Skocz do zawartości
Abram

Mandat

Rekomendowane odpowiedzi

No dobra, ale ja nie pracuje i nie mają mi z czego odciągnąć. Moi kumple mają mandaty po 400zł niezapłacone ze 2 lata i nic :) takze i ja nie bede sie narazie wyrywał zwłaszcza że wole wydać go na moda :D Pozdrawiam i dzieki za odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej a tak w ogole, to jak to jest z mandatami i mozliwoscia odebrania prawa jazdy ? Czy moga odebrac prawo jazdy, pomimo tego, ze jeszcze ktos nie zgromadzil maksymalnej ilosci punktow ? Czasem zdarza mi sie jechac za szybko - to nie o 50 km/h i sie tak zastanawiam, czy w takim przypadku, gdy ktos pedzi np. 220 km/h na zwyklej dwupasmowce, to moga mu za to odebrac prawo jazdy, czy wlepiaja standardowo tam 10 pkt i 500zl ?? W ogole w jakich przypadkach maja prawo odebrac prawo jazdy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

He he ....ja mam już 3 mandaciki i bynajmiej nie zaierzam płącic ..jeden 2,5 roku temu dostałem 100+6 punktów leży u mnie :) drugi jakoś już rok będzie też 100+4 punkty i trzeci otrzymany 6 dni po drugim 200+9 punktów :) oczywiście są tacy co mozna się dogadać pytają się czy pan studiuje to wtedy dają nie 200 ale 100 a są tacy co nie ma bata i robi jeszcze łache że z 250 do 200 spóścił :mur:

 

...a pozatym z manadatami jest tak że chyba po roku czy dwóch są przedawniane ...

Edytowane przez snooki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dostalem mandat 500 zl za wybryki na rowerze, bardzo szybko sie upominali . w sumie po 3 miesiacach mialem pismo ostrzegajace o wizycie komornika w razie nie zaplacenia... :P...

jakos z odsetkami za te 3 miesiace 550zl wyszlo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość _Azazel_

dostalem mandat 500 zl za wybryki na rowerze, bardzo szybko sie upominali . w sumie po 3 miesiacach mialem pismo ostrzegajace o wizycie komornika w razie nie zaplacenia... :P...

jakos z odsetkami za te 3 miesiace 550zl wyszlo.

1218767[/snapback]

za wybryki na rowerze?!? 500zl :blink: ?!? :blink: bylo im uciekac przeciez strzelac niebeda... chyba ;) ja dostalem wezwanie do zaplaty za jazde bez biletu;) ale spisali tylko moje dane bez nr dokumentu itp wiec pojade tam powiem ze ktos podal zamnie i niech sie wala na ryj ;) Edytowane przez _Azazel_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odsetki moze i sa niskie, ale koszt komornika ustala sam komornik ;)

1218477[/snapback]

 

najwyżej do 18% należności głównej ale oprócz tego różne dodatkowe gówienka.

Niepłaćcie chłopaki, zaczniecie pracować to wtedy zapłacicie z nawiązką.......

 

kumpel olał kiedyś plusa - niepracował nie miał z czego płacić.... jak tylko zaczął pracę to upomniała się o wierzytelność firma d/s egzekucji długów......

też to olał..... komornikowi sie już nie oparł....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za wybryki na rowerze?!? 500zl :blink: ?!?  :blink: bylo im uciekac przeciez strzelac niebeda... chyba ;) ......

hehe nie zauwazylem ich jakstali gdzies w tlumie samochodow przy duzej krzyzowce :P...... ja smignolem 3x czerwone swiatlo (2 na przejsciach dla pieszych, 1 na ulicy)........ slalom miedyz ludzmi, pozniej wjechalem na jezdnie.. droga prowadzi z gory i taki dluuugi zakret w lewo pozniej w prawo..... (szczecin ul wilcza) ograniczenie do 40 ja jechalem nieco ponad 60, wyprzedzilem sznurek samochodow ktory sie ciagnoł za nauka jazdy... 2 samochody przy krawezniku, kolejne 3 po osi jezzdni juz na zakrecie najezdzajac na podwojną ciągła.... o

dorwali mnie 400 metrow pozniej tak z nienacka :P, nie bylo szans uciekac....

a wiem ze sie da bo juz 8 razy policja mnie scigala :P

Total Score 8-1 dla RS. ale 550zl w plecy

 

 

:blink: :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na szczescie jeszcze nie pracuje, ciekawe jakie odsetki dostane, jak wogole bedą pamietać. Ehhh.... a ostatnio tez dostalem profilaktycznie 50zł za przekroczenie predkości :( Juz 250zł mam do zasilenia urzędu :)

