Skocz do zawartości
ziomal155

Wszystko O Msi Kt880 Delta-fsr

Rekomendowane odpowiedzi

tu sie chyba plyta konczy.mosfety nic ci nie dadza bo tu nie chodzi o zasilanie proca.pll napewno zimny?

na poprawienie humoru powiem ci ze na allegro kupilem uzywanego copper shima by thermaltake ktory pomimo ze byl uzywany to mial nie zdjeta folie ochronna;] nie wiem jak ten koles go uzywal ale mysle ze jest dobrym typem;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej koniec plyty chociaz jeszcze poczatku nie widzialem... pamieci chodzily na tej z podpisu 440mhz bez podnoszenia napiecia a nawet 458, testowalem druga podobna kosc i jeszcze gorzej, Kingmax 433 tez nie wyrabial.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

byc moze. tez mam pozyczoną kostke corsair 512 cl2(jakas wersja platinum). i przy fsb 210 wsio chodzi zajebioza(prime itd) ale jak dalem na 220 to juz nawet winda sie nie uruchomila. w biosie jakies dziwne kropki. wydaje mi sie ze top wina pamieci(wszystko bez podnoszenia napiecia na pamieci i przy cl3)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i skonczylem przygode z ta plyta, niestety z negatywnymi odczuciami, nie osiagnalem FSB 220 nad czym ubolewam i powtorze jeszcze raz: MSI kt880 Delta nie nadaje sie do OC (mam nadzieje ze jak ktos zacznie googlac to znajdzie ten post, a jak nie to niech sie meczy) Pozdrawiam wszystkich uzytkownikow tej plyty i wracam do mojego asusa a7v600-x.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i skonczylem przygode z ta plyta....

1304868[/snapback]

Moim zdaniem ta płyta ma swoje plusy (cena, wyposazenie) i minusy ( kłopoty z uzyskaniem wysokich fsb -średnia stabilność, mimo duzej mozliwosci regulacji napiec; u mnie pada co jakis czas dźwięk, "ćwieraknie" stabilizatorów przy dużym obciążeniu cpu). Cięzko mi byłoby polećić ją komukolwiek z czystym sumieniem :( -a szkoda zapowiadało się tak fajnie..... zrezygnowałem dla niej z Asusa przez sentyment dla MSI kt333 ultra 2 c. Moim zdaniem Microstar spada z ligi.

 

Btw. Przypadek ze sklepu znajomego: jakiś czas temu zamówili 10 płyt msi pod p4, na gwarancji wróciło 8!!! serwis nie uznał 2 przypadków!!! Taka seria u bądź co boądź renomowanego producenta :oops: ???- no comments.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Manexus

miałem podobny problem wyłacz duala i sprawdz czy 3d marki chodza normalnie

1290079[/snapback]

Czy w dualu czy bez było/jest tak samo. Pomaga dokładanie kolejnych V na vcore.... ale IMHO 1,675v do uzyskania stabilności przy 11x200 to sporo zwłaszcza dla antka mobile

 

Nic to bawię się dalej :)

Edytowane przez Manexus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...ehh no nie wiem ale moja plyta kosztuje jakies 175 zl i wg mnie jest dosc zblizona do tego MSI... a na asusie fsb 220 osiagam bez problemow a to MSI to porazka jesli chodzi o OC , na temat reszty sie nie wypowiadam bo w takim celu ja kupilem glownie.

Edytowane przez mamcar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Btw. Przypadek ze sklepu znajomego: jakiś czas temu zamówili 10 płyt msi pod p4, na gwarancji wróciło 8!!! serwis nie uznał 2 przypadków!!! Taka seria u bądź co boądź renomowanego producenta :oops: ???- no comments.

1307468[/snapback]

MSI wracaja ostatnio na potege - potwierdzone z kilku sklepow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem ze plyta posiada bardzo slabe fsb. u mnie max 210. troszke malo i nikiedy zwiechy. moze jakis bios by ulepszyl. wie moze ktos czy sa biosy nie z msi tylko modowane przez kogos? z gory dzieki za linka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tą płytke od jakiś 2 tygodni, ale dopiero teraz mogłem ja włożyć do mojego kompa bo nie mialem procka i zasiłki.

