Skocz do zawartości
paczka01

Co Najbardziej Sie Opłaca...

Rekomendowane odpowiedzi

no wlasnie , interesuje mnie cooler pod SocetA , wybieram pomiedzy :

 

THERMALRIGHT SP-97 NEO PLATE - 175zł

 

THERMALRIGHT SI97 - 159zł

 

THERMALRIGHT SLK 947 U - cena 129zł

 

Zalman 7700Cu - 235zł

 

Pentagram Freezone QVC-120 Cu - 135zł

 

Pentagram Freezone QVC-120 Cu+ - 150zł

 

 

 

 

nie wiem, co mam wybrać, bardzo zależy mi na ciszy coolera, pentagram podobno ma 16db w trybie low, u mnie najczesciej wlasniena takim by pracowal, gdyz nie gram w gry, jedyne do czego uzywam kompa to www, gg , mp3

 

Jesli wybrac jednak ktorys z tych radiatorow, to jaki wentyl do niego?? ma byc cicho, najlepiej bardzo cicho

 

jednoczesnie nie chce za 1 stopien roznicy miedzy coolerami placic w dziesiatkach zlotych

 

a moze macie inne sugestie?

Edytowane przez paczka01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W twoim przypadku najlepszy wybór to SI-97 + wiatrak Y.S Tech92mm Silent (1400 obrotów -ok 50zl w Angeli).

SI-97 znakomicie sie spisuje na niskoobrotowych wentylach. Ten Y.S Tech Silent jest b. cichy :wink:

SP -97 jest rowniez b.dobry , ale jak testy wskazują - slabiej chlodzi od SI-97 przy niskich obrotach + koniecznosc wyciągania płyty z obudowy podczas montazu :).

Edytowane przez delfik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te ceny ktore podalem to oporcz pentagrama 120+ sa z angeli

 

 

SI-97 bedzie razem z tym wentylem cichszy od pentagrama qvc 120+ na low cichszy ??

 

albo jeszcze mysle, nad TT tunderblade 92mm on tez jest na slizgowym, a mam regulator obrotow sunbeam'a wiec bede mogl sobie to regulowac...co wy na to??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm a po co ci taki proc i 1.85V skoro to do mp3, www i gg ?

Wlasnie caly problem jest w tym napiecu. Bo moznaby zejsc do tych 1.65V albo nawet 1.7 i opuscic taktowania proca tak o 150-200mhz (zgaduje ze tyle daje to 1.85V) i juz proc bylby banalnie prosty do schlodzenia. Jaki tani pentagramik, nawet qc80cu spokojnie by dal rade na bardzo niskich obrotach.

No a jesli chcesz zostac przy takim napiecu na procu to taki pentagram (80) to troche malo. Wtedy wybralbym SI-97. Tylko znowu cena jest odstraszajaca, jesli chcesz dolozyc firmowy cooler (50-60zl razem to wyjdzie z wysylka np). Mozna pojsc w oszczednosc i kupic jakas tania 92mm za 5zl z allegro i na 5V powinna byc rownie nieslyszalna. To wystzko oczywiscie jesli bierzesz pod uwage cene :D

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cena jak zwykle jest wazna, mam na to 200zł

 

na 1,85V procek na WC robi 2,6ghz ale to tylko do zabawy (PI i takie tam) na codzien chcialbym miec kolo 2,3 ghz , stosuje softcooling

 

 

 

na codzien bedzie 220x10,5 na 1,65 - 1,625V

Edytowane przez paczka01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam ZALMANa 7000 nawet AlCu- kompletny cooler mozna na allegro znalezc za okolo 150 zl.

 

Miedziaki sa troche drozsze.

 

Odpadaja klopoty z montazem wielkiego pentagrama w obudowie natomiast wydajnosc jest odrobine wieksza.

Co do ciszy- mam w domu dwa kompy na zalmanie- u mnie i brata- i praktycznie chodza non stop pod obciazeniem a my mozemy spac przy nich bez problemu. A sluch mam dosc wyczulony i mieszkam w cichej okolicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czemu YS Tech - sensowniejszy - i cichszy będzie PAPST - tyle że droższy... ale czego się nie robi dla ciszy :)

1226963[/snapback]

A dlatego bo Papst 92mm (3412N 2GL) jest nie tylko drozszy ale i głosniejszy od Y.S Techa Silent :D . Byly kiedys takie testy wentyli 92mm na www.silenthardware.de :D

Mozna bylo sobie sciągnąc pliki, posluchac i porównac :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tym tygodniu powinien do mnie juz dojechac ys tech silent i powiem jak sie ma do zalmana 7000. moge powiedziec tylko, ze 7000alcu na low jest slabsze niz sp97 z zalmanem f2 na low, roznica w zaleznosci od taktowania dochodzila do 5-7st.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdecydowanie si-97, ja kupilem za 160 zl + TT silentcat za 45zl i z regulatorem pentagrama od 5,5V do 12V wiec cihcy i wydajny( puszczony na o kolo 2000rpm ) , a jak chcesz sobie zaszalec z procem to zawsze mozesz ustawic na maksa wentyl, wlaczasz muze i nic ci juz nie przeszkadza ;P a jak to wyglada po zamontowaniu znajdziesz tutaj http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=109220&st=60

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...