Skocz do zawartości
--Noe--

Forum: Jaki Amd 64, Na Socket 754 Czy 939?

Rekomendowane odpowiedzi

Dwurdzeniowe procesory AMD wcale nie bedą na Socket 939. Prawdopodobnie będzie to Socket 941 lub 942.

A jeśli chodzi o to czy ma to być 754 czy 939 to zdecydowanie 939.

Po pierwsze Dual Chanel,

po 2 na Socket 754 prawdopodobnie nie wyjdzie nForce4 (a jezeli nawet to dużo później)

Po 3 na Socket 939 możesz sobie wsadzić nowego Athlona z rdzeniem Winchester (90 nm i tylko 67 W pobieranej mocy)

No i po 4 na Socket 754 prawdopodobnie będzie przeznaczony tylko dla Sempronów (np. najnowszych Winchesterów na Socket 939 nie ma i prawdopodobnie nie będzie też kolejnych Athlonów 64)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli to jest tak że im wyższy numer socketu tym generalnie lepiej??

 

A jak sie ma do tego socket "A" ?

1229271[/snapback]

W przypadku tych dwóch socketów to tak..

 

Socket A to "stare" gniazdo , które służy AMD od pierwszego Athlona. Ma juz pare latek....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem dwa linki o Socket 941. Niestety po hiszpańsku i rosyjsku

 

1221731[/snapback]

A co ma DDR2 do DualCore? AMD samo powiedzialo ze bedzie s1207 dla K8 z kontrolerem DDR2, a o innych nie ma mowy. Takie wiadomosci musza wyplywac wczesniej bo kazdy socket trzeba przetestowac. Specyfikacja s754/940 byla znana ponad rok przed premiera. Skoro Opteron DualCore ma pracowac na starym s940 wiec mozna przypuszczac ze i Athlony beda dzialac z s939. Okaze sie juz zaniedlugo i nie ma co plotkowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ricky44 i Makaron

 

niewidzisz takiego przycisku? Dołączona grafika

 

piszesz post pod postem :blink: a ten przycisk zapobiega temu :mur:

Edytowane przez Soker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok... a jaką płytę główną polecacie do tego socketu 939 dla Athlona 64 ??

Najchętniej chciałbym Abita ale niewiem który model...

1229702[/snapback]

Posrod plyt Abita s939 nie masz prawie wcale wyboru-mozesz wybierac miedzy AV8, a AV8-3rd eye. Inne modele nie sa dostepne. Jak chcesz krecic to bierz cos na nF3U, a w tym Abit nie robi. Sam jestem po przesiadce z Abita na MSI K8N Neo2 i jak narazie jestem zadowolony (tfuj jeszcze 3 miesiace temu bylo by to nie do pomyslenia :lol: ). Duzo MHz to co Lancer lubi najbardziej :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

Dwurdzeniowe procesory AMD wcale nie bedą na Socket 939. Prawdopodobnie będzie to Socket 941 lub 942.

A jeśli chodzi o to czy ma to być 754 czy 939 to zdecydowanie 939.

Po pierwsze Dual Chanel,

po 2 na Socket 754 prawdopodobnie nie wyjdzie nForce4 (a jezeli nawet to dużo później)

Po 3 na Socket 939 możesz sobie wsadzić nowego Athlona z rdzeniem Winchester (90 nm i tylko 67 W pobieranej mocy)

No i po 4 na Socket 754 prawdopodobnie będzie przeznaczony tylko dla Sempronów (np. najnowszych Winchesterów na Socket 939 nie ma i prawdopodobnie nie będzie też kolejnych Athlonów 64)

hehe- ale bzdety waliss... :lol:

S941 i 942 to wymysł dziennikarzy. :lol:

754 to jest bardzo dobry wybór jeśli nie chcesz topić w kompie góry pieniędzy, a chcesz mieć bardzo wydajny sprzęt. Nie trzeba dwóch pamięci, dobre proce są itp. S939 też jest super ale juz dla entuzjastów...

Ad1 i co w związku z tym ??

Ad2 już wyszedł

Ad3 na 754 też tylko że nazywa się Sempron, ale już też ma rdzeń Winchester

Ad4 tak jest, ale czy ktoś powiedział, że za rok Semprony nie będą miały 64bit ?? Jest jeszcze takie cos jak Mobile A64 i DTR, a one już się kręcą lepiej niż Athlonki z heatspreaderem

:rolleyes:

 

excumbed- po pierwsze - 3000 to nie MHz tylko PR czyli mów 3000+ a jego częstotliwość pracy to 1800MHz

po 2- A64 2600+ są na S754 i są dostępne tylko w Azji- u nas najwolniejszy na S754 jest 2800+ (a najtańszy Sempron 3100+) a najwolniejszy na S939 jest 3000+, ale za pare miesięcy ma się pojawić Sempron 3200+ na 939

czaisz ??

Edytowane przez majkel84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ups... to mi sie chyba "TROCHE" pomyliło, bo myślałem że liczba przy procesorze to jego taktowanie :blink: ...

 

W takim 'wypadku' przejrzałem jeszce raz ceny i... powiedzcie - czy Athlony sie opłacają ?? Bo za tą cene, za którą mam athlona 3000+ (1800mhz) to mogę sobie kupić pentium 4 2,5 GHZ, albo celerona nawet 3 ghz... wiem, ze marka gorsza, ale jednak athlony są "ciutke" droższe....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...