Skocz do zawartości
barteksquall

Komp Mi Się Sam Resetuje...

Rekomendowane odpowiedzi

Aha i jeszcze jedno. JEsli tutaj wina tych restartów lezy po stronie sprzetowej to tego sie od tak poprostu wykryc nie da. Trzeba testowac kazdy podzespoł, wymieniac, itp..

1395524[/snapback]

Narazie wyjołem TV i wyłączyłem w biosie karte muzyczną i czekam ????

 

Czekam na restart albo juz go nie bedzie ?? oby nie było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i lipa nic nie dziala!!

 

Odłączyłem wszzystko i lipa nadal ten sam błąd.

 

Moje pytanie jest następujace:

 

Czy to jest wina systemu ??????

Jeżeli zainstaluje na nowo system to czy bedzie oki??????

Czy wgrywać SP2????

1397044[/snapback]

adf (Ancillary Function Driver) plik scisle zwiazany z siecia. Sproboj wylaczyc karte sieciowa w biosie. Wiem ze pozbawi Cie to interntu na pewien czas ale bedzie mozna wyeliminowac ewentualnosc iz wine ponosi siec. Jesli problem nie bedzie wystepowal. Poponuje przeinstalowac sterowniki do karty sieciowej (najnowsze, starsze, inne od tych ktore masz teraz) w ostatecznosci system Tak zainstaluj SP2!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

adf (Ancillary Function Driver) plik scisle zwiazany z siecia. Sproboj wylaczyc karte sieciowa w biosie. Wiem ze pozbawi Cie to interntu na pewien czas ale bedzie mozna wyeliminowac ewentualnosc iz wine ponosi siec. Jesli problem nie bedzie wystepowal. Poponuje przeinstalowac sterowniki do karty sieciowej (najnowsze, starsze, inne od tych ktore masz teraz) w ostatecznosci system Tak zainstaluj SP2!

1397088[/snapback]

 

Moja karta sieciowa (zintegorowana na płycie) VIA Rhine II fast ethernet adapter.

 

Stare sterowniki o numerku: 3.14.0.350

 

Nowe sterowniki o numerku: 3.41.0.426

 

Zobaczymy czy to pomoże ? oby tak - bo juz mam dosyć.

Edytowane przez lutekstan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://support.microsoft.com/kb/q296265/

co prawda dotyczy windows 2000. Dowiadujemy sie z tego ze wina moze byc zbyt duza ilosc programow kozystajacych z socketow. Wylacz te ktoryc nie potrzebujesz i testuj. Dobrze by bylo jakbys nam pokazal liste uruchomionych procesow ( najlepiej posortowane wg uzytkownika ktory je odpala )

1. Sprobuj wykluczyc wszelkie sypware, trojany, robaki, wiry.

2. Zainstaluj wszystkie latki

3. odlacz niepotrzebne urzadzenia i testuj

4. odlacz potrzebne urzadzenia ( bez ktorych komputer rusza ) i testuj

jesli pomoze to stopniowo wkladaj urzadzenia i testuj, az znajdziesz winowajce

jesli nie pomoze to:

1. Sprawdz temperature, paste, wiatrak na north bridge

2. zreinstaluj system

3. przetestuj swoj sprzet na innej plycie glownej ( z tym moze byc ciezko ) lub sprobuj inny procek w swojej plycie. Jednak uwazaj by niczego znajomym nie uszkodzic :) moga sie zdenerwowac ;p

 

A zasilacz dobrze ze zmieniles choc mogles wziac cos cichszego niz chieftec: topower, tagan, revoltec ( nie te z 12cm wiatrakiem ), neotec ( nie te z 12cm wiatrakiem )

Ale dobry i ten.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyłączyłem niepotrzebny sprzęt( został RAM procek graf i płyta i dysk no i LAN)

 

Temperatura na procku okolo 44 stopni

Paste zakladalem nową (białą)

 

Czy przy instalacji na nowo systemy wszystko powinno być oki ??

 

w załączniku załączam moje procesy.

