Skocz do zawartości
=L@win@h=

Problemik z lewym kompem...

Rekomendowane odpowiedzi

Kumpel mi ostatnio powiedzial ze che sobie komputer kupic (a nigdy wczesniej nie mial z nim do czynienia - oprocz lekcji informatyki :) ). Wiec ja jako dobry kolega zaoferowalem mu ze pojedziemy na gielde, kupimy wszystkie czesci i bedzie za**bisty komputer (chcial wydac 4500 PLN'ow na kompa, monitor, drukarke i skaner). On na to "no dobra, to sie jakos ustawimy"... po kilku dniach dowiaduje sie ze kupil zlozonego kompa w Media Markt za 2799... i teraz podam konfiguracje:

*plyta glowna VIA (nie wiem jaki model, ale ta plyte robil dla VIA SOLTEK...

*Intel Pentium 4 celeron 2,0 GHz

*256 DDR

*GeForce 2MX 400

*40GB Baracuda IV

 

i teraz pojawia sie problemik... TEN ZŁOM chodzi WOLNIEJ 2x od mojego... nie che mi sie konfiguracji pisac (zreszta jest na dole :) ). Czym to moze byc spowodowane ??? Wydawalo mi sie ze ten komp bedzie smigal !!!!!! Moze ci tam co mu software instalowali co spieprzyli ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proste, jeżeli Celeron 2GHz nie dorównuje wydajnością Pentium 4 1.6 GHz, to widzimy, że wydajność takiego zestawu jest potwornie niska.

 

Twój kumpel kupił złom, na byle jakich komponentach i teraz ma problem.

 

Prawdopodobnie wykrzesać coś będzie można za pomocą sterowników/ biosu/ konfiguracji, ale wiele z tego nie będzie.

 

Zwłaszcza z Celerona i GF2MX to sie dużo nie wyciśnie, a i podjerzewam, że płyta nie jest z "górnej półki"...

 

Jeżeli ma możliwość to powiedz mu, żeby oddałgo do sklepu i nie kupował byle czego, jak nie ma, to niech za resztę pieniędzy, które "zaoszczędził" kupi Pentium 4 1.8 GHz i przyzwoitą karte graficzną. Innego wyjścia po prostu nie ma...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja rada nie kupujcie nigdy kompow w super marketach ani zadnych gotowych zestawow przyklad moj kupel kupil w mm cela 1000 gf2mx i takie tam chyba 128 ramu i ten komp ma wyniki w 3dmark gorsze niz moj (config na dole)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jednej rzeczy nei czaje dlaczego kumplowi nei odradziłes odrazu zakupu celerona jak by kumił durnia w mm to na bank byłby lepszy od tego celka...np. duren 1300 i cena chyba nisza ...a tak to jesli tego nie odda to niech szuka leszcza na proca i go jak najszybciej sprzeda i kupuje p4 1,6 a albo wyzej...o i sprawdz co on ma za płyte i jakie ma mozliwosci oc ....moze to nie taki złom i jeszcze sie z nigo cos wykrzesa...moze agp 2x ..moze cos w biosie strasznie namieszane a moze nei ma właczonego dma hehehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Buhahaha to jest norma w naszym kraju. Koleś truje dupe dwa miesiace zeby z nim pojsc i zmontowac zestawik, po czym olewka i idzie do supermarketu. Juz tak mialem nieraz.

hehe, dokladnie, sporo by takich przykladow wymieniac.

Zazwyczaj ktos jest podniecony, juz sie umawia na "100%" , ale pozniej rodzica sprzedawca mowi ze u nich bedzie lepiej, no i jazda na zakupy do Hipernovy, MM, albo innego badziewia tego typu :lol:

tacy juz sa ci ludzie, sluchaja "fachowców" z marketow :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Buhahaha to jest norma w naszym kraju. Koleś truje dupe dwa miesiace zeby z nim pojsc i zmontowac zestawik, po czym olewka i idzie do supermarketu. Juz tak mialem nieraz.

