 hour           IN NS k1.soha.pl.      IN NS k2.soha.pl.      IN MX 10 mail.soha.pl.      IN MX 20 poczta.soha.pl.    k1 IN A 10.4.0.58mail IN A 10.4.0.58poczta IN A 10.4.0.58k2 IN A 10.4.0.59

sohaodwrotny:

@ IN SOA soha.pl. root.pl. (	1      ; Serial        3600   ; Refresh every hour        900    ; Retry every 15 minutes        3600000; Expire 1000 hours        3600 ) ; Minimum 1 hour    IN NS k1.soha.pl.    IN NS k2.soha.pl.    IN MX 10 mail.soha.pl.    IN MX 20 poczta.soha.pl.58 IN PTR k1.soha.pl.58 IN PTR mail.soha.pl.58 IN PTR poczta.soha.pl.59 IN PTR k2.soha.pl.

DNS dziala, wszystkie hosty odpowiadaja

 

Zakladam dwa konta w 602Pro LAN SUITE, zakladam tez konta w Outlook'u, wszystko dziala, poczte wysylam z jednego konta na drugie. wszystko pieknie, poczta wyslana.

 

Ale nie moge jej odebrac

 

LAN SUITE na zmiane-raz pokazuje ze mam wiadomosci w skrzynce po czym je kasuje, a raz ze mam skrzynke pusta. Co ciekawe dizje sie tak na zmiane czyli......usuwa je, pokazuje,ze nie ma po czy (bez mojej ingerencji ) pokazuje ze znow wiadomosci sa. odpalajac skrzynke w telnecie nie widzi wiadomosci (0 messages). w outlooku tez nie moge ich odebrac. Co jest jheszcze nie tak

 

Jeszcze raz: wysyla, ale nie odbiera (polowicznie;))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[cut]

    IN MX 10 mail.soha.pl.

    IN MX 20 poczta.soha.pl.

 

58 IN PTR k1.soha.pl.

58 IN PTR mail.soha.pl.

58 IN PTR poczta.soha.pl.

59 IN PTR k2.soha.pl.

[/code]

Wytłumacz mi sens ustawiania dwóch mx'ów na ten sam host :]

 

DNS dziala, wszystkie hosty odpowiadaja

 

Zakladam dwa konta w 602Pro LAN SUITE, zakladam tez konta w Outlook'u, wszystko dziala, poczte wysylam z jednego konta na drugie. wszystko pieknie, poczta wyslana.

 

Ale nie moge jej odebrac

 

LAN SUITE na zmiane-raz pokazuje ze mam wiadomosci w skrzynce po czym je kasuje, a raz ze mam skrzynke pusta. Co ciekawe dizje sie tak na zmiane czyli......usuwa je, pokazuje,ze nie ma po czy (bez mojej ingerencji ) pokazuje ze znow wiadomosci sa. odpalajac skrzynke w telnecie nie widzi wiadomosci (0 messages). w outlooku tez nie moge ich odebrac. Co jest jheszcze nie tak

 

Jeszcze raz: wysyla, ale nie odbiera (polowicznie;))

1213850[/snapback]

No cóż - nikt tu nie jest jasnowidzem, jeśli serwer pocztowy jest na linuxie, to zacznij od przejrzenia /var/log/maillog - a czy poczte masz po wysłaniu na koncie, czy też nie, sprawdzaj albo bezpośrednio na serwerze (less /var/spool/mail/nazwa_konta) albo telnetem na pop'a

telnet serwer.pocztowy 110

user uzytkownik

pass jego_haslo

list (jak jest cos to: retr 1)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...