Skocz do zawartości
johny16

6800 I Underground 2

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie do osób posiadających GF6800 NU, chodzi mi o wydajność tej grafy w grze NFSU2 ponieważ jestem bardzo zawiedziony jej wynikami w rozdzielczości 1280x1024 wszystko max oprócz AA podczas wyścigu URL FRAPS wyliczył mi średnią 22 fps. Reszta gry podobnie. Nic nie było podkręcane wyniki w marku 03 i 05 są ok. :cry:

Troszkę ta sytuacja mi się nie podoba bo ludki maja grafy za 300 zł i NFSU2 chodzi u nich porównywalnie, a ja wydałem niedawno ponad 1000 i taka zasadzka :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba naprawde coś masz nie tak, bo na moim sprzęcie (nie kręconym) ze wszystkimi detalami, wliczając AA na max.(ale 1024x768) chodzi płyniutko wszystko, oprócz właśnie URL'i, na tych mam 15 - 25...

Edytowane przez Piterro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coz.....witaj w klubie posiadaczy najnowszych dziforsuf :D

1222005[/snapback]

Przeczytałem i ma wrażenie że lepiej się wychodzi na zmianie grafy co pół roku za 300-400 zł a nie kupowanie high-enda bo się chce miec spokój na 1,5-2 lata :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba naprawde coś masz nie tak, bo  na moim sprzęcie (nie kręconym) ze wszystkimi detalami, wliczając AA na max.(ale 1024x768) chodzi płyniutko wszystko, oprócz właśnie URL'i, na tych mam 15 - 25...

1222003[/snapback]

Na 1024 u mnie też jest spoko ale mam monitor 19" i 1024 troche cienko wygląda, a wszyscy tek zachwalali ze ta grafa jest do grania w rozdziałkach do 1280, ja bym chyba obstawiał raczej 800x600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po rpostu engine jest skopany i tyle...ja mam zawsze (no prawie) 30FPS w 1024x768 i wszytsko na maxa (razem z AA)....ale nawet jesli zmienie rozdzialke to te 30FPSow podskoczy niewiele w gore...

 

dajcie juz spokoj z tym z<span style="color:red;">[ciach!]</span>ym nfsem 2...wlaczcie Kroniki Riddica, HL2, Dooma 3 itd...i tam zobaczcie moc 6800

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawodu ciąg dalszy.

Ja chcąc kupić 6800 kupiłem monitor 19", przeszedłem z 15".

Pomyślałem że do dużych roździelczości 1600/1200 dozbieram i kupie 6800 GT więcej pamięci wyższe zegary i..................kupa NFSU 1600/1200 detale na max 20 FPS z zegarami 400/1100 (ULTRA).

Tak więc nawet SLI (2 x 6800ULTRA) by nie wyciągneła 60 fps.

Edytowane przez eclip

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorac poprawke na to, ze zarowno posiadacze 6600GT (przynajmniej niektorzy ;) ), jak i 6800 narzekaja na problemy z NSFU2 to wydaje mi sie, ze problem lezy w samej grze, a nie w kartach graficznych...

1222128[/snapback]

wrescie inteligętny wniosek :) dośc juz mam tematu nfsu2 ta gra jest skopana !!!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również byłem zdziwiony wynikami w tej grze na moim sprzęciku, liczyłem na min. 50 fps przy 1600x i wszystkim na maxa, a muszę grać w 1024x i wszystko na maxa (łącznie z Anizo i AA) i wyniki mam między 25 a 50 fps, przeważnie powyżej 33 klatek. Jak wyłączyłem wygładzanie to gra wyglądała paskudnie i natychmiast wróciłem do ustawień max AA i Anizo :) Moim zdaniem (i wielu innych graczy) po prostu silnik jest skopany, co zresztą jest zrozumiałe bo miasto w grze jest ogromne, grafika bajerancka i gra powstawała dosyć szybko, więc pewnie kod jest niedopracowany. Na koniec powiem jeszcze że nie należy wierzyć w bajki typu "u mnie na Radeonie 9000 gra chodzi na maxa w 1280x", wiele osób nie może się pogodzić ze słabym sprzętem i wymyśla bajki, nie mówię że na tym forum, ale spotkałem się z takimi tekstami na innch forach o grach i sprzęcie. Tak się składa że mam w rodzinie osobę która gra na Radku 9000 i wiem jak to wygląda na prawdę :) A najlepszy jest koleś który na low-endowym sprzęcie gra na maxa w Riddicka i Medal Of Honor: Paciffic Assault :) A wogóle to gry są teraz strasznie niedopracowane, zarówno na PC jak i na konsole.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wrescie inteligętny wniosek  :) dośc juz mam tematu nfsu2 ta gra jest skopana !!!!!!!!!!!

