Skocz do zawartości
johny16

6800 I Underground 2

Rekomendowane odpowiedzi

To co powiecie na to ?

Gram w NFSU:2 zawsze tylko w 1280x1024 i max detalach, ale AA i Anizo wylaczone. Przy standardowym taktowaniu CPU i Radka czesto widze 25-28 fps. Ale wystarczy, ze podkrece CPU do 3 GHz (nie ruszajac przy tym Radka W OGOLE !!!) i z licznika nie schodzi 40-45 fps bez wzgledu na to co by sie dzialo  :blink:

1229866[/snapback]

Ja juz dawno to zauwazylem. A jak wlozylem karte do AMD64 2800 - 1,8GHz, to mialem o ok 10 klatek wiecej niz na swoim Bartku 2,2GHz :shock:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli wynikałoby, że ograniczenie nie tkwi w karcie ale poza nią.

Porównując 9800pro do 6600GT na tych samych ustawieniach (1024 i wszystko na max za wyj. wzmocnienia jasności i kontrastu) zauważyłem, że średnia liczba fpsów jest niemal identyczna na obu kartach ale na radku nie ma przycięć. Może więc jednak cos w sterach niedomaga ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie zauwazylem zeby jakis wlasciciel radka sie wypowiadal wiec bede chyba pierwszy... mam r9800se@pro. przy ust 1024 na 768 u ust na maxa jest klatkowanie jakies 10-15 fps... :? tez myslalem ze to wina grafy a nie gry ale czytajac ten topic chyba zmienie zdanie... niezaleznie czy czy to beda daufultowe ust se czy podkrecony na maxa wyglada to identycznie... <_< nie widac zadnej roznicy... :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie zauwazylem zeby jakis wlasciciel radka sie wypowiadal wiec bede chyba pierwszy...

E-e... ja bylem pierwszy na poprzedniej stronie :lol:

mam r9800se@pro... niezaleznie czy czy to beda daufultowe ust se czy podkrecony na maxa wyglada to identycznie... <_<  nie widac zadnej roznicy...  :blink:

1230183[/snapback]

To prawda - u mnie jest tak samo. Podkrecanie grafy NIC nie daje, natomiast podkrecenie CPU z 2.6 do 3.0 daje 10-15 fps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja napisze tak.. na moim sprzęcie na maks w 1024x678, w wyższych nie gram, bo mam monitor 17" i 85Hz w 1024.. jak zjezdzam do 75Hz (wyzsze rozdzialki) to mój wzrok cierpi:D:D:D:D

i powiem że mam około 30-50fps.. w zależności od sytuacji na drodze.. ale nie przycina.. nie wiem od czego to zależy.. ale za to colin 5 dziala bzdetnie..:/ Far Cry jak patrze na całe otoczenie (tankowiec) w pierwszym etapie.. Z góry na morze i tankowiec.. to mam około 30fps.. nie wiem czy to dużo, bunajmniej nic nie tnie.. oprócz colina.. bo ten to ma silnik imho zjechany.. no chyba ze .. ja nie wiem.. ogólnie karta rządzi, jednak zraziłem sie co do colina.. DOOM3 mam w czasie gry stałe 60fps.. ani grama wiecej i mniej... nie wiem czemu tak dziwnie V-Sync off.. ale w timedemo w 1024x768 AA 4 anizo 8 mam około 70fps, czasem zjedzie mniej.. ale nigdy ponizej 60.. wiem, niektórzy powiedzą że mało.. ja wole miec te 60fps w grze niźli 30-200.. taka prawda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwole sobie odswiezyc temat. Nie bede sie rozpisywal. Zamieszcze tylko dwa screeny porownawcze.

Jeden dla FSB = 200, drugi dla FSB = 250

Pomiar oczywiscie przy uzyciu frapsa. Wnioski wyciagnijcie sami. Oczywiscie detale w grze w obu przypadkach identyczne. Taktowanie karty graficznej rowniez niezmienione Zmieniło sie tylko FSB.

A oto wyniki:

 

FSB=200

 

Dołączona grafika

 

FSB=250

 

Dołączona grafika

 

Zestaw testowy (komp mojej siostry):

 

Gigabyte K8NS

AMD64 2800

Radeon 9550@405/540

2x512 DDR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie na 800X600 i wszystko na max razem z AA chodzi plynnie!!! (mam 256mb pamieci!!!) :razz:

 

 

 

 

..........................

barton 2500+,

MSI GForce4 Ti 4200

256mb Kingstone 400mhz

DFI infinity AD77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na radku 9600xt nie mam żadnych przycięć (grafa kręcona, proc nie) Średnia ilośc fps. to 25

1294094[/snapback]

Hmmm gdybys powiedzial ze minimalna ilosc fps to 25 to bym uwierzyl ze chodzi bez przyciec...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze dodam że rozdzielczość to 1024x768 i wszystko na max :)

Dałbym screna ale w tej chwili nie mam zainstalowanego NFSU na kompie

1294154[/snapback]

:mur: :mur: :mur: hehehehe...jasne...to ty chyba nie wiesz co to sa przyciecia, jesli grasz na takim kompie w max ustawieniach i 1024x768 :blink: :blink: :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja na duzo lepszym sprzecie z wszystkimi opcjami na max( poprostu wszystkimi) - minimum jakie widzialem to 25 klatek na sek - srednia to okolo 30-35 - i powiem ze do pelnej plynnosci jeszcze troche brakuje , przyciec nie ma - ale jednak widac roznice miedzy 25 a 35-40 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe :D a u mnie ta gra chodzi idealnie płynnie na 1024/768 i max AA i max Aniso, niema najmniejszego przycięcia. ~50 fps

Na 1280/1024 i max AA i max Aniso juz czasem jest jakieś lekkie przycięcie, ale to na tak krutki czas ze nawet nie zwracam na to uwagi :D:D ~40 fps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na SLi 37 fpsów miales na początku? (bez patcha)

chyba na najwyzszych rozdziałkach grasz:) ja mialem bez patcha (minimum jakie odnotowalem to 35 (około))

z patchem wzrostu jako-takiego nie mam (minimum teraz jak gram to około 40-43)..

Ale to przy 1024x768 Full wszystkiego.. na 1280x1024 (max monitora:)

mam około z patchem 39fps a bez 33-32.. nie wiem.. ale wazne ze juz nie tnie typu jade i stop klatka na ćwierć sekundy:)

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hahaha :D Ostatnio wykryłem dziwny fakt :D:D jak pisałem powyżej to NFS U2 chodzi mi bardzo dobrze, jednak NFS U1 niedawno odpalałem to fps skaczą w granicy 50-1200 :/ ta ostatnia wartośc to w jakichś tunelach itd. i to mnie strasznie wkurza, bo samochód dostaje wtedy tzw. kopa i nieda sie nim sterować :/ zaraz ląduje na jakimś słupie i przeciwnicy mnie wyprzedzają. Podobnie też jest w menu, wszystko bardzo szybko mryga, i jedno dotknięcie strzałki zmienia podświetloną opcje w menu o kilka pozycji :(. Praktycznie to na tej grafie nie da się w tą grę grać. Probowałem poleprzyć jeszcze jakość obrazu, to znowu po za tunelem jest za mało fps. Ah coś mi się wydaje że Nvidia mocno nakaszaniła w tych 6800 :(.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...