Skocz do zawartości
Steeler

Jest ktos z was czlonkiem Mensy?

Rekomendowane odpowiedzi

A gdzie mozna sie zglosic i jak ten tekst wyglada, tzn. jest to typowy test na IQ gdzie rowniez wazna jest wiedza powiedzmy to ogolna, czy wystarczy sama inteligencja (same obrazki, liczby itp. bez slow samych w sobie [bo oczywiscie literki zamiast liczb - tak]) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie mozna sie zglosic i jak ten tekst wyglada, tzn. jest to typowy test na IQ gdzie rowniez wazna jest wiedza powiedzmy to ogolna, czy wystarczy sama inteligencja (same obrazki, liczby itp. bez slow samych w sobie [bo oczywiscie literki zamiast liczb - tak]) ?

Poszukaj sobie na onet.pl "Mensa" tam sie wszystkiego dowiesz. Ja dzisiaj staralem sie wejsc na ich polska strone ale nie dzialalo. I tak mam juz wszystkie informacje jakie potrzebuje. Test bedzie mnie kosztowal 100 zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ty jeden czujesz sie na silach, jednakze polacy to madry narod i u nas jak sie dowiedzialem IQ trzeba miec powyzej 150 (w USA dla przykladu wystarczy 130). 130 to dla mnie bylby pikus, ale 150 to juz sam nie wiem czy mi sie uda, zalezy jak test bedzie wygladal, poniewaz kiedys moze nawet i na ich stronie byl taki test bez wyniku (tylko procentowe porownanie do ogolu), na zwyklym tescie nie wyszedl mi zadziwiajaco dobry wynik, przy tescie wzrokowym wyszlo mi tak jak 2% ludzi - bardzo dobrze. Ktos moze ma test taki sam jak rozwiazuje sie na egzaminach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ty jeden czujesz sie na silach, jednakze polacy to madry narod i u nas jak sie dowiedzialem IQ trzeba miec powyzej 150 (w USA dla przykladu wystarczy 130). 130 to dla mnie bylby pikus, ale 150 to juz sam nie wiem czy mi sie uda, zalezy jak test bedzie wygladal, poniewaz kiedys moze nawet i na ich stronie byl taki test bez wyniku (tylko procentowe porownanie do ogolu), na zwyklym tescie nie wyszedl mi zadziwiajaco dobry wynik, przy tescie wzrokowym wyszlo mi tak jak 2% ludzi - bardzo dobrze. Ktos moze ma test taki sam jak rozwiazuje sie na egzaminach ?

 

Ejjj Ejjj Ejjj - Koles - Ty wszystko pomieszales!!!

 

Wszedzie sa takie same wymogi, zeby dostac sie do Mensy (2% populacji na ziemi moglo by sie tam dostac). To ze w Stanach jest 130 a w Polsce wiecej zalezy tylko od tego, ze sa 2 rozne systemy w ktorych podaje sie IQ. Tak jak w temperaturze sa 2 systemy.

 

Jesli na ich tescie internetowym nie poszlo tobie najlepiej to jednak nic nie swiadczy. Jak chcesz miec dokladny IQ (mniej wiecej) to wykwalifikowany psycholog mogl by tobie powiedziec w jakim stopniu jestes uzdolniony po kilku godzinach rozmowy i testow. Test Mensy daje tylko ogolny zarys i nie nalezy sobie brac do siebie jak uzyska sie niski wynik!

 

Sa jeszcze inne wazne rzeczy jak EQ itp. Zanim zaczniecie dyskutowac to proponuje zebyscie najpierw poczytali sobie troche na ten temat...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moj znajomy tlukl te testy przez 2 tygodnie i dostal siue do mensy z iq 160 a nie jest jakims super geniuszem :D

 

Ja tam robilem rozne teciki i zawsze okolo 150 mialem :P

 

Malo rzetelne to jest - liczy sie glownie matma i wyobraznia przestrzenna, humanisci maja male sanse na dobry wynik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam chwalic sie nie chce, ale w testach wychodzi mi zawsze ponad 160 8) (a zagadke "Einsteina" zrobilem w niecale 25 minut), ale do Mensy sie nie wybieram...