1222421[/snapback]

Skopana albo nie a mi coś tu śmierdzi, zresztą widzę że ludzie narzekają nie tylko na tą grę, może niektóre gry po prostu nie obsługują w pełni technologii zawartych w tych grach i stąd te problemy. :sad:

 

Chyba sprzedam 6800 dozbieram trochę kasy i kupie 6800GT (tylko skąd wziąć kasę <_< )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie gralem sobie w nfs:u2, 1024/max/fsaa max/anizo max

zdarza sie ze spada do 38fps, ale przez 90% gry mam stabilne 45fps (wahania +/- 2fps).

 

wylaczenie vsync pomaga :blink:

 

ogolnie nie narzekam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, nich ktoś jeszcze, kto grał / gra na radeonie się wypowie co do n4su2. Ja się przesiadłem z 9600xt na 6600GT i na tych samych ustawieniach gra się gorzej. Albo silnik skopany, albo nie lubią się z gforcami. Dodam jeszcze, że średnia fps na 6600GT jest wyższa o jakieś 8-10fps, ale w konkretnych miejscach, ze sporą ilością latarni ma duże spadki, nawet ponizej 20 fps :( .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie gralem sobie w nfs:u2, 1024/max/fsaa max/anizo max

zdarza sie ze spada do 38fps, ale przez 90% gry mam stabilne 45fps (wahania +/- 2fps).

 

wylaczenie vsync pomaga  :blink:

 

ogolnie nie narzekam  :D

1222778[/snapback]

A co z rozdziałką 1280x1024 bo u mnie 1024 też jest ok.

 

a tu się pomyliłem :-P

może niektóre gry po prostu nie obsługują w pełni technologii zawartych w tych grafach i stąd te problemy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1280x1024 srednio 40fps, spada do 32 czasem.

1600x1200 juz gorzej, stale 20fps  :sad:

 

of coz ustawienia max + max fsaa + max anizo

1222871[/snapback]

Ja w 1280x1024 nie mogę pograć z fsaa ponieważ ograniczeniem jest 128mb na grafie, wyłączenie vsync wiem że pomaga ale obraz wtegy jakoś tak dziwnie czasem mryga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobawilem sie przez chwile i napisze tak....

 

w 1024x768 max detale - min22 - max35 FPS

w 1024x768 min detale - min35 - max 80 FPS

 

w 640x480 max detale - min22 - max37 FPS

w 640x480 min detale - min35 - max80 FPS

 

WSZYSTKO W DRAGU TUNEL CONST....

Wszystko jasne :) panowie , engine jest zrąbany po calosci :)

...pozdro...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w 1280x1024 nie mogę pograć z fsaa ponieważ ograniczeniem jest 128mb na grafie, wyłączenie vsync wiem że pomaga ale obraz wtegy jakoś tak dziwnie czasem mryga

1222880[/snapback]

a to dziwne bo ja moge grac w 1280x1024 z fsaa i anizo na maxa..a mam taka grafe jak Ty :blink: :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to dziwne bo ja moge grac w 1280x1024 z fsaa i anizo na maxa..a mam taka grafe jak Ty :blink:  :blink:

1222910[/snapback]

To może inaczej

Grać mogę ale po włączeniu fsaa i anizo w rozdziałce 1280x1024 wydajność drastycznie spada :angry:

Edytowane przez johny16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobawilem sie przez chwile i napisze tak....

