Skocz do zawartości
kucyk

Epox 9nda3+

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli chodzi o chłodzonko (radiator) to polecałbym Thermaright XP-120 (ale blokuje jeden slot pamięci :( ) lub poczekać trochę jak wejdzie do sprzedaży SI-120 - większy brat SI-97A (wchodzi na socket A i 939 :) ).

Oczywiście nie jest to ta liga cenowa co Pentagram itd. ale coś za coś B)

BtW ten SI-120 to cośjak XP-120 al'a SI-70 - to znaczy że listki radiatora choć wyglądają tak samo jak w XP-120 i tyle samo jest heatpipów, to są wyżej uniesionenad procem (jak w SI-97) i nie dotykają do bazy. Ciepło z bazy jest tak jak w SI-97 rozprowadzane tylko heatpipami. Ten radioator wg zapewnień Thermalrighta będzie wchodził (i nie wadził!) tam gdzie XP-120 miał problemy. Wydajność (i cena :( ) będą zbliżone.

 

P.S. ten SI-120 to nowość i można go uwidzieć tylko w japońskich serwisach - na razie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę dot. vmoda...

Jestem totalnym betonem jeśli chodzi o lutowanie, zwłaszcza delikatnej elktroniki :( a jednak chciabym się do tego przymierzyć (z pomocą kolegi co się trochę na lutowaniu zna ;) ). Prosiłby o łopatologiczne wyłożenie problemu.

 

Rozumiem że potrzeba do tego:

1. kawałka kabla (np.: takiego jak przy moleksach) - szt. 2

2. potencjometru 10K ohmów

3. lutownicy i cyny (?)

 

Ta lutownica to pewnie musi być jakaś specjalna (do precyzyjnych lutow) i prosilbym o krótkie info: jak lutownica, temperatura lutowani (jeśli to ważne?) i na co trzeba zwaracać uwagę i jak postępować... Być może, że znajdę kolesia co to będzie wiedział ale sam też wolałbym wiedzeć co i jak - choćby żeby się upewnić że on wie o co biega.

Wiem, że może się to wydawać dla co poniektórych głupie ale na prawdę się na tym nie znam a chciałbym skorzystać z wyższego voltażu :unsure:

 

Dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

mam maly problem.

posiadam pamieci TwinMos 2x512 i chodza obecnie pieknie na ustawieniach 166MHz, jednak kiedy ustawiam w biosie 133MHz komp nie rusza. nie wiem czego to wina, ale przez to nie moge dalej procka krecic, bo pamieci nie wytrzymuja wiecej niz 225MHz. ma ktos jakis pomysl dlaczego tak jest?

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że potrzeba do tego:

1. kawałka kabla (np.: takiego jak przy moleksach) - szt. 2

2. potencjometru 10K ohmów

3. lutownicy i cyny (?)

 

Ta lutownica to pewnie musi być jakaś specjalna (do precyzyjnych lutow) i prosilbym o krótkie info: jak lutownica, temperatura lutowani (jeśli to ważne?) i na co trzeba zwaracać uwagę i jak postępować... Być może, że znajdę kolesia co to będzie wiedział ale sam też wolałbym wiedzeć co i jak - choćby żeby się upewnić że on wie o co biega.

Wiem, że może się to wydawać dla co poniektórych głupie ale na prawdę się na tym nie znam a chciałbym skorzystać z wyższego voltażu  :unsure:

 

Dzięki!

1586007[/snapback]

1) taki kabel bedzie za gruby sproboj jakiegos cienszego np taki jak masz przy speakerze albo diodach sygnalizujacych takiego szukaj, koncowki delikatnie pocynuj ;]

2) pot dokladny najlepiej 20-25 obrotow, montazowe sa za malo precyzyjne podobnie takie zwykle ;]

3) lutownica do elementow precyzyjnych z miare cienki grotem temp w zaleznosci od jakosci cyny ok 250-28o*C, cyna w miare cienka i dobra jakosciowo nie najtansza z targu za 2zl .... w elektronikach mozna kupic takie w miare cienkie ok 0.5 mm za ok 5zl

 

Nalezy zwrocic uwage na to by nie dotykac innych miejsc niz trzeba lutownica ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Mam pytanko czy mozliwe jest zmienic mnoznik procesora na tej plycie na wiekszy niz 9 ? W manualu i w recenzjach widzialem:

Dołączona grafika

ze sa dostepne mnozniki od 5 do 25 a u mnie maksymalny to wlasnie dziewiec:

Dołączona grafika

Procka mam Venice 3000+... Czy to jakas blokada na procku czy co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bingo. Mnożniki odblokowane w góre mają FX'y

1634278[/snapback]

Ale tylko na tej plycie tak jest czy na wszystkich (np DFI) ?

czy te screeny sa z biosu plyty 9nda3+ czy z jakiejs innej? jesli tak to w jakiej wersji biosu jest mozliwosci ustawienia Vcore explicite np na 1.5v zamiast +0.150v?

