Skocz do zawartości
LordUther

Kingston Ram

Rekomendowane odpowiedzi

W biosie jeżeli są to mogą być też pod inną nazwą a sprawdzić możesz w Everescie, ikonka "płyta główna" i dalej wybierasz "mikroukład płyty głównej". Tam masz info o ustawionych timingach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Od około roku mam kostki (2x256) Kingstona na układach Mosel i muszę przyznać ze jestem zaskoczony ich potencjałem. Po pierwsze nigdy nie maiłem problemów z dualem (testowane na 2 platformach: MSI a obecnie Abicik jak w podpisie). Na jednej i na drugiej platformie kostki pięknie śmigały na FSB 200MHz przy timingach 2/3/3/8 a obenie ze względu na wyzsze FSB timingi jak w podpisie. Nigdy nie zwiększałem im napięcia bo nie było takiej potrzeby. Dziwią mnie stwierdzenia ze u niektórych nie działa nawet dual...ale nie mam podstaw aby nie wierzyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra, ja mam jeszcze jedno małe pytanko. jak kupie GEILe to czy jest jakakolwiek możliwość, że coś sie bedzie kisić??

 

a tak w ogóle co daje dual? co mogłbym stracić gdybym go nie miał?? qmple powiedzieli, że nie daje to aż tak dużo mocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KazMax ,ja jak miełem 2x256 KINHSTONA (na samsungach) to też było super :wink: dopiero jak zachciało mi sie 2x512 (a wybrałem też KINGSTONY ,bo 256tki spisywały się świetnie) to zaczeły się problemy z DUALem -> poprostu go nie było (a przetestowałem dużo owych kostek i nic nie pomogło). Nie mówie,że to wina KINGSTONA, (bo przecież to są eXtra pamięci) tylko chce zwrócić uwage na to ,że DUAL nie zawsze działa nawet jak masz 2 takie same kostki.....u mnie tak właśnie było! Było ale już jest dobrze-> wymieniłem te KINGSTONY na GEIL (najtańszy DUAL CHANEL KIT) i jest juz super :D ...a co do wydajności DUALa to moge porównać tylko to co sam miałem,czyli -> wg testów jakie robiłem w "RM Memory Analyzer 3.46" to różnica między 2x512 w singlu,a 2x256 w DUALu to jakieś 15-20% większa wydajność DUALa. Natomiast testy w AIDA 32 dają zupełnie inne wyniki-> różnica nie jest taka znaczna ok.5% lepsza wydajność DUALA :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pozwolicie to dołącze się do pytań o Kingston RAM. U mnie sprzet jak w podpisie, i ramki niby 400mhz ale za Chiny nie chcą iść synchro z prockiem na fsb 200, co prawda marki przechodzą( najwiecej jak robilem to fsb214, wtedy ramki 436) ale żadnej gry dłużej nie da się "poużytkować" wyskakuję błąd że "pamięć nie może być read ... itd". Dawałęm na ramki napiecie o 0,1 wyższe czyli 2,7 ale było to samo. Jak dam asynchro cpu 200 a ramki 166, dzielnik 6/5 to wszysko śmiga (nie mówiąc o wynikach marków które przy asynchro 1k mniej :angry: ). Teraz czas na moje pytanie czy mam podwyższać napięcie?, czy podwyższać timingi, czy tez coś innego ???czekam na odp i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tolokan_PL -> proponuje Ci zostać na synchro i na tym się skupić :wink: jakie dokładnie masz te KINGSTONY? jak masz ustawione timingi? proca masz MOBILE czy zwykłego? po podniesieniu fsb testowałeś stabilność PRIME95?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tolokan_PL -> proponuje Ci zostać na synchro i na tym się skupić  :wink:  jakie dokładnie masz te KINGSTONY? jak masz ustawione timingi? proca masz MOBILE czy zwykłego? po podniesieniu fsb testowałeś stabilność PRIME95?

