Skocz do zawartości
fabiozo

2 Kompy W Sieci I Problem Z Pingowaniem

Rekomendowane odpowiedzi

Połączłyem 2 kompy skrętką, na jednym kompie jest dostęp do netu i są 2 karty sieciowe z tego powodu, drugi posiada jedną karte sieciową i jak podłaczam ustawiam IP to w XP pokazuje że połaczono lecz ten z 2 kartami sieciowymi nie pinguje tego 1szego, zasz ten pierwszy inguje drugi. Co to może być ?? firewalle powyłączałem, kabel terż dobry bo sprawdzałem testerem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też miałem kiedyś jaja z kompami, które miałem połączone identycznie jak napisałeś <_<

 

Na obu kompach jest XP ?

 

Weź poustawiaj połączenia za pomocą KREATORA SIECI z XP i problem na pewno zniknie, jak ustawiasz stałe IP podczas łączenia 2 komów przeplotem to często występują jakieś problemy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na obu jest XP tyle że na jednym z SP2 a na drugim bez, ale firewall wyłaczyłem.

A jak brałem przez kreatora to do wyskakuje jakieś ograniczenie połaczenia lub brak (zółty trójkącik) wiec nie wiem co może być ?? teoretycznie powinno być OK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napewno masz dobrze scrosowany kabel ?

Spróbuj przestawić sieć na 10Mbit bo przy crosowaniu miałem też takie jaja.

I najlepiej jak obydwie karty(LAN, i od internetu - lub modem) mają statyczne ip bo wtedy windows nie ma problemu z rozpoznaniem adresu sieci wew. i zew.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tyle że z Internetem mam dynamiczne IP, a kabel musi być dobry skoro damten pinguje mój i spardzałem testerem. jak biore DHCP to w tej sieli LAN mam komunikat: Ograniczenie lub brak łączności. Każdego kogo sie pyta to mówi że powinno być wszysko ok :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

troche nie zrozumialem chodzi ci o to ze 2 komp (ten podpiety do 1 :lol: ) nie ma internetu ..czy o to ze 2 komp nie dostaje zwrotnie numeru IP??

A jak brałem przez kreatora to do wyskakuje jakieś ograniczenie połaczenia lub brak (zółty trójkącik)

heh tez tak ostatnio mialem .. normalnie sobie pracuje na kompie.... robie resa.. i nagle pierdut nie mam sici..czytaj na karcie nvidia lan (zintegrowana z plyta ) we wlasciwosciach pojawia sie zolty trojkacik ze sa ograniczenia.. ip winda wziela z kosmosu ( 163.255.255.255 :mur: ) bramy domyslnej juz nie znalazla......jednym slowem kicha mysle ze to kabel..... zrobilem 2 to samo sprawdzilem na 3 to samo..:/ mysle karta... podpiolem do 2 sieciowki (dual lan roxx B) )ale tez kicha juz wnerwiony na maxa ..... laduje linuxa..a co na to linuxik spox siec odpala wszystko chodzi ip normalny wszystko gra... no to juz wiadomo ze to nie karta tylko system... wielu rzeczy proobowalem zrobic z winda ale nic nie pomoglo ..znaczy pomoglo reinstal :angry: a tak jak ty mialem XP +SP2 i wlasnie chyba masz to co ja mialem czyli zostaje ci tylko reinstalka windy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...