Ten dolny jest z biosu w mojej plycie (epox 9nda3j) najnowszego ze strony epox'a, a górny to bios epox'a 9nda3+ z tej recenzji. Edytowane przez nowayout

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oo to chyba sie przesiade. chodz z drugiej strony ten bios to wersja BETA wypuszczona specjalnie dla obslugi X2 o ile sie nie myle....

1635768[/snapback]

Tak, support dla X2 i dodane więcej opcji do konfiguracji pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5.Show DDR433,466 and 500.

:D Zaraz zobaczymy co z tego wyjdzie :P

 

EDIT: Tych dzielnikow cos u mnie nie widac :/ udalo sie komus je odpalic? Tref tez cos nie najlepiej sie ustawia :/

Edytowane przez ent

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Mam pytanko w sprawie vmod'a do tej plytki. Otoz pomyslalem sobie ze nie warto jest tracic gwary dla zrobienia vmoda wiec zamiast lutowac kabelek do nozki po prostu przeciagnalem go pod nozka, wyciagnalem z drugiej strony a pozniej oplotlem mocno tak by nie dotykal pozostalych 2 nozek. Moze sie ten sposob komus przyda:

 

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

 

Zrobilem to za pomoca szpilki i pensety.

Ale w zwiazku z tym mam pytanie: otoz uzylem bardzo cienkiego kabelka ktorego wyciagnalem ze stary sluchawek. Tylko taki udalo mi sie wsunac pod nozke. Czy nie stopi sie on kiedy puszcze przez niego prad? Jakie prady plyna w takim kabelku kiedy na pamieciach jest powiedzmy 3.5V ? Jeszcze tego rozwiazania nie testowalem bo pota jeszcze nie mam.

 

pozdrawiam

Edytowane przez nowayout

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Mam pytanko w sprawie vmod'a do tej plytki. Otoz pomyslalem sobie ze nie warto jest tracic gwary dla zrobienia vmoda wiec zamiast lutowac kabelek do nozki po prostu przeciagnalem go pod nozka, wyciagnalem z drugiej strony a pozniej oplotlem mocno tak by nie dotykal pozostalych 2 nozek. Moze sie ten sposob komus przyda:

Zrobilem to za pomoca szpilki i pensety.

Ale w zwiazku z tym mam pytanie: otoz uzylem bardzo cienkiego kabelka ktorego wyciagnalem ze stary sluchawek. Tylko taki udalo mi sie wsunac pod nozke. Czy nie stopi sie on kiedy puszcze przez niego prad? Jakie prady plyna w takim kabelku kiedy na pamieciach jest powiedzmy 3.5V ? Jeszcze tego rozwiazania nie testowalem bo pota jeszcze nie mam.

 

pozdrawiam

1693160[/snapback]

:huh: radze Ci to przylutowac i zrobic to porzadnie... taki sposob to wariactwo, szybciej spalisz plyte przez takie owijanie kabelka niz przez lootwanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawił się nowy już oficjalny bios do 9NDA3J:

 

Added: Support K8 939 dual core CPU

Fixed: Winbond W39V040AP flash fail if S3 supoort define

Added: Show Epox MB information

Added: Show Sempron 64 bit

Added: Show DDR433,466 and 500

Solved: K8 engineer sample CPU hang at postcode 29h

Added: Show SATA1 or SATA2 string

Added: Support F75121 and Atxp9 negative Vcore voltage adjust

 

http://www.epox.com.tw/eng/download.php?t=...1JoTTJvMVlURTBD

 

:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam płytke epox 9nda3+ i problem z utrzymaniem napięc procka, otóż procek Venice 3000+ teraz chodzi na 2600mhz i w biosie mam ustawione napięcie 1,45V. Problem polega na tym że jak uruchomie Windowsa Xp to Everest pokazuje mi te 1,45V i niby jest ok odpalam Clock Gen tam gdzie sie ustawia napięcia pokazuje mi current VID 1,4V.

