Skocz do zawartości
silver_21

Serwer Gier Cs Half-life

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Chcę postawić serwer do gry, ale nie wiem na jakim oprogramowaniu. Czy na sieciowym systemie operacyjnym typu np. windows 2000 server lub red hat, czy na zwykłym systemie operacyjnym typu np. windows 2000 ? I jeszcze jedno, jeśli postawie ten serwer na kompie i włącze do sieci LAN to żeby go skonfigurować będę musiał do niego podłączyć monitor, mysz i klawiaturę, czy jednak można go skonfigurować zdalnie z innego kompa?

 

Z góry dzięki za odpowiedzi. Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 1 nie spotkałem się z oprogramowaniem takim jak Windows 2000 czy Linux (Redhat) bo od kiedy pamiętam to zawsze były systemy operacyjne, oprogramowanie masz w telefonach(w niektórych modelach i markach).

Po 2 sama nazwa Ci wskazuje, np. Windows 2000 Server czyli jego nazwa wskazuje, że zaleca go się do zastosowań serwerowych, reszta windowsów to są zwykłe stacje robocze. Co do linuxa to on z założenia jest już przystosowany do pracy jako serwer i oczywiście w tym się najlepeij sprawuje. Co do wyboru systemu polecam Ci oczywiście linuxa ponieważ ma mniejsze wymagania, jest mniej zasobożerny, wymaga mniej pamięci oraz miejsca na dysku, uruchamiasz tylko aplikacje które uważasz za potrzebne. Jednak z linuxem nie jest to takie proste i trzeba mieć jakieś pojęcie o systemach typu linux, bo napewno nie odpalisz wszystkiego jak w windowsie kliknięciem myszki. Jak napisałem wyżej polecam linuxa, i sądze że będą na nim też lepsze pingi.

Co do zarządzania systemem/serwerem to w przypadku Linuxa nie masz żadnego problemu ponieważ ma on standardowo wkompilowaną usługę która ma pozwalać administratorowi konfigurację serwera z dowolnego miejsca. Nie musisz nic ustawiać poza adresem IP żeby móc zalogować się na niego i konfgurować do woli.

Co do windowsa to tu już jest większy problem. System sam w sobie jako tako nie posiada zaimplementowaych usług do zarządzania przez sieć (Są jakieś usługi pulpitu zdalnego jednak są strasznie słabo rozbudowane) i ciężko coś konfigurować przez sieć. Ja do windowsa osobiście używam darmowego programu który się spisuje super. Jeśli już wybierzesz windowsa i będziesz chciał ten program do napisz na prv, nie będę robił reklamy :)

Edytowane przez fejkk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...