Pomyslcie: Jesli ONI (czytaj Obcy) zaatakuja, to kogo w pierwszej kolejnosci utluka??? :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dla przykladu robilem w robocie miedzy atakujacymi mnie kierowcami i szefem co chwile i wyszlo mi 124, jakbym mial cisze to byloby wiecej, ale 150 chyba nie. Mi dziwnie latwo ida testy obrazkowe, przestrzenne i liczbowe (wszystkie od strzala zrobilem), natomiast te slowne gorzej, chociaz jak sie pozniej przypatrzylem to to jest na pewnych schematach robione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam chwalic sie nie chce, ale w testach wychodzi mi zawsze ponad 160 8)  (a zagadke "Einsteina" zrobilem w niecale 25 minut), ale do Mensy sie nie wybieram...

 

Pomyslcie: Jesli ONI  (czytaj Obcy) zaatakuja,  to kogo w pierwszej kolejnosci utluka??? :wink:

Tą zagadke z domami? Mi zajela mniej niz 5 minut :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam chwalic sie nie chce, ale w testach wychodzi mi zawsze ponad 160 8)  (a zagadke "Einsteina" zrobilem w niecale 25 minut), ale do Mensy sie nie wybieram...

 

Pomyslcie: Jesli ONI  (czytaj Obcy) zaatakuja,  to kogo w pierwszej kolejnosci utluka??? :wink:

ee cze gewara zawsze mozna udawac glupiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle tylko że inteligencja to nie wszystko...

Wedle jednych badań o których słyszałem wyszło że jedną z najinteligentniejszych osób an świecei jest pewna bibliotekarka i niestety w życiu niewiele to zmieniało. Wysoką inteligencję miał 6-letni geniusz informatyki (UK jak dobrze pamiętam), wysoko teżbyła Judith Polgar...

 

Myślę że to nie tyle inteligencja jest najważniejsza co umiejętność wykorzystnia tej która się ma. I wtedy może się okazać że osoba o iq ~110 będzie przeganiać tą ze 120.

 

A 150 to wedle tej skali co pamiętam to już niesamowicie wysoki wynik.

100-przeciętniak

110 uzdolniony

120-130 wybitnie uzdolniony

pow. 140 geniusz...

 

 

A tak gwoli ciekawostki to żeby dostać się do szkoły dla geniuszy w japonii trzeba w głowie mnożyć dwie sześciocyfrowe liczby przez siebie :D :D :D

Ja wymiękam przy wszystkim powyżej trzech cyfr. Owszem pomnożę dwie dowolne liczby trzycyfrowe przez siebie, ale zajmuje to już sporo czasu (do kilku min. ). Może bym i po pewnym treningu 2 4-cyfrowe mnożył ale nie warte to dla mnie zachodu

A jak u was z takim liczeniem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

A 150 to wedle tej skali co pamiętam to już niesamowicie wysoki wynik. 

100-przeciętniak

110 uzdolniony

120-130 wybitnie uzdolniony

pow. 140 geniusz...

 

 

...

to ja kur.. jestem wybitnie uzdolniony (multitasking) a w szkole mialem zawsze same troje, to sie nazywa LENISTWO!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko u ciebie zalęgła sięta choroba ("leń go tropi" ją zwą).

Ja na pierwszy mroku studiów to nawet 3 razy wykłady przed egzaminem czytałem. A potem doszło jużdo tego że tylko raz (dokładnie) czytałem i musiałem wszystko umieć. I prawdę mówiąc się nie zawiodłem...

 

A co do trój to mam takie zdanie że geniusz zwykle nie schodzi z poziomu przeciętnego z wszystkich przedmiotów obojętnie jak mało by się uczył. Jeśli ktoś jest naprawdę dobry z czegoś to nie musi w zasadzie prawie nic robić. Ja byłem naprawdę dobry z maty w podstawówce i nic, dosłownie nic nie robiłem. Ani razu nie otwarłem nawet książki w chacie. Bo i po co jak i tak zawsze miałem 5 albo 6... :D :D :D

 

A co do punktów to niestety nie ma obiektywnej skali dla wszystkich testów...

Ja w większości poniżej 150 nei schodziłem, ale tam max było 180.