Odpalam Sp2004 i po ok 30 sek wywala błąd. W ClockGen zmieniam VID na 1,45V, w Everest pokazuje napięcie takie jakie było przy uruchomieniu kompa czyli bez zmian, ale jak odpale SP2004 to teraz przechodzi bez błędów. I teraz pomocy co tu zrobić niby napięcie jest ok ale musze w programie zmienić VID na 1,45 żeby chodził stabilnie.

Czy tylko ja mam takire szczęśćie czy poprosty coś żle robie?

 

PS. Cool`n'Quiet ma wyłączone, bios najnowy ten z września.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie sugeruj sie tym co pokazuje ClockGen. jak wybierzesz New Value, to musisz to zatwierdzic, klikajac w Apply VID, ale to pewnie wiesz.

 

 

ja mam tak samo (pokazuje 1.4), a wiem ze mam napiecie ustawione na 1.35 (222x9)

to co pokazuje everest/cpu-z jest jak najbardziej dobre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.czy ktoś z uzytkowników płyty 9nda3+/9nda3j używa pamieci geil ultra x na bh5.

Jak na razie na vdimm 3,25 wycisnąłem 222mhz /efektywne 444/ na 1T2225.

Dalej ściana i tyle- nie pomaga zwiększanie napięcie,luzowanie timingów.

Wydaje mi się to trochę mało,tym bardziej że na 3.35v 2T2225 na domyślnych alfach bez problemu leci absolutnie stabilnie na 240 mhz.

Moze jakiś "guru' coś podpowie w tym temacie.

z poważaniem Janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko czemu jak znienie ten VID na 1,45 to mi SP2004 nie wywala błędów, to mnie intryguje  :mur:

1715799[/snapback]

Jak podbijasz VID to softowo podbijasz napiecie na proca o 0,05 V (sprawdz CPU-Z). Wiec po prostu podbij w biosie o wiecej.

 

aren1956 >> w jakich slotach masz kostki? Zalecane jest ponoc aby kostki 2x512 przy OC wrzucac do slotow nr 3 i 4 (czarne), ma to rozwiazac problem z 2T.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@nowayout

kabelki sie pala od pradu albo od napiecia rzedu kV ;) ten mod chyba polega na bocznikowaniu jakiegos rezystora przez co zmieniasz rezystncje widziana z nozek, wielkiego pradu wiec chyba tam nie bedzie ale taki styk jest dosc nie pewny, dlaczego myslicie ze jak lutujecie to tracicie gware ? jak zrobisz to w miare umiejetnie to nie nikt sie nie zorientuje ;] i nie ma mozliwosci zrobienia zwarcia czy cos ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.czy ktoś z uzytkowników płyty 9nda3+/9nda3j używa pamieci geil ultra x na bh5.

Jak na razie na vdimm 3,25 wycisnąłem 222mhz /efektywne 444/ na 1T2225.

Dalej ściana i tyle- nie pomaga zwiększanie napięcie,luzowanie timingów.

Wydaje mi się to trochę mało,tym bardziej że na 3.35v 2T2225 na domyślnych alfach bez problemu leci absolutnie  stabilnie na 240 mhz.

Moze jakiś "guru' coś podpowie w tym temacie.

                        z poważaniem Janusz

1718682[/snapback]

Z geili zbyt dużo nie wyciśniesz na tej płycie, spójrz sobie tutaj:

http://www.rhcf.com/sis-bin/ultimatebb.cgi/topic/38/25.html?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

smutne- ale na dzień dzisiejszy jeśli chodzi o podkręcanie geili ultra x 2x512

chyba tak jest.

W przypływie desperacji przekopałem net w poszukiwaniu modowanego biosa do

9nda3+/9nda3j dedykowanego pamięciom BH5.Niestety nie ma i nie sadzę żeby kiedykolwiek był.Znalazłem coś takiego:

Bios experymentalny

w tej wersji są dzielniki 180 i 150 dla pamieci -może kogoś zainteresuje.

.........A zapowiadała się taka fajna płytka...........................................czyżby DFI?

z poważaniem Janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...