Skocz do zawartości
Świder

All Extreme About Nf7

Rekomendowane odpowiedzi

Maniacy? no fakt, ale potrzebuje potężnej sekcji bo cpu mnie trzyma przy wysokim fsb, albo w najgorszym wypadku moj NB to szit :?

Wolałbym żeby to tylko było cpu :| Nie wiem czy nb<->ram wytrzyma 260 przy 2-2-2-11 bo cholernie ograniczone mobo jest, w extremalnym wypadku bede zmieniał wszystkie "nierubycony" Nie wiem też ile wytrzymają moje BH5, znów mam za dużo zmiennych :/

wiesz, lutownicą ciężko wyciągnąć te fety żeby ich nie uszkodzić prawda Świder :>, nawet 100ką... ja wezme opalare, już nawet wprawnie mi to idzie tzn. nie wyginam już mobo od temp ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi teraz też lutowanie mosów idzie bez problemowo :)

Czemu... ponieważ mam wkońcu porządną lutownice... Lutole... i dobry grot... i idzie jak po maśle ;]

 

A lutowanie 100W toyą z obróconym grotem... dało się... ale wybaczcie co to za lutowanie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi teraz też lutowanie mosów idzie bez problemowo :)

Czemu... ponieważ mam wkońcu porządną lutownice... Lutole... i dobry grot... i idzie jak po maśle ;]

 

A lutowanie 100W toyą z obróconym grotem... dało się... ale wybaczcie co to za lutowanie ;)

1354261[/snapback]

No ja sobie wkoncu kupilem prewcyzyjna lutownice do tego teraz kupie srebrny grot i bedzie dobrze... ale i tak mam krzywe rece :).

 

Kurde coraz bardziej kusi mnie zmodowanie ja na napiecie na pamieciach (choc mam tccd)...ale ja wykombinuje Bh-5 lub Bh-6 i wtedy mzoe wykrece jakis dobry wyniczek z CL2... bo szyna akurat nawet nawet idzie :).

 

Narazie chyba wyczaruje sobie druga pamiec i zobaczymy ile dual pociagnie :).

 

A tak wogole co do Lutowania 100W toya to mam tez cos takiego mojego pierwszego vdd moda tak robilem... caly slot PCi (ten zaraz kolo AGP) ssobie przypalilem :P.

 

Ale zabawa byla przednia :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lokam właśnie pdfy oryginalnych z mobo

 

Górny: PHB 55N03LTA Philipsa

Dołączona grafika

 

 

Dolny: 05N03LA Infineona

Dołączona grafika

 

I w międzyczasie przypuszczalnie namierzyłem kilka fetów które by nam odpowiadały oraz sprawdziałem ich ceny na tme.pl (za 1szt.)

wygląda to tak:

Dołączona grafika

 

Od razu żuca się w oczy 4.59 za 100A :D

Cana widocznie zależy od maxymalnego napięcia Ugs które my potrzebujemy w granicach 25~30V a w mniejszym stopniu od max prądu :D

 

Tylko teraz zastanawiam się:

- jak bardzo ważna jest rezystancja Rdson, bo wiele razy phaliśmy inne mosy nie patrzac na ich parametry i też działały ;)

- czemu Pmax wynosi dla nich tylko 3.8W

- czy hip6601 (małe) zechcą współpracować z parką 2 ident,

- i of coz gdzie uda nam się je dostać :|

 

edit:

 

Sektor cziężko wyjechać na wysokie fsb z ostrymi timingami, jeżel imasz teraz 263 przy 3-3-3-11 to wcale nie znaczy że osiągniesz tyle przy np 2-2-2-11

Uważaj na Vdd bo się przewieziesz, na dłuższą mete 2V to jednak hardcore

btw, za 1st time też przypalilem pci :lol:

Edytowane przez OWIES

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sektor cziężko wyjechać na wysokie fsb z ostrymi timingami, jeżel imasz teraz 263 przy 3-3-3-11 to wcale nie znaczy że osiągniesz tyle przy np 2-2-2-11

Uważaj na Vdd bo się przewieziesz, na dłuższą mete 2V to jednak hardcore

btw, za 1st time też przypalilem pci :lol:

1354672[/snapback]

Trzeba sprawdzic a z tym vdd to tez mysle ze to hardcore :)... Dzis obadam jak sprawa stoi na vdd 1,76v :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale po co ;) Skad wytrzasnąć sterowniki, takie cześci tylko online a to już sporo wysyłka kosztuje, przeca teraz jak walniemy se mocniejsze fety o ile zadziałają to już sekcja niczego sobie bedzie,

