Skocz do zawartości
Gość Soker

Pentium 4 3.4ghz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam panowie, zwykle mam problemy z "Platforma AMD" jednak dzis pisze tu w niedokonca swoim problemie a mianowicie kolezanka poprosila mnie o pomoc (na odległość) jej problem objawia sie tak ze gdy wlacza na swoim kompie jakakolwiek aplikacje ktora obciaza wyje jej pcspeaker, pracujac w wordzie czy rozmawiajac na gg sytuacja ma sie normalnie, odczytala na ekranie LCD ktory ma w obudowie ze procesor ma temp. 27-30C, i tu mi sie cos nie podobalo poradzilem jej zainstalowac Aide32 i tam odczytac temp. i mialy sie one tak:

 

xxx (0:07)

procesor 55

xxx (0:07)

procesor graficzny 52

xxx (0:08)

PWM1 35, PWM2 43

xxx (0:08)

pamiec procesora graficznego 40

xxx (0:08)

plyta 30

 

Jako ze nie jestem i nigdy nie bylem posiadaczem jakiegokolwiek intela temperatury te wydaly mi sie w sumie jeszcze znosne jakoze jest to az 3.4ghz, doradzilem jej jeszcze przeinstalwoac drivery z grafiki ( Extreme AX 800 XT 256 GDDR3 ) nastepnie test w grze, wrocila na gg i znow byly krzyki z pcspeakera, sprawdzila szybko temp. i miala 65C :blink: a to juz mi sie wydalo duze jak na Pentiumka, sprawdzila tez obroty wiatraka na procku, najpierw mial on 2500rpm, podczas gry spadl do 2000rpm :blink: a potem w idle wzrosl do 2800rpm....

 

prosze o pomoc :)

 

Płyta głowna to:

AA8 DuraMAX firmy ABIT

Pamięc:

+ 4 x 512 kingmax

Zasilacz:

Antec 430W

Edytowane przez Soker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie, zwykle mam problemy z "Platforma AMD" jednak dzis pisze tu w niedokonca swoim problemie a mianowicie kolezanka poprosila mnie o pomoc (na odległość) jej problem objawia sie tak ze gdy wlacza na swoim kompie jakakolwiek aplikacje ktora obciaza wyje jej pcspeaker, pracujac w wordzie czy rozmawiajac na gg sytuacja ma sie normalnie, odczytala na ekranie LCD ktory ma w obudowie ze procesor ma temp. 27-30C, i tu mi sie cos nie podobalo poradzilem jej zainstalowac Aide32 i tam odczytac temp. i mialy sie one tak:

 

xxx (0:07)

procesor 55

xxx (0:07)

procesor graficzny 52

xxx (0:08)

PWM1 35, PWM2 43

xxx (0:08)

pamiec procesora graficznego 40

xxx (0:08)

plyta 30

 

I to dziweczyna ma taki sprzecior!!hihi Pogratulowac. Niech sprawdzi czy nie przestawiła sobie w biosie temperatury krytycznej.Pozatym może miec zainstalowany program oc guru który tez może miec poprzestawiane ustawienia temperatur.Niech najlepiej spróbuje zrobic clear c-mosa i wtedy zobaczy jak i co!!

 

Jako ze nie jestem i nigdy nie bylem posiadaczem jakiegokolwiek intela temperatury te wydaly mi sie w sumie jeszcze znosne jakoze jest to az 3.4ghz, doradzilem jej jeszcze przeinstalwoac drivery z grafiki ( Extreme AX 800 XT 256 GDDR3 ) nastepnie test w grze, wrocila na gg i znow byly krzyki z pcspeakera, sprawdzila szybko temp. i miala 65C  :blink:  a to juz mi sie wydalo duze jak na Pentiumka, sprawdzila tez obroty wiatraka na procku, najpierw mial on 2500rpm, podczas gry spadl do 2000rpm  :blink: a potem w idle wzrosl do 2800rpm....

 

prosze o pomoc :)

 

Płyta głowna to:

AA8 DuraMAX firmy ABIT

Pamięc:

+ 4 x 512 kingmax

Zasilacz:

Antec 430W

1219967[/snapback]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podejzewam, ze alarm temperatury w biosie jest ustawiony na zbyt niska wartosc i stad to piszczenie

 

abity pod P4 zawyzaja temperature o ok. 10*C w porownaniu z innymi producentami, wiec te 65* w stresie powinno byc jak najbardziej w porzadku

Edytowane przez rosolini

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podejzewam, ze alarm temperatury w biosie jest ustawiony na zbyt niska wartosc i stad to piszczenie

 

abity pod P4 zawyzaja temperature o ok. 10*C w porownaniu z innymi producentami, wiec te 65* w stresie powinno byc jak najbardziej w porzadku

Być moze ale dzieje się tak już od miesiąca jednak nie miała się tym kiedy zająć, przez ten czas robila formata i tyle...

 

a nie ciekawia was te smieszne obroty wentyla?

 

@Patrox

 

nie rozumiem twojej wypowiedzi :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak, tylko te 65 to już w chwili kiedy wyszła z gry. A temperatura może spaśc w 1-2 sekundy o 10-15 stopni.

Wogóle coś jest bardzo dziwne. żeby w 3,4 GHz wiatrak kręcił sie na 2000 obr. Nawet na 2500 i to w płycie lezacej na stole a nie zamkniętej w obudowie. Powinien w zasadzie w obudowie z bocznym kanałem dolotowym na proca oscylować w okolicy 2700 i pod obciążeniem wkręcać sie nawet na 4500 obr.

 

To że sie przegrzewa to jest prawie pewne. Powodów może być kilka no i nie wiadomo jaki panna ma cooler na procu. To box?

- żle dobrana obudowa

- źle dociśnięty radiator procesora

- za słaby lub uszkodzony wentylator radiatora

- jakiś wynalazek w bios ustawiony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no jezeli to jest boxowy cooler, to tych obrotow rzeczywiscie jest troche malo

 

mozna wylaczyc w biosie regulacje obrotow w zaleznosci od temp. proca - moze ta funkcja szwankuje??

a o ile dobrze pamietam to domyslnie jest ona wlaczona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...