Skocz do zawartości
barteksquall

Komp Mi Się Sam Resetuje...

Rekomendowane odpowiedzi

więc tak:

Athlon 1333MHz, MoBo - jakas via /256MB SDR/ zasilacz Codegen 400W - objawy:

pewnego dnia poprostu nie wstał - kompletna cisza podczas włączania poza kręcącymi się wentylami - włożyłem inny RAM /raczej uszkodzony/ pika, że uszkodzony - czyli raczej MoBo ok, - taki samo objaw jak RAM wyjęty. Podłączyłem go pod mojego Tagana 480W - słychać było tylko jakiś delikatny szum... - wentylatorek z zasiłki? niestety nie zerknąłem na to... czy to napewno on :]

 

co to może być... - dlaczego nie wstaje...?

Edytowane przez Gucio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślałem, że działa jak trzeba - tzn. wczoraj działał - ale dziś młodsza wróciła ze szkoły i komp już nie wstał :(

Wpadłem, na pomysł, żeby przełożyć spowrotem na Primary - nic nie dało, włożyłem spowrotem do Secondary - wstał ale podczas ładowania windy /monit o hasło pod 2k3/ się wywalił i nie chciał wstać - znowu zabawa w podmiane kabelków x2 - ale przed tem wpadłem na pomysł, żeby ustawić w biosie, zeby nic nie robił jak na potka błąd - no i komp wstał... ładnie windows zaczął się ładować - logo - po logo mam tylko czarny ekran :/ - zmieniłem spowrotem na halt on all errors - i dalej jest to samo - komp wstaje ale zatrzymuje bootowanie systemu na logo - a co ciekawe w Trybie Awaryjnym wchodzi jak trzeba :]

 

walnięty dysk?

Edytowane przez Gucio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślałem, że działa jak trzeba - tzn. wczoraj działał - ale dziś młodsza wróciła ze szkoły i komp już nie wstał :(

Wpadłem, na pomysł, żeby przełożyć spowrotem na Primary - nic nie dało, włożyłem spowrotem do Secondary - wstał ale podczas ładowania windy /monit o hasło pod 2k3/ się wywalił i nie chciał wstać - znowu zabawa w podmiane kabelków x2 - ale przed tem wpadłem na pomysł, żeby ustawić w biosie, zeby nic nie robił jak na potka błąd - no i komp wstał... ładnie windows zaczął się ładować - logo - po logo mam tylko czarny ekran :/ - zmieniłem spowrotem na halt on all errors - i dalej jest to samo - komp wstaje ale zatrzymuje bootowanie systemu na logo - a co ciekawe w Trybie Awaryjnym wchodzi jak trzeba :]

 

walnięty dysk?

1661572[/snapback]

Zacznij od zmiany tasmy IDE, i daj go spowrotem na master i ostatnia wtyczke na tasmie - nowej, powodzenia :D

