Skocz do zawartości
Subon

Czy Będzie Duża Róznica W Wydajnosci?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was!

 

Mam pewną sprawę: To znaczy chcę sprzedać mojego T-breda 2200+@2600+(2150 Mhz)-( podpis) i kupic na allegro 2500+ mobile 1,45V. Oczywiscie na pierwszy ogien poszloby O/C. Załózmy, ze wycisnalbym z niego 2400 Mhz. Bedzie duza roznica w dzialaniu windowsa oraz gier? Na tym mi najbardziej zalezy. Jak myslicie, co bedzie lepszym według Was wyborem:

-zostawic to co mam, czyli 2150 Mhz T-Breda

- kupić AXP 2500+-M 1,45V

Czy odczuje zauwazalny przyrost wydajnosci?

 

Dzieki za wszelkie rady i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Was!

 

Mam pewną sprawę: To znaczy chcę sprzedać mojego T-breda 2200+@2600+(2150 Mhz)-( podpis) i kupic na allegro 2500+ mobile 1,45V. Oczywiscie na pierwszy ogien poszloby O/C. Załózmy, ze wycisnalbym z niego 2400 Mhz. Bedzie duza roznica w dzialaniu windowsa oraz gier? Na tym mi najbardziej zalezy. Jak myslicie, co bedzie lepszym według Was wyborem:

-zostawic to co mam, czyli 2150 Mhz T-Breda

- kupić AXP 2500+-M 1,45V

Czy odczuje zauwazalny przyrost wydajnosci?

 

Dzieki za wszelkie rady i pozdrawiam.

1213630[/snapback]

 

W działaniu Windowsa nie będzie praktycznie żadnej różnicy...

 

W grach raczej też niewielka, bo masz już dość szybki procek, a te 200-300 MHz i dodatkowy cache nie będzie robiło dużej różnicy...

...Różnicę odczujesz i to wyraźnie zauważalną, podczas kożystania z aplikacji graficznych i podczas np. ripowania DVD itp.

 

Moim zdaniem jak już przechodzić to na AMD 64 (w twoim wypadku)..., a jak nie masz wystarczjących funduszy to poczekaj i zbieraj...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Party Boy

tez myslem o takiej zamianie, ale mysle ze subon2 ma racje, zbierac kase na Athlona 64 bo caly czas sa nowe technologie i branza IT niesamowicie sie rozwija, co bys nie kupil to juz jest stare.

Mysle ze za kilka miechow najlepiej bedzi ekupic Athlona 64 na socket 939 na jakiejs dobrej plycie + grafa. Ale gdzies ponad 1000zł trzeba na to szykowac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Party Boy

tez myslem o takiej zamianie, ale mysle ze subon2 ma racje, zbierac kase na Athlona 64 bo caly czas sa nowe technologie i branza IT niesamowicie sie rozwija, co bys nie kupil to juz jest stare.

Mysle ze za kilka miechow najlepiej bedzi ekupic Athlona 64 na socket 939 na jakiejs dobrej plycie + grafa. Ale gdzies ponad 1000zł trzeba na to szykowac :)

1213858[/snapback]

 

Nie wiem o co ci chodzi (tak dziwnie napisałeś)... "myślałem o takiej zmianie, ale myślę że subon ma rację..."

 

 

Nie warto zmieniać proca dla małego wzrostu wydajności...

Jedynym rozsądnym rozwiązaniem jest przejście na nową platformę AMD 64.

 

subon2

 

Po co wogóle chcesz coś zmieniać. Nie działa Ci jakaś gra czy coś? Jeśli tak to napewno nie jest to wina za słabego procka, tylko jak już to karty graf. albo małej ilości ramu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to zalezy jak go postawisz jezeli masz odblokowany mnoznik i mozesz ustawic np. 9*233=2100Mhz to wyniki sa porownywalne do bartona-M 12,5*200.

najlepiej jak najmniejszy mnoznik i jak najwiekasz magistrala.

wymiana raczej mało opłacalna w stosunku do dopłaty a 512 cache niewiele zmienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc:

 

Mój proc chodzi obecnie na 225x9,5 = ok.2140 Mhz (oczywiscie STABLE !)

 

Wyniki w 3d markach: 2001SE-> 14,200 pkt

2003 -> 4390 pkt

 

Witam!

 

Mam zamiar zakupic A64(s754) 3000+ i do tego plyte DFI Lan Party UT NF3 S754. Czy to bedzie wydajny zakup, raczej bez podkrecania nawet powinien byc o wiele wydajniejszy od mojego zestawu...

Co sadzicie o takim zestawie, warto kupic? Mam na proca i plyte max 1000 zł

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...