Skocz do zawartości
kucyk

Epox 9nda3+

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, kupiłem dziś Athlona64 3200 i Epox 9nda3j.

Jestem laikiem i kompletnie nie mam wprawy w instalowaniu sprzętu :oops:

Ale mam do Was pytanie. Czy przy instalowaniu pierwsze co to muszę ustawić zworki częstotliwości

i mnożnika procesora (jak tak to jakie i jak) czy automatycznie zrobi mi to bios :?:

 

 

Aha i jeszcze jedno mam podłączyć zasilacz 20pin + 4pin nad tym gniazdem tak :?:

 

 

Sorki, że pytam o takie podstawy ale sie po prostu się na tym nie znam, a boje się, że coś zwale :/

Z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, kupiłem dziś Athlona64 3200 i Epox 9nda3j.

Jestem laikiem i kompletnie nie mam wprawy w instalowaniu sprzętu :oops:

Ale mam do Was pytanie. Czy przy instalowaniu pierwsze co to muszę ustawić zworki częstotliwości

i mnożnika procesora (jak tak to jakie i jak) czy automatycznie zrobi mi to bios :?:

Aha i jeszcze jedno mam podłączyć zasilacz 20pin + 4pin nad tym gniazdem tak :?:

Sorki, że pytam o takie podstawy ale sie po prostu się na tym nie znam, a boje się, że coś zwale :/

Z góry dzięki.

Nic nie trzeba ustawiać wszystko odbywa się automatycznie, zasilacza inaczej podłączyć się nie da.

A tak w ogóle to lepiej kogoś poproś o złżenie kompa

Edytowane przez Bogdan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, kupiłem dziś Athlona64 3200 i Epox 9nda3j.

Jestem laikiem i kompletnie nie mam wprawy w instalowaniu sprzętu :oops:

Ale mam do Was pytanie. Czy przy instalowaniu pierwsze co to muszę ustawić zworki częstotliwości

i mnożnika procesora (jak tak to jakie i jak) czy automatycznie zrobi mi to bios :?:

Aha i jeszcze jedno mam podłączyć zasilacz 20pin + 4pin nad tym gniazdem tak :?:

Sorki, że pytam o takie podstawy ale sie po prostu się na tym nie znam, a boje się, że coś zwale :/

Z góry dzięki.

Zalezy o jakim 4 pin piszesz.

 

Jedno cztero pin to "dodatek" do 20pinowej wtyczki ATX.

Drugie 4 pin to tzw "kostka +12" (dwa zolte i dwa czarne kabelki) i to ja musisz podlaczyc w miejsce tych 4 pinow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja bym prosił żeby ktoś napisał jak optymalnie można ustawić GEIL VALUE 512 MB na tej płytce z procesorem A64 3000+ Venice, moje próby OC niestety są nieudane mam za małe doświadczenie i wiedzę do tego, wiem że te pamięci nie chodzą super po OC ale jest chyba jakiś stopień żeby zyskać trochę na wydajności kompa?

Dobrze by było gdyby pracowały na magistrali 166 i podwyższonej fsb CPU ale ja nie jestem w stanie znaleźć dobrej konfiguracji takiego sprzętu:/ albo mi nie wstaje albo tracę na wydajności jedynie, w dodatku kompletnie nie znam się na tych timingach nie mam pojęcia jak je ustawiać dlatego dobrze by było jak by ktoś z takimi pamięciami dał jakąś małą radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

płytę kupiłem już jakiś czas temu, wczoraj nabyłem venice'a 3000+, tak więc zabrałem się za kręcenie, no i to co wyszło: 325x8 [2600MHz] dzielnik pamięci 166 co daje 260MHz (w dualu - zwykłe 2x256 kinstonów za 90zł:P), wszystko w pełni stabilne, prime95 narazie 8h, chociaż możliwości proca jeszcze w pełni nie wykorzystane, ale ogólnie płyta jest prze-kozacka ;)

Edytowane przez arczi-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich , ma epoxa 9nda3+ , a64 3000+ , gf 6800 , ddr gaila (2x512) , 2x120gb wd cawiar w raidzie 0 i mały problem .... mnianowicie w aidzie pokazuje mi agp x4 ( przy ustawieniach na auto w biosie i na ustawieniach "(4x ,8x)") co mam zrobić za wszelkie radzy z góry dziękuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich , ma epoxa 9nda3+ , a64 3000+ , gf 6800 , ddr gaila (2x512) , 2x120gb wd cawiar w raidzie 0 i mały problem .... mnianowicie w aidzie pokazuje mi agp x4 ( przy ustawieniach na auto w biosie i na ustawieniach "(4x ,8x)") co mam zrobić za wszelkie radzy z góry dziękuje

jakie masz stery do mobo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich , ma epoxa 9nda3+ , a64 3000+ , gf 6800 , ddr gaila (2x512) , 2x120gb wd cawiar w raidzie 0 i mały problem .... mnianowicie w aidzie pokazuje mi agp x4 ( przy ustawieniach na auto w biosie i na ustawieniach "(4x ,8x)") co mam zrobić za wszelkie radzy z góry dziękuje