Tasma 80 zylowa of course (ATA 66/100/133)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w takim przypadku osobiście sprawdziłbym temperaturkę procka podczas wstawania...(zdjąć budę i rękoma radiatorek trzymać), mogła pasta termoprz. wyparować :) no i radiatorek zakurzyć:) .Jest tez drugi przypadek :D czyli plan B) daj formata i zainstaluj winde jeszcze raz :). Więc na formacie powinny wywalić błędy (bad sectory) o ile taki dysk owe ma, no i ostatnio ja mialem zonka :-) ...zawsze udaje mi sie uratować winde...gdy padnie, ale 4 dni temu miałem podobne objawy :] znaczy wchodzil przez logo windy...chwilka ciszy no i pulpit czarny...tylko wskażnik myszki :] ...nie pomogła konsola odzyskiwania, fixboot i pupa:D..a zaczęlo sie od jakiegoś błędu x86 :] .3ymaj sie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam was , ja z takim problemem , mianowicie: od czasu gdy zmieniłem wielkości partycji na dysku (przed zmianą miałem 80GB podzielone na 40 + 40 a po zmianie ok 10 +70 ) dzieją sie dziwne rzeczy w moim kompie , pierwszym problemem było to że gdy próbowałem zainstalować Win XP po formacie z instalki zgranej na drugiej partycji (zawsze tak robiłem) instalator na etapie kopiowania plików systemowych z drugiej partycji napotkał plik którego nie mógł odczytać . Próbowałem zaistalować ponownie i na tym samym etapie kopiowania plików instalator nie mógł odczytać innego pliku . Zmusiło mnie to do zainstalowania Win Xp zwykłym sposobem z CD . Zdziwiło mnie to bo z tej instalki na drugiej partycji juz kilka razy instalowałem Win XP i nie było żadnych kłopotów . Po zainstalowaniu wszystkich sterów i programów (te same co zwykle i na których nic sie nie działo) komp zaczął mi sie resetować , zwieszać , zaczęły mi sie pojawiac jakies dziwne kolorowe paćkowate screeny itp. , nawet mi sie BIOS resetował kilka razy . Byłem wściekły wiec zrobiłem całkowitą czystke na obydwóch partycjach i po zainstalowaniu wszystkiego na nowo sytuacja już sie nie chciała poprawić , nic nie pomaga , powymieniałem wszystkie taśmy , nawet klawiatke i myche . ostatni reset który miał miejsce dzisiaj zakończył sie czarnym ekranem na monitorze LCD który wyswietlił komunikat : OUT OF RANGE 168,7 KHz / 321 Hz . czyli monitor otrzymał jakiś dziwny sygnał o częstotliwości 321 Hz . po restarcie Windows sie nie uruchomił i wyświetlił komynikat ze nie może znaleść katalogu głównego Windows\system32 , spróbowałem uruchomić ponownie i system ruszył ale po chwili znów sie zresetował :(( , Prosze pomuszcie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na elektryczne uszkodzenie komputera. Sprawdź jakie napięcia podaje zasilacz, czy stabilnie trzyma napięcia. Na wszelki wypadek podaj nam konfigurację komputera włącznie z rodzajem zasilacza i jak długo go (komputer) już masz. Obejrzyj płytę główną, czy nie widać na niej jakichś zacieków w okolicach kondensatorów, a także czy powyższe nie są napuchnięte. Poza tym, zapewnie już to robiłeś, ale zresetuj BIOS, albo najlepiej Ściągnij z internetu nowszą wersję BIOS'u, lub nawet tą samą co masz i zflaszuj go. Sprawdź bateryję od biosu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze raz ja , własnie komp odmówił mi całkiem posłuszeństwa, więc już raczej biosu nie uaktualnie ponieważ komp sie nie włącza , włączają sie tylko wiatraki , nie świeci sie nawet diodka zasilania, komp wydaje jakieś piski po kilku sekundach i zgrzyta głośniczek, teraz pisze z komputara brata :(, a płyta jaką tam mam i chyba siadła to ECSzajs z przed 4 lat ok. (K7VTA3) reszta to karta GF Ti4400 128MB , 512ram (kingston + twinmos) karta dźwiękowa SB Audigy 2 zs , zasiłka chieftec 360W , proc. Athlon 2000+ (palomino), nie jest to może rakieta ale to dlatego że używam kompa głównie do muzyki .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no jestem tu jeszcze raz :) , więc tak : wypinałem pokolei wszystkie części żeby wykluczyć te dobre , przekładałem nawet grafe od brata , nic nie pomagało , ale jeszcze spróbowałem z zasiłkom od brachola i tu nagle sie wszystko odmieniło , już myślałem ze mam zasiłke rozwaloną ale z ciekawości zamieniłem spowrotem na mój zasilacz i już też wszystko chodziło ok , podejrzewam że chyba nie łączył styk zasilający w płycie głównej i dopiero po przekładkach zasiłki zaczęło łączyć , teraz wszystko gra ale jeszcze musze dłużej posprawdzać bo już takie przerwy w resetach i zwisach miałem ale po jakimś czasie wracał problem a dziś to mnie komp całkiem zawiódł ale teraz może będzie oki, mam nadzieje że to był tylko niełączący styk w płycie i że teraz jest ok , dzięki

Edytowane przez FREDY KRUGER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie sie zmartwiłem bo po jedno-dniowej przerwie problem powrócił , znów był resecik i dziwne piski , komp sie zblokował , to wina płyty , procka czy zasiłki ?? reszte sprawdziłem że jest ok bo pokolei odłączałem i problem nie znikał :cry:

Edytowane przez FREDY KRUGER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobaw się kablami zasilania (zasilacz->płyta) - może któryś nie łączy (wypada/wysuwa się z wtyczki) i spada napięcie. Jeśli nie pomoże, to:

 

1. Prawdopodobnie nie masz podglądu na napięcia z pozycji BIOSu, ale chip Winbond powinien być na tyle nowy, abyś miał z poziomu Windows pod CPU-Z czy innym programikiem diagnostycznym. Pooglądaj, czy nie skaczą za bardzo napięcia 5V i 12V.

2. Wymień przedłużacz (listwę zasilającą) lub spróbuj inne gniazdko.

3. Nie plącze Ci się po domu pies, kot lub inne zwierzątko, dla którego kable wystające z otwartej budy kompa wyglądają ciekawie? Ja tak ostatnio miałem.

