Skocz do zawartości
LordUther

Kingston Ram

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Mam problem z pamiątkami kingstona (takie jak w podpisie),nie chcą działać z fsb 200,na standardowych timingach,na fsb 190 chodzą stabilnie, ale wyżej komp się wiesza co parę minut.Zwiększałem napięcie do 2,8V ale nic nie pomogło. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wiara dzieki, qpiłem już nowe ramki [kingstony 256] takie jak miałem tylko drugą kość. w proline powiedzieli mi że są 3 rodzaje, są robione na 3 kościach hynixach, swoich i jeszcze jakichś ale nie pamietam. wyciągnąłem wiec swoje ramki i pokazałem gostkowi. okazało sie że AQRAT tych nie mają. poszedłem do komputronika, pokazuje gościowi: no mamy takie kosztują 156 zł. oki nara. na drugi dzień przyszedłem z $ był inny facet i dałem za te same 149 :] qpiłem jeszcze 10 płytek esperanza. a tak w ogóle to jakie płytki polecacie? AHA nie dopisałem że te ramki chodzą mi na dualu bez zadnej kichy!!! :D wielkie pozdro dla userów za rady porady i sugestie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam KVR400X64C3A/512 na kosciach mosela kupilem ostatnią sztuke jeszcze we wrzesniu(chcialem hynixy ale nie moglem nigdzie dostac) ale teraz nie zaluje:)

do370mhz cl2-2-2-6 2.6v

400mhz cl2-3-3-11 daje zawsze 2.9v ale na 2.7tez spoko smiagaja

464mhz cl2.5-3-3-11 daje 2.9v ale na nizszym pewnie tez smigaja

 

Moze pojdą więcej ale zasilka,chlodzenie proca i mobo nie pozwalają na więcej:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin5611 byłbyś tak miły i pusciłbyś na testy swoje ramki na 3-3-3-8, bo w mojej głowie kwitnie teoria, tak jak to mówił Piotr_the na tym topicu, że te ramki stabilniej chodzą w ustawieniu 2,5-3-3-8.

Moje testowałem synchro na fsb od 180 do obecnych 195 przy voltage 2,8(na innych napieciach to wogóle nie ma mowy o kręceniu) i do 190 bylo oki na 3-3-3-8, ale już 5mhz wyżej i błąd (czyli pamięc nie może byc "read" itp) więc przypomniałem sobie o zmiejszeniu cas i śmiga :lol: chodzi mi o testowanie grając, bo primem to nie zawsze odpowiada stabilności "growej"

Zastanawiam się do ilu dojdę na takim ustawieniu, chciałbym rock stable 210.

 

Acha ramki te co ty KVR400X64C3A/512, kości to nie wiem(nie widać w gąszczu kabli :razz: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tolokan juz probowalem roznych ustawien i na cl3 chodzą identycznie jak na cl2.5 i równie stabilnie: prime, memtest, goldmemory i noramlne uzytkowanie gry itd. ale niestety na więcej nie idą niz na cl2.5 penie cos innego nie wyrabia:)

 

JEdyne co mnie jeszcze dziwi ze pamiątki zawsze sie wysypują powyzej 370mhz jesli dam np timingi. cl2-2-3-x lub cl2-3-2-x

 

 

Moze mialem farta przy zakupie bo to była ostatnia sztuka dla kogos odlozona :wink: ale ten ktos nie odebral memek to ja kupilem:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba rzeczywiście miałeś szczęście, u mnie obecnie tak sie sprawa przedstawia: max fsb198 i ani herza więcej :mur: . Gdy dam więcej to przy końcowym ładowaniu windy(tzn juz widze pulpit) jest zwis :angry: blue skrin z krzaczkami i tyle! Dawałem większe napięcie na procka(1,8v) i to samo :sad: Zastanawiam się co można jescze zrobić?co mam do 2,5-3-3-11 dojsc? Kiedyś jak walczyłem o wyniki w bechu 2k1 to miałem fsb 214, więc może to zmiana biosu( na nowszy oficjalny abita) wpłynęła na niestabilność. Czekam na propozycje!

Edytowane przez Tolokan_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba rzeczywiście miałeś szczęście, u mnie obecnie tak sie sprawa przedstawia: max fsb198 i ani herza więcej :mur: . Gdy dam więcej to przy końcowym ładowaniu windy(tzn juz widze pulpit) jest zwis :angry: blue skrin z krzaczkami i tyle! Dawałem większe napięcie na procka(1,8v) i to samo :sad: Zastanawiam się co można jescze zrobić?co mam do 2,5-3-3-11 dojsc? Kiedyś jak walczyłem o wyniki w bechu 2k1 to miałem fsb 214, więc może to zmiana biosu( na nowszy oficjalny abita) wpłynęła na niestabilność. Czekam na propozycje!

1293901[/snapback]

Wcale nie miał szczęścia...śmiem twierdzić ze Kingstony na układach Mosela to całkiem przyzwoite pamiatki. Na samym poczatku (jakies 1,5 roku temu) zmieniałem platforme z KT600 na NF2 i potrzebne były mi pamieci do duala. Zdecydowałem się w ciemno na te Kingstony poniewaz na lepsze nie miałem juz kaski. Zdziwiony byłem gdy pamiatki w dualu smigały synchro z FSB 219MHz (2,5-3-3-8 a z FSB 200MHz 2-3-3-5) bez ruszania napięć. 2 tygodnie temu postanowiłem dokupic kolejną kość tym razem 512MB tak żeby w sumie okragły 1GB był. I znów dylemat...czy będzie dual i 1T Cmd...zastanawiałem się na Hynixami D43 ale jednak na Allegro znalazłem kostki z układami identycznymi jak stare 256-tki i kupiłem!! Cóż jak smigaja widac z podpisu. jedyny mankament to ze z CL2,5 musiałem przeskoczyc na CL3...reszta bez zmian (działa wysmienicie dual i bios z CPC ON->1T CMD). Nigdy nie miałem mozliwości sprawdzenia maxa tych pamiatek poniewaz max FSB proca lub płyty osagnąłem. Takze z mojego doświadczenia POLECAM KINGSTONY na układach MOSELA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na kosciach Mosel to sa pamieci KVR400X64C25/512 i sa one duzo drozsze od KVR400X64C3A/512 (kosci np: Pronos)

wiec kupno ich jest nieopłacalne. za ~350zl mozna miec duzo lepsze kosci.