 

 

 

Loga robiłem wcześniej- wstawiam ze względu na możliwe trojany itp)

załaczam jeszcze log-a:

 

 

Logfile of HijackThis v1.99.1

Scan saved at 19:31:38, on 2005-04-16

Platform: Windows XP SP2, v.2135 (WinNT 5.01.2600)

MSIE: Internet Explorer v6.00 SP2 (6.00.2900.2135)

 

Running processes:

C:\WINDOWS\System32\smss.exe

C:\WINDOWS\system32\winlogon.exe

C:\WINDOWS\system32\services.exe

C:\WINDOWS\system32\lsass.exe

C:\WINDOWS\system32\Ati2evxx.exe

C:\WINDOWS\system32\svchost.exe

C:\WINDOWS\System32\svchost.exe

C:\WINDOWS\system32\LEXBCES.EXE

C:\WINDOWS\system32\spoolsv.exe

C:\WINDOWS\system32\LEXPPS.EXE

C:\Program Files\Common Files\Autodesk Shared\Service\AdskScSrv.exe

C:\Program Files\Analog Devices\SoundMAX\SMAgent.exe

C:\WINDOWS\system32\Ati2evxx.exe

C:\WINDOWS\Explorer.EXE

C:\WINDOWS\system32\wscntfy.exe

C:\Program Files\Analog Devices\SoundMAX\SMTray.exe

C:\Program Files\ATI Technologies\ATI Control Panel\atiptaxx.exe

C:\WINDOWS\system32\LXSUPMON.EXE

C:\Program Files\WinFast\WFTVFM\WFWIZ.exe

C:\WINDOWS\system32\ctfmon.exe

C:\Program Files\Kaspersky Lab\Kaspersky Anti-Hacker\KAVPF.exe

C:\Program Files\SAGEM\SAGEM F@st 800-840\DSLMON.exe

C:\WINDOWS\System32\svchost.exe

C:\Program Files\Internet Explorer\iexplore.exe

C:\Program Files\Gadu-Gadu\gg.exe

C:\Program Files\WinFast\WFTVFM\WFTV.exe

C:\Program Files\BitComet\BitComet.exe

F:\testy\hijackthis\HijackThis.exe

 

R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = http://www.google.pl/

O2 - BHO: AcroIEHlprObj Class - {06849E9F-C8D7-4D59-B87D-784B7D6BE0B3} - C:\Program Files\Adobe\Acrobat 6.0 CE\Reader\ActiveX\AcroIEHelper.dll

O4 - HKLM\..\Run: [smapp] C:\Program Files\Analog Devices\SoundMAX\SMTray.exe

O4 - HKLM\..\Run: [ATIPTA] C:\Program Files\ATI Technologies\ATI Control Panel\atiptaxx.exe

O4 - HKLM\..\Run: [KAVPersonal50] C:\Program Files\Kaspersky Lab\Kaspersky Anti-Virus Personal\kav.exe /minimize

O4 - HKLM\..\Run: [LXSUPMON] C:\WINDOWS\system32\LXSUPMON.EXE RUN

O4 - HKLM\..\Run: [WinFast Schedule] C:\Program Files\WinFast\WFTVFM\WFWIZ.exe

O4 - HKLM\..\Run: [KernelFaultCheck] %systemroot%\system32\dumprep 0 -k

O4 - HKCU\..\Run: [CTFMON.EXE] C:\WINDOWS\system32\ctfmon.exe

O4 - HKCU\..\Run: [AutoConnect] C:\Program Files\AutoConnect\AutoConnect.exe

O4 - Global Startup: IDW Logging Tool.lnk = C:\WINDOWS\system32\idwlog.exe

O4 - Global Startup: Kaspersky Anti-Hacker.lnk = ?

O4 - Global Startup: DSLMON.lnk = C:\Program Files\SAGEM\SAGEM F@st 800-840\DSLMON.exe

O4 - Global Startup: Microsoft Office.lnk = C:\Program Files\Microsoft Office\Office\OSA9.EXE

O4 - Global Startup: Przyspieszenie uruchomienia programu AutoCAD.lnk = C:\Program Files\Common Files\Autodesk Shared\acstart16.exe

O4 - Global Startup: Adobe Gamma Loader.lnk = C:\Program Files\Common Files\Adobe\Calibration\Adobe Gamma Loader.exe

O9 - Extra button: Messenger - {FB5F1910-F110-11d2-BB9E-00C04F795683} - C:\Program Files\Messenger\msmsgs.exe

O9 - Extra 'Tools' menuitem: Windows Messenger - {FB5F1910-F110-11d2-BB9E-00C04F795683} - C:\Program Files\Messenger\msmsgs.exe

O16 - DPF: {9A9307A0-7DA4-4DAF-B042-5009F29E09E1} (ActiveScan Installer Class) - http://www.pandasoftware.com/activescan/as5/asinst.cab

O17 - HKLM\System\CCS\Services\Tcpip\..\{3109B0BE-4866-49D4-9621-37CA569B9F7D}: NameServer = 194.204.152.34 217.98.63.164

O23 - Service: Ati HotKey Poller - Unknown owner - C:\WINDOWS\system32\Ati2evxx.exe

