Skocz do zawartości
kucyk

Epox 9nda3+

Rekomendowane odpowiedzi

chlopaki niech ktorys mi powie w koncu czy 9nda3+ i 9ndaj to dokladnie te same plyty czy roznia sie czyms procz kontrolera i firewire oraz wyposarzenia ?

bo znalazlem info ze roznica jest w mozliwosci asynchor. ustawienia fsb na agp tzn na 3+ jest a na J nie co prawda to jest zbedne ale czy sa jakeis inne roznice majace wplyw na podkrecanie stabilnosc itp czy poprostu to sa identyczne plyty o takich samych parametrach i mozliwosciach i roznia sie tylko tym co napisalem wyzej napewno ktorys wie cos na ten temat bo mam juz kase i chce kupic ale chce miec pewnosc bo jesli 3+ jest w jakis sposob lepsza to wezme 3+ a jesli nie to J bo po co przeplacac

pytalem jzu o to ale nikt nie odpisal wiec tu moja ostatnia sznsa kazdy psize raczej o 3+ o j parwie nic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm czyli nie bedzie gorsza? bo na mojego nie chce wejsc nic większego niż box:( a na tego epoxa ponoc wchodzi pentagram 120cu+?

1407292[/snapback]

Kup sobie arctc frezera i po kłopocie..nie gorsza a nawet lepsze od pentagrama a przy okazji 2 razy tańszi i banalny montaż..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yo mam pytanko czym sie rozni EP-9NDA3J od 9nda3+ bo z tego co na pierwszy rzut oka mozna wypatrzyc to mniej portow SATA chyba o 2 i brak Firewire. Z tego co u nietkotrych ludzi na tym forum udalo mi sie wypatrzyc wydajnoscia prawie nieustepuje swojtmu drozszemu koledze ale czekam na jakies opinie ekspertow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jest , wydajnosc ta sama tylko brak 2 portow sata i fire wire , jesli nie potrzeba ci tych brakujacych elementow to mozna brac za mniejsza kase :)

1408401[/snapback]

do tego co napisał VerB można jeszcze dodać 2xport 1394 (kamery cyfrowe) tak więc jesli sie nie bawisz kamerą to po co przepłacać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość NoToKlops

do tego co napisał VerB można jeszcze dodać 2xport 1394 (kamery cyfrowe) tak więc jesli sie nie bawisz kamerą to po co przepłacać

1408826[/snapback]

a co t ojest 1394 jak nie FireWire?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Pytanko troche z innej beczki, Panowie jak sobie poradzic z Raid0, przy instalce XP ciagle mi widzi 2 dyski zamiast jednego,moze jakis link ktorycgh sterow uzyc do zrobienia dyskietki.

 

Pozdroofka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yo mam pytanko czym sie  rozni EP-9NDA3J od 9nda3+ bo z tego co na pierwszy rzut oka mozna wypatrzyc to mniej portow SATA chyba o 2 i brak Firewire. Z tego co u nietkotrych ludzi na tym forum udalo mi sie wypatrzyc wydajnoscia prawie nieustepuje swojtmu drozszemu koledze ale czekam na jakies opinie ekspertow.

1408275[/snapback]

no wlasnie sam juz dawalem ze dwa razy to pytanie ale nie dostalem odpowiedzi

tez zastanawialem sie nad roznicami i pomijajac wypozazenie czyli okragle gable

radiatorki i srubokret oraz firewire i kontrolery sata jest jeszcze cos takiego jak mozliwosc asynchronicznego ustawienia FSB AGP ( w9nda3+ a w "j" nie ma tego) -to akurat jest zbedne ale sklonilo mnie do szukania czegos na ten temat bo moze sa jeszcze jakeis roznice czestem tez jest tak ze modele przeznaczone do wypasionych wersji maja lepsze komponenty ktore akurat w plytach glownych mogly by miec wplyw na stabilnosc i moliwosci podkrecania (taka sytuacja miala miejsce np z kartami audigy1 gdzie wersje Player czyli pudelkowe mialy lepsze przetworniki dziwku ktore faktycznie osiagaly

poziom 24 bitow a oemy nie pomimo tego ze miala to byc taak sama karta

 

chcial bym zeby sie ktos wypowiedzial obkuty na ten temat i wtedy bede mial jasna sytuacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie mam następujący problem przed chwilka odebrałem płytke 9nda+ razem z prockiem i jak dam mu ram na 100 to fsb spokojnie na 300 ale jak dam mu na 133 to powyzej 269 komp sie nie włącza i dostaje melodyjkę z biosu:( a ram wtedy chodiz przeciez na 173:( ramy mam twinmosy na aa4t czyli ponoc te remarkowane winboundy:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie mam następujący problem przed chwilka odebrałem płytke 9nda+ razem z prockiem i jak dam mu ram na 100 to fsb spokojnie na 300 ale jak dam mu na 133 to powyzej 269 komp sie nie włącza i dostaje melodyjkę z biosu:( a ram wtedy chodiz przeciez na 173:( ramy mam twinmosy na aa4t czyli ponoc te remarkowane winboundy:(