4. Jeśli możesz (brat się zgodzi/odważy), to zamień się z nim zasilaczami na powiedzmy tydzień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już od dawna mam taki problem, kiedy gram w jakąś gre to po kilku -kilkudziesięciu minutach komp sie restartuje, temp procka nigdy nieprzekracza 40 stopni C. Mam kompa:

proc; AMD atlon 2500+

dysk: 80 gb WD obr7200

ram: 512 kingstona

graf: GF 6200 256mb ram itd.

pg: ASUS A7V8X-X

( ona jest nowa jak ją zamontowałem to wtedy sie zaczeły te problemy z resetem)

Prosze o fachową pomoc!!

 

Wyskakuje mi przy tym resecie taki komunikat:

Pojawił się problem i system windows zostanie zamknięty aby zapobiec uszkodzeniu komputera.

PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA

Jeśli widzisz po raz pierwszy ekran błędu STOP, ponownie uruchom komputer. Jeżeli ten ekran pojawi się ponownie

wykonaj następujące kroki:

Upewnij się czy wszelki nowy sprzęt i oprogramowanie są poprawnie zainstalowane

Jeżeli jest to nowa instalacja poproś producęta sprzętu lub oprogramowania o wszelkie aktualizacje dla systemu windows, które mogą być potrzebne.

Jeżeli problem będzie się powtarzał, wyłącz lub usuń wszelki nowo zainstalowany sprzęt i oprogramowanie.

Wyłącz opcje pamięci systemu BIOS, takie jak buforowanie i przesłanianie.

Jeżeli do usunięcia lub wyłączenia składników musisz użyć trybu awaryjnego, ponownie uruchom komputer, naciśnij klawisz F8, aby wyświetlić zaawansowane opcje startowe, a następnie wybierz tryb awaryjny.

Informacje techniczne:

**STOP: 0x0000005 (0XBEB20A3A, 0x00000000, 0XBEB20A3A, 0x00000002)

 

rOZPOCZĘCIE ZRZUCANIA FIZYCZNEJ PAMIĘCI

zRZUT PAMIĘCI ZOSTAŁ ZAKOŃCZONY

W sprawie dalszyej pomocy skontaktuj się z administratorem systemu lub obsługi technicznej

Jeszcze raz proszę o pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie będe tu orginalny ale:

jaki masz zasilacz (marka i ile W)

przejedź memtestem pamięci, miałem podobny problem z Asusem v600-X czy jakoś tak

okazało sie że procesor nie może działać z nominalną częstotliwością, wyskakiwały błędy w 5 teście memtesta po czym następowało zacięcie. w systemie zaś następował reset, tak max do 10 minut chodziłi i reset. pomagało przestawienie proca ze 166 na 133 albo 200 MHz (FSB).

 

ps. a stery od płyty zainstalowałeś ?

Edytowane przez Jacek_Qomi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz mam 420W jakiejś dziwnaj firmy za 56zł:.. Stery do płyty mam raczej na pewno bo w serwisie mi z kompem robili...

EDit

Znalazłem pudełko od zasilacza: Power Supply Intel P4 Full Support (AMD k7 compatible) 420w... Coś takiego mam

Edytowane przez Bodziej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem.

też popdcas gry wywalało mi taki ekran z błędem stop 0x000005.

Mam płytę Asus A7N8X-E i problem ustąpił dopiero po zainstalowaniu,w moim przypadku nowych sterów do kontrolera SATA,ponieważ takich dysków używam.Nie wiem czy Ci to pomoże,ale zawsze to coś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, od ostatniego czasu komputer mi sie zwiesza ; (

Niewiem od czego to moze byc spowodowane...

Komputer wlanczam to zawsze wlanczam tez programy takie jak.

 

-TeamSpeak Server

-TeamSpeak

- FlashGET ( i sciagram )

- Steam

- I gram :)

 

I podczas gry komputer mi sie zawiesza nic nie moge robic.

Jedyne co moge to zresetować komputer.

 

 

Moj sprzet :

 

-Amd Athon 2000+

- 1.67Ghz

-256MB RAM

- Readon 9200

- Service Pack 2

 

Mogł by ktos napisać czm to jest spowodowane te zwieszanie sie komputera, i jak na to zaradzić.

Tylko nie pisac Format poniewaz juz nie 1x był format :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze masz zbyt duzo kurzu w cooler @ cpu i ci sie przegrzewa ,lub nalapales jakies robale trojany czy inny bałagan ...

 

btw.by wylaczyc te programy w start > uruchom > msconfig > zakladka "uruchamianie" i odznacz tam flashget'a,ts'a i steam'a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

racja sprwdz colery przedewszysktim jesli np. dawno nie rusza les

colerow na cpu sprawdz czy pasata juz nie "zwietrzala " jeksi masz silikonowa

a dawno nie ruszales to mzoe byc zly styk i ci sie przegrzewa proc.

rowniez na karcie grafiki czy hlodzenie dobrze przylega i czy wiatraczki chodza

pierwsze sprawdz te kfesti ...jesli ci sie to samo dzieje p oformacie to raczje

zadnym programe to nie bedize .

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...