O23 - Service: ATI Smart - Unknown owner - C:\WINDOWS\system32\ati2sgag.exe

O23 - Service: Autodesk Licensing Service - Autodesk, Inc. - C:\Program Files\Common Files\Autodesk Shared\Service\AdskScSrv.exe

O23 - Service: kavsvc - Kaspersky Lab - C:\Program Files\Kaspersky Lab\Kaspersky Anti-Virus Personal\kavsvc.exe

O23 - Service: LexBce Server (LexBceS) - Lexmark International, Inc. - C:\WINDOWS\system32\LEXBCES.EXE

O23 - Service: SoundMAX Agent Service (SoundMAX Agent Service (default)) - Analog Devices, Inc. - C:\Program Files\Analog Devices\SoundMAX\SMAgent.exe

Edytowane przez lutekstan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz neostradę? i modem Sagem?

... niektórym podobno resetował kompa, nie wiem ile w tym prawdy. Może to raczej "cudowna" aplikacja dostępowa tepsy robiła sobie jajca ... nie wiem.

 

Ja w logu nie widzę nic niepokojącego, sprawdzałem dla pewności automatem ze strony http://www.hijackthis.de/en

Na dobrą sprawę kazdy element kompa może powodować takie nieregularne restarty. Oraz prawie każdy program. Masz za dużo softu w autostarcie, ale widziałem u ludzi więcej i komp działał :?

Można by pobawić się w sprawdzanie płyty głównej, z tym że chyba nie masz takiej możliwości? no właśnie ... wszystkiego nie sprawdzisz programowo, a fizyczne sprawdzenie sprzętu jest możliwe tylko w serwisie producenta ( ... też nie zawsze).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz neostradę? i modem Sagem?

... niektórym podobno resetował kompa, nie wiem ile w tym prawdy. Może to raczej "cudowna" aplikacja dostępowa tepsy robiła sobie jajca ... nie wiem.

1399505[/snapback]

 

Mam neo + sagema - ale mam juz od 1,5 roku i nic sie nie dzieło.

Nie mam zainstalowanego softu neostrady. Mam tylko sterowniki do sagema i sam tworze połączenie z inrentem.

 

wszystkiego nie sprawdzisz programowo, a fizyczne sprawdzenie sprzętu jest możliwe tylko w serwisie producenta ( ... też nie zawsze).

1399505[/snapback]

Juz bym dawno dał komputer do reklamacji (bo miłem na gwarncji) ale sklep nagle napisał kartkę - LIKWIDACJA SKLEPU. nachapali sie kasy i zlikwidowali sklep. www.netsrvice.pl

 

I dlatego teraz męcze sie sam. - narazie o dziowo po zainstalowaniu nowszych sterowników do karty sieciowej nie miałem niespodziewanego restartu komputera. Ale nie zapeszam :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem podobnie

na epoxie 8rda+ po zakupie 2x512 robily sie restarty, na abit nf7-s tez, pomoglo wgranie do abita biosu z command rate 2t

 

na epoxie mozna to ustawic recznie, ktoras opcja auto* na disabled - poszukaj na forum

powinno pomoc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem podobnie

na epoxie 8rda+ po zakupie 2x512 robily sie restarty, na abit nf7-s tez, pomoglo wgranie do abita biosu z command rate 2t

 

na epoxie mozna to ustawic recznie, ktoras opcja auto* na disabled - poszukaj na forum

powinno pomoc...

1403157[/snapback]

 

Hmmmmm

Szczerze - nie mam zielonego pojęcia co to za funkcja ??

 

UPDATE:

Ta funkcja w biosie: command rate 2t

 

To chyba nie dotyczy mnie !!

Edytowane przez lutekstan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kumplowi niedawno podobne niebieskie ekrany sie pokazuja, samoistne restarty - nowy win, najnowsze stery - nic nie pomoglo, probowalem wszystkiego. W koncu obejrzalem dokladnie plytke a tam stabilizatory juz prawie wyskakuja :angry: coz radze je u siebie dokladnie obejrzec, jesli to nie to przepraszam ze wprowadzam w blad, ale jak nie zasilacz to warto sprawdzic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kumplowi niedawno podobne niebieskie ekrany sie pokazuja, samoistne restarty - nowy win, najnowsze stery - nic nie pomoglo, probowalem wszystkiego. W koncu obejrzalem dokladnie plytke a tam stabilizatory juz prawie wyskakuja  :angry: coz radze je u siebie dokladnie obejrzec, jesli to nie to przepraszam ze wprowadzam w blad, ale jak nie zasilacz to warto sprawdzic

1403378[/snapback]

Ja aż takim specem nie jestem!

