Skocz do zawartości
Slayer

Linux Działający Bezpośrednio Z Cd-jaki Najlepszy?

Rekomendowane odpowiedzi

Jako,że nie jestem fanem Linuxa i raczej nigdy nie będę, chciałbym minimalnym nakładem środkow spróbowac ktorejś z najnowszych dystrybucji ( miłem do czynienia już dawno z linuxem w róznych odmianach).

 

Natknąłem się przed chwilą na coś, co działa na CD- kumpel na polibudziemi coś takiego pokazał na swoim notebooku, ale nie zdążyłem się przyjżeć, czy to to samo. Chodzi mi o http://tuxgamers.altervista.org/llgp.php?tg_lang=en

 

Czy ktoś poza tym próbował wymienić sterowniki na te od ATI??

Edytowane przez Slayer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przypuszczam ze widziales knoppixa (przynajmniej ja maialem z tym do czynienia) ktory laduje sie z cd... calkiem ciekawa alternatywa dla windy ale ma jedna wade: nie zapamietuje ustawien... a co do sterow... ja nie probowalem przy knoppixie raczej mija sie z celem wgrywanie sterow przy kazdym uruchomieniu systemu...

ja tez nie jestem pasjonatem linuxa ale tenze knoppix mnie zaciekawil na tyle ze postawilem obok windy mandrake - instalacja bardzo prosta, konfiguracja tez... u mnie dziala zauwazalnie szybciej niz winda zwlaszcza net (winda wymieka ;])... do pierwszych krokow polecam knoppix, jesli sie spodoba to mandrake. ale dosc tych opinii laika ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i dlatego się pytam, czy można by było zrobić tak, by ustawić sobie linuxa ( tego, co w linku) na własny styl i taki właśnie uruchamiać z CD- pojemność płyty nie stanowi przecież problemu, a i iso można sobie zedytować.

Kolega mi twierdził, że wszystkie potrzebne pliki ten jego linux wżuca do jakiegoś folderu ( coś w rodzaju temp).

Dzisiaj napewno potestuę tego linuxa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o wspomniane podmienienie starow na ati, to nie sadze zeby to sie udalo ;) jak na razie to stery ati same w sobie sprawiaja sporo problemow ;)

co do dystrybucji z plytki to ja moge od siebie polecic Slaxa => http://slax.linux-live.org

mozna go odpalic, skonfigurowac i zapisac konfiguracje do pliku, ktory mozna trzymac na hdd i w razie czego wczytac przy kolejnym boocie z cd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaką dystrybucję byście polecili, gdyby brać pod uwagę, by zawierał edytor gcc i możliwie najwięcej opcji do ustawienia sieci.

Edytowane przez Slayer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy istnieja jeszcze jakies inne distro ( oprocz slaxa i knopka ) uruchamiane z cd ( nie mam na mysli jakis wyspecjalizowanych distr w stylu cienemix , czy innych "odtwarzaczy " filmow ) ??

1231881[/snapback]

FreeBSD na LiveCD = FREESBIE

www.freesbie.org

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaką dystrybucję byście polecili, gdyby brać pod uwagę, by zawierał edytor gcc i możliwie najwięcej opcji do ustawienia sieci.

1300695[/snapback]

Kompliator gcc ;)

 

 

Slax wersja profesional ( with GCC to compile source codes ) 248 mb Slax download

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

knoppixa mozna też i zainstalować, wtedy komp chodzi jeszcze szybciej , a ustawienia są juz zapisane

 

knoppixa polecam dla początkujących jak i tych trochę bardziej wtajemniczonych :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...