 

MSI KT880 Delta rev.1

Athlon 1800xp - AXDA1800DUT3C, JIUCB 0251 TP72, odblokowany mnożnik

256 DDR - TWIM TWOMS 2,5 CL 400MHZ

Gf 4 Titanium MSI 270\513 64Mb ddr 3,6 hyniks

80giga dyska WD 800JB 8MB chashe

 

 

Popierwsze ta plyta ma blokade na PCI i Agp, przynajmniej w mojej wersi czyli rev.1, moze poźniejsze wersje nie mają, bo duzo wiary pisze ze nie ma blokady.

Tak sam zmiana napiecia na procku jest co 0,25 nie ma zadnego przeskoku z 2 na 2.1 nie wiem czemu tak piszecie.

Co do plusów mozna wymienic - cenna

dobre chlodzenie północnego chipsetu - duzy radiator - i nawet nie grzeje sie mocno przy magistralce 200mhz

- dosć dobre wyposażenie - 6USB, sieciówka, sierial ATA i muzyczna

- dość mała plyta - normalane wymiary ATX

- wystarczajace unkcje OC, zmiana napiecuia na agp, ramach i procku oczywiscie

- chodzi na nim 6600GT agp, 500\1000, na nieORT: ORT: ORT: kturych plytakch nie pykaja nowe karty

 

Minusy

- nie wiem, albo ma zle sterowniki muzyczna mi nie pyka dobrze ale za to ma 128 Pci soudnblastera,

- za blisko male tranzytstorki przy podstawce socet A, trzeba uważac jak sie zakłada procka

- tylko 2 fazowe zasilanie, ale wydaje mi sie ze wszytskie teraz nowe plytki tak maja

 

 

Co do OC to nie jest nagorzej, moje procka 1800xp narazie slabo podkrecilem ze wzgledu na slabe chodzenie i mala obudowe mam, ale teraz mam go 9*200mhz i chodzi stabilnie jak skala, bez zmiany napiecia 1,6V, jak sobie zalatwe wieksza obudowe i mysle ze wyciagnie mi ze 2200 mhz hehehe

 

W 3d marku 2001se, w rozdielce 1024*768 ustawniena standardowe, na podkreconym procku 1800mhz 9*200, 10 005 tys. punktów

 

Co do odczytu z pamieci i zapisie do niej to jest taki AIDA odczyt na procku 1800mhz 9*200 2800MB zapis 760mb

Troche sie martwie zapisem ale moze sterowniki do plytki moze cos zmienia ale niechce mi sie ich sciagac hehehe

 

A tak uwazam plytke za bardzo dobara i polcema do taniego zestatu komputorewoge z aspiracjami do OC moze nie ekstremalnego ale dajacego satyfakcje POZDRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oznaczenia nie wiem. ale jak sie siweca wszystie na zielono to dobrze :wink: zartuje. a propo tego biosu. najnowszy oryginalny to 1.8 ale i tak na nim fsb max co udalo mi sie uzyskac to 210. kurcze szkoda trohe. zeby tak do 230 chociarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Kolejny problem to w moim przypadku z uzyskaniem fsb powyżej 200 na athlonie mobile, pamięciach twinmos dual 2x256 (400) cl 2,5

1269967[/snapback]

Mój kuzyn ma tą płyte i komp mu się wiesza w każdym bardziej wymagajacym programie (i grze oczywiscie :) ) gdy ram ma ustawiony na 400Mhz. Myślałem, że wina leży w biosie, ale po aktualizacji nic się nie zmieniło i kuzyn został na DDR 333. Jego pamięci to KINGMAX DDR 400. Druga sprawa to totalnie skaszaniony bios-wcześniej miałem ECS K7VZA i bios był intuicyjny-bo miał podstawowe funkcje tylko :lol: poźniej zmieniłem na ASUS A7V8X-bios bardziej złożony, ale dalej intuicyjny... a tutaj (MSI KT 880) bios zamulasty...wnerwia np. to, że po resecie cmosa trzeba samodzielnie ustawiać szybkość procka... mój kuzyn słabo się zna na komputerach i był załamany... A fajna sprawa to Core Cell.