Własny projekt pewnie też by coś wyszło, ale też nie bardzo to widze, walająca siępłytka vcora :D poźniej pewnie i Vdimm ;) chociaż..... kto wie. Myśle że wystarczyło by pobrać z mobo PGOODa, 5cio bitową szyne Vcora i mogło by działać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale mnie chodzi o takie calkiem samemu robione, regulacja potencjometrem, na plytce odczyt od razu, mnogo fajnych mosfecikow no i zrobic to tak zeby dalo sie wykorzystywac w innych mobo. Inna sprawa komu sie chce :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:D

 

Ja chyba jak się wkurze to sobie zrobie moda vcore na pota na gałke... przeciągne i zamontuje na froncie... :D I będe miał podręczną regulacje vcore :lol:

 

PS. To wcale nie jest taki głupi pomysł... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ja wiem :) Można by ale to już przebajerowane by było, napewno niosło by ze sobą ograniczenia i wady, Zrobić sobie samemu zasiłke impulsową kilkufazową... :P To nie dla mnie jeszcze ;) Na sterownikach scalonych moge sie bawić, ale też do pewnego stopnia. Problem bedzie z dostaniem części tak czy inaczej. Wiesz, moze kiedyś mi się zachce o ile procki dalej beda zasysać takie ilości mocy ;)

 

edit:

Ja chyba jak się wkurze to sobie zrobie moda vcore na pota na gałke... przeciągne i zamontuje na froncie... :D I będe miał podręczną regulacje vcore :lol:

 

PS. To wcale nie jest taki głupi pomysł... ;)

1355835[/snapback]

Ta? Ciekawe co na to mały świder powie :lol: Głównie dla tego nie dałem nigdy potów na gałe, niepożądane łapy... przed tym się nie obronisz :)

Drogi powód to duży skok (jeden obrót), taki chowa się przy precyzyjnym potku.

Chciałem nawet dać woltomież panelowy naprzemiennie pokazujący naięcia ale... zbedny bajer ;)

Edytowane przez OWIES

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziwne też ściągnołem pdf'a od tego 05N03LA i troche inne są parametry, powiedz jakie literki (pierwsze 3) widnieją na nim

 

 

ten co podałeś będzie bardzo dobry tj. irl2203n

Dołączona grafika

 

 

czasem błędne parametry na tme.pl podane są

 

 

 

tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie problem w tym że nie ma literek tylko 05N... No to już mam trzy różna pdfy "tego samego" mosa :|

 

Ok, więc dziś rano postaram się odnaleść nikomp w katowicach, a jak tam nie bedzie to popoludniu bede w bielsku i udeże do nowego ;)

 

edit

btw, zegar na forum jeszcze zimowy :D

jeszcze takiego pdfa dolnego mam na chacie

Edytowane przez OWIES

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam mobila 2600xp i chiefttec'a 360 active pfc df komputer ustawiony 12x200 1.85v i jest wszystko ok, jak ustawie 12,5x200 1.95v lub 2v przechodzi super pi 16m ale jak włącze prim95 wyłącza się komputer zasilacz gorący i przy zmianie na niższe napięcie potrafi zasilacz się wyłączyć (jakieś zabezpieczenie) i jest gorący.

Pytanie czy ten model poprostu nie daje rady ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zły topic, .... pytanie, niezłe te szefy muszą być... potrafią opanować swoje wyżyłowane do granic możliwości podzespoły...

no raczej zasiłka, przeca wsio na nią wskazuje :/

btw. Nie wal mi tu takich pytań ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta....

Ze schodów od dworca go widać :D

Byłem tam we wtorek o 9:20, zamknięte... to doczekałem sobie do 10:06 i wbijam się, lokam na te zasoby dookoła:

 

ja -dobry

kolo -....

ja -chciałem zapytać czy ma Pan moze takie mosfety? [daje kartke z wypisanym IRL 2203N]

kolo- [looka] hmmm.... z IRLów nie mamy żadnej seri

ja -aha... więc moze jakiś zamiennik??

kolo-... [milczy]

ja - ?? [ciągne dalej] ...no on ma Id=100A i napięcie Ugs30V może....??

kolo-...

ja -fajnie, to cześć

kolo-...

 

Byłem jeszcze "u nas" w nowym, mają ale tylko serie IRL3xxx, a jak zapytałem gościa o możliwość sprowadzenia to mnie prawie wyśmiał.

