Skocz do zawartości
Hipo

R200 1 Miejsce Na Świecie 3d Mark 03 ->> 1998

Rekomendowane odpowiedzi

http://service.futuremark.com/compare?2k3=3509883 1998marków

 

Teoretycznie to miejsce drugie ale w praktyce to pierwsze bo pierwszy koleś na orbie to zwyczajny fake.

 

Grafa chłodzona wodą ( Orbital O3, radiatorki ma mem) po modzie ołówkowym, 1,64V GPU 3,98V mem.

 

Tymaczasowo to tyle, jednak Peltier 89W już czeka :D brak mi tylko coldplate i nie ustane dopóki nie przekrocze magicznego 2k :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tweak.pl Faker Team oraz 3D Mark Team rośnie w siłe :D

Tak dalej :D

Trzaśnij rekordy na wszystkich możliwych 3d markach... potem ja się postaram na swoim FX... i będziemy opanowywać ORBa :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mod prawie nic nie daje, prawde mówiąc nakwiecej uzyskałem wgywajac bios od Taipana, dzieki niemu grafa zaczeła sie kręcić mocno.

 

Ogniwo pójdzie jak tylk ozdobęde coldplate a na mojej prowincji graniczy to niemal z cudem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest bios napisany pod herca8500le 64mb. Defaultowe ustawienia taktowan to 275/275. Teoretycznie powinien dzialac z wiekszoscia radkow 8500 ale wiem ze u kogos sapphire sie na nim wysypal dlatego ostrzegam.

http://taipan.250free.com/7005P.bin

 

Mam plik tworzacy dyskietke startowa z paroma biosami do wyboru ale nie mam gdzie go wrzucic, jak ktos by mogl go udostepnic na ftp to chetnie przesle.

 

Licze na to, ze teraz wszyscy wyciagną zakurzone radki z szuflady i konkurencja sie zwiekszy :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

conajmniej rok temu robilem 1995ptk i to wtedy byl rekord

 

hipo, powiedz ze chcesz sie poscigac :>

 

moglbys zarzucic linkiem do biosu ?

1218210[/snapback]

Chętnie :) z taką konkurencją to będzie przyjemność :D ( oczywiscie wszystkich chętnych zapraszamy).

Narazie sie zbroje, mam kawałek blachy miedzianej ale nietety 1mm czyli kompletnie sie nie nadaje na coldplate, zastanawiam sie czy nie skleić powiedzy 3 warstwy. Kolejna sprawa to problem z PSU który na dniach zostanie rozwiązany i wreszcie platforma rozwinie skrzydła

:mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli 8500=9100 to ten biosik bedzie wspolpracowal bez problemów z moim r9100 ta ? ;]

 

tylko martwi mnie to co napisal Taipan ze na sapphire sie komus wywalil...bo ja mam sapphira...

 

co pawda ja raczej nie bede mial z wami szans ale karta bedzie meczona na immym konfigu ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo ladny wynik! moje gratulacje! niezle wykrecony procek! uu gdybym ja mial lepsza plyte to bys sie postaral rowniez o lepszy wynik! ale aby byc w pierwszej 20 na orbie to zawsze mam pecha a mianowicie: majac karte 9600 (non pro) nie mam szans na orbie bo sa tam i karty 9600xt to samo mialem na 9500, na 9200se i fx 64bit. A teraz mam 6600gt to juz SLI maja!

ale hipo wynijk jets jest wspanialy

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawalem juz komus z gigabytem ten bios i mu dzialal ale po tej wpadce z sapphirem  lepiej zabezpiecz sobie karte na pci B)

Bios dziala oczywiscie z 9100 jak i 8500.

1219645[/snapback]

To ja byłem tym nieszczęśliwcem, co mu się szafir 9100 posypał po wgraniu tego biosa :( Nie wiem czemu tak wyszło, bo wcześniej już wgrywałem do niego biosy z radeona 8500 i chodziło bez problemu, a z tym biosem po flashu pojawił się komunikat "Error:timeout:poll rom idle after bulk erase" i po resecie karta się nie odpalała... Jednak po całym dniu walki z wszelkimi flasherami udało mi się spowrotem wgrać oryginalny bios. Jak będę miał czas to spróbuję jeszcze raz pobawić się z tym biosem od Taipana. Dajcie znać jak ktoś wgra na szafira ten bios - może trzeba użyć jakiegoś innego flashera? Pozdro.