Zgadza się :D niestety... Ja też tak miałem. Klient dysponujący niezłą kasą kupuje zestaw oczywiście droższy od proponowanego przeze mnie i do tego wolniejszy (badziewie z marketu). Ja niektórych ludzi to nigdy nie zrozumiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak dla żartu: mam prze soba ostatnią gazetkę MM, jest tam grafa, jakiś gf4 mx420, w podpisie min.: ...256-gitowy procesor graficzny...

Qrna , to ile miliardoow 3DsMarkoow mozna na niej wyciagnac ??? 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnio bylem w cafejce internetowej z kompem celek 1.7 ecs i 256 sdram gf2mx200 typowy zestaw hipermarketowy

o wydajnosci nie wspomne bo ten komp jej nie posiada na q3 na low detail komp nie radzil sobie z wyswietlaniem 40fps co wiecej mialem 2 lata temu na celku 400 i rifce

to jest tragedia:(

juz wiecie dlaczego mam taka opinie o Intelu boto nie tylko tyczy sie Celka ale takze p4 z ktorym rowniez mialem przyjemnosc i wcale lepiej nie bylo

dodam ze sam grzebalem w kompie instalujac sterowniki do plyty i optymalizujac bios na nic!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak dla żartu: mam prze soba ostatnią gazetkę MM, jest tam grafa, jakiś gf4 mx420, w podpisie min.: ...256-gitowy procesor graficzny...

Qrna , to ile miliardoow 3DsMarkoow mozna na niej wyciagnac ??? 8O

nie podniecaj się tak Reed bo takie coś to tylko dla klientów MediaMarkt nie dla nas :lol: :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak dla żartu: mam prze soba ostatnią gazetkę MM, jest tam grafa, jakiś gf4 mx420, w podpisie min.: ...256-gitowy procesor graficzny...

Qrna , to ile miliardoow 3DsMarkoow mozna na niej wyciagnac ??? 8O

nie podniecaj się tak Reed bo takie coś to tylko dla klientów MediaMarkt nie dla nas :lol: :lol: :lol:

Witam

 

Przepraszam za to, ze, wyjatkowo, trzy "okienka" zacytuje. Mnie tu cos innego rozsmieszylo. Nie wiem, czy Arkady zrobil literowke, czy tak bylo w pisemku (nie mam go): ".....256-gitowy procesor..". Czy wiecie/pamietacie, co to bylo "gitowiec"? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heeh jak jusz bym mial kupic kompa w jakims markecie to bym wybral hyba Vobisa >:)

jak obluklame se cene to jest w miare >:)

i tani monit >:)

do tego kopmp z jakimis w miare pozadnymi firmamia a nie jakiss CHAINATECH badz NOname :P

jak np w makro badz w plusie czy gdzietam :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym twojemu kledze odpowiedzial krotko .

 

No to rzes se kupil Ku....... Za..... kompa gratulacje .

A jezeli chodzi o skladanie kompow takim ludziom to mysle ze czasem lepiej ze on sobie kupil kompa tam , bo jakbys ty mu zlozyl to co tydzien mialbys kursa ze mu cos nie dziala , bo kompa i system to tez trzeba umniec ustawic zeby wsio dzialalo a co najwazniejsze obslugiwac poprawnie .

Ja juz nie mam slow na takich baranow co kompy tam kupuja , zreszta znam jednego , co mu co chwila cos nie dziala .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mlahahahah no to mamy kolejnego kretyna :D

 

Celeron 2.0GHz = Duron 1200

plyta na VIA pod jadro P4 ... 'wydajnosc' = duron 800 :)

 

no to kolega ma 2GHz przy poscie .. POTEGA :D

i to tylko za 2999zl mlahahhha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest wina tylko i wylacznie tej karty graficznej.

To jest pewnie Gf2mx200 i wupili mu biosa z 400 albo tylko sam rdzen.

Pamieci ma 64 bitowe i tutaj jest pies pogrzebany. Wez swoja karte graficzna i zobaczysz ktory komp jest 2x wolniejszy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...