Skocz do zawartości
speedy029

Złącze BNC w monitorze

Rekomendowane odpowiedzi

W cenniku komputerocwelika widziałem widziałem kabel łączący grafę z monitorem, oczywiście trzeba mieć te złącza BNC w monitorze:

 

"Kabel do monitora 15-pin D-SUB -> 5 x BNC, kabel, który umożliwia podłączenie monitora przez złącza BNC, posiada tłumik ferytowy, długość 1.8 m"

 

Moje pytanie jest takie, czy na takim kablu będzie lepsz jekość obrazu niż na zwykłym 15-pin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie sie wydaje że coś w tym jest nie tak skoro kawałek kabla i tak jest zwykły a dopiero dalej sie rozgałęzia na BNC.

Sam mam takie złącze w monitorze i też jestem ciekaw jaka jest różnica.

Planuje wywalić filtr dolnoprzepustowy z grafiki co w połączeniiu z kablem byłaby duża różnica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w obecnych monitorach zaciera się już różnica pomiędzy D-SUB, a BNC (coraz lepsza elektronika)

w kablu BNC kolory Red, Green i Blue "szły" po osobnych kablach (nie były miksowane), a dwa dodatkowe kable to osobno : chrominancja i luminancja

jezeli się mylę, to Piter i Dexter mnie poprawią :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duzo zalezy od kabla. Mialem przez chwile taka samorobke z gieldy i bylo gorzej niz na normalnym, teraz mam dobry kabel i jest ciut lepiej niz na D-SUB. Tak naprawde to chodzi o to ze mozna latwo podlaczyc dwa kompy do jednego monitora i przelaczac sie miedzy ,,sygnalami".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duzo zalezy od kabla. Mialem przez chwile taka samorobke z gieldy i bylo gorzej niz na normalnym, teraz mam dobry kabel i jest ciut lepiej niz na D-SUB. Tak naprawde to chodzi o to ze mozna latwo podlaczyc dwa kompy do jednego monitora i przelaczac sie miedzy ,,sygnalami".

chyba że ktoś ma monitor z dwoma gniazdami i wbudowanym przełącznikiem 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...