1216420[/snapback]

te 50zl mozesz sobie odpuscic bo z tego co mi kiedys mowil kumpel jezeli po 5 latach jakas tam suma z odsetkami nie przekroczy 200zl to komornik nie przyjdzie a wszystkie sumy ponizej 200zl (z odsetkami) sa uznawane jak 'mala szkodliwosc spoleczna' i nic ci nie zrobia. a jak przyjdzie komornik to mowisz zeby ci rozlozyl na raty placisz polowe a o drugiej juz zapominasz ;-) tak kiedys zrobil moj wujek zaplacil jedna rate a drugiej juz nie i ma spokuj ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe nie zauwazylem ich jakstali gdzies w tlumie samochodow przy duzej krzyzowce :P...... ja smignolem 3x czerwone swiatlo (2 na przejsciach dla pieszych, 1 na ulicy)........ slalom miedyz ludzmi, pozniej wjechalem na jezdnie.. droga prowadzi z gory i taki dluuugi zakret w lewo pozniej w prawo..... (szczecin ul wilcza) ograniczenie do 40 ja jechalem nieco ponad 60, wyprzedzilem sznurek samochodow ktory sie ciagnoł za nauka jazdy... 2 samochody przy krawezniku, kolejne 3 po osi jezzdni juz na zakrecie najezdzajac na podwojną ciągła....  o

dorwali mnie 400 metrow pozniej tak z nienacka :P, nie bylo szans uciekac....

a wiem ze sie da bo juz 8 razy policja mnie scigala :P

Total Score 8-1 dla RS. ale 550zl w plecy

:blink:  :angry:

1219324[/snapback]

heheh :-) sporo 500zl za jazde na rowerze mnie by szlak trafil ale ......

mozna by z tego program zrobic albo jakies filmiki cos jak get away in stockcholm :-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co płacić. Czekasz na jakieś listowne upomnienie i jak przyjdzie (np po pół roku) to wtedy można zapłacić bo wiadomo, że już nie odpuszczą. Niestety o mandatach w wysokości 500zł pamiętają i NAPEWNO się upomną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dostalem pol roku temu mandat za przebiegniecie na czerwonym.. 50zł.. Jeszcze mnie posadzili o cpanie (a ja tylko z basenu wracalem i mialem oczy nieco czerwone) ten zaplacilem.. Ale tydzien temu dostalem kolejny tez za przejscie na czerwonym i tego juz mowie pierd... Nie zaplace.. I lezy sobie u mnie w szafeczce. Pozniej Wam zrobie fotke i wklepie na tweak ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam! mam pytanie - w czerwcu 2005 złapała mnie na radar policja 110km/h na ograniczeniu do 40km/h oczywiście 10pkt i manadat 400zł. przy sobie miałem tylko prawo jazdy nie miałem dowodu osobistego. Prawo jazdy mam na stary adres zamieszkania oraz nie ma w nim peselu oni też nie mogli ustalic peselu gdyż nie figuruje w ich bazie danych. Moje pytanie brzmi czy są wstanie namierzyć mnie na nowy adres zamieszkania bez peselu i czy mogę olać ten mandat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odsetki moze i sa niskie, ale koszt komornika ustala sam komornik icon_wink2.gif

 

od mandatwo nie ma odsetek sa tylko koszty postepowania egzekucyjnego np za zajcie konta w banku, wynagridzenia wierzytelnosci, wizyty poborcy skarbowego itd. :) i nie ustala je komornit tylko one sa z góry ustalone ! mylicie pojecia Komornik z poborca :P egzekucja długów z mandatwo , izb wytrzezwiem itd zajmuje sie Komornik skarbowy z Urzedu skarbowego ( jest jeden na cały urzad akarbowy) a nie komorni sadowy :P a jesli juz przyjdzie do was ktos do domu w sprawie tego mantadu to bedie poborca skarbowy ;))

 

mozecie olac i nie płacić :) ale 80 % niezapłąconych mandatów jednak sa ściagane :) i to niezaleznie od kwot ;) nawet te za 10 zł i te za 1500 zł :)

 

nie ma to jak pracowac w tym hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No oczywiście że w łape wzięli. Jak powiedzialem czy nie da sie mniej i bym na miejscu zapłacił bo mam 100zł to oczka mu sie zaświciły, a że był ludzki no to wział. Mandat dostałem ale go odrazu wywalilem zeby rodzina nie widziala bo przypał :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stać was na jeżdzenie samochodem a nie stać na płacenie mandatów :o oj nieładnie ;-))

 

za pierwszym razem - komornik - wział swoje 500 zł + 3zł. po 7 miesiącach.

