Skocz do zawartości
Spawacz

P4 1.6 @ 2880 Mhz Na Boxie !

Rekomendowane odpowiedzi

Heh mój qumpel ostatnio stwierdzil że czas odświerzyć sobie kompa i zaczął podkręcać. No i taki wynik i to jeszcze na boxowym coolerze i zasilaczu 300W firmy krzak :D. Aż się nieche wierzyć.

Osiągnął on fsb 180 Mhz przy napięciu 1,7V.

 

W czym może tkwić jego sukces ??

Jego sprzet jest na płycie asusa na chiopsecie 865pe i ma 512MB twinmosów 400Mhz.

 

Jego procek pracuje full stable przy fsb 178 Mhz i na takiej czestotliwości normalnie teraz pracuje. A co najśmieszniejsze jest po długim stresie osiąga temperature CAŁE 40 stopni :D:D.

 

Jak sądzicie czy wrzucenie na niego termallight xp-120 dałoby jeszcze parę mhz ??

Koleś chce wyciągnąć z tego procka ile się da. Czy macie jakies pomysły co jeszcze można zrobić ??

 

Jaki jest rekord swiata na tym procku :D:D albo chociaż rekord polski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rade dasz ale plytka moze ne iwytrzymac ale proboj!!!powodzenia!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

oprocz tego powim ejszcze ze pentiumy 4 kreca sie jak szalone ale i tak wydajniejsze sa amd dal przyklady p4 3ghz jest gorszy od athlon xp barton np 2.6ghz ale baw sie mzoe osiagniesz cso wybuchowego ja jzuz swoj do granic mozliwosci wykrecilem tera ciesze sie plynnoscia plynaca z gry!1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oprocz tego powim ejszcze ze pentiumy 4 kreca sie jak szalone ale i tak wydajniejsze sa amd dal przyklady p4 3ghz jest gorszy od athlon xp barton np 2.6ghz ale baw sie mzoe osiagniesz cso wybuchowego ja jzuz swoj do granic mozliwosci wykrecilem tera ciesze sie plynnoscia plynaca z gry!1

1218390[/snapback]

P4 3GHz będzie z pewnością gorszy od Athlona 2,6 GHz (jakkolwiek taki Athlon miałby oznaczenie ze 4000+). Ale już od Athlona Barton 2600+ - taki P4 3 GHz będzie spoooro szybszy. Tak się niestety stało, że AMD u bartonów straasznie przesadził z współczynnikiem PR+.

 

 

A co do podkręcania - to jeśli koleś chce naprawdę wydusić wszystko - zostaje mu chłodzenie wodą + napięcie 2V na procu.

 

może 3,4 - 3,6 mu taki proc pójdzie.

Edytowane przez wojwar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh mój qumpel ostatnio stwierdzil że czas odświerzyć sobie kompa i zaczął podkręcać. No i taki wynik i to jeszcze na boxowym coolerze i zasilaczu 300W firmy krzak :D. Aż się nieche wierzyć.

Osiągnął on fsb 180 Mhz przy napięciu 1,7V.

 

W czym może tkwić jego sukces ??

Jego sprzet jest na płycie asusa na chiopsecie 865pe i ma 512MB twinmosów 400Mhz.

 

Jego procek pracuje full stable przy fsb 178 Mhz i na takiej czestotliwości normalnie teraz pracuje. A co najśmieszniejsze jest po długim stresie osiąga temperature CAŁE 40 stopni :D:D.

 

Jak sądzicie czy wrzucenie na niego termallight xp-120 dałoby jeszcze parę mhz ??

Koleś chce wyciągnąć z tego procka ile się da. Czy macie jakies pomysły co jeszcze można zrobić ??

 

Jaki jest rekord swiata na tym procku :D:D albo chociaż rekord polski.

1218185[/snapback]

wrzucajcie thermala, przesmarujcie proca jakimś Arctic Silver 5 i jazda.... napięcie można dać 1,8v także przy odrobince szczęścia możę będze FSB 200 :> .... jeżeli macie możliwość to jakieś mobo lepsze by się przydało....

 

P.S

Rekord na tym procku to bodajże ~4 Ghz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niezle ale uwazaj z tym prockiem na syndrom naglej smierci nortwoodów bo to własnie dotyczy tych procków czyli n-wood na fsb100 nie przesadzaj z napieciem bo one ieraz umieraja bez powodu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja osobiście jestem pod ogromnym wrazeniem naprawde nie wiem jak z takiego procka można wycisnąć aż tyle pełen podziw tym bardziej że to na standardowym box-ie jest kręcone . ja mam p4 266@3,2 i coś czuje że zaraz mnie przebijesz POWODZENIA !!!! aha i chciał bym się spytac jakie mnożniki są w p4 ?? od minimalnego do maxymalnego z góry dzięki

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

pentium 4 2,66@3,2ghz 20x160 northwood MSI NEO2-S 512DDr 400mhz radeon 9800se 256mb 128bit 250/500

zasilacz 420W HDD cawiar 80GB 7200obr 8mb casche

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sie moge pochwalic(na BOX'owym chlodzeniu) takimi wynikami, jakie sa tam na obrazku :) Wiem, ze to malo, ale dzisiaj jeszcze zobacze jak bedzie na 3,8 GHz, a moze pojdzie i wiecej, tylko temperatura MoBo mnie martwi - 40 stopni przy obciazeniu to duzo czy malo?

post-104070-1107082927_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...