Skocz do zawartości
marcellus

Mac Mini

Rekomendowane odpowiedzi

no no ...

 

zobaczymy tylko jaka bedzie tego cena w Polsce ...

1214497[/snapback]

2200 zl i wiecej ...., 256mb ramu, radek 9200.... za to ladny i maly. jak kto lubi.

 

sam bym takiego barebone'a za mniejsza kase zlozyl.. ale nie tak ladnego...

 

http://sklep.apple.pl/cgi-bin/WebObjects/A....25.0.1.6.5.1.1

Edytowane przez pshem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Małe i ładne, kurde, myślę że mogłe by sie przyjąć w naszym kraju gdyby ludzie mieli w ogóle jakieś pojęcie o komputerkach apple... normalnie wykorzystuje sie je tylko w poważnych zastosowaniach typu studia graficzne/wideo (co jest całkiem logiczne biorąc pod uwagę np możliwości procków G5). A to jest jak dla mnie super sprawa, cena jak na apple rewelacyjna no i w końcu komputer całkiem całkiem... powinni to zareklamować w telewizji to może by sie maci upowszechniły w kraju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Małe i ładne, kurde, myślę że mogłe by sie przyjąć w naszym kraju gdyby ludzie mieli w ogóle jakieś pojęcie o komputerkach apple... normalnie wykorzystuje sie je tylko w poważnych zastosowaniach typu studia graficzne/wideo (co jest całkiem logiczne biorąc pod uwagę np możliwości procków G5). A to jest jak dla mnie super sprawa, cena jak na apple rewelacyjna no i w końcu komputer całkiem całkiem... powinni to zareklamować w telewizji to może by sie maci upowszechniły w kraju.

1245789[/snapback]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A propos ceny: wcale nie jest taka zla, zwazywszy, ze kupiony w USA bedzie kosztowal w przeliczeniu na zlotowki 1500zl, a nie 2200zl. Oczywiscie zlozyc sobie komputer PC z procesorem o podobnej mocy, analogiczna karta graficzna etc w takiej cenie to sprawa kosztow dwa razy mniejszych (choc wcale nie mniejszcyh gdybysmy chcieli zbudowac zestaw o takich rozmiarach, nie wpsominam nawet o designie), ale nie zapominajmy o tym o co tak naprawde chodzi w macintoshach i jakie mozliwosci daja, mimo ze byc moze ich wydajnosc w przeliczeniu na czas wykonywania konkretnych operacji jest nizsza. Ale z drugije strony ile czasu i nerwow oszczedzamy dzialajac w srodowisku Mac OS X. A cena 1500zl jest naprawde do pomyslenia, zwazywszy, ze pod wieloma wzgledami MacMIni z 1.42GHz (szybszym)prockiem G4 w mniej wymagajacych aplikacjach codzinnego uzytku depcze szybszym G5 po pietach.

 

No i nie zapominajmy o wartosci calego zalaczenego software'u. Gdyby ktos wciaz uwazal za logiczne porownywanie "oplacalnosci" obydwu platform.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie Mac OS X to najlepszy OS jaki kiedykolwiek napisany. Niezwykle przyjazny dla UNIXowcow (i Linux'owcow) i do tego caly interface... mmmM :)

Innowacyjne rozwiazania, wystarczy poczytac troche tutaj :)

Edytowane przez marcellus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na anandzie jest recka, czytalem jakis czas temu, bardzo ladny sprzecik, mialem kiedys mozliwosc bawienia sie kompami apple w sklepie BEST BUY, ludzie mowia ze lubia apple bo sa cute, mnie tez sie podobaja ale trudno by mi bylo calkowicie przeniesc sie na MAC OS, fajniejszym rozwiazaniem jest chyba iBook do pracy i zabawy :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Zastanawiam się nad kupnem miniMaca, ale mam parę pytań jako początkujący w środowisku Macintoshów. Czy istnieje jakaś symulacja peceta która by pozwalała uruchamianie programów spod Windowsa? Czy istnieje możliwość podlączenia sprzętu które pracowało w WinXP? I ostatnie, czy jeżeli mam łącze od chello (czyli przez kablówke) będe mógł to podpiąć do maca? Wielkie dzięki za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Zastanawiam się nad kupnem miniMaca, ale mam parę pytań jako początkujący w środowisku Macintoshów. Czy istnieje jakaś symulacja peceta która by pozwalała uruchamianie programów spod Windowsa? Czy istnieje możliwość podlączenia sprzętu które pracowało w WinXP? I ostatnie, czy jeżeli mam łącze od chello (czyli przez kablówke) będe mógł to podpiąć do maca? Wielkie dzięki za odpowiedzi.

1288340[/snapback]

Jezeli jeszcze nie pracowales na OS X, to przygotuj sie na jedno wielkie "wow" jak przyjdzie Ci troche popracowac w tym systemie :)

Odnosnie Twoich pytan... "Emulacje" Windowsa zajal sie sam... Microsoft! Po wiecej informacji odsylam tutaj: Virtual PC for Mac

Jesli chodzi o networking, to wszystko dziala bez najmniejszych problemow. W domu mam 3 pc i jednego maca i wymiana plikow jest bezproblemowa (wired jak i wireless). Na tej stronie masz wiecej informacji odnosnie sieciowania.

Jesli chodzi o chello to nie znam tego, ale moze do nich zadzwonisz z tym pytaniem? Watpie jednak aby ISP limitowalo z jakichs dziwnych powodow dostep tylko dla PC... to bylo lekkim przekretem...

Na koniec odsylam na strone gdzie znajdziesz cala mase uzytecznych informacji przy migracji z PC na Apple. Link: Apple Switch

Pozdrowienia

Edytowane przez marcellus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...