Skocz do zawartości
kucyk

Epox 9nda3+

Rekomendowane odpowiedzi

złącza SATA sa ZABLOKOWANE w 9NDA3J

 

a co do Hynixów..to gryzą sie dość..ja np. na nich nie mogłem WOGÓLE ustawić dzielnika 166..pisk z kompa i zero "bootowalności" <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Mam pytanko w sprawie tego epoxa. Otoz najwyzsze HTT na ktore udalo mi sie poscic plyte to 290 i ani MHz wiecej(komp nie wstaje). HTT 300 bardzo by mi sie przydalo bo jak mam inaczej poscic procka na <2700. Albo czy istneje jakis sposob na ustawienie mnoznika na 10? Mam ten cholerny duet Hybixy + Epox i nie wiem czy to przez to czy to maximum mozliwosci plyty. Oczywiscie pamiatki ida do wymiany ale dopiero za jakis miesiac wiec musze narazie na tych siedziec i sie po prostu zastanawiam czy plyta tez nie do wymiany. Testujac HTT dalem mnoznik procka na 6 i dzielnik pamieci 100. Procek to selekt wiec niemozliwe by to byla jego wina. A i jeszcze jedno pytanko: odczyty temp sa ok na tej plycie ? Skad pochodza ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dawali kolesie wiecej ale i tak ci ladnie poszlo jak na epoxa + hynixy prawdopodobnie zmienisz pamiec i bedzie jeszze lepiej ( bo jzu potweirdzonejest to ze takei zestawienei sie nie lubi ) zreszta nie jest powiedziane ze kazda plyta jest idealnie taka sama podobnie jak procek i reszta sprzetu wiec nie mozna tez sie sugerowac tym ze jak komus poszlo powiedzmy 320 to mi tez musi

Edytowane przez fllanker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Dawidsfuturx

witam mam pytanko, nie chce mi sie zabardzo wszystkoch stron przejzec, przejzalem 4 tylko, powiedzcie mi czy ta płyta osuiąga htt300 przynajmniej? czyli np z venice 3000 300x9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam pytanko, nie chce mi sie zabardzo wszystkoch stron przejzec, przejzalem 4 tylko, powiedzcie mi czy ta płyta osuiąga htt300 przynajmniej? czyli np z venice 3000 300x9

1563450[/snapback]

no a dlaczego ma niby nie osiągac??? spójrz w mój podpis...procka spokojnie puściłem też dla testów na 8x333 i śmigało też ok..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Dawidsfuturx

no własnie dlatego sie pytam, dowiedziałem sie wczoraj, znajomy ja ma, pierwszy dzien testów , pierwsze godziny i 9x300 na standardowym napieciu poszło, na 333 juz reset, ale to wina pewnie proca , tzn dovoltowania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no własnie dlatego sie pytam, dowiedziałem sie wczoraj, znajomy ja ma, pierwszy dzien testów , pierwsze godziny i 9x300 na standardowym napieciu poszło, na 333 juz reset, ale to wina pewnie proca , tzn dovoltowania

1563681[/snapback]

yyyyy...9x333???????????????? no chyba sobie zartujesz..toz to prawie 3GHz!!!(bez 3 MHz :) )..masz AZ tak dobrego procka?? taka seria?? niech obnizy mnoznik na 8 i wtedy sprobuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Dawidsfuturx

no tak dawał 333x9 i prawie juz windows sie ząładował i dup reset

ale po podwyższeniu napiecia moze byc ciekawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniał z ktoś z was jakiegoś nforce2 na nforce3 bez reinstalki winxp ? :)

Straaaaaaaasznie mi się nie chce jej reinstalować, a niebawem będe zmieniał sprzęt - niedawno pad dysku zmusił mnie do tego ;)

Pytam, bo obie płyty mają te same sterowniki :)

 

