Skocz do zawartości
lead

Geforce 6600gt - Slabszy Niz Oczekiwalismy ?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam nadzieję, że już wszystko jasne :)

Pozdrawiam

1401865[/snapback]

Jasne... odnosiłem się do jednej wypowiedzi (nie mam zastrzeżeń do testów jako całości, zresztą w wojnie między ATI i NV jestem w środku - żałuję, że nie można włożyć dwóch kart ;)) w której jedna osoba zarzuca drugiej, że testy 3dmarkiem są niemiarodajne, podpierając się fillrate testerem, który również jest testem systetycznym, i w zasadzie ma się też nijak do wydajności w grach. Trochę mnie to rozbawiło. Mam nadzieję, że już wszystko jasne. ;)

 

Z mojej strony EOT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne... odnosiłem się do jednej wypowiedzi (nie mam zastrzeżeń do testów jako całości, zresztą w wojnie między ATI i NV jestem w środku - żałuję, że nie można włożyć dwóch kart ;)) w której jedna osoba zarzuca drugiej, że testy 3dmarkiem są niemiarodajne, podpierając się fillrate testerem, który również jest testem systetycznym, i w zasadzie ma się też nijak do wydajności w grach. Trochę mnie to rozbawiło. Mam nadzieję, że już wszystko jasne. ;)

 

Z mojej strony EOT.

1401929[/snapback]

to się ciesze :)

 

Chodziło o to, że wyniki Fill RAte z 3D Marka trzeba tłumaczyć na okrężny sposób. Zaś Fill Rate Tester jest dużo lepszym narzędziem.

 

Ale się zrobił offtop :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do NV to sam sobie potestuje tą grafę na dniach, bo z racji tego, że przesiadam się na pci-e, a docelową kartą będzie x800xl, 6600gt posiedzi trochę u mnie w kompie.

 

Jestem bardzo ciekaw jego osiągów, przesiadam się z 9700pro, jak zaczną mnie wkurzać te spadki fps to wywale ją na śmietnik.

Ogólnie po tym całym szrocie 5xxx od NV nie mam do nich żadnego zaufania, ciekawe czy 6600gt pogłębi jego brak czy wręcz przeciwnie... <_<

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do NV to sam sobie potestuje tą grafę na dniach, bo z racji tego, że przesiadam się na pci-e, a docelową kartą będzie x800xl, 6600gt posiedzi trochę u mnie w kompie.

 

Jestem bardzo ciekaw jego osiągów, przesiadam się z 9700pro, jak zaczną mnie wkurzać te spadki fps to wywale ją na śmietnik.

Ogólnie po tym całym szrocie 5xxx od NV nie mam do nich żadnego zaufania, ciekawe czy 6600gt pogłębi jego brak czy wręcz przeciwnie...  <_<

1402765[/snapback]

Już nie przesadzaj z tymi spadkami FPS... jak na tą chwile 6600GT w zupełności styka. Pewnie że lepasze będzie X800, czy GF6800GT, ale jeśli chodzi o stosunek cena/możliwości to GF6600GT wygrywa. Polecam model od Gigabyta, OEM-a można dostać już za 640 zł, oczywiście PCI-E.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo gf6600gt ma dziwne spadki klatek!! ATI jest najbardziej najlepsze: 1407566[/snapback]

hehe

to jest jakaś prowokacja? <_<

kartę już mam, płytę też, tylko jakoś nie mam zapału, aby to wszystko poskładać <_< :rolleyes:

jestem bardzo ciekaw tego co karta pokaże <_<

 

update:

zlookałem test :D

x700 posysa :D

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo gf6600gt ma dziwne spadki klatek!! ATI jest najbardziej najlepsze: 1407566[/snapback]

Z tego wykresu (i nie tylko tego na wykresach na innych stronach jest podobnie) wynika ze to x700 ma wieksze spadki fps i to czesciej niz 6600gt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego wykresu (i nie tylko tego na wykresach na innych stronach jest podobnie) wynika ze to x700 ma wieksze spadki fps i to czesciej niz 6600gt.

