Skocz do zawartości
Gość sis

Amd - Platforma Marzen?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Planuje kupic dobry sprzet, za w miare rozsadne pieniadze. Zdecydowalem sie

na platforme AMD Barton, a ponizej to co spakuje do srodka:

 

- athlon mobile xp-m 2500+ 1.45V (430PLN)

- epox 8RDA6+PRO (430PLN)

- 2 x 512MB RAM dual hynix 400Mhz D-43 ( 690PLN)

- zasilacz QTEC 550W (200PLN)

 

do tego dysk sata, obudowa, radiator...

 

Mam kilka pytan:

 

- czy FSB na mobile moze 'pojsc' wyzej niz 200Mhz?

- czy plyta ma wszystko czego trzeba (dzielniki dla CPU, magistrali, AGP i

PCI osobno, sterowanie napieciami)

- czy QTEC o takiej mocy wystarczy mi na spory zapas?

- jaki radiator wybrac, aby pociagnac procka np. na 4000+ bez problemu?

- mam stara karte GF3 Ti, chyba jest na AGP x4 - czy pojdzie bez problemu na

tej plycie?

 

co zmienili byscie / dodalibyscie do zestawu, tak aby jak najszybciej smigal

ten mobile?

 

wszelkie sugestie, opinie, porady mile widziane.

 

pozdrawiam,

Kamil

--

kiss me! i'm polish / chico programador

http://www.webjay.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Plyte bym zmienil na ABITA NF7-S ze wzgledu na soundstorm i znakomita podkrecalnosc.

 

AD.1 A czemu nie ?

AD.3 Tu za bardzo nie wiem duzo o tych zasilaczach. Ale cos tanio jak na zasilacz takiej mocy. Obawiam sie ze to moze byc cos pokroju Codegen ale niech sie ktos inny na ten temat wypowie.

AD.4 Tu jest duzo do wyboru, zalezy jaki przedzial cenowy jak do 100 zl to ja bym bral Pentagrama QC 80 Cu. A jak powyzej to SP97, SI97 lub WC :)

AD.5 Bez przesady az taka stara to nie jest :) pojdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ram, procek - dobry wybór

zasilacz - haha weź zmień tego codegena na coś co ma realnieszją moc

płyta - czemu akurat ta, lepiej abit NF7/S albo Dfi Infinity

 

Wszystko niby fajnie, ale jakby popatrzeć na ceny to jednak lepiej już <span style="color:red;">ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span></span> coś na platformie A64 i dlatego polecam zastanowienie się przed zakupem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak reszta. Teraz to raczej juz tylko A64 ... przyszłość panie przyszłość B) ,a co do plyty ja bym radzil jakiegos asusa :razz: ( nie orjetuje sie jakos w plytkach pod a64 ) ale pod zwyklego a7n8x-e

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zupelnie nie wiem co koledzy chca od plyt Epoxa? Rewelacyjne i tansze od swoich wydajnosciowych odpowiednikow innych firm!

Zasilacz zmien na jakis lepszy. Na tym nie warto oszczedzac!!!

 

pozdroweczka

 

edit:

wejdz na ta stronke:

http://www.jscustompcs.com/power_supply/

i zobacz ile ten zestaw bedzie potrzebowal mocy! wtedy pomysl nad zasilaczem.

Edytowane przez Wojtas Wrocław

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do plyty to widze ze kazdy chwali swoja :wink:

A z ta zasikla to sie nie wyglupiaj to taki troche lepszy codegen :-P

 

Ale ja osobiscie(i jak inni wczesniej) radzil bym wziac cos na a64 jest poprostu duzo wydajniejsze a do tego w marcu bedzie juz 64 bitowy wndows :)