P.S. mam teraz 8rda+, zmieniam na 9nda3j

Edytowane przez Shake

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Dawidsfuturx

hmmm moze bedzie dizalc, ale nie widze w tym sensu, lepiej walnac reinstal windowsa, choc pewnie bedzie dizałc, nei wiem jakim cudem znajomemu działał nf3 po zmianie z p4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm moze bedzie dizalc, ale nie widze w tym sensu, lepiej walnac reinstal windowsa, choc pewnie bedzie dizałc, nei wiem jakim cudem znajomemu działał nf3 po zmianie z p4

1566832[/snapback]

Gdybym zmieniał z płyty na intelu na nf jakiegoś to normalne, że bym się nie zastanawiał nad reinstalką :) Ale tu mamy podobne chipsety. Do nich są te same sterowniki. Na kilku forach już czytałem o takich upgrejdach, ale chciałem się dowiedzieć czy ktoś tutaj już coś takiego robił :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Straaaaaaaasznie mi się nie chce jej reinstalować, a niebawem będe zmieniał sprzęt - niedawno pad dysku zmusił mnie do tego ;)

1566809[/snapback]

a od czego jest program Ghost? robisz obraz dysku, nagrywasz na cd/dvd i pozniej jak Ci sie cos sypnie w systemie przywracasz w 10min wszystko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a od czego jest program Ghost? robisz obraz dysku, nagrywasz na cd/dvd i pozniej jak Ci sie cos sypnie w systemie przywracasz w 10min wszystko :)

1568799[/snapback]

Ale ja chyba nie o to pytałem ;->

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanko czy na 1 Pamięci Kingstona system może narazie chodzić??

Bo mam 2 ale Hynixa a Hynix się gryzie i narazie bedę zmuszony działać na 1x512MB chyba że i kingston będzie działać :|

 

Aha i czy to coś nazywane chłodzeniem NB na Epox'ie jest głośne?? :blink:

Zmienialiście na zalmana albo coś w tym stylu??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A i jeszcze jedno pytanko: odczyty temp sa ok na tej plycie ? Skad pochodza ?

1551883[/snapback]

Na bank jest zamieniony odczyt z CPU i z chipset-u tzn. to co ci w BIOS-sie pokazuje jako CPU to w rzeczywistości chipset. Do wartości nie mam zastrzeżeń...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O stary widze że zmieniłeś z DFI na Epox. I jak działa spoko??

No może też z Epoxem jest roche problemów ale napewno nie takie jak z DFI.

Tylko ja jeszcze się zastanawiam na 3+ i J niewiem którą ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> z jednej stronki chce FW a z drugiej zaoszczędzic 80zł I jak to teraz rozwiącać?? Narazie mi niepotrzeba FW a jak będzie potrzeba to co wtedy?? Sam niewiem musze się namyslic narazie nirobiłem żadnych filmików ale kamerke mam. A powiedzcie mi czy może na którejś kręci się lepiej procek a na którejś gorzej?? Czy J i 3+ to tosamo a różnią się tylko FW i 2xSATA??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kamerke mam w domu. Tylko filmiki robie rzadko. Ale jednak i tak sobie pomyślałem że lepiej dołożyć. I kurcze sprawa która mnie niepokoi. Będę chciał sobie kupić HDD SATA a może SATA II i zablokowane porty są te koło grafiki a więc kaszank ponieważ na grafie mam VF700Cu i może on blokować wpięcie kabla :| Może ktos powiedziec jak to będzie??

Jednak z obrazka zamieszczonego na apollo wynika że VF700 niejest wstanie zaszkodzić podłączeniu HDD Sata :lol: :D

 

Więc raczej zastanawia mnie fakt czy wiatrak na mobo jest głośny. Jak tak to na co opłaca sie go zmienić?? :blink:

 

I czy Frezer 64 bitowy wejdzie na to mobo jak mam VF700?? Bo z tego co wiem to wiatrak zasysa powietrze tuż nad karta i niewiem czy wejdzie. Może ktos rzuci jakieś zdjęcie poglądowe??

