Skocz do zawartości
Świder

All Extreme About Nf7

Rekomendowane odpowiedzi

O Rds właśnie trche udało mi się dowiedzieć międzyinnymi na twoim przykładzie ;)

 

Że moc spada to też już wiem, nawet w pdfach jest opisane jak silnie zależy ona od temp mosa ;)

 

Hip... jakieś 3 dni temu natchniony stwierdziłem że trzeba to zbadać, zlookłme że mam 150kohm rezystor, co daje jakieś 200kHz wedłóg szitowego wykresu z pdfa (włączony między 8pin a mase). Myślałem żeby zejść z nim gdzieś do 100~80kilo co powinno dać jakieś ~250kHzów.

 

z lutowanie mnie ma problemu ;) opalara -> odpowiedni czas -> mosy wyciągam pincetą -> done :]

 

a wracajac do tempy... nowe mosy planuje już w obudowie TO220 więc... ;)

 

tylko zastanawia mnie "zamykanie" mosów :>? Możesz to troszke wyprostować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i dopajacowałem sobie capmoda tylko pod socketem, vdd boostera, Vcore i OCP moda też of coz wszystkie mody wykożystujące poty moge sobie w każdej chwili odłączyć) :] dodałem jeszcze 3radiatorki, wrociłem tymczasowo do ac a w zasadzie pasive :P bo mam zamiar jeszcze dłubać niedługo,

 

Logan nie nierzyłem jeszcze

 

btw, może sprawdze moda na multipler unlock wkońcu

 

Tomahawk, zlookasz te fety?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

postaram się w najbliższym czasie jakieś zobaczyć

 

 

edit:

z tym zamykaniem to się rozchodzi z tym przełanczaniem czyli zamykaniem i otwieraniem tych par tranzystorów z tą częstotliwością jak każe sterownik (chyba), tylko co na to mosfety

 

edit2:

dla zobrazowania: ;-)

 

Dołączona grafika

tu akurat 500kHz

 

 

czyżby pojawiła się nowa kategoria podkręcania:

'podkręcanie sterowników vcore' (copyright by TOMAHAWK)

 

;-)

tyle

Edytowane przez TOMAHAWK_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehs :P

Fajnie, było by gdyby udało się uzyskać wmiare ciągły "sygnał" Vcore na wyjściu cewek niż to co jest na tym pic z pdfa :| oczywiście chodzi mi o zmniejszenie czasu otwarcia każdej fazy co pewnie jest nie możliwe bo w strokt. hipa nie wejde, a nie o heblowanie na potęge dodatkowych kondów ;)

 

aha, udało mi się zarejstrować na tme.pl, nie było by problemu gdyby IRL2203N były na magazynie :/ Wysłąłem zapytanie o to kiedy bedą i ile mnie skasują za wysyłke :]

ale jeżeli możesz to loknij też u siebie :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie to co widac na przebiegach które tu pokazaliscie to sa sygnały na bramkach mosów (czytaj sterowanie)

 

Cewki działaja tu jako transformatory usuwajace z przebiegu sygał w.cz. i dopasowywujace.

 

To co widać na kondkach procka to tylko szum który wydziela procesor podczas obciążenia.

 

Zdjecia znadziecie w temacie o GA-7VAX.

 

Gdybyś Owies miał oscyloskop to sprawa modow była by prostsza i wiele niejasności było by wyjaśnione.

 

P.s miałem w rekach Shuttle AK32 i tam tez jest sterownik taki sam co na NF7 .\

I tak dolne mosy to 95N03 a górne to 55N03LT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oscylek... wiem... może kiedyś jak w totka wygram to sobie qpie... albo jak się okazja jakaś trafi,

Ah nie ma to jak strzep info od kogoś lepiej obeznanego w temacie :]

Tak się zastanawiam... dodając do wszystkich kondów filtrujących napiątka dla cpu jak i ram większych niż 100uF małe suche 100nF lub 10nF kilka szt lub po jednej dla każdego uda się odciąć pewne składowe tak? te qtóre moge sobie wyobrazić że sa bo zobaczyć ich nie moge :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poczęści to mam oscyloskop, ale podstawa czasu poszła się... , troche minie zanim uda mi się go naprawić

 

a może coś pokombinować z tą cewką

Edytowane przez TOMAHAWK_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oscylek... wiem...  może kiedyś jak w totka wygram to sobie qpie... albo jak się okazja jakaś trafi,

Ah nie ma to jak strzep info od kogoś lepiej obeznanego w temacie :]

Tak się zastanawiam... dodając do wszystkich kondów filtrujących napiątka dla cpu jak i ram większych niż 100uF małe suche 100nF lub 10nF kilka szt lub po jednej dla każdego uda się odciąć pewne składowe tak? te qtóre moge sobie wyobrazić że sa bo zobaczyć ich nie moge :|

1374262[/snapback]

Tak kondki najlepiej SMD 100 nF tak jak w moim przypadku.10 nF też.