1417584[/snapback]

Mozemy memki Ci nie wyrabiaja? jakie timingi, jakie V? HT mnoznik zmieniony?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

memki na 133 htt na 3 napiecie 2,8 timingi nawet 3-4-4-11 nie pomagają:( pamieci przed chwilą lookałem to na 1:1 w windzie chodziły i dało sie everesta odczyt, zapis i oczekiwanie zrobic przy 2,5-3-3-5 przy 235fsb... wiec zastanawiam sie co jest grane:(

1418048[/snapback]

A na cl mniejszym niz 3 probowales? Bo z tego co wiem winbondy nie bardzo z cl3 chcialy chodzic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na cl mniejszym niz 3 probowales? Bo z tego co wiem winbondy nie bardzo z cl3 chcialy chodzic...

1425797[/snapback]

ani na 2 ani na 2,5 ani na 3:(

no i drobny szczegół ze półtora tygodnia temu na msi chodziły na 133 przy fsb 291 i się komp bez problemu odpalał, a teraz dostaje sygnał z biosu

Edytowane przez Khalam_Mekhar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Khalam_Mekhar: hm ja mam mniej wiecej podobny problem z moimi winbondami. tzn sprawa polega na tym: moje ramy chodza bez problemu na 250 przy 2-2-2-5 na 3.3V u kumpla na DFI, u mnie na 9nda3+ bootuja sie z max 212mhz. Problem jest taki, ze DFI ma mozliwosc zmiany alpha timmingow w biosie i tam mozna od razu Trfc ustawic na 16 (epox ma 12 domyslnie i w biosie zmienic tego nie mozna). Rozwiazalem problem w ten sposob ze bootuje komputer z 212mhz dla ramu i w windowsie za pomoca A64 tweakera zmieniam Trfc na 16 i ClockGenem ciagne HTT w gore i rzeczywiscie ram chodzi stabilnie na 250mhz. Troche zmudne ale przynajmniej dziala :)

Edytowane przez Kupos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hejka, ściągnałem a64 tweaker wersje 0,6 i 0,5xt i w obu jak je uruchomie to Trfc jest u mnie 24, i na co bym nie zmienił to po wyłaczeniu programu i ponownym uruchomieniu jest tak samo:( jak dam zapisz to to nic nie daje:( na początek mysłałem że się zmieniło, podciągnałem clockgenem, i sie komp zresetował:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm Trfc=24 ? Hm dziwne. A czy A64twearker dobrze odczytal wartosci timingow? (tzn u mnie zdarza sie czasem ze odczytuje jakos nie prawidlowo typu 4-20-18-24-x-x-x... wtedy wystarcza odpalic CPU-Z i odpala sie prawdopodobnie jakis sterownik i pozniej gdy wlaczam A64tweakera to odczyt jest poprawny). Sprawdz wiec czy dobrze Ci odczytuje Tcl, Trcd, Trrd i Tras.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehh no to tak, teraz pisze ze szkoły ponieważ mój komp nie odpowiada:( przy uruchomieniu odrazu dostaje informację Bios Check Sum error:( i co ja mam z tym zrobić? wsadzam dyskietke z biosem (na tabene próbowałem wszystkie jakie są chyba:( i uruchamia się Award Flasher Utility i tyle nic nie robi w polu program nie ma nic, w messages też nic nie wyświetla, zostawiłem go na 1h i nic:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dales htt od raz clock genem na 300 czy stopniowo ziwkekszales ??

jesli od razu dales na 300 to pokazales tylko swoja glupote i zalatwiles mobo :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sie nie pytam o to czy puszczales procek wczesniej nawet i na 400 htt tylko czy przed padem mobo dales htt na 300 z 200 clock genem ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

htt było 300 a pamieci jakie 193 wtedy i tak zatwierdziłem te ustawienia i się zresetował, a po resecie dostałem Bios Rom Check Sum Error:( płyta jest na gwarancji tylko pytanie czy a) przjmą taką usterkę na gwarancji i B) czy nie da się tego zrobić samemu, bo na gwarancji to z miesiąc będę czekał bo bedę musiał to wysłac:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...