 

Czy ze slotami 1&2 sa problemy?? I ostatnie pytanie czy pamięci z radiatorami się stykają jeśli wsadzi się je w 1i2 slot??

 

Dzieki za info. Raczej zdecydowałem się na to mobo. A za złączem AGP takie kółtko to chyba na przykrecenie mobo do obudowy żeby było stabilniejsze??

Dual działa na slotach czarnych i wiśniowych i czy może trzeba włożyć w 1 wiśniowy i 1 czarny??

 

Czy ktoś testował Dźwiękówkę na mobo i np. sb.live 5.1 która lepsza i czy integral obciąża znacząco CPU??

 

Dzieki za wyczerpująca odpowiedz.

Edytowane przez wincento101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"to to samo tylko roznia sie FW i 2xSATA" :) ja moglem dolozyc, ale wolalem kupic 3J poniewaz 3+ i tak bym nie wykorzystal ;] jesli myslisz o kamerce to lepiej dolozyc

1583947[/snapback]

Ja też wziąłem 3J bo mam SB Audigy a tam jest wbudowany FireWire.

 

Kamerke mam w domu. Tylko filmiki robie rzadko. Ale jednak i tak sobie pomyślałem że lepiej dołożyć. I kurcze sprawa która mnie niepokoi. Będę chciał sobie kupić HDD SATA a może SATA II i zablokowane porty są te koło grafiki a więc kaszank ponieważ na grafie mam VF700Cu i może on blokować wpięcie kabla :| Może ktos powiedziec jak to będzie??

Jednak z obrazka zamieszczonego na apollo wynika że VF700 niejest wstanie zaszkodzić podłączeniu HDD Sata :lol:  :D

 

Kilka zdjęć jak to wygląda u mnie.

 

Dołączona grafika

 

Więc raczej zastanawia mnie fakt czy wiatrak na mobo jest głośny. Jak tak to na co opłaca sie go zmienić?? :blink:

 

Jest milion razy cichszy niż w DFI....brrr

 

I czy Frezer 64 bitowy wejdzie na to mobo jak mam VF700?? Bo z tego co wiem to wiatrak zasysa powietrze tuż nad karta i niewiem czy wejdzie. Może ktos rzuci jakieś zdjęcie poglądowe??

 

Ja trochę zmodyfikowałem freezera bo mi to śmigło za głośno "latało" :lol:

 

Dołączona grafika

 

Czy ze slotami 1&2 sa problemy?? I ostatnie pytanie czy pamięci z radiatorami się stykają jeśli wsadzi się je w 1i2 slot??

 

Nie mam żadnych z 1T do nominalnej częstotliwości moich TwinMoss-ów DDR400 , max co z nich wycisnąłem stabilnie to 230MHz przy 2,8V.

 

Dzieki za info. Raczej zdecydowałem się na to mobo. A za złączem AGP takie kółtko to chyba na przykrecenie mobo do obudowy żeby było stabilniejsze??

Dual działa na slotach czarnych i wiśniowych i czy może trzeba włożyć w 1 wiśniowy i 1 czarny??

 

Kółko do zamocowania karty jest. Normalnie rozwiązanie w porównaniu z DFI gdzie jest takie nie wiadomo co...(jak włożysz kartę to trzeba nożem albo wkretakiem się nakombinować aby to odpiąć).

Dual działa w slotach 1 i 2 albo 3 i 4 (czyli albo czarne albo wiśniowe).

 

Czy ktoś testował Dźwiękówkę na mobo i np. sb.live 5.1 która lepsza i czy integral obciąża znacząco CPU??

 

Dźwięk padaka jak każdy zintegrowany. Ja mam Audigy 1 i jest spox.

 

Aha , Epox dorzuca gratis fantastyczne radiatory.... :razz:

 

Dołączona grafika

Edytowane przez joshua

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos mógłby odpowiedzeć na 5 wyżej zamieszczonych pytanek??