1294898[/snapback]

NIE PRAWDA!!! Wiem co mam w kompie i nie musisz mnie uswiadamiac drogi kolego :huh: Mam pamieci KVR400X64C3/512 na dodatek sa to moduły dwustronne. I aby cie uświadomic to zapłaciłem za nie 259 zł (wraz z wysyłka) ok. 2 tyg. temu. Pamieci sa na pisemnej WIECZYSTEJ gwarancji. Tyle z mojej strony...

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=41011158

Edytowane przez KazMax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to miałes szczescie . kingstone w wiekszosci przypadkow pisze tak jak pisze wyzej.

 

dałes 259 bo kupiles kingi z CL3 . cl2,5 fabrycznie sa ~100zl drozsze

Edytowane przez gulises

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NoVVy no właśnie chyba się dzisiaj dowiedziałem

Poszedłem kupić sobie pamięci Kingstona(mam w kompie 256MBx2)

Patrzę przed wyjściem na oznaczenie i jest KVR400X64C3.

Dobra, myślę i idę. Wchodzę do sklepu i proszę o 400-kę 256MB Kingstona.

I pan mi przynosi KVR400X64C3A. No to wziąłem bo myślałem czym mogą sie

różnić.

No i 20 minut temu wsadzam do kompa a ten mi wyje.No to zmniejszam timingi (miałem przy magistrali 166Mhz 2 2 2 6) i ustawił BIOS na default czyli jakieś 2,5 3 3 7, nie jestem pewien.

Komp ruszył to od razu właczyłem Everesta i co się okazuje, że tą kość wykrywa mi jako Samsung, no ma wszystkie parametry takie same jak się porówna w Evereście, no ale zawsze.

 

No i właśnie, czy są one gorsze od Kingstona C bez A???

Czy timingi musiałem zmniejszyć bo to trzecia kość??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość na aukcji napisał ze te bez "A" sa lepsze (te z "A" to wersja niby uboższa) ale ja tam w działaniu żadnej róznicy nie dostrzegłem. Fakt że na rynku trudniej dostać te bez "A". Na stronie Kingstona nic ciekawego na ten temat nie wyczytałem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko-po wrzuceniu dzisiaj 256MB jak pisałem wcześniej do 2x256MB robiłem test 3DMarka 2001 i mam mniejszy wynik niż przedtem.

Dlaczego tak jest??

W CPU-Z pokazuje, że jest DUAL

A może to przez to, że zmieniłem timingi z 2 2 2 6 na 2 3 3 8???

Chociaż myślałem, że różnica będzie w 3DMarku, no w WindowsieXP jest zauważalna różnica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eeee tam szczęście miałem....po prostu trzeba wiedziec co kupić i tyle. A na 400MHz z cl2 tez smigaja wiec po co przepłacac....

1295593[/snapback]

 

skoro to ci wystarcza  :wink:

1295595[/snapback]

 

Heh...pokaż mi (poza Hynixami D43 a i te nie wszystkie) pamięci działające z FSB 200MHz i CL2, pracujące na domyślnym napięciu w tym przedziale cenowym a zwróce ci honor. Poza tym nie slyszałem o kostkach 512MB za 250 zł pracujących z CL1,5 wiec po co ta gadka "skoro to ci wystarcza..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem wczoraj 512 MB, na pudełku pisze że są od MOSEL'a. Jednak jak gość przy mnie to wyciągał, to chyba pudełko było otwarte. I teraz jak się upewnić, że t o MOSEL'e. Jedyne co widze na kościach, bo już jest na płycie, to kółeczko z 9 kropkami. Czy to są te kości?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem wczoraj 512 MB, na pudełku pisze że są od MOSEL'a. Jednak jak gość przy mnie to wyciągał, to chyba pudełko było otwarte. I teraz jak się upewnić, że t o MOSEL'e. Jedyne co widze na kościach, bo już jest na płycie, to kółeczko z 9 kropkami. Czy to są te kości?

1358421[/snapback]

Tak, to Mosel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje pamieci to: Kingstone Value Ram : KVR400X64C3A/512 pamieci firmy ELPIDA (195zł kupione 2 tyg temu)

 

timingi zmienione na (2,5-3-3-8)

 

Probowalem je troszke podkrecic i :

 

poszly mi na 220mhz (440mhz) na standardowym napieciu 2,6v w trybie 1:1

 

procek byl wtedy 15x220 = 3,3ghz napiecie tez standardowe

 

jak probowalem dac 227 mhz zeby uzyskac 3,4ghz (1:1) to juz nie poszly napiecie dalej (2,6v) moze zmiana napiecia by cos pomogla ale juz nie probowalem.

Jak bylo 220 to windows gry itp dzialaly bez problemow jednak nie mialem czasu na testowanie w prime95 itp wiec nie wiem ale ogolnie bylo ok :)

 

Dobry to jest wynik dla tych pamieci?

Jutro ide kupic druga taka kosc ( ale nieiwem jaka mi sie trafi ) mam nadzieje ze mi pojda w dualu a jak nie to trudno.

 

P.S. Testowane na sprzecie z podpisu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...