 

Pozdrawiam!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszecie że nie ma problemów z tą płyta a ja mam bigggggggggggggggggggggg problem

płyta MSI K8T Neo-FSR (MS-6702),sempron 2800+ ram 1x512 ddr 400MHz Twimmos,radek 9550 his'a, nagrywarka i dysk wd caviar 80 GB,

po pierwsze 3 h walki z instalacją windowsa xp zwiechy, restarty itp, pomogło przestawienie w biosie LDT to AGP Lokar Frequency, potem już jakoś poszło , sp1 stery od płytki, grafy progsy winrar, i tak dalej

wieczorem brachol przyjechał po kompa (to nowiótki komp dla jego koleżanki), zaczął kopiować na dysk flimy ,leci leci i nagle frezze , no to restart i już od tąd same problemy monitor się nie załączał , clear cmos i rusza wywala błąd cmos ale daje f2 i rusza na deflutowych nastawach wszystko ładnie pięknie do windowsa ten albo się nie ładuje ,a jak już się załaduje to chodzi do pierwszego ponownego uruchomienia , i znów to samo monitor się nie załącza , clear zworką i chodzi na raz jaka koliwek zmiania w biosie powoduje że komp wogle nie wstaje , wkońcu i po clear cmos windows się nie ładuje restart i ciemnica , chciałem na nowo instalować xp'ka ale nei da rady wywala się zanim dojdzie do tego na jakiej partycji ma go instalować :mur: :mur: :mur: :mur: :mur: :mur: :mur: :mur: :mur: :mur: :mur: jakieś sugestie??

 

ps. dodam jeszcze że najczęstsze błędy z diód diagnostycznych to Early Chipset Initialization. lub wszystko na czerwono co oznaczało by że procek padł (chodził ledwie pare godzin??) i ram przekładałem se swojego kompa 256 kingstona i dalej to samo

Edytowane przez Cappo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie może ktoś z was wie co trzeaba ustawić w biosie MSI KT880DELTA FSR aby na starcie (wczesniej był wyłaczony zasilacz) nie pojawiał się taki komunikat A:DRIVE ERROR PRES F1 TO RESUME.

Co trzeba wyłączyć w Biosie by tego nie było. A po tym jak mi się uruchamia Windows XP wówczas przeprowadza analizę spójności danych. Zaznaczam że mam uruchomiony Core Center.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Załadowałem nowy BIOS 1.9 z strony MSI, do tego zmieniłem naped FDD, Przedziwny błąd znikł ale co uruchomi mi się komputer to sprawdza spójność danych. Zaznaczam że dysk był sprawdzany SCANDISKIEM, i zadnych błędów po gruntownym skanie nie wykazało. Badanie spójności danych znika w momencie gdy zrobię defragmentację Dysku.

Może ma ktoś gdzieś rozpisane ustawienia biosa a bynajmniej opis biosu MSI.Ponieważ ja się już zaczynam w tym gubić. A moze coś jest nie tak z ustawieniami windows XP PRO SP2

Jak co proszę na GG 4147584

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jeszcze raz mam jedno pytanie co znaczy z biosu: " Auto Disable DIMM/PCI Clock" Bo wszędzie szukam o tym ale są wzmianki bez dosłownego wyjaśnienia tej funkcji. Może ktoś by zamieścił opis funkcji z płyty MSI z Biosu a dokłądnie z zakłądki CALL_MENU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielkie !!! Jeżeli chodzi o funkcie Call Menu może by ktoś opisał mniej wiecej co do czego służy, i jakie ustawienia są zalecane dla oworclockerów, optymalne,itp. Tzn co trzeba właczyć/wyłaczyć by móc bezpiecznie podkręcać procesor itd.

A jeszcze mam pytanie czy w MSI KT880 DELTA FSR zegar PCI i AGP jest zablokowany, mam na myśli że podkecanie FSB nie podkeca proporcjonalnie AGP i PCI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie czy ktoś ma pod tą płytę podłączony śledź z bluetoothem i usb? I jak to działa? jak jest z konfiguracją itd. I czy aby ten śledź działał na tej płycie bo ja nie mam możliwości sprawdzić. Ale jak znajde odpowiednie urządzenie to przetestuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie na jakim biosie i na jakiej wersji Core Center płyta pokazuje najprawdziwsze temperatury.????

Bo mam na biosie 1.9 i core center 2.0.0.9 i chyba mi zawyża bo niemożliwe

Temp wody 24'C bloczek X3N, pasta Arctic silver 5 i na CPU w idle pokazuje 38'C a na NB 32'C

 

Co jest grane z ta płytą???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...