 

Gdzie sie znajdują stabilaztory na mojej płycie asus A7V8X-X lub jak je zlokalizowac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wczesniej mowil ci Ciemnogrodzian-sprawdz kondensatory-podpowiem ci-Takie male elektroniczne(kolorowe badz nie) walce. Na gorze maja cos w rodzaju naciec-w ksztalcie litery "K" lub czegos w tym stylu. Obejrzyj dokladnie kazdy z nich-jezeli zobaczysz ze maja te łebki wypukle i/lub sa pokryte jakims nalotem-lub plynem-plyta do wymiany. Mialem raz tak z kompem qmpla, 3/4 kondensatorow na plycie bylo bliskich wybuchu. :) U niego tez zdazaly sie ciagle restarty bez powodu. TAk wiec sprawdz dokladnie plyte glowna i napisz czy wszystko ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wczesniej mowil ci Ciemnogrodzian-sprawdz kondensatory-podpowiem ci-Takie male elektroniczne(kolorowe badz nie) walce. Na gorze maja cos w rodzaju naciec-w ksztalcie litery "K" lub czegos w tym stylu. Obejrzyj dokladnie kazdy z nich-jezeli zobaczysz ze maja te łebki wypukle i/lub sa pokryte jakims nalotem-lub plynem-plyta do wymiany. Mialem raz tak z kompem qmpla, 3/4 kondensatorow na plycie bylo bliskich wybuchu. :) U niego tez zdazaly sie ciagle restarty bez powodu. TAk wiec sprawdz dokladnie plyte glowna i napisz czy wszystko ok.

1404096[/snapback]

 

U mnie wszystkie kondensatory są w najlepszym porządku - żadnych przebariweń, nalotów i wypukłości !!.

 

Ktoś ma może jeszcze jakiś pomysł??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz mowilem poszukaj w biosie opcji 1T command i wylacz to,

takie problemy z restartami sa przy pamiatkach 512MB,

u mnie to pomoglo

1404879[/snapback]

Ja nie mam tej funkcji .. a bynajmniej nie mogęjej znaleźć.

 

Zainstalowałem na nowo system. zoabczymy czy nadal będą restarty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój sprzęt też cierpi na samoistne restarty. Tylko, że restarty u mnie są dziwne. Nie zawsze jest Blue Screen z błędem stop. Nieraz jest pusty niebieski ekran, zdarza się, że jest niebieski ekran z jakimiś znakami (równolegle ułożone krzaczki). Cała nadzieja w tym, że pojutrze wymieniam płytę główną na nową. Może się skończą. Źródłem mojego problemu może być zasilacz. Ma już swoje lata, ale podobno kiedyś był dobry. Czytałem cały wątek, byłem na stronie o zasilaczach i napięciach. Chciałem zapytać Was, czy to jest bardzo niebepieczne, kiedy te napięcia są na granicy +/- 5% ? Bo ja w przypadku napięcia 12V i 5V tak mam (jesli wierzyć odczytom z Everest Ultimate Edition 2005).

 

Płyta główna:

Typ procesora AMD Sempron, 1666 MHz (10 x 167) 2400+

Nazwa płyty głównej Abit NF7-S2(G) (5 PCI, 1 AGP, 3 DDR DIMM, Audio, LAN)

Mikroukład płyty głównej nVIDIA nForce2 Ultra 400

Pamięć fizyczna 256 MB (PC3200 DDR SDRAM)

Typ BIOS'u Award (11/26/04)

Karta wideo RADEON 9550 (Omega 2.6.25a) (128 MB)

 

Temperatury:

Płyta główna 27 °C (81 °F)

Procesor 29 °C (84 °F)

PWM 28 °C (82 °F)

 

Wentylatory:

Procesor 3309 RPM

 

Wartości napięć:

Napięcie rdzenia procesora 1.66 V

+3.3 V 3.36 V

+5 V 5.24 V

+12 V 12.59 V

+5 V podczas wstrzymania pracy 5.04 V

3V Dual 3.09 V

HyperTransport 1.65 V

DIMM 2.67 V

AGP 1.54 V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyświetla misie coś a potem sie wyłacza komp myśle ze to wirus sprubuje go usunąć.

