Skocz do zawartości
tomboy

Arctic Fan 3 Tc Czy Pro Tc?

Rekomendowane odpowiedzi

hmm, a jeżeli nie brać po uwage ceny? Wydaje mi sie ze bez ścianek bocznych powinien być trochę mniejszy szum. A jak z wersja arctica 3 bez regulatora obrotow, w sumie arctic TC PRO chodzi mi zazwyczaj na 1800rpm wiec ten Arctic 3 nie powinien byc glosniejszy (ma 1900rpm a wedlug producenta jest cichszy). Może jakiś uzytkownik tego Arctica 3 by sie wypowiedział

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ARCTIC FAN 3 już ponad dwa tygodnie, zamontowany jest na coolerku WhisperRock IV, wieje mocno i przy tym jest niesłyszalny - w moim odczuciu - (std 1800rpm). Po wyłączeniu wyszystkich wentyli oprócz FAN 3, słychać tylko pracujące moje dwa dyski. W obudowie mam zamontowane jeszcze dwa wentyle FAN PRO TC, przy 2000rpm są już lekko słyszalnie (na równi z dyskami), przy 2800rpm - huragan w kompie (wszystkie odczyty prędkości wentyli za pomocą SpeedFan). W moim odczuciu FAN 3 bije FAN PRO TC (2000rpm) zarówno wydajnością jak i cichą pracą, natomiast FAN PRO TC (2800rpm) bije już tylko cichą pracą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2800rpm, tc pro ma chyba 2500 max :?

Czyli moze jednak warto je zakupić, myslalem zeby 2 takie sztuki zapodać na wyciąg tylko pewnie bede je musial spowolnic jakos bo 2x1900rpm to juz moze troche szumieć. Ciekawe ile rpm mialy by na 7V (tyle najłatwiej zrobić)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm nie wiedzialem ze w speedfanie dziala ta regulacja na NF-7, ale faktycznie dziala, ale w przypadku mojego Y.Stecha 92 daje tylko 3 stany - 1540rpm, 1440 rpm i 0. Majgel a w jakim stopniu mozesz regulować speedfanem tego Arctica 3?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Arctic Fan 3 TC nałożony na radiator z CoolerMaster'a HAC-V81 (pierwszy X-dream) i kręci się on 1500rpm. Na AXP Tbred 1850Mhz 1.45Vcore w stressie temp. z diody termicznej wynosi mniej niż 50C. Nie zauważyłem jakiegoś wzrostu temp. pomiędzy poprzednim wiatrakiem CoolerMaster'a (3000rpm), natomiast jest duuużo ciszej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam w koncu te wiatraki, jednak zdecydowalem sie na arctic 3 TC. Ale jestem z nich niezadowolony. Pierwszy minus to nie chcialy pasowac do koszykow (maja wiekszy rozstaw dziurek na srubki :? ). Jak juz je zamontowałem to sie okazało ze "strasznie wyją", nie chodzi mi o dzwiek łożysk tylko wycie (bo świst wg mnie to nie jest) powietrza, jak odglos smigiel samolotu :(. Szczególnie jak włącze obydwa naraz. Kręca sie na 1740 rpm, jak zostawie jednego to sie kreci na 1844 wiec prawie max. Temp w budzie mam 25 stopni wiec nie jest to jakos szczegolnie goraco. Arctik tc pro przy tych samych temp krecil sie na 1700rpm ale nie było słychać takiego wycia. Albo bede musial wyciąć kratke z tylu albo sprzedam te wentyle, bo mnie denerwują :mad:

Chyba ze trafily mi sie jakie trefne egzemplarze (w co wątpie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam w koncu te wiatraki, jednak zdecydowalem sie na arctic 3 TC. Ale jestem z nich niezadowolony. Pierwszy minus to nie chcialy pasowac do koszykow (maja wiekszy rozstaw dziurek na srubki :? ).  Jak juz je zamontowałem to sie okazało ze "strasznie wyją", nie chodzi mi o dzwiek łożysk tylko wycie (bo świst wg mnie to nie jest) powietrza, jak odglos smigiel samolotu :(. Szczególnie jak włącze obydwa naraz. Kręca sie na 1740 rpm, jak zostawie jednego to sie kreci na 1844 wiec prawie max. Temp w budzie mam 25 stopni wiec nie jest to jakos szczegolnie goraco. Arctik tc pro przy tych samych temp krecil sie na 1700rpm ale nie było słychać takiego wycia. Albo bede musial wyciąć kratke z tylu albo sprzedam te wentyle, bo mnie denerwują :mad:

Chyba ze trafily mi sie jakie trefne egzemplarze (w co wątpie)

1273348[/snapback]

 

Nie trafily Ci sie trefne egzemplarze, tez mam dwa takie i tez nie jestem zadowolony, wyja jak glupie. Zalozylem z tylu budy dwa takie, ale jak je psucilem na 12V to nie moglem przy kompie usiedziec tak szumialy, przy 5V bylo troche lepiej, ale tez mi sie nie podobal ten dzwiek wiec usunalem je z budy i mam stare poczciwe PRO TC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yyyyy, a jak jest zamocowany ten radiator na karcie? też bym coś takiego zamontował na swojego Ti 4800...

1273750[/snapback]

he h .. ja troszke sie z tym musialm pobawic zeby radiator nie zawadzal o kondensatorki .. aa trzyma sie na dwoch srobach . .:) tylko ze teraz juz mam wode na vga wiedz to cglodzonko sobie lezy .. :) hehe.. jak chcesz to moge zrobic fotki zamego radiatora to sobie zobaczysz :) :lol: :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie trafily Ci sie trefne egzemplarze, tez mam dwa takie i tez nie jestem zadowolony, wyja jak glupie. Zalozylem z tylu budy dwa takie, ale jak je psucilem na 12V to nie moglem przy kompie usiedziec tak szumialy, przy 5V bylo troche lepiej, ale tez mi sie nie podobal ten dzwiek wiec usunalem je z budy i mam stare poczciwe PRO TC.

1274019[/snapback]

Tez tak zrobie, zmienie na tc pro. Bo bude szkoda mi troche ciąć. Jednego arctica zalozylem na radiator od whisperocka i moze go opchne, bo ladnie wypolerowalem spod :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wygląda na to że różnej jakości trafiają się wentyle FAN 3, bo u mnie pracuje rewelacyjnie, co prawda mam wersję bez TC, może właśnie w tym czujniku leży przyczyna hałaśliwej pracy (jakieś ciągłe wahania prędkości obrotowej?), po moich doświadczeniach z FAN 3, nigdy nie wymieniłbym go z powrotem na TC PRO. U mnie jeden TC PRO wiewa powietrze do obudowy, nie ma przed nim ani za nim żadnej kratki, która mogłaby powodować świst powietrza, a jednak słychać jego działanie (1800rpm), natomiast FAN 3 wieje na żeberka WhisperRocka i ja go nie słyszę, a ze słuchem nie powinienem mieć problemu. Wg mnie albo zarówno do Tomboy'a i Recall1982'a trafiły wentyle z serii z jakimś felerem, albo FAN 3 TC tak już mają (można spróbować wylutować czujnik i zobaczyć czy coś się nie zmieniło). Jak dla mnie to bardzo dziwna sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wygląda na to że różnej jakości trafiają się wentyle FAN 3, bo u mnie pracuje rewelacyjnie, co prawda mam wersję bez TC, może właśnie w tym czujniku leży przyczyna hałaśliwej pracy (jakieś ciągłe wahania prędkości obrotowej?), po moich doświadczeniach z FAN 3, nigdy nie wymieniłbym go z powrotem na TC PRO. U mnie jeden TC PRO wiewa powietrze do obudowy, nie ma przed nim ani za nim żadnej kratki, która mogłaby powodować świst powietrza, a jednak słychać jego działanie (1800rpm), natomiast FAN 3 wieje na żeberka WhisperRocka i ja go nie słyszę, a ze słuchem nie powinienem mieć problemu. Wg mnie albo zarówno do Tomboy'a i Recall1982'a trafiły wentyle z serii z jakimś felerem, albo FAN 3 TC tak już mają (można spróbować wylutować czujnik i zobaczyć czy coś się nie zmieniło). Jak dla mnie to bardzo dziwna sprawa.

1277613[/snapback]

Świst w Arctikach 3 TC w moim przypadku jest slyszalny tylko jak zamontuje go z tylu budy i wieje na kratke. Zamontowałem jednego na radiatorze od Whisperrocka i jest nieslyszalny (a tez chodzi na max obrotow). Drugi dalem na przod obudowy i tez go nie slychac. Wiec wszystko z nimi w porzadku, tylko nie nadaja sie na wyciagaje powietrze do mojej obudowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...