Skocz do zawartości
OWIES

Hdd Z Cache Na Bh6 [doopne Foty ;p]

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli było to sorki, ale szukajka coś słabo mi działa :razz:

Dzisiaj kiedy opisywałem jednego z moich Maxtorów zauważyłem zasyfiony układzik z logiem Winbond. Z ciekawości zeciągłem troche rozpuszczaknika na niego i po chwili moim ślepkom ukazał się napis Winbond coś tam-ćoś tam i na końcu BH6 :blink:

Tak patrze, nie to coś nie tak, przetarłem jeszcze raz kostkę a później ślepka i nic dalej BH6 :D

Todzież dawaj mojego "Super hiper" cyfraka i robie foty:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Hmm, jakość zabojcza, zoomoje codoje i nic aż to nagle idea mi do głowy przyszła.

W te pędy na strych i po lope, efekty - bez porównania :D

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Ostatnie jest lekko rozmyte bo na lopie zaczeła się osadzać para wynikająca z różnicy temp. (pokój 27`C, strych -10`C)

Co myślicie o tym cudacznym cache?

Gdzie by to podkręcić może jakieś cFSB podnieśc się da, a może napiątko :D

 

p.s. Hdd: DiamondMax+8 40GB ATA133 slim

Edytowane przez OWIES

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma żeczy nie tweakowalnych :D

Zara się spróbuje coś więcej dowiedzieć o tej kostce :wink:

Edit.

Na dole jest o W981616BH-6 [sDRAM 1Mx16 16M 3.3V 166MHz 50 TSOPII ]

PDF kostki tutaj

Mówcie co chcecie 166 to za mało, o ile faktycznie idzie na hdd z taką prędkością :D Opis pinów by sięprzydał...

Edytowane przez OWIES

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta, za szybko, a jeszcze pdf sieściągał :)

Coś mi się zdaje że to będzie coś trudniejszego niż wklepanie pota :lol:

Oscyloskop by sięprzydał, ma kto porzyczyć?

Przynajmniej już wiem że max maxów to 4.6V :D

Tylko skąd tu wziąć 200MHz na pin 35, może zrobie włam na mobo i kablami podciągne z FSB i będzie synchro :D

Edytowane przez OWIES

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba musze dać se siana bo gdyby nawet wymusić sygnał o innej f to i tak nie wiem czy reszta komponentów nadąży za nowym taktowaniem, może nawet sam cache wyrobi ale co z resztą, za dużo dłubania i nawet pewności żadnej że cokolwiek sensownego się osiągnie :? Ale z drogiej strony kabelek lecący z mobo do hdd wymuszający częstotliwość cache musiałby ciekawie wyglądać i wzbudzać zainteresowanie :D

Jakkolwiek mam za mało sprzętu rzeby cokolwiek sensownego zdziałać, zawieszam prace chyba że znów coś mi odwali :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, jak raz zaczniesz oc to jużnie możesz później przestać, jestem lekko uzależniony a jak widze nie kręcone BH6 gdziekolwiek to mi się słabo robi :wink:

Ale dokońca nigdy nie wiadomo jak to ze mną jest, już tak mam :D

No a pozatym wreszcie (po za głopotą) byłbym w czymś real 1st

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trzeba zobaczyć do jakiego układu dochodzi noga 35 i wtedy może coś się uda poradzić

1226171[/snapback]

ale co z tego że podniesie napięcie skoro ani nie zmieni timingów ani nie podniesie magistrali :cry: jednak polak nie potrafi :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale co z tego że podniesie napięcie skoro ani nie zmieni timingów ani nie podniesie magistrali  :cry: jednak polak nie potrafi :mur:

1226836[/snapback]

Nie mowimy narazie o napięciu a włąśnie o częstotliwości taktowania cache, polak wszystko potrafi zrobić, tylko musi być na tyle inteligentny żeby wiedzieć kiedy się opłaca iść do celu po trupach a kiedy nie ;)

Idzie do tego większego scalaka, z foty go troche widać, narazie hdd podpięty, jak skończe to spisze jego dane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale co z tego że podniesie napięcie skoro ani nie zmieni timingów ani nie podniesie magistrali  :cry: jednak polak nie potrafi :mur:

1226836[/snapback]

jakbyś chociaż zajrzał do pdf'a to byś wiedział że to jest od magistrali

 

 

 

 

podaj nazwe tego scalaka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kuś mnie... :D Jak mikser chcesz podkręcić to odwiń kilka zwojów z śilnika, a wtedy śmigiełka będą się napewno szybciej kręcić ;) Tylko nie zapomnij o dobrym chłodzniu, a jak chcesz bardzo xtreme to odwiń jakiś 2/5 z całości, tylko wtedy potrzebujesz już dodatkowego wentylka i radiatorki większe. No i oczywiście czas życia miksera się skroci niestety, ale będzie maił większego kopa :) i większą ilość obrotów jak chciałeś.

Sprawdzone ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale efekty będą marne a nawet znikome...

Każdy sprzęcior co ma silnik elektryczny można tak potraktować, tylko trzeba być świadomym konsekfencji ;)

 

Edit.

to będzie jeden z moich ostatnich postów na forum, musze usunąć się w cien na pewien czas :cry:

 

Edit2:

Płynność finansowa się poprawiła, ale hdd dalej brak pdf :[

Edytowane przez OWIES

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...