 

za drugim razem - pismak z US - zabrali mi z pensji, w teori bo nigdy nie zabrali albo nie zauważyłem ale raczej nie zabrali (200 zł + 6 zł kosztów procesowych)

 

generalizując - tylko cham nie płaci :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stać was na jeżdzenie samochodem a nie stać na płacenie mandatów :o oj nieładnie ;-))

 

za pierwszym razem - komornik - wział swoje 500 zł + 3zł. po 7 miesiącach.

 

za drugim razem - pismak z US - zabrali mi z pensji, w teori bo nigdy nie zabrali albo nie zauważyłem ale raczej nie zabrali (200 zł + 6 zł kosztów procesowych)

 

generalizując - tylko cham nie płaci :P

Racja :) Skoro się złamało przepisy, których się człek uczył to się powinno zapąłcić! Za swoje błędy się płaci samemu :) Zresztą wsiadając za kółko za każdym razem mamy świadomość, że istnieją przepsiy ruchu drogowego, których trzeba przestrzegać :)

Edytowane przez KrokOboK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mnie posadzili o cpanie (a ja tylko z basenu wracalem i mialem oczy nieco czerwone) ten zaplacilem..

:blink:

Ze jak ? Jakie cpanie ? (podstawa prawna? ) Robili Ci badania ? Sluchaj jesli Ci nie zrobili badan to ch** Ci moga udowodnic cpanie.

 

witam! mam pytanie - w czerwcu 2005 złapała mnie na radar policja 110km/h na ograniczeniu do 40km/h oczywiście 10pkt i manadat 400zł. przy sobie miałem tylko prawo jazdy nie miałem dowodu osobistego. Prawo jazdy mam na stary adres zamieszkania oraz nie ma w nim peselu oni też nie mogli ustalic peselu gdyż nie figuruje w ich bazie danych. Moje pytanie brzmi czy są wstanie namierzyć mnie na nowy adres zamieszkania bez peselu i czy mogę olać ten mandat?

Sa wstanie. Olać mozesz jesli czujesz sie na silach :> i umiesz sobie znimi radzic :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dzis dostalem 50 zeta za uzywanie niebieskiego światła (podwietlany spryskiwacz :lol: )..chcial mi wziąć dowód

 

teraz pytanie..samochówd jest zarejestrowany na dziadka i na mnie..mandat dostalem na mnie..to od kogo będą egzekwować kare?? sadze ze ode mnie prawda?? czy mandat sie egzekwuje od "samochodu"??

 

ja nie pracuje, mam 23 lata, jestem na utzrymaniu rodziców..komornik nie moze nic ściągac od rodziców??

 

i ostatnie: czy moge zapłacic w kazdej chwili?? tzn dostalem dzisiaj..(jaki jest w sumie termin platnosci?? nawet nie wiem)...no ale powiedzmy ze jest 2 tygodnie..nie płace..zadnego pisma nie przysyłają...czekam do marca i w marcu płace..to juz to będzie uregulowane?? czy przysla potem jeszcze o odsetki itp??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz pytanie..samochówd jest zarejestrowany na dziadka i na mnie..mandat dostalem na mnie..to od kogo będą egzekwować kare?? sadze ze ode mnie prawda?? czy mandat sie egzekwuje od "samochodu"??

 

ja nie pracuje, mam 23 lata, jestem na utzrymaniu rodziców..komornik nie moze nic ściągac od rodziców??

Mandat jest na Ciebie nie na samochod, komornik nie moze zajac nic co jest rodzicow (wypadalo by miec fakturki na rodzicow dane)

 

Ewentualnie jak masz jakis sprzet na siebie kupiony, to robisz umowe sprzedazy na jakas osobe i automatycznie masz pewnosc ze nic Ci niemoze zabrac.(uwaga : obowiazuje oplata 2% wartosci umowy na koszt panstwa)

 

 

http://groups.google.com/group/pl.soc.praw...8683d76627e28e9 ;]

Edytowane przez Cmx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i ostatnie: czy moge zapłacic w kazdej chwili?? tzn dostalem dzisiaj..(jaki jest w sumie termin platnosci?? nawet nie wiem)...no ale powiedzmy ze jest 2 tygodnie..nie płace..zadnego pisma nie przysyłają...czekam do marca i w marcu płace..to juz to będzie uregulowane?? czy przysla potem jeszcze o odsetki itp??