A inne programy? np. CPU-Z - zakladka Motherboard?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zakupiłem 9nda3+ :D Jednak mam taki problem:

jeśli włącze zasilacz i poczekam ~1min to mobo nie wstanie, tylko wyswietlacz debugera mignie i koniec :?

Żeby odpalic mobo musze je właczyć zaraz po zasiłce.

 

Ma ktoś jakieś pomysły??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koniec z DFI i nerwami.. Przesiadam się spowrotem - o niebo lepiej współpracuje z moimi Kingstonkami ;)

 

W sumie od pewnego czasu mam też zamiar wykonać vdimm moda.. ale z moją wiedzą na temat elektroniki to nie wiem czy coś zdziałam :D... i jeszcze trzęsące ręce.. ;)

mam wszystko czego potrzeba w sumie, jutro też troszkę czasu, no.. może ewentualnie spróbuje, najwyżej płytką pójdzie do piachu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja jestem posiadaczem 9NDA3i i jestem troszke rozczarowany opdrazu wgralem najnowszy bios ale jakos mnie nie powala na kolana ten epox gdyz poprzedni gigabyte k8nsc zncznie lepiej nadawal sie do OC. w tym modelu nawet po uptade biosu nie ma dzielnika 1,5 1,8 a w gb mialem no szkoda ale najwieksza porazka to ze na T1 nie moge puscic pamieci co zawsxe mi sie udawalo mzoe macie jakies sugestie moze ktos z was ma hynixy na tej plycie albo podobny problem? max htt plyty to jakies 333-340mhz kurcze ale na mnozniku 9 jest to niemozliwe bo ramy mi sie peipsza jakos dziwnie nie wiedziec dlaczego nawet na 1,3 czyli jakos 200mhz na pamietkach i to na T2 i cl3 ale jescze dzisiaj bede wojowal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

próbuj próbuj, 9NDA3i może jest taka bo jest poprostu najtańsza z rodziny 9NDA3. Moja '+' robi spokojnie HTT 380, z 1T nie ma problemu, a pamiatki smigaja znacznie lepiej niz na DFI.. plytka cudo jak dla mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja jestem posiadaczem 9NDA3i i jestem troszke rozczarowany opdrazu wgralem najnowszy bios ale jakos mnie nie powala na kolana ten epox gdyz poprzedni gigabyte k8nsc zncznie lepiej nadawal sie do OC. w tym modelu nawet po uptade biosu nie ma dzielnika 1,5 1,8 a w gb mialem no szkoda ale najwieksza porazka to ze na T1 nie moge puscic pamieci co zawsxe mi sie udawalo mzoe macie jakies sugestie moze ktos z was ma hynixy na tej plycie albo podobny problem? max htt plyty to jakies 333-340mhz kurcze ale na mnozniku 9 jest to niemozliwe bo ramy mi sie peipsza jakos dziwnie nie wiedziec dlaczego nawet na 1,3 czyli jakos 200mhz na pamietkach i to na T2 i cl3 ale jescze dzisiaj bede wojowal

Do 9nda3+ jest bios udostepniajacy div183 i div150, nie wiem jak do wersji i. Pamieci wloz w czarne sloty (te dalej od CPU), plyta nie lubi Hynixow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pamatki caly czas mam wlozone w te banki dalej polozone od proca

kurcze szkoda ze do 9nda3i nie takiego biosu choc zauwazylem ze w a64 tweakerze po zastosowaniu 150 plyta ustawia na faktyczne 150:) co mnie cieszy choc troszke ale naparwde starszne problemy robi ta plyta z pamieciam HYNIX co mnie starsznie martwi bo wedlug nie hynixy to bardzo dobre pamiatki i sa najlpesze z najlepszych w swojej cenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szkoda ze nie do 9nda3i

czy daje wam podnoszenie napiecia na chipesecie? czy lepiej sie wam kreci czy trzeba zastosowac na oplycie wuher bo ja mam radiator nawet duzy:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szkoda ze nie do 9nda3i

a 3I i 3J to cos innego..... qrde Epox przesadza.... biosy wygladaja na niezgodne, wiec raczej lipa