Najlepie do wszystkich kondków od CPU i Ramu.

Ich zastosowanie wycina wszystkie sygnały w.cz (wielkiej częstotliwości) tzn zwiera do masy.

Stosuj najlepiej SMD bo maja mały tangens stratności i lepsze właściwości w zakresie W.cz. (wiem bo robie urządzenia radiowe)

 

Dal ciebie wystarczył by oscyloskop o paśmie przenoszenia 5-10 Mhz (i tak za dużo ale na zapas się przyda ) Najlepiej tez 2 kanalowy by ogladac np czas propagacji sygnału itp....... ja mam 1 kanałowy i poluje na 2 kanałowca C1-118A (CCCP) ;)

 

a może coś pokombinować z tą cewką

Nie ich nie ruszać bo sa obliczone dla okreslonego amperażu i częstotliwosci.

W dataschetach sa pokazane obliczenia dla nich.

Edytowane przez Kwazor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i lipa... Owies zrobił konto na tme... mosy nawet w miare cenowo... ale.. przysyłka rozbraja.. jak zwykle... 15zł... zamiast takich 5zł za polecony prio :/

 

Ma ktoś załatwić w normalnych cenach... albo coś wymyślić, hutrowo, zbiorowo czy jak ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dajac grubszy drut zmieniasz ich indukcyjność co tez ma wpływ na na przetwornice ale mozna by sie pokusić o zrobienie testu.. ale koniecznie z oscyloskopem.Mozliwe ze zmiany były by niewielkie przy znianie grubosci drutu o np 0.1mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co z fetami, jeżeli nie chce się iść sprawdzić to napiszcie a nie nic i nic i czekaj se wieki <_<

w nikompie jest tytlko"T ranzystor polowy IRFP064 N-VMOS 55V-110A-200W obudowa:TOP-3 za 14.50zyla :mur:

 

Na tme.pl +10szt IRL2203N tylko 3.99zyla, ale wysyłka 15zyla +brak na magazynie od miesiąca :mur:

 

Jakiś koleś jego site sprzedaje IRL2203N po 8zyla, :mur: priv in progres...

bosko :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owies IRFP064-IR N-FET 60V 70A 300W W gdansku za 17.73 bez vatu... zdzierstwo. IRL-ow duzych mocy nie ma.

W żadnym sklepie nie moge kupić 87N03LT albo 95N03 cholera a mobo leży i jedzie na 1 fazie i OC do bani......

 

CHyba ze ktoś ma 2 uwalone Shuttle AK32...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OWIES kazał mi przekazać:

"Dostałem z tme odpowiedź, że sprowadzą IRL2203N ale tylko 10 sztuk i to w przeciągu najbliższych dwóch tygodni, więc nawet patrząc na koszty wysyłki wydaje się to najrozsądniejszy zakup przy czasie realizacji do 2 dni roboczych. Wtedy gdybym oprożnił im magazyn :lol: bedą liczone po 3.99 za sztukę... ale narazie są wciąż niedostępne. Chciałem też dorwać VCore z NF7 i dać 2x3, żeby zobaczyć na ile będzie to pomocne jednak przez shool mobo uciekło. Przy okazji boje się też o zasilator, chyba już wymięka."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

można jeszcze by w dolnym mosfecie dać diode schottky (tak połączyć jak tą wewnętrzną)

 

'These diodes function as a clamp that catches

the negative inductor swing during the dead time between

the turn off of the lower MOSFETs and the turn on of the

upper MOSFETs'

 

myśle że w górnym można by też dać taką diode

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

można jeszcze by w dolnym mosfecie dać diode schottky (tak połączyć jak tą wewnętrzną)

 

'These diodes function as a clamp that catches

the negative inductor swing during the dead time between

the turn off of the lower MOSFETs and the turn on of the

upper MOSFETs'

 

myśle że w górnym można by też dać taką diode

1464040[/snapback]

W samych Vmosach podczas produkcji tworzy sie automatycznie taka dioda więc po co dodawać ??

 

Ja juz robiłem testy z takimi diodami i powiem ci ze to nic nie dało.Zmian na oscyloskopie nie było żadnych.

Ale jak te diode wpadkowałem rownolegle z cewka zasilajaca przetwornice to była widoczna poprawa.

 

 

EDIT:

Owies szukałeś 110A mosfetów ?? :

http://allegro.pl/show_item.php?item=51845406

Edytowane przez Kwazor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W samych Vmosach podczas produkcji tworzy sie automatycznie taka dioda więc po co dodawać ??

 

Ja juz robiłem testy z takimi diodami i powiem ci ze to nic nie dało.Zmian na oscyloskopie nie było żadnych.

Ale jak te diode wpadkowałem rownolegle z cewka zasilajaca przetwornice to była widoczna poprawa.