1407729[/snapback]

No właśnie już wcześniej widziałem te wykresy i tak mi się wydawało, że X700 wygląda pod względem spadków fps znacznie gorzej. GF6600 ma mniejszą od X700Pro minimalną liczbę klatek tylko w everquest i farcry, a i to w granicach błędu pomiaru (1-2 fps), a jak ATI odstaje np. w NFSU 2, to o 8 fps.

 

A tak BTW. Mój Winfast ma chyba uwalone DVI. Skombinowałem kabelek DVI, i ani pod linuksem, ani pod windows nie udało mi się uzyskać sygnału. Przez przejściówkę na VGA też nie chce działać. Tak więc chyba jutro odniosę i spróbuję wymienić za dopłatą na jakiegoś ASUSA 6800LE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie spadki FPS'ów w grach nie są do końca spowodowane tylko i wyłącznie jakością karty graficznej. Moim zdaniem dobry procesor, szybkie ramy, porządek w systemie, poprawna jego konfiguracja, też robią swoje.

Wszystkie grafy są dobre, tyle że każdy model sprawdza się inaczej w zależności od gry/testu/wymagań użytkownika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Dawidsfuturx

sorry za oftopa, kucyk--> jak ci chodzi ta płyta, bo interesuje mnei ona bardziej niz dfi, mam sentyment do tej firmy, po poprzednich płytach, choc miałem ózne firmy w domciu. jak z vdimm, jak z maks fsb, odpowiedz jakbys miał czas, aha co do gainwarda tego co kupiłes, hmm gainward jest troche firma przereklamowaną, za droga jest, chyba ze ci sie udało jakos taniej ząłatwic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do płyty jestem bardzo zadowolony - procek się kręc świetnie - poprzednio miałem 9nda3+ B)

fsb można podciągnąć do 400MHz, VDimm z poziomu biosa do 3,1v

co do grafy to udało mi się dźwignąć wynik jeszcze troszkę, a co do samego zakupu to powiedzmy, że mam ją wypożyczoną :-]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaaa, ciekawe, czy serio to mają, sprzedają i na dodatek w takiej cenie. Ja już znam promocje w tych sklepach :) Nie przejedź się ;)

Taaaakiee wydaaaajne hehhe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najazd elektrogiełdy w polskim internecie trwa! :blink: Szpece od nvidii i Amd64:

 

Przykro mi ale test anandtecha to jakaś popierdówka. Elektro-giełda zrobiła to znacznie obszerniej i lepiej :rolleyes:

 

Copyright by pałkownik opson de GeForce 5 kolumna e-giełdy

 

Padnijmy na twarz przed elektro-giełdą :lol:

:ploom:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najazd elektrogiełdy w polskim internecie trwa! :blink:  Szpece od nvidii i Amd64:

 

Przykro mi ale test anandtecha to jakaś popierdówka. Elektro-giełda zrobiła to znacznie obszerniej i lepiej  :rolleyes:

 

Copyright by  pałkownik opson de GeForce 5 kolumna  e-giełdy

 

Padnijmy na twarz przed elektro-giełdą  :lol:

:ploom:

1471532[/snapback]

Hmmm no a co to wnosi do tematu? Widzialem ten test na anandtech i na elektrogieldzie i to jest fakt - elektrogielda zrobila to obszerniej i bardziej szczegolowo. Test na anandtechu jest taki jakby robiony dla malo kumatych zeby kazdy mogl zrozumiec. Na eg jest za to duzo wiecej szczegolow i wariantow rozpatrzonych, test jest bardziej pr0 i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najazd elektrogiełdy w polskim internecie trwa! :blink:  Szpece od nvidii i Amd64:

 

Przykro mi ale test anandtecha to jakaś popierdówka. Elektro-giełda zrobiła to znacznie obszerniej i lepiej  :rolleyes:

 

Copyright by  pałkownik opson de GeForce 5 kolumna  e-giełdy

 

Padnijmy na twarz przed elektro-giełdą  :lol:

:ploom:

1471532[/snapback]

Koleś ja tu jestem i powiem ci krótko - pałkownika schowaj sobie do kieszeni - a co do anandtecha - odstawił marketingowy chłam i tyle. Nie jest to wina Focusa że panowie z anandtecha są przesiąknięci marketingiem. A teraz przyznaj sie pod jakim nickiej siedzisz na psim labie

Edytowane przez Opson6667

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość seraf

Odblokowalem Pixel unity czyli jednostki cieniowania pikseli. Jesli choc troche umiesz angola wiadomo o co chodzi

 

Dołączona grafika[/img]

1396643[/snapback]

Opson moze doczytasz czym zajmuja sie w gf serii 6 "pixel unit"

jezeli wedlug ciebie tylko liczeniem shadera to ja nic juz ci wiecej

nie napisze.

a prawda jest taka ze ani ty ani przeciwnik nie macie racji a jedynie

w polowie.

jako podpowiedz do waszego rebusa - sklecice to co mowicie

razem w calosc a otrzymacie odpowiec.

a co do angola twojego kolegii. pixel unit to napewno nie - jednostki cieniowania

pikseli ani cieniowania czego kolwiek.

to poprostu jednostki pixeli ktore robia duzo wiecej niz tylko licza shaderki.

end.

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opson moze doczytasz czym zajmuja sie w gf serii 6 "pixel unit"

jezeli wedlug ciebie tylko liczeniem shadera to ja nic juz ci wiecej

nie napisze.

a prawda jest taka ze ani ty ani przeciwnik nie macie racji a jedynie

w polowie.

jako podpowiedz do waszego rebusa - sklecice to co mowicie

razem w calosc a otrzymacie odpowiec.

a co do angola twojego kolegii. pixel unit to napewno nie - jednostki cieniowania

pikseli ani cieniowania czego kolwiek.

to poprostu jednostki pixeli ktore robia duzo wiecej niz tylko licza shaderki.

end.

pzdr

1473520[/snapback]

Owszem, ale "Pixel unit" nadal nie jest potokiem renderującym sam w sobie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość seraf

Owszem, ale "Pixel unit" nadal nie jest potokiem renderującym sam w sobie.

1473912[/snapback]

ale zajmuje sie miedzy innymi teksturowaniem.

zreszta porownywanie serii 6.. z ati 8.. lub starsza seria

fx nv mija sie z celem.

Ona jest troche inaczej zrobiona.

GF 6600 i 6600 gt ma napewno 8 niezaleznych

potokow upraszczajac a nie 4 potoki po 2 jednostki teksturujace

4x2.

ROPY to juz inna sprawa.

wieksza ilosc ropow przydaje sie przedewszystkim przy aa

co przy 128 bitowej pamieci 6600 i tak sie miaj z celem.

Ale dzieki temu ze jest ich mniej uklad jest prostrzy oraz

daje mozliwosc wyzszego taktowania.

Uwazam ze to dobry kompromis.

Niekiedy duzo nie oznacza dobrze, przyklad 6 vertexow w 700pro.

Nie widac z tego powodu jakiejs ogromnej wydajnosci w stosunku

do starej serii 9800 jak i konkurencji

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się chwalicie jaki to X700 jest super, a może tak jakieś wyniki z 3DMark03, 3DMark05?

Zaobaczcie jak kolega z forum PITer wykręcił swojego 6600GT w 3DMark03 ma 1395668[/snapback]

ja na Gainwardzie z chlodzeniem pasywnym (Silent Pipe) uzyskalem na configu z siga 9142 3D Marki w 2003. podbilem tylko pamieci do 1260 MHz - ale mam 1.6ns Samsungi - core zostawilem default (co u mnie oznacza 551 MHz dziwnym trafem)

oczywiscie zero artefaktow ani innych smiesznych rzeczy.

temperatura rdzenia po 3 przebiegach 3DM2003 wynosila 98 stopni. czyli niezly piecyk.

a teraz pytanie za 100 punktow: wie ktos jak przerobic GF6600GT na Quadro?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...