Skocz do zawartości
model3100

Podkręciłem I Co Z Tego?

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Dziś podkręciłem swoja grafike fx 5700 z standardowych ustawień tj. 425/550@540/600. I jak zawsze po @ zapusciłem 3demarka i co sie okazało?? Że przeszło wszystko spokojnie maiłem nawet wynik 3500. Następnie postanowiłem zapuścić NFSU2 i poszło ale jak wyglądała gra?? Ochydnie!!!! Jak jeździłem samochodem to między samochodem a dolną krawędzią ekranu były takie kwadraciki. Po odkręceniu grafiki znikneły nie wiem co jest tzn. że moja grafika jest walnięta albo trzeba na nią radiatorki czy czemu to tak jest?? Wy macie coś takiego na swoich @ kartach co mam zrobić?? Może wystarczy tylko zmiana sterów albo coś innegro.

P.S. Ja nie chce wydawać kasy na dodatkowe radiatorki bo dokładam 100zł i mam wydajniejszą kartę dlatego to dla mnie nie istnieje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W benchmarku 03 nie mam żadnych krzaków a w grach tak ale np. w PES4 nie mam a w NFSU2mam może zmienić jakieś ustawienia albo juz sam nie wiem co zmienić aby wyglądało lepiej że grafe to wiem zmienie na 6600na AGP jakaś ale narazie nie mam gdzie kupic więc musze jechać na 5700:) To co doradzicie?? Może NFSU2 rozgrzewa zabardzo pamiątki z grafu i przez to się wieszsza??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już obniżyłem ale czemu tak jest?? Juz wziołem na Default ustawienia. Ale wy podkręcacie swoie radki 9550i wam się nic nie dzieje w NFSU2??Kurcze to co tylko moja jest walnięta na @?? :mur: :mur: :mur:

To co doradzacie?? I tak będę zmieniał grafikę:) To zależy od tego że tylko moja znaczy GF Fx jest do pupy w podkręcaniu?? Czy jak mam rozumieć te dziwne kwadraciki w NFSU2??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, kwadraciki w NFSU2 to norma, miałem to samo, ale zniknęły po ustawieniu wygładzania na maxa, co oczywiście wpływa mocno na wydajność no ale wtedy nie ma kwadracików. A wogóle te kwadraciki to klasyczna pixeloza :) Pograj sobie w gierki sprzed 10 lat i będziesz miał takie same :)

 

PS: Widziałem mnóstwo screenów z tej gry robionych zarówno na kartach GeForce jak i na Radeonach, i tym razem sprawiedliwość zwyciężyła, gdyż na obydwu kartach widać dokładnie taką samą pixelozę (kwadraciki) co jest oczywiście skandalicznym niedopracowaniem gry przez panów z EA.

Edytowane przez nadmundo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boże co za gościu :lol: poczytaj napierw troche a potem gadaj

Te kwadraty to artefakty

a karte graficzna sie podkreca kroczkami np co 10 mhz i sprawdza sie czy nie ma artefaktów LOL :lol:

Ustaw 570/570 i masz spokój

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy od tego że tylko moja znaczy GF Fx jest do pupy w podkręcaniu?? Czy jak mam rozumieć te dziwne kwadraciki w NFSU2??

Gierka jest niesamowicie czuła na przekręcenie (najczęściej rdzeń)nawet jak czysto przechodzi 3dM2k3.Miałem podobnie na fx5900xt.Po prostu obniż zegary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze czytam temat zanim się dopiszę i mogę się założyć że koledze nie chodzi o artefakty ale o zwykłą pixelozę. Ileż to razy czytałem na forach dyskusyjnych o problemach z grafiką w NFSU2 i zawsze brzmiało to dokładnie tak:

(...)postanowiłem zapuścić NFSU2 i poszło ale jak wyglądała gra?? Ochydnie!!!! Jak jeździłem samochodem to między samochodem a dolną krawędzią ekranu były takie kwadraciki

 

Nikt mi nie wmówi że to są artefakty, miałem dokładnie tak samo, chyba wszyscy mieli dokładnie tak samo. To jest zwykły błąd w grze. Najlepiej żeby kolega zapodał jakieś screeny na których to zobaczymy, ja zaraz poszukam swoich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to daj 530/570 i masz spokój nigdy nie jedź na maxymalnych ustawieniach bo ci karta siądzie po roku Kiedyś kumplom poustawiałem radki herca 8500 na maxa i teraz wszyskie się kaszanią i część jedzie poniżej default

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzisz to zalezy od punktu widzenia ;)

 

moj radeon karta nie pierwszej mlodosci radzi sobie bardzo przyzwoicie w najnowszych grach, owszem krece ja ale nie do bolu. Na codzien chodzi lajtowo podkrecona GPU:275@360(max ~380) i Mem 270@300 (ta wartosc wymuszona jest kiepskim czasem dostepu :( ). Ostatnio dodalem karcie GPU Vmod'a i wydusilem 420Mhz zeby pobawic sie w Marki ;) tak specjalnie dla zobaczenia 5k w 3DMarku03 8). I nic wiecej.

