Skocz do zawartości
unckle

Zakłócenia Elektromagnetyczne Wentyli I Elektronik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zamontowałem sobie wentyl z boku karty graficznej, jest on zamontowany na ramieniu które wykonałem, i nie jest to tak jak spotykane jest najczęściej - tj ze w boku budy jest dziura i wentyl przymocowany do boku/pleksi. Wentyl jak wspominałem jest na ramieniu i znajduje się on bardzo blisko grafy - do laminatu ma jakoś 2mm, a do kostek pamięci ułożonych w jednej linni zaraz przy nim jest jakoś 1~1,5cm. Jutro zapodam zdjęcia jak to wygląda, ale myśle ze mozna to sobie wyobrazić. I tu jest moje pytanko: czy tak blisko umieszczony wentyl nie będzie szkodził karcie/jakiemuś jej elementowi (pamięciom?) ?? chyba wytwarza on jakies tam zakłucenia, swoje pole przecie ma... czy nie odbije sie to na karcie? dodam ze wentyl jest z coolera arctic cooling cooper silent 2 - a one mają chyba silnik na samym szczycie, więc jeśli tak jest to od silnika do laminatu karty jest 2~2,5cm a tym samym od silnika do pamięci jest jakoś 3~4cm... chyba ze się myle

prosze o info

moznaby też dodać jak tak blisko umieszczony wentyl wpływa na inne bebechy typu dysk twardy lub ramce...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie. Jak na przyklad zakladasz zalmana na grafe to mozesz z boku domontowac wentylek OP-1. wtedy jest bardzo blisko. Jednak nie slyszalem zeby to szkodzilo. Dyski tez sie czasem chlodzi montujac wentyle od strony elektroniki i nic im nie jest (sam tak mam B) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie niby tak jest - ale czy to op1 praktycznie dotyka laminatu karty? co do dysków to czy jest to naprawde aż tak blisko?

 

w sumie dopytuje się, ponieważ trochę mnie to intryguje - niby pamieci karty graficznej czy wogóle ram są bardzo wrażliwe na wyładowania - np prądy błądzące, znajdujący się w naszym ciele ładunek... a przecie taki wentyl generuje podobne zakłucenia...

nie zebym Ci nie ufał Errorx ;) ale niechby się jeszcze kto wypowiedział:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...