1250299[/snapback]

Hehe :-P jakbym miał mobila to bym się tym pochwalił, niestety zwykły bartek i to z zablokowanym mnożnikiem. Co do ramków to coś takiego (KVR400X64C3A/512) timing zawsze chodzą by spd czyli w fsb166 7-3-3-2,5 a przy fsb200 8-3-3-3. Więc żadnego kręcenia tu nie ma :blink: Co do prima to wogóle nie lubie tego progsa bo przy fsb200 prawie wogóle nie chciał ruszyć :cry: Tak więc podtrzymuję swoje pytanie czy mam podwyższać napięcie?, czy podwyższać timingi, czy tez coś innego ??? thx za szybką odp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tolokan_PL miałem kiedyś te KINGSTONY i najlepiej chodziły mi przy fsb200 na timingach 2.5,3,3,8 przy napięciu 2.7V (były bardziej stabilne niż na standardzie) !! sprawdź może bedzie lepiej :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie bardzo rozumie ludzi którzy Kupują Kingstony to chyba marketing im zrobił z muzgu wodę niedość że są drogie tz przy tej samej cenie można kupic owiele lepsze pamięci np. Hynixy czy pamiatki z cl 2,5 nawet tańsze Kingmaxy czy Twinmosy, druga sprawa to jak ktoś mówi ze mu kingstony lataja w dalu to mi sie śmiac chce mi też Kingmax i Samsung lata w dalu ale max do 440 :D , jak Kingston na swoich pamięciach daje tak różne kości, że praktycznie trudno kupić dwie z tymi samymi kościami chyba że specjalne wersie do duala :) , ale widze uparcie jak mówie ludzią kupcie lepiej Kingmaxa lub Twinmosa z cl 2,5 to ludzie z uporem maniaka mówia słyszałem że najlepsze są Kingstony- firmowe i szybkie :D :wink:

Edytowane przez Piotr_the

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tolokan_PL miałem kiedyś te KINGSTONY i najlepiej chodziły mi przy fsb200 na timingach 2.5,3,3,8 przy napięciu 2.7V (były bardziej stabilne niż na standardzie) !! sprawdź może bedzie lepiej  :wink:

1251665[/snapback]

niestety porażka, dałem takie ustawienia jak zaproponowałeś i lipa, 3dsmarki nie chcą ruszyć nawet 1 testu :mur: dopiero jak dałem by spd8-3-3-3 to ruszło, a gry ciągle to samo, 23min halfa2 i blad pamięci :angry: coż zrobić, chyba musze mieć zwykłe ustawiena.

Piotr_theto chyba wynika z niewiedzy...tak było w moim przypadku...albo z braku doświadczenia :lol:

Edytowane przez Tolokan_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie bardzo rozumie ludzi którzy Kupują Kingstony to chyba marketing im zrobił z muzgu wodę niedość że są drogie tz przy tej samej cenie można kupic owiele lepsze pamięci np. Hynixy czy pamiatki z cl 2,5 nawet tańsze Kingmaxy czy Twinmosy, druga sprawa to jak ktoś mówi ze mu kingstony lataja w dalu to mi sie śmiac chce mi też Kingmax i Samsung lata w dalu ale max do 440 :D , jak Kingston na swoich pamięciach daje tak różne kości, że praktycznie trudno kupić dwie z tymi samymi kościami chyba że specjalne wersie do duala :) , ale widze uparcie jak mówie ludzią kupcie lepiej Kingmaxa lub Twinmosa z cl 2,5 to ludzie z uporem maniaka mówia słyszałem że najlepsze są Kingstony- firmowe i szybkie  :D  :wink:

1252117[/snapback]

I nie musisz rozumiec. Co ty w ogole wygadujesz ze nie mozna kupic dwoch takich samych kosci :mur: Kingstony moze nie sa najlepsze do krecenie ale za to sa stabilne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie bardzo rozumie ludzi którzy Kupują Kingstony .....[]

1252117[/snapback]

zgadzam sie w 100%

niestety kolega ktory zalozyl temat ma juz jedna kostke kingstona.