 

w 1024x768 max detale - min22 -  max35 FPS

w 1024x768 min  detale - min35 - max 80 FPS

 

w 640x480 max detale - min22 - max37 FPS

w 640x480 min detale - min35 - max80 FPS

 

WSZYSTKO W DRAGU TUNEL CONST....

Wszystko jasne :) panowie , engine jest zrąbany po calosci :)

...pozdro...

1222907[/snapback]

No właśnie..... świadczy to o skopanym enginie gry czy o czymś skopanym w sterach karty. Bo wyraźnie jest coś, co ciągnie fpsy w dół, a niemal jestem pewien że rzeczą tą są w tej grze takie jasne latarnie - punkty świetlne. Przy 1 - 2 jest oki, jak są gdzieś 4 lub więcej to fpsy gwałtownie spadają.....

Nie mówię o początku wyścigu - tutaj to może i procek niewyrabiać.

Niech się odezwie jakiś uczciwy właściciel radeona 9800 i wzwyż i napisze, jak to wygląda na radkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Johny46, .... kto ci takich pierdół naopowiadał że 6800 to POTĘGA???

Eh... Potęga mozemy nazwać (w tej chwili oczywiście) 2x6800ultra na SLI. To jest ca. 10.000 w marku'05 i to JEST POTĘGA.

samo 6800 jest niestety za cienkie rzeby ciągnąć gierki "WSZYSTKO NA FULL" w rozdzielczościach powyżej 1024x768.

O enginie NFS_U2 nie bede się wypowiadał, powiem tylko że u mnie na 6800LE@6800GT gram na 1024x768 na full i zero problemów. Na 1280x960 troszku już cięło, ale tylko troszku: ktoś inny mógł tego nie zauważyć, ale ja jestem przewrażliwiony :).

Tak że: zmoduj sobie 6800@6800 GT i wtedy spradx.

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może programiści mają głęboko w d.... optymalizacje kodu ????

Może twórcy sterowników widzą tylko smarki o wszystkich innych rzeczach zapominając.

Może takie czasy, że czas ;) o konsoli pomyśleć..... ale ja lubię rtsy :( .

Sam nie wiem. R9000 dzielnie służył mi 2 lata i dałem za niego 400zł. Teraz widzę, że nie ma szans aby karta za prawie 900zł posłużyła 2 lata :( .

Edytowane przez Conti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poadny powyzej link IMHO daje jesno do zrozumienia, ze NFSU2 ma zrabany silnik - 16fps na 6800Ultra SLI? :blink:

 

A druga rzecz jaka udowadnia, to ze PS3.0 to jest obecnie tylko haselko reklamowe (spojrzcie na wyniki Riddicka).

Edytowane przez costi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poadny powyzej link IMHO daje jesno do zrozumienia, ze NFSU2 ma zrabany silnik - 16fps na 6800Ultra SLI? :blink:

 

A druga rzecz jaka udowadnia, to ze PS3.0 to jest obecnie tylko haselko reklamowe (spojrzcie na wyniki Riddicka).

1223411[/snapback]

Może nie hasełko tylko błąd w druku ktoś kto pisał specyfikację z rozpędu po CineFX 3 napisał PS 3.0 :lol: ale nie w tym rzecz może po prostu producęci gier wiedzą o czymś o czym zwykli ludzie nie mają narazie pojęcia (przecież wyprodukowany towar trzeba sprzedać zanim wypuści sie nowy <_< )

A druga sprawa z tego co pamiętam to NFSU2 podczas instalacji krzyczy o dx9.0c który obsługuje PS3.0 więc żeby się nie okazało że wydajność PS3.0 jest taka super jak 2.0 w serii FX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...