Edytowane przez co3en

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie mają podzielone zdania pomiędzy Epoxem a Abitem, dlatego ja zaproponuję DFI Infinity :D To będzie najlepszy wybór jeśli chodzi o Bartona, ale zgadzam się z innymi, że lepiej przejść na coś 64-bitowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no za taka kase to lepiej A64

powiedzmy 2800+ i asrock combo (bo ktos musi go w koncu wyprobowac :P )

i wyjdzie nawet tanio bo proc 470pln + plyta 300pln

s754 jest i tak bardziej przyszlosciowy od sA

jezeli chcesz mocno krecic to plyta : Abit KV8pro (370pln) ,Abit NF8 (390pln) ,MSI K8N Neo (320pln) wersja Platinium (390pln)

to wyjdziesz na ta sama kase

 

zasilacz moze byc - za 200pln nic lepszego nowego sie nie kupi i tak

Edytowane przez KGB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rzeczywiscie lepiej A64 - bedzie zdecydowanie wydajniej i wieksze widoki na upgrade w przyszlosci.

polecam model 2800+ - koszt ok. 470-490zl

Asus K8N-E - ok. 300zl

pamieci te ktore wybrales sa raczej cienkie ale od biedy moga byc.

ten zasilacz to SZAJS - nie liczba na nalepce swiadczy o jakosci sprzetu! zasilacze markowe o mocy 350W sa rownie wydajne a przy tym duzo kniej awaryjne i lepiej zabezpieczone. Kup sobie cos markowego - za 200zl wlasnie na jakies 350W Ci wystarczy. z markowych marek znam i polecam: Modecom, Chieftec.

Na chlodzenie najlepsze sa chyba Pentagramy QC-xx-CU - posiadaja regulator obrotow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lepiej AMD 64

ale skoro się upierasz przy bartonie to płytę gł. DFI

q-tec to chyba nie to samo co codegen ?  :-P

ale tak czy siak zasiłkę kup chieftec :)

1217872[/snapback]

dokłądnie bierz jak masz tyle kasy na mobo to DFI infinity albo jak chcesz jakas wybajerzona to DFI LAN PARTY, gdziez epoxa on sie gryzie z wielona pamieciami, ja chiftecka ostatnio zjarałem ale dali mi nowego i przedłuzyli gware o 1.5 roku! dlatgop chiefteck te best i nie pociagnał za soba całego sprzetu tylko sam zmarł nie wiem dlaczego. :( ale CHIFCTEC the best :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TO JA - PYTAJACY ;))

 

Panowie - powiem w skrocie tak:

 

chce kupic tego mobila - jestem programista, nie mam czasu na zabawy w instalacje 64-bitowego systemu, sprawdzanie czy mi sie serwery nie wykrzaczaja, czy nie mam problemow z bazami danych.

 

komputer sluzy mi do pracy, a nie giercowania ;)

 

zalezy mi na szybkosci i stabilnosci - i nie chcialbym sie pozniej bawic dluzej niz 4h, zeby poustawiac system do granic mozliwosci / stabilnosci.

 

tak wiec: zdecydowany jestem na M-XP - i sie raczej od tego nie wywine (nie przekonuja mnie w ogole przyklady wydajnosci Barton vs. A64, czy jakie kolwiek innne ;) ). wiem, ze proca spokojnie skrece do 4000+..

 

- jaki wentyl wybrac / radiator - nie chce na to wydac wiecej niz 200PLN, wiec o chlodzeniu wodnym pewnie nie ma mowy absolutnej.

- dlaczego Epox jest 'nie tegens'? kosci D-43 podobno sa montowane w Geilach i OCZ, wiec wydaje mi sie, ze sa perfekcyjne. ale co z tymi plytami? DFI nie moge nigdzie znalezc - czemu jest taka dobra? w ogole - prosilbym o konkrety typu 'Abit jest z tym lepszy, ze ma to i to' - bo 'chwalenie swojego' w ogole do mnie nie przemawia ;)

- rozumiem, ze ten zasilacz to bubelek - czy 350W, wystarczy mi do CPU puszczonego na 4000+, 1GB ramu, 3-4 dyskow i nagrywarki?

- gdzie najlepiej kupic sprzet w jakims e-sklepie? zalezy mi przede wszystkim na cenie ;) oraz oczywiscie na zetelnosci sprzedajacego.

 

ps. dzieki za Wasze pozyzsze sugestie - jak widac duzo, a nawet bardzo duzo mi pomogly :)))

 

pozdrawiam,

Kamil

--

kiss me! i'm polish / chico programador

http://www.webjay.pl/?OC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- athlon mobile xp-m 2500+ 1.45V (430PLN)

- epox 8RDA6+PRO (430PLN)

- 2 x 512MB RAM dual hynix 400Mhz D-43 ( 690PLN)

- zasilacz QTEC 550W (200PLN)

 

co zmienili byscie / dodalibyscie do zestawu, tak aby jak najszybciej smigal

ten mobile?

 

wszelkie sugestie, opinie, porady mile widziane.

Witam

 

Socket A juz umarl w tym segmencie cenowym.

Proponuje:

-Athlon64 2800+ NewcastleCG (450PLN)

-Epox EP-8KDA3J (360PLN) lub MSI K8N Neo-FSR (330PLN) (obie plytki na NF3-250)

- 2 x 512MB RAM dual hynix 400Mhz D-43 ( 690PLN)

- chieftec 360W (180PLN)

 

W sumie mniej niz Twoj zestaw na socketA a wydajnosc nieporownywalnie wieksza.

Apropos zasilki: lepiej kupic cos markowego z mniejsza moca niz wynalazki typu Qtec (550W to raczej nie wyciagnie ten zasilacz :>)

 

I jeszcze jedna dygresja: socket A oplacalny jest tylko jako najtansza platforma (czyli sempron 2200+, jakis ecsik czy asrok za stowke, 256mb ram noname i codegen)

 

Do pracy na athlonie 64 WCALE NIE POTRZEBA SYSTEMU 64bit co to za dziwne insynuacje? Kazdy PCtowy OS 32 bit bedzie dobry.

 

Co do stabilnosci i bezproblemowosci to Antek64 bedzie lepszy od XPka, a co do krecenia to wycisniesz wydajnosc duuuzo wyzsza od tego mobila.

 

zalezy mi na szybkosci i stabilnosci - i nie chcialbym sie pozniej bawic dluzej niz 4h, zeby poustawiac system do granic mozliwosci / stabilnosci ...(ciachu machu)....wiem, ze proca spokojnie skrece do 4000+..

chcesz wykrecic AthlonaXP na 4000+ (jakies 2600Mhz) i myslisz ze zrobisz to w 5min? testy stabilnosci to bedzie jakies 12h prime95, z 12h memetesta czyli 24h skoro zalezy Ci na stabilnosci.....

Instalacja sprzetu+system (zalozmy jakis WinXP) zajmie mniej czasu na A64 niz AthlonXP, podkrecanie+testy stabilnosci podobnie.

 

Nie rozumiem, jak mozna chciec AthlonaXP majac do wyboru A64?!?

polecam troche literatury zagranicznej eg. www.anandtech.com skoro tak sie obawiasz A64.

 

pozdrawiam i niech moc A64 bedzie z Toba

Edytowane przez andrzej166

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktos napomnial ze chwali swoja plyte:) Ja swoją chwale, jednak wczoraj mialem mozliwosc kręcić na Abit NF7.. I polecam ją z czystym sumieniem:) doszedlem na mobilku do 2,57Ghz (234x11).. Jednak hamują go Pamięci.. Nie idą wyżej.. a i tak to na CL3.0-3-3-11, wiec kiepsko na tych pamięciach, jednak procek ma moc.. Zalozylismy czujnik z Thermaltake Hardcano 12 rev. 2.0. na sam dół Radiatora, cooler Pentagram Freezone QC-80 Cu.

Dwa wentyle nawiewające z przodu, jeden wywiewający z boku, i dwa wywiewające z tyłu; zasilacz Chieftec DF 360.

Wszystkie ustawione na LOW, oprócz Pentagrama, który ustawilismy na 2300rpm. Temperatura w stresie to 48-49*C! Drzemie moc w procku, poniewaz prime 4godziny bez błędów.. potem juz poszedlem na chate.. i kumpel cos tam krecil i krecil, i teraz komp nie chce wstać:/// nie postuje, a nie umie zresetowac BIOS'a:/ Zaraz do niego jade..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...chce kupic tego mobila - jestem programista, nie mam czasu na zabawy w instalacje 64-bitowego systemu, sprawdzanie czy mi sie serwery nie wykrzaczaja, czy nie mam problemow z bazami danych..

1218822[/snapback]

skoro jestes programista to pewnie studiowales informatyke. a tam z tego co wiem ucza podstaw i (nie tylko) budowy wewnetrzenej procesorow. majac to na uwadze powinienes chyba wiedziec, ze od strony systemu operacyjnego A64 rozni sie od zwyklego XP tym, ze ma DODATKOWE rejestry pozwalajace na wykonywanie instrukcji 64-bitowych. oznacza to, ze jest calkowicie kompatybilny wstecz - wszelkie instrukcje 32-bitowe beda wykonywanie IDENTYCZNIE jak w XP.

interesujac sie zakupem nowej platformy powinno Ci byc latwo znalezc tego typu informacje i wyciagnac wlasciwe wnioski - zwlaszcza ze powinienes posiadac odpowiednie ku temu przygotowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chce kupic tego mobila - jestem programista, nie mam czasu na zabawy w instalacje 64-bitowego systemu, sprawdzanie czy mi sie serwery nie wykrzaczaja, czy nie mam problemow z bazami danych.

 

komputer sluzy mi do pracy, a nie giercowania ;)

Zdecyduj się: albo stabilność (programowanie) albo overclocking :) Dziwne że chcesz babrać się w podkręcanie AXP (jak wynika z 1 postu) i masz obiekcje co do A64 :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rapa... wyluzuj master. jak mialem te 20 lat, to nie bylo na mnie bata jesli chodzilo o sprawy hardware / software. z czasem, jak dorosniesz, to tam samo bedzie Cie pier*#&lo, co tam nowego na rynku jest ;)

 

oka - A64. ale teraz:

 

- z tego co czytam, przesiadka na s.754 jest bezsensu, i lepiej wsiasc na 939... ale tu niestety ida koszty... i to znacznie.

 

xp-m 2500+, mobo expox/abit, 1GB RAM to 1650 PLN, dod. cooler 150 i zamykam sie w 1800PLN (430+430+690+150=1800PLN)plus tagan / chiftec 250PLN ale w tym zestawieniu to pomijam).

 

tak wiec za 1800PLN, mam sprzet z 1GB RAM, ktory oki, niech bedzie - skrece sobie na 3600+.

 

czy ktos potrafi mi wykazac, ze za ta sama cene - bede mial znacznie wyzsza wydajnosc przechodzac na A64? o ile _realnie_ A64 bedzie szybszy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie Rapa tylko Rapra.

mam 30 lat wiec chyba dzieckiem juz nie jestem, a jednak cos tam jeszcze mnie interesuje.

A64 2800+ - 470zl, plyta od 300 wzwyz (juz Asus K8N-E bedzie git), 1G RAMu to raptem 700zl i jakis zasilaczyk za 200-250zl. A dlaczego przesiadka na S754 jest bez sensu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rapra, przepraszam, ze przeoczenie.

 

Nierozwijalny w przyszlosci socket, mniejsza przepustowosc niz na s.939 - to niektore z argumentow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze jedno, bo widze ze polecasz to co masz:

 

"czy ktos potrafi mi wykazac, ze za ta sama cene - bede mial znacznie wyzsza wydajnosc przechodzac na A64? o ile _realnie_ A64 bedzie szybszy?"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To masz złe wiadomości co do przyszłości s 754

Zalecam dokładną lekturę tego artykułu http://www.in4.pl/recenzje.htm?rec_id=237

 

I jeszcze jedno: twój argument o nierozwijalności s 754 jest po prostu śmieszny zważywszy uwagę na fakt, że chcesz kupić socket A, którego rozwój zakończono.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

psychodeliczny, dzieki za link. duzo tlumaczy.

 

jak napisal autor artykulu: "Ważnym aspektem zakupu platformy są jej widoki na przyszłość. Oto co nas czeka w 2005 roku: Socket 754 _wbrew_opiniom_ będzie rozwijany"

 

oki - moze inaczej:

 

gdzie znajde porownanie testow platformy barton na s.A oraz A64 na s.754?

 

drugie moje pytanie: czy i w ogole jaki jest skok szybkosci przy zastosowaniu DualCh dla pamieci dla Bartona/A64?

 

za linki z gory dziekuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...