1510984[/snapback]

Nie sądzę, żeby to był wirus. Antywirusa aktualizuję regularnie od pół roku, poza tym w tym temacie jestem zorientowany. Nie będę przysyłał listy uruchomionych procesów ponieważ nie ma sensu. Daję głowe, że wszystkie są systemowe, a pozostałe to antywirus i grafika. Ja myślę tylko o problemach sprzętowych. Na takich samych ustawieniach programowych cztery lata wszystko chodziło. Teraz kiedy to wszystko przeniosłem na nowe podzespoły zaczęły się BSOD-y.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A sprawdz jeszcze w mwnadzerze urzadzeni prerwania wszystkihc urzeadzien i zobacz czy sie nie pokrywaj. U mojje dziewczyny zaczelo sie dziac to samo (ten sam BSOD) a le tylko w GTA SA. knflikt powoduje mycha na USB i zintegorowana dzwiekowa. reinstal systemu ( z 2003 na Xp i spowrotem nie pomog)

Nie pomoge ci bo jeszcze sie z tym nie uporalem ale najprawdopodobniej trezba bedzie zmeinic prewani jednego z tych urzeadzen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do forumowiczów.

 

Otóż swego czasu miałem nagrywarke LG 48x24x48x. 3x naprawiali ją (zawsze wymiana pick-up-cry). Po każdej z napraw napęd działał 2-3 tygodnie. Za 4 razem wymienili na 52x32x52x i po nagraniu kilku płytek skończyło się wymianą pick-up-cry.

 

Puściłem z dymem ~5 Caviarów WD800JB ~2 Seagate (8HB U8 i 15GB Barracuda), oraz 1 Maxtor (nie dosłownie, nie spaliły się, tzn 1 się spalił, restza albo dostałą BADów, albo coś innego z nimi było Razz) Daje mi to magiczną liczbe 8 dysków :/.

 

Ostatnio siadła mi markowa nagrywarka (Plextor PX-708A), która aktualnie jest w Warszawie u Alstora.

 

Kiedys mi segfaultowal przy kompilacji. Przestawilem procesor na default i chodzilo bez zarzutow. na 2 dzien ustawilem znowu 2200MHz i chodzi do tej pory? Wina CPU? Czy poprostu zasilacz juz dawal za niskie napiecie na procesor? Po downgrade mial 1.5V zamiast 1.625V.

 

 

Płyta głowna to GigaByte GA-7N400 Pro2 na nForce2 Ultra 400 (rev 1.x)

Procesor to Athlon XP 1700+ T-Bred. Podniosłem mu napięcie z 1.5V na 1.625V i FSB ze 133MHz na 200MHz. Mnoznik zostal domyslny(11x).

 

Z tego co wiem, ta płyta główna nie umożliwia ustawienia dzielnika na PCI (nForce sam tym ponoć zarządza), a w BIOSie mam tylko AGP Frequency.

 

Innych usterek nie stwierdziłem.

 

 

Ten procesor mam już jakieś 3 lata.

Poprzednio miałem Epoxa 8RDA3+ i tam był BIOS Phoenix Award, tam miałem pole do popisu w OC, jednakze mobo sie zepsula i zarzuczylem zmiane na ten model GigaByte'a. Odpukac chodzi bez wiekszych problemow. Kiedys myslalem ze ITERAID sie zepsul, ale teraz jak widze podobne cuda na nForce'owym IDE i do tego ten cyrk z CPU to zaczynam miec watpliwosci, czy to faktycznie wina płyty głównej.

 

 

Miernikiem sprawdzane napiecie +5V i +12V:

+12V: 12,01V - 12.08V

+5V: 5,15V - 5,18V

czyli miesci sie w normie standardu ATX

Zastanawia mnie tylko dlaczegpo podczas pisania tego posta (monitorowalem na mierniku napięcie +12V), napięcie +12 skakało od 12.06V do 12.07V. System nic nie robi. Slucham muzyki i piszę teg posta.

 

Dodam, iz BIOS pokazuje tem w obudowie rzedu 37st C, a na procesorze 58st C. Obudowa jest otwarta i stoi tuz przy oknie.

 

Co może powodować takie padanie sprzętu?

Mi sie juz wyczerpaly pomysly.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i co? nikt nie wie czemu moze mi sie tak sprzet sypac? :> :/

1625170[/snapback]

Wadliwa seria MoBo (elektrolity) albo padajacy zasilacz, raczej ktores z tych rzeczy... objawy moga byc jeszcze na RAM.. ale sypal by sie tez przy zwolnionym procku.. wiec stawiam na MoBo i/lub zasilke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wadliwa seria MoBo (elektrolity) albo padajacy zasilacz, raczej ktores z tych rzeczy... objawy moga byc jeszcze na RAM.. ale sypal by sie tez przy zwolnionym procku.. wiec stawiam na MoBo i/lub zasilke.

1647624[/snapback]

kumpel mial podobnie na abit nf7-s: dysk, karta graficzna, karta sieciowa, zasilacz.. po zmianie tego ostatniego wziela ze soba jeszcze 2 tagany - nawet sie nie bronily polegly zaraz po wlaczeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...