Skocz do zawartości
Undofen

Via KT333 + DDR333 V DDR400

Rekomendowane odpowiedzi

Kupuje plytke epoxa 8k5a2+ i ddrki samsunka i sie zastanawiam czy kupic 400. Moje pytanie, czy jest szansa zeby te na 333 nie wyrobily na jakiejs czestotliwosci nieszkodliwej jeszcze dla systemu na maxymalnych timingach na ktorej wyrobi juz ddr400 ? Droche zamieszane ale powinniscie zkumac :). Bo wlasciwie to do ilu fsb/5 nie jest szkodliwe dla np.dysku zakladajac ze chce miec tak na codzien. No i niech sie moze uzytkownicy wypowiedza jak im te pamiatki chodza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nieszkodliwe pci to 37-38 MHz a co do ddr400 to oplaca sie je kupowac jezeli bedziesz ostro krecil (powiedzmy powyzej 180MHz) a jesli nie to roznica w wydajnosci miedzy ddr333 a ddr400 jest minimalna (i to nie zawsze na korzysc ddr400)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO

jesli krecic pamieci - to najwiekszy sens jest wtedy kiedy robi sie to synchronicznie z procesorem - a jak wiadomo platforma KT400 nie jest najszczesliwsza jesli chodzi o krecenie FSB-CPU. chyba jednak najbardziej dopracowana jest KT333 i nie zamienie jej na 4setke - moze na cos nastepnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupuje plytke epoxa 8k5a2+ i ddrki samsunka i sie zastanawiam czy kupic 400. Moje pytanie, czy jest szansa zeby te na 333 nie wyrobily na jakiejs czestotliwosci nieszkodliwej jeszcze dla systemu na maxymalnych timingach na ktorej wyrobi juz ddr400 ? Droche zamieszane ale powinniscie zkumac :). Bo wlasciwie to do ilu fsb/5 nie jest szkodliwe dla np.dysku zakladajac ze chce miec tak na codzien. No i niech sie moze uzytkownicy wypowiedza jak im te pamiatki chodza.

Te DDR 400 są tak drogie, że na razie nie opłaca się ich kupować, no chyba, że jak koledzy wcześniej pisali będziesz kręcił FSB powyżej 180MHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli 38 jest zdrowe, to 38x5=190 czyli juz chyba raczej kupie 400setki. Dobra i teraz mam takie teoretyczne pytanko, jak wiadomo taktowanie synchroniczne jest lepsze przy tym samym taktowaniu pamieci, wiec jaka bedzie roznica i na czyja kozysc w takich przypadkach:

-fsb np190 ram 190ddr

-fsb 190 ram fsb+33 = 223ddr

190 bylo przykladem bo pamiatki moga nie chciec pojsc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi sie, ze oplaca Ci sie kupic DDR400, ale nie Samsunga. One maja chore timingi - CL3 itd. Nie polacam tez Kingmaxow - nie chodza na wielu plytach.

HMmm odpowiedz jest prosta nie warto sie pchac w DDR400( z wielu powodow ) , jak kupisz Samsungi 2700 to one smigaja bez zwiekszania napiecia badz minimalnie zwiekszonym na 200 MHz, jak wiadomo kolega na takim FSB raczej nie bedzie pracowal .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi sie, ze oplaca Ci sie kupic DDR400, ale nie Samsunga. One maja chore timingi - CL3 itd. Nie polacam tez Kingmaxow - nie chodza na wielu plytach.

HMmm odpowiedz jest prosta nie warto sie pchac w DDR400( z wielu powodow ) , jak kupisz Samsungi 2700 to one smigaja bez zwiekszania napiecia badz minimalnie zwiekszonym na 200 MHz, jak wiadomo kolega na takim FSB raczej nie bedzie pracowal .

W sumie jesli chce miec "zapas" mocy to mozna kupic DDR400. Ale, jesli chce z pamieci wyciagac max ich mozliwosci to od Samsungow IMHO lepsze sa TwinMOSy. Widzialem je pracujace na 218MHz z P4 1.8A na Asus P4S533. Cena jest taka sama, lub bardzo zblizona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A te ddr333 samsunga to jakie maja timingi ? Cl3? Chyba nie jak ida na 200, a jesli kupowac 400 to gdzie i jakie.

 

Samsungi DDR33 z tego co wiem maja CL2.5, jednak zaloze sie, ze sa do dostania CL2. Jednak z tego co widzialem na wlasne oczy max co ludzie w nich wyciskaja to 195MHz. TwinMOSy widzialem w www.sirius.pl. Generalnie poszukaj w archiwum newsow Tweak'a - kiedys bylo tam info o recenzji TwinMOSow na PCstats. Byly tam zarowno te DDR333 jak i DDR400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli 38 jest zdrowe, to 38x5=190 czyli juz chyba raczej kupie 400setki. Dobra i teraz mam takie teoretyczne pytanko, jak wiadomo taktowanie synchroniczne jest lepsze przy tym samym taktowaniu pamieci, wiec jaka bedzie roznica i na czyja kozysc w takich przypadkach:

-fsb np190 ram 190ddr

-fsb 190 ram fsb+33 = 223ddr

190 bylo przykladem bo pamiatki moga nie chciec pojsc

A skąd doszedłeś do tego drugiego wyliczenia -223 ddr? fsb ze 133 na 190 =ok; a +33 - czy to jest ta opcja w bios która nazywa się HCLK+33 albo HCLK+66 ? Pytam bo nie wiem... Z drugiej strony pamięć pracuje na 166.

W takim razie jak podkręcacie pamięć???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak se jednak mysle ze chyba kupie samsungi bo tam gdzie kupuje plytke sa tylko samsungi i chyba nanye a wlasciwie mi wystarcza tylko sie dowiem czy pojda na cl2 na 190mhz z ustawieniammi na epoxie turbo, a nie chce gdzie indziej bo tylko raz za przesylka zabule :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...