Skocz do zawartości
radko0

Czy Da Sie Sformatowac Dysk Z Biosa?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość _Azazel_

nie nieda chyba ze sa jakies ukryte funkcje o ktorych mi nic niewiadomo :mrgreen: pod dosem wpisujesz "format x:" gdzie x to literka dysku mozesz tez przez instalator xp albo linuxa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy da sie sformatowac dysk twardy z biosa i jak to zrobic. mam jeden dysk i chce go sformatowac do zera jak to zrobic?

1219807[/snapback]

Kiedys byla opcja formatowania niskopoziomowego, aktualnie czegos takiego w BIOSie nie znajdziesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ha! A ja jestem '89 i wiedzialem co to :P

 

Słyszałem że LOW-LEVEL FORMAT troche niebezpieczny mógł być dla dysku...

Edytowane przez Sid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uzyj dyskietki startowej z systemu windows 98 lub ME jezeli takową posiadasz, albo pozycz od kogos jeżeli sobie jej nie zrobiłeś. Ładujesz kompa z dyskietki . Masz dostępne wówczas komendy:

 

FORMAT x: - gdzie x -litera dysku

FDISK - tam możesz usunąć partycje i zrobić nowe no ale tylko FAT32 z tego co pamiętam.

 

Poza tym z dysku startowego Windows XP można usunąć partycje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LLF (Low Level Format) nie jest zalecany dla dysków które są sprawne. Po przejechaniu dysku LLF możliwy jest spadek szybkości działania HD. Kiedyś to było (czasami) potrzebne, teraz bardzo dobrze że to wywalili z BIOS-u. Czasami po LLF dysk nadawał się na... śmietnik :) Nie warto kombinować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie...chyba jestes starej daty...jak ja....75 rocznik

1219860[/snapback]

Ja jestem z '84, ale z tego co pamietam mialem ta opcje w moim pierszym PC (P200). Mam tez stycznosc z dosc starymi maszynami w szkole, gdzie grzebiac na pracowni od sieci komputerowych mozna jeszcze znalezc dzialajace 286 do 486 wlacznie. Nawet udalo sie polowe pracowni na tym przywrocic do zycia i podlaczyc do internetu ;) Edytowane przez KrzychuG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie zamiast licytować się na roczniki

(nie ma sensu wiadomo że najlepszy rocznik, najlepsi ludzie to rocznik 82 :-) Nie uczyli was tego w szkole? O jak miło się sklada, że to mój rocznik :D )

 

proponuję napisać konkretną poradę skoro już wiadomo ze z BIOSIKA nie pójdzie.

Edytowane przez _JFK_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie zamiast licytować się na roczniki

(nie ma sensu wiadomo że najlepszy rocznik, najlepsi ludzie to rocznik 82 :-) Nie uczyli was tego w szkole? O jak miło się sklada, że to mój rocznik  :D )

 

proponuję napisać konkretną poradę skoro już wiadomo ze  z BIOSIKA nie pójdzie.

1220425[/snapback]

Co do rocznika masz racje :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...proponuję napisać konkretną poradę skoro już wiadomo ze  z BIOSIKA nie pójdzie.

1220425[/snapback]

radk0, a spytam - po co Ci taki format?

Przypuszczam że masz bady na dysku, i to w sektorze '0' (MBR), co wiąże się z niemożnością uruchomienia dysku.

1. Jest taka aplikacja "Power Max" f-my Maxtor (tej od dysków) i po uruchomieniu jej tworzy dyskietkę startową. Odpadlasz z niej kompa i wśród innych pozycji jest LLF. Zrób LLF 2 razy - dla pewności.

2. Program "HDD-Regenerator". Zrób dyskietke startową, odpal i czekaj.

 

...chce go sformatowac do zera...

Jak chcesz go wyczyścić dokładnie, to do tego nie służy LLF, tylko m.in. program "HD Cleaner". Czyszczenie dysku trwa długo, ale napewno nic na nim nie zostanie. Drugą opcją jest uruchomienie programu "Disk Edit" i zapełnienie całęgo dysku 'zerami' - wtedy masz 101% pewność że oprócz zer nic na nim nie zostało :)

 

PAMIĘTAJ! Jeśli dysk jest sprawny, to odpuść sobie zabawy z LLF; chyba że masz zbędną kasę na nowy dysk. LLF tylko w razie jak już nic nie da się z HD zrobić. Ale przemyśl to.

Edytowane przez Kemot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zene :-]

 

Tak jak Kemot napisał w razie potrzeby.

Mi się jednak wydaje, że autor tematu nie miał styczności z DOS-em, jego przygoda z kompami zaczęła się niedawno, i mając 1 system nie bardzo wie jak wyczyścić do 0 dysk żeby mógł od nowa system zainstalować.

 

 

 

oswald -skąd taki nick??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do LLF on jest niebezpieczny jeskli sie nie wie jak go uzywac...czesto to jedyna metoda przywrocenia twardziela do zycia...jako, ze teraz nie ma tej opcji w biosie kazdy producent dyskow twardych umieszcza takie narzedzie na swej stronie internetowej (przyklad z Powermax Maxtora....) a za HDD regenerator to rusek powinien Nobla dostac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...