EDIT:

Owies szukałeś 110A mosfetów ??  :

1464751[/snapback]

To co mam do napisania w słowach OWSA:

Pytał w sklepie TME.pl, lecz tam ciągle są braki(IRL2203N). Kiedy tylko pojawi się nowa szutka od razu jest wykupywana. Zamówienia są składane z dużym wyprzedzeniem, tak więc skoro tylko dorwie środki na zakup od razu zamówi 11 sztuk i wyjdzie go taniej.

Tyle....(są to przerobione słowa, o tej samej merytorycznej treści :wink: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem dośc duży mam płyte nf7 s rev 2.0 i tak pomimo tego ze w biosie jest właczone age x8 to w windowsie jest x4 a w everescie i innych tego typu aplikacjach podaje mi ze ze age wogole mam wylaczone i jest wlaczony PCI :mur: ale karte mam Hercules Radeon 9500pro zmodowany na 9700pro .... jaka może byc tego przyczyna ?? stery juz zmienialem pare razy windowsa tez bios do plyty glownej tez moze to byc od biosu do grafiki ? dziex za odpowiedzi z gory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez pisze ze jest wylaczone i co ? I nic.

 

Nastepnie : roznica pomiedzy AGP x4 a AGP x8 jest jakas ? Nie ma.

 

u mnie jest bo wcześniej jak miałem x8 to mi sie gry nie cieły teraz nie da rady grac chodzi o starsze tytuly no i w 3dmarku01 5000 points mniej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Prosze od razu nie besztać mnie, że powinienem pochodzić po forumie i to sobie znaleźć, ale jakos nie potrafiłem tego znaleźć.

No więc problem wygląda następująca, mam płyte wymienioną w temacie i nie działa mi mikrofon ( temat 5.1 można pominąć bo gram na sluchawkach) ... i działający mikrofon jest mi potrzebny do gier.

Najlepiej będzie Jeżeli wrzuce obrazki z moich sterowników dźwięku ( o ile dobrze sie wyrażam).

http://img181.imageshack.us/my.php?image=problem1kf9.jpg

http://img100.imageshack.us/my.php?image=problem2ta3.jpg

http://img92.imageshack.us/my.php?image=problem3pz5.jpg

 

tak to wygląda jeżeli chodzi o sterowniki ( czy jakos tak )

 

Zaś na płycie mam podlączone to tak jak jest na rysunku

 

http://img154.imageshack.us/my.php?image=problem4ts1.jpg

 

Czy ktoś coś pomoże? Z góry dzieki za wszelakie info.

 

Pozdro Snapi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A propos "extreme", ale w drugą stronę...

 

Czy NF7 v2.0 będzie w 100% stabilnie pracować przy: "Chipset Voltage" = 1,4V? (w biosie można ustawić od 1,4-1,7V).

 

FSB CPU i RAM-u to 200 (efektywnie 400 MHz). "Fabrycznie" Chipset ma 1,6V, ale ja preferuje energooszczędne/ciche ustawienia komputera... ;]

Np. mój CPU - Athlon XP-M 2500+ zazwyczaj pracuje jako: 6,5x200_1,125V, co daje max. zużycie energi ok 20 Wat.

Edytowane przez m15m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

A propos "extreme", ale w drugą stronę...

 

Czy NF7 v2.0 będzie w 100% stabilnie pracować przy: "Chipset Voltage" = 1,4V? (w biosie można ustawić od 1,4-1,7V).

 

FSB CPU i RAM-u to 200 (efektywnie 400 MHz). "Fabrycznie" Chipset ma 1,6V, ale ja preferuje energooszczędne/ciche ustawienia komputera... ;]

Np. mój CPU - Athlon XP-M 2500+ zazwyczaj pracuje jako: 6,5x200_1,125V, co daje max. zużycie energi ok 20 Wat.

łał i ile na tym zaoszczędzasz? :lol:

 

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=198155&st=330

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

łał i ile na tym zaoszczędzasz? :lol:

 

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=198155&st=330

Pomyśl chwilę... Te kilkadziesiąt Wat zaoszczędzonej energii piechotą nie chodzi ;] Zresztą jeszcze ważniejszą kwestią dla mnie jest łatwość rozproszenia tych 20 Wat energii (ciepła), czyli bardzo cichy (prawie bezgłośny) komputer (w gry nie gram, a gdy potrzebuję większego "kopa" do jakichś obliczeń to podkręcam >2GHz).

 

PS: Dzięki za linka, ale o tamtym temacie wiem. Zadałem tutaj te pytanie, bo myślałem, że są tu lepsi specjaliści, a może się mylę? :]

Edytowane przez m15m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

łał i ile na tym zaoszczędzasz? :lol:

 

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=198155&st=330

Widac ze rachunki za prad to nie ty płacisz..... ja tez swojego nie katuje jak nie trzeba 3Ghz potworka robie 500Mhz i cisza i oszczednie.. a do netu i muzy styka nawet 200MMX :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...