Za to wedle tego co podałem najbardziej uzdolniony człowiek świata (ten młody genmiusz informatyki) miał 164 jak dobrze pamiętam.

 

Ale są testy takie gdzie wynik 120 jest niezły. Sam się na takich paru złapałem, że znajdowałem rozwiązania jak najbardziej poprawne, ale że twórcy testów tego nei przewidzieli dostawałem 0 ptk za pytanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.iqtest.w3.pl/dalej.htm

 

Powiedzcie jakie wyniki osiagacie w tym tescie, ja srednia ok. 130.

 

Btw. znowu w innym takim wielgachnym tescie ktory byl dosc dawno temu w CDA z 45 pytaniami bodajze, jesli nie 60, to uzyskalem powyzej 170... Ale chyba byl jakis lewy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem, czy ktos na forum robil ten test i dostal odpowiednio wysoki rezultat. Jak bylo na tescie, jak wyglada zaswiadczenie?

Opiszcie ogolnie wasze wrazenia.  :D  

Sam juz sie zglosilem do testu...

Ja kiedyśtam (z 4 lata temu) miałem robione jakieś testy na mózgownice, nie wiem co to było ale niestety geniuszem nie będe, wyszło cośtam ponad przciętną... Ale jak sie nie ma co sie lubi, to sie lubi co sie ma :) i jakoś nie płaczę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tsaaa ja w zyciu mialem robione 3 testy IQ. Kazdy robil "wykwalifikowany" - czyt znajacy sie na rzeczy psycho ;)

 

Pierwszy raz w wieku 6 lat - wyszlo okolo 180, powtorke mialem tydzien pozniej bo nie wierzyli, znow 180

 

Drugi mialem w 8 sklasie podstawowki: bo sie dokopali do testow starych i stwierdzili, ze cosik zle poszlo :P no i wyszlo 120... tego juz nie poprawiali :)

 

Trzeci mialem tak jakos nie dawno - moze z 2 lata temu, wiem, ze przed Politechnika jeszcze... wyszlo 150... no i wez tu wierz psychologom, jak siem nie moga zdefiniowac :lol:

 

Wiem ze IQ zmienai sie z wiekiem, ale chyba nie az tak drastycznie, miedzy innymi dlatego NIE chce zdawac zadnych testow IQ i nie chce nalezec do zadnych "zadufanych" w sobie kolesi co im raz na tydzien wychodzi 160 :D wiem co umiem i to mi wystarcza, nie bede sie pchal do jakiegos bractwa wywyzszajacych sie, nie wszyscy ofcz, pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie że test IQ to bzdura rodzajów inteligencji jest dużo np:Bethoven był geniuszem ..... Muzyki Einstein był geniuszem z fizyki chociaż miał słabe oceny.Widziałem testy IQ i są one przeznaczone dla ścisłowców (matematyka np:jak liczba nie pasuje do ciągu ) a jesli ktoś jest geniuszem malarstwa ? lub ja ludzie z zepołem Sawnata mają takie zdolności jak :podawanie czasu bez zegarka(noc dzień), czy wylicznie dnia np 1878 3 lipca jaki to był dzień sobota i niedziela 2 tys lat w tył i wprzód lub potrafią wyliczyć liczby pierwsze ( dwaj bliźniacy którzy się bawili w wieku 7 lat wymyślając co większe liczby pierwsze 8O ), lub pieknie rzeźbią ale za to nie potrafią sami ugotować herbaty ! Czy też genialny mamtematyk który zapdał na schizofremię i wymyslił prawa żądzące ekonomią (wide Piękny umysł) ?Rodzajów geniuszu i inteligencji jest b.dużo np: niektórzy są bardzo inteligentni w rozmowie potrafią umijętnie przyciąć komuś mają dar wymowy , malarstwa , spostrzegwaczości , orientacji , słuch absolutny , czy fenomenalną pamięć , lub są lingwistami rekord władania jezykami 17. Tak więc wielu geniuszy nie uzyskało by wysokich rezlutatów na tescie IQ mensy bo te testy są za wąskie !!! i nie potrfią pokazać czyjejś inteligencji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...