 

PS. Zauważyłem drobny szczegół, że bios 7005 ma ustawione wyjście TV na PAL, a ten z mojego szafirka miał NTSC. Nie wiem czy mogło to być przyczyną złego wgrania biosu do mojej karty? Może zmienię RadEditem na NTSC i spróbuję jeszcze raz go wgrać, choć moim zdaniem była to wina flashera...

Edytowane przez Gregfan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest bios napisany pod herca8500le 64mb. Defaultowe ustawienia taktowan to 275/275....Mam plik tworzacy dyskietke startowa z paroma biosami do wyboru ale nie mam gdzie go wrzucic, jak ktos by mogl go udostepnic na ftp to chetnie przesle

Pliczek wylądował na moim FTP do pobrania tutaj

 

Faker nigdy w ciebie nie wątpiłem, tylko ja z teamu odstaję troszke :oops: , ale co ja poradze prze GPU tak nie lubi oc :mur: Ale WC uporządkuje proca dam na 2.7GHz i też będe walczył :wink:

 

Edit.

Link poprawiony, "y" brakowało :D

Edytowane przez OWIES

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie... Jeszcze na catalystach bodajze 3.2 i zegarach 315/315 mialem 1995 ptk. Wy macie 320/660 ? I tylko 1998ptk ?

 

Musze przyznac ze wasze wyniki w 2k1 bija moje na glowe (12500ptk rok temu).

 

Czy ten bios biega z 128mb kartami ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3dmark03 nigdy nie byl moja domena, kazde podniesienie napiecia na rdzeniu (olowkiem) = pionowe pasy i zwis. A taki np HL2 chodzi normalnie.

1995 na 315/315 ? Jesli miales mocno chlodzona karte i bios z bardzo ostrymi timingami to mozliwe.

 

Ten bios o ile pamietam dziala z 64mb only.

 

BTW berkut twoja karta to gigabyte maya na bga ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie... Jeszcze na catalystach bodajze 3.2 i zegarach 315/315 mialem 1995 ptk. Wy macie 320/660 ? I tylko 1998ptk ?

 

Musze przyznac ze wasze wyniki w 2k1 bija moje na glowe (12500ptk rok temu).

 

Czy ten bios biega z 128mb kartami ?

1221510[/snapback]

 

Dziwie sie bardzo czytając to, ja u siebie uzywałem Cat 4.12 bo dawały mi najlepszy wynik w 03, natomiast do 2001SE najlepsze sie okazały herculesowe cat 3.4.

 

Różnica chyba wynika jednak z konstrukcji kart :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AH128 - 128mb 275/550 bga.

 

315/315 to z zwyklym powietrzem. Na wodzie, BARDZO brutalnych modach bylo 350 na rdzeniu i nie pamietam juz ile na memach.

 

Jesli te 1995ptk macie na 64mb kartach to jestem pod ogromnym wrazeniem i chyle czola bo widze ze chyba tak jest.

 

Wtedy kiedy ja benchowalem nie bylo jeszcze takich catalystow :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na r9100 305 na rdzeniu i 295 na memach  mam 1780markow...

w kategori r9100 jestem 2 nie liczac tego fake`owego wyniku... :)

 

ale jeszce ostatniego slowa nie powiedzialem ;]

1222890[/snapback]

Brawo, krec ile wlezie, pokazemy ze ludki z Tweaka tez potrafia bic rekordy 8-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja mam radka 8500 niewiadomej firmy. Standardowe taktowanie jest 250/250, ale za to jest podwojny ramdac czyli jest to wersja full z obnizonym taktowaniem. Rdzen kreci sie 290, ram bez zalozenia radiatorow niechial isc nawet o 5Mhz wyzej zaraz byly arty, wiec zalozylem radiatorki i bylo 275. Przeczytalem ten watek przez przypadek i zapodalem biosa wyzej podanego i odziwo ramy poszly na 315 tylko rdzen pozozstal w miejscu.

Teraz pytanie do was jak zalozyc radiator na rdzen jezeli nie mam zadnych otwrow wokol GPU?? Niechcialbym go przyklejac na kleju termowprzewadzacym bo pozniej moglbym juz go niesciagnac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz robić mody to rdzeń pójdzie lepiej deko moze, a pamieci raczej napewno. Radiator przyklej na jakimś silikonie, ja mam bloczek przyklejony na czerwonym i jest oki, zaleta taka ze daje sie w miare łatwo usuwać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...