 

I nie musisz rozumiec. Co ty  w ogole wygadujesz ze nie mozna kupic dwoch takich samych kosci :mur: Kingstony moze nie sa najlepsze do krecenie ale za to sa stabilne.

1252231[/snapback]

1.nie ma 2 takich samych kosci :D

ale mozna kupic dwie takie ktore beda ze soba dzilac bez problemu.

2.czy kingstony sa takie stabilen to nie powiedzialbym... juz tansze kingmaxy sa mniej awaryjne-mowimy oczywiscie o nie kreconych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elixiry nie sa super :)

moim zdaniem powinno sie je traktowac jak zwykle oem'ki chociaz zdazaja sie jakies cuda ze ludziom lataja ze chej..

ale pominmy ten blad statystyczny.

co do kingstonow to sa to dobre pamiatki ale dyskusja dotyczy tych z CL3 a one z kingmaxami(pc3200 cl2,5) nie maja zadnych szans.... wiem bo na jednych i drugich skladam kompy(w duzych ilosciach).

Edytowane przez Elpawlakos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tolokan_PL , a może ta pamięć jest jakaś walnięta. jak idziesz na standardowych timingach to obniż napiecie też na standard 2.6V (może coś pomoże). A na fsb200 to na ile ustawiasz Vcore? Te błedy wyskakują Ci nawet na fsb166 czy tylko na 200? Jak ustawiasz fsb166 to masz FSB/DDR 1:1 czy "by spd" ? ...i według mnie to nie testuj 3dmarkiem tylko np "right mark memory analyzer" albo PRIMEM :wink:

 

 

...a co do KINGSTONów to niestety kupowanie tych VALUE-RAM jest jak loteria zależy jaka seria się trafi (na jakich kosciach robione) to takie bedą ich możliwości :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wreszcie sukces. dałem na ramki napięcie 2,8 i wsio chula/hula. tzn prime95>selftest pass :rolleyes: wreszcie!!, memtest86.40min pass, half2dm>>40min i spox. Teraz wezmę się za fsb>200 :twisted: thx za pomoc, szybkie odp mnie dodatkowo zmobilizowały, bo nie lubie patrzeć na te wszystkie testy :wink:

UPDATE: :mur: :cry:

jednak nie, błąd ten sam, a już myślałem że bedzie tak pięknie

 

właśnie miałem podpis zmieniać :mur:

Edytowane przez Tolokan_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elixiry nie sa super :)

moim zdaniem powinno sie je traktowac jak zwykle oem'ki chociaz zdazaja sie jakies cuda ze ludziom lataja ze chej..

ale pominmy ten blad statystyczny.

co do kingstonow to sa to dobre pamiatki ale dyskusja dotyczy tych z CL3 a one z kingmaxami(pc3200 cl2,5) nie maja zadnych szans.... wiem bo na jednych i drugich skladam kompy(w duzych ilosciach).

1252497[/snapback]

Dokładnie Kingmaxy owiele lepsze nie mówiąc o Hynixach :D , ostatnio dorwałem Kingstony 333 na Winbondach Ch-6 mislałem że se pokręce ale max to był 420 dla nich wiec wziełem zwykłe oem na Samsungach załozyłem na nie radiatory no i 465 wycisnełem a kosztowały mnie te pamiatki 265- 129zł :D :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od początq roq czaje sie żeby qpić ramy i śledzę ceny na portalach PROLINE i KOMPUTRONIK. otóż na proline cena spadła po świętach o 10 zł a na komputroniku wzrosla o 10 zł!!!! ale suchar....

 

a co do moich ramów... qpie taki model jak mam teraz, ew. dopytam sie w sklepie. jak bedzie dual to dobrze, jak nie to trudno. mam dosyć tego czekania na wszystko.... :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...