Od mandatow nie ma odsetek ani kar za zwloke - wiec nie ma w zsadzie terminu platnosci... jak sie kapna, ze masz zalegly mandat, to po prostu zaplcisz jego wartosc (ew. jesli zdecyduja sie wyslac komornika to rowniez koszt postepowania komorniczego, bodajze 15% wartosci mandatu - ale z reguly wczesniej przychodzi jakies wezwanie do zaplaty).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra to jeszczce na koniec.."powiedzmy" ze mam cos kupione na siebie (nie wiem czy np. taki 7800GT kupiony na mnie w sklepie na fakture (ale oczywiscie nic nie odliczam - tylko aby miec dokladna pisemna gware wzialem fakture) sie liczy?? dojdą do tego ze taki i taki kupil grafe w sklepie przy ulicy tej i tej?? :) :lol: no chyba nie..ale JEŚLI nawet..to jak sie zjawi komornik to prosi na początku o kase tak?? czy wpadnie do mnie do pokoju, rozbebeszy kompa i zabierze moją grafikę i nic nie da to ze bede chcial mu dac te zalegle 50 zeta?? :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra to jeszczce na koniec.."powiedzmy" ze mam cos kupione na siebie (nie wiem czy np. taki 7800GT kupiony na mnie w sklepie na fakture (ale oczywiscie nic nie odliczam - tylko aby miec dokladna pisemna gware wzialem fakture) sie liczy?? dojdą do tego ze taki i taki kupil grafe w sklepie przy ulicy tej i tej?? :) :lol: no chyba nie..ale JEŚLI nawet..to jak sie zjawi komornik to prosi na początku o kase tak?? czy wpadnie do mnie do pokoju, rozbebeszy kompa i zabierze moją grafikę i nic nie da to ze bede chcial mu dac te zalegle 50 zeta?? :lol: :lol:

Jesli w Twoim pokoju masz kompa i komornik wpadnie to jak nie pokazesz faktury ze komp nie jest twoj, to automatycznie go tracisz. Mozesz zalatwic go "umowa kupna-sprzedazy" , lub ewentualnie popros o korekte faktury i podaj kogos innego imie i nazwisko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli w Twoim pokoju masz kompa i komornik wpadnie to jak nie pokazesz faktury ze komp nie jest twoj, to automatycznie go tracisz. Mozesz zalatwic go "umowa kupna-sprzedazy" , lub ewentualnie popros o korekte faktury i podaj kogos innego imie i nazwisko.

no oki rozumiem ale i tak najpierw jest pytanie abym oddał kase tak?? czy od razu wpada, zero gadki o kasie, wchodzi do pokoju i rekwiruje kompa??

 

i tak btw (widze CMX ze sie znasz więc pytam z ciekawości)..może zabrac np kompa jesli wisze im 50 zeta??nie jest to jakos ustosunkowane w zaleznosci od naleznosci za mandat??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znam osobe, która nie płaci mandatów, ale:

- nie ma nic na siebie

- oficjalnie jest bezrobotny, nie ma konta w banku, bo komornik już by zajął

- kiedy komornik pytał sie z czego się utrzymuje, usłyszał nastepującą odpowiedz: "Takie tam prace dorywcze", komornik: "Moze Pan sprecyzowac?" osoba: "gnój wywożę, pola orzę". Koleś mieszka na wsi, więc zagrał rasowego wieśniaka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ot taka historyjka.

Będąc posiadaczem prawka od tygodnia, wyprzedziłem sobie granatowe Vento z białym pasem wzdłuż, na przejściu dla pieszych, kiedy to Vento stało aby przepuścić pieszych. Jako, że gnałem wtedy 126p r.1989, niedługo zobaczyłem lizak przez przednią szybę. Zatrzymałem się, bo co miałem zrobić. Panowie zaproponowali mi 500pln mandatu oraz 8pkt. Ale po chwili dopatrzyli się braku OC, więc zwiększyli stawkę do 600pln, odholowanie auta i 10pkt. Negocjowałem jak mogłem. I w trakcie negocjacji jak na zawołanie, dokładnie 2m. od nas Opel z dużym hukiem wjechał w du... Mercedesowi :) . Panowie popatrzyli po sobie, spojżeli na mnie i stwierdzili: "Jedź pan panie Jacek mamy robotę." Taki mały farcik.

Obecnie mam do zapłacenia 50zł.(marzec'05) od Straży miejskiej za mycie auta na trawniku. Dostałem wezwanie do skarbówki (sierpień'05), ale olałem bo nie było listem poleconym (art.54KPA). Poczekam do rozliczenia, niech sobie odciągną ze zwrotu podatku.

Edytowane przez harryt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...