5 to są te wersy które kończą się na ?? Jesli ktoś może niech odpowie. I niech powie odpowiedz na 6 ostatnie gdzie kupić tanio w necie mobo 3+?? Ja widziałem w apollo za 455zł jest gdzieś taniej??

I co to są te rev. Ile ich jest w jakiej wersji jak je rozpoznać?? Naprzykład w wersi 3+ ile jest rev. jak je rozpoznac jaki najlepszy :blink:

Dzieki za info.

Edytowane przez wincento101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety mieszkam poza wawą :| Na giełdzie niebyłem wcale. Jedynie mój kumpel od czasu do czasu bywa :|

A ja musze wziąć wysyłkowo.

Więc umie ktoś odpowiedzieć takie pytanie:

 

co to są te rev. Ile ich jest w jakiej wersji jak je rozpoznać?? Naprzykład w wersi 3+ ile jest rev. jak je rozpoznac jaki najlepszy

 

Dzieki za odpowiedz

 

 

Edit:

joshua--> Niewiedziałem że odpowiedziałes chyba troche później. Czemu zmodowałes tego Frezera czyżby niemieścił się nad grafiką :| Na co przymocowałes obecny wentyl??

Radiatorki fajna sprawa :)

jonathan z tego forum ma taki fajny potercjometr któryego wykożystał do vmem taki mały sobrze przykleić go na mobo. chciałbym sobie taki kupić/załatwić. Czy ktoś wie skąd go można dostać :|

http://members.lycos.co.uk/m4rd0k/images/CIMG0426.JPG

To małe niebieskie. Dzięki za odpowiedz.

Edytowane przez wincento101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niewiedziałem że odpowiedziałes chyba troche później. Czemu zmodowałes tego Frezera czyżby niemieścił się nad grafiką :| Na co przymocowałes obecny wentyl??

Ze śmigłem się nie zmieści (ja zmodyfikowałem już wczesniej jak miałem Asus-a A8N).

 

Wentyl jest przymocowany na ...blachowkręty :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja moze zacytuje moje slowa jakie napisalem w topicu o grafie:

ja wczoraj zmianialem proca i mobo, plyta epox 9nda3j i zrobil mi sie w pewnym momencie mega lolowaty problem. otoz na asusie jest nv5, a gniazdo od sata jest zaraz przy AGP beuehha. i nawet lamiac wtyczke od sata do kata 90st grafa nie chciala wejsc ;o musialem rozlamac ta wtyczke od sata i juz sam kabel na 90 stopni nagiac. pierw sie obawialem czy to zadziala (czy hdd bedzie dobrze dzialal), no ale jest wszystko dobrze. troche nieprzemyslana konstrukcja :)

1562585[/snapback]

:lol: :lol: :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

R.i.P. ---> Widze że masz Frezera tez go zmodowałes czy może wszedł Ci normalnie?? :blink:

 

A jakie dobre chłodzenie coś w stylu frezera można kupić do Epoxa za 80zł??

1585303[/snapback]

http://www.thermaltake.com/coolers/comboCo...5/hammer525.htm

+ jakiś cichy coolerek na to. Wyjdzie Ci właśnie w granicach 80-85zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co podałeś to padaka :|

Kupie albo Pentagrama 120Cu+ albo Big pythona jesli wejdzie może ktoś wie?? A może jakies fajne chłodziwo do 150-160zł??

1585531[/snapback]

Heh, po cholere się pytasz, jak nie masz zielonego pojęcia o tym i strzelasz potem, że kupisz sobie pentagrama :) Kupuj, tylko nie udawaj, że wiesz więcej niż de facto cokolwiek wiesz. Tak śledze te Twoje posty na różnych tematach i zazwyczaj piszesz 'mądre' rzeczy, tylko, że niczym nie poparte. Powodzenia z pentagramkiem heh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...