W digitronie dowiedziałem się ze jest ale coś mocniejszego chyba 120A ale za 11.xx zł a ten 2203N ma wełog katalogu 116A :|

 

I tak pozostaje mi liczyć na was, bo świder chyba olał sprawe jak dowiedział się, że mam do niego 4s w spi16m na niższym taktowaniu :D

Edytowane przez OWIES

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

owies mam prosbe, jako ze nie dysponuje miernikiem a dziwi mnie to ze pamieci leca roznie w roznych slotach, moglbys pomierzyc napiecia w poszczegolnych slotach? bo moze na te 2 polaczone sloty jakies mniejsze napiecie idzie i dlatego tak brzydko smigaja pamieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ze co? vio to mi sie z obsluga konia kojarzy:D

 

mi chodzi o to ze wy jakosc mierzycie to vdimm z punktu na plycie ale przeciez z tego punktu sie rozchodzic musi na wszystkie sloty pamieci i tam ktoryms pinem wchodzi prad do kosci ramu. i sa ludzie ktorym tak jak mi w osobnym slocie pamiec smiga sporo wiecej niz w pozostalych i czy czasem nie jest to spowodowane tym ze w innych slotach jest nizsze napiecie. wiec mnie interesuja te punkty w slotach ramu ktorymi prad wchodzi do kosci.

 

to wsyzstko to prowadzi do takich anomalii ze majac 2x512 w dualu mam 15fsb wiecej niz w single bo w dualu moge slabsza z kosci wsadzic do osobnego slotu a w singlu obie siedza w tych nedznych slotach i nic nie idzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mozesz polutować kable na plechach mobo między pinami gdzie lutuje się 3in1 moda... mierzyłem na tych 3 pinach napięcia... takie same... lutowałem kable... nic mi nie dało... kiedyś była plotka, że komuś (chyba XS) to lutowanie kabli pomogło... ale tylko tyle słyszałem i to bez żadnego potwierdzenia... ;)

 

Zawsze też możesz mierzyć vdimm na ramach B) Jak masz na górze ramów nad kościami te kondensatorki... pomierz na nich napiecia... powinno masz ich tam dwa rodzaje... na jednych powinno być vdimm na drógich vtt ;)

Edytowane przez Świder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jużnie chciałem tego pisać :P

ale to prawda jednak pkt. zasilających mem jest więcej niż 1 na każdy slot ;) Zlokajcie sobie uniwersalnego moda 3.3V=Vdimm na xs, gdzieśtam był ;) tam było wiecej lutowania może i zbednego ale autor dmuchał na zimne... jeżeli wiecie o czym mówie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

;)

mówiłem o tym modzie...

 

Chodzi o to że każdy pojedyńczy slot dimm ma więcej niż jeden pkt zasilający, my lutowaliśmy zawsze do jednego pinu bo w zasadzie reszta jest z nim połączona, nikt nie próbował zrobić tego w w więcej niż jednym miejscu na jednym slocie, ewentualnie jak świder wspomniał przedłużany był kabel z 1go slotu do 2 i 3go ;)

Wiec może wystąpić choć nie powinna różnica napięć pomiędzy kilkoma pkt. Vddr (Vdimm) na tym samym slocie i równocześnie miedzy innymi slotami jak sugeruje Logan :)

Mam nadzieje nie zamotałem znów ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko teraz zastanawiam się:

- jak bardzo ważna jest rezystancja Rdson, bo wiele razy phaliśmy inne mosy nie patrzac na ich parametry i też działały

- czemu Pmax wynosi dla nich tylko 3.8W

- czy hip6601 (małe) zechcą współpracować z parką 2 ident,

- i of coz gdzie uda nam się je dostać

Rds on im mniejsze tym wieksza sprawnośc przetwornicy (mniejsze straty na mosach) do tego dochadza tez stabilniejsze napiecia

 

U mnie po wymianie 70n03S na 87n03(rdson 9.5 Mohma treszta te 70n03 tez tyle miały :blink: ) napiecia wzrosły o 40-50mV stały sie stabilniejsze i komp tez.

 

To p max odnosi się chyba dla samego tranzystora bez radiatorów w naszym przypadku radiatorem jest mobo( itak bardzo słabym) lub doluty radiatorów do mosów.

Wzraz ze wzrostem temeperatury mosów spada moc oddawana przez przetwornice bo jeśli by cignac na maxa z nich to po prostu się spala... lub odpadna od mobo jak w moim przypadku :lol:

 

 

Co do hipa to go jeszcze nie przejrzałem ale sprawdz przy jakiej FRQ on steruje pojemości wejciowe bramki mosów jak przekroczysz granice pradowa hipa to nie bedzie on "zamykać" mosa do konca a wtedy mos bedzie sie grzał.

 

Co do lutowania mosów to wczesniej podgrzej od spodu mobo i nie ma niebezpieczenstaw odpadu sciezek. U mnie robie to palnikiem na propan butan.

Edytowane przez Kwazor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...