 

Na defaultowych ustawieniach niestety odczuwa sie pewnie brak mocy, dlatego krece ja zeby dodac FPS i moc komfortowo grac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już obniżyłem ale czemu tak jest?? Juz wziołem na Default ustawienia. Ale wy podkręcacie swoie radki 9550i wam się nic nie dzieje w NFSU2??Kurcze to co tylko moja jest walnięta na @?? :mur:  :mur:  :mur:

To co doradzacie?? I tak będę zmieniał grafikę:) To zależy od tego że tylko moja znaczy GF Fx jest do pupy w podkręcaniu?? Czy jak mam rozumieć te dziwne kwadraciki w NFSU2??

1217976[/snapback]

Pamiętaj że radek to radek a GF to GF. Każda karta sie inaczej kręci, znajdź i porządnie wytestuj najbardziej odpowiednie dla siebie ustawienia, zastosuj i po bólu. Przecież to normalne że jakbym dał na pamiątkach na moim radku z 600 to też bym miał te "kwadraty" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, ludzie!!!!! nadmundo ma całkowitą racje!!! Pewnie juz mu sie znudziło pisac 2 razy to samo ;P To zwykly blad w grze, mam radka 9550 zegary 412/500 i tez sie czasami zdaza ujrzeć te kwadraty, kumpel ma Titanka 4200 i podobnie ;) Tak to juz jest :D Wszyscy tu prawią o o/c a czasami odpowiedz jest prosta jak but :), artefakty buehehe, tymbardziej ze w 3dmarku bylo OK! Nie martw sie tym, ewentualnie zalatw innego Nfs-a :P Pozdrawiam

Edytowane przez emilooos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:lol: U mnie ta gierka wyglada super :blink: (gf2 MX400) :rolleyes:

 

A tak na powaznie to calkiem mozliwe ze EA w ten sposob zrobila niespodzianke :) wszystkim tym ktorzy maja ta gierke skad indziej niz ze sklepu :) Ciekaw jestem czy te artefakty sa tez w oryginalnych wersjach gry ???? :)

 

Ma ktos oryginal tej gry :unsure: i te efekty tez wystepuja ?? :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elo

jesli chodzi o brak rozmycia to nie tyle co sie nie zgodze z tym ze ta blad w zegarach, ale ja mialem inny. swego czasu mialem 9200 128/128 i mi nfsu2 dzialalo jak dzialalo :blink: w dodatku na sdramach i duronie 1.2 :lol: ale nic szlo grac, potem zamienilem tego radka tak na troche na gf3ti200 i wtedy zacela sie magia ogladania wspomnianych kwadracikow w nfsu2 i nic nie pomagaly ustawienia stery czy nowe dx, jedyne co pomoglo to format i wszystko od nowa + najnowsze stery + najnowsze dx9.0c

wiec wydaje mi sie u Ciebie to nie tyle jest problem z taktowaniami co z systemem badz sama gra, bo jak kazdy tu twierdzi nfsu2 ma skopany silnik <_< i niech nikt mi nie mowi ze to przez gf3 i jego stary dx bo ta nierozmyta tekstura prosto z tomb raidera 1 :mellow: wyglada tak samo na gf3 ti jak na 9800xt :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem tak samo. Mam RADKA 9600PRO L 400\200 po podkręceniu na 455\220 miałem te mini arty(żółte) też w NFSU2 po zmienieniu sterowników śmigam na 540\260 więcej nawet nie próbowałem bez żadnych v-modów czy zmiany biosu sądze że uda mi się więcej wycisnąć. Mi pomoigły stery więc pobaw się sterami. Pozdrowionka!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znowu ten sam temat.... :mur: LUDZIE !!! ja mam 6600 i mam to samo (nieraz) wina gierki !!! Jesli Cie to denerwuje, i masz to za kazdym razem (jak mam to wylaczam, wlaczam jeszcze raz i si) to rzeczywiscie zmien stery na 66.93, albo moze jakies ForceWare'y :) Nie ma sie czym przejmowac, grafy wina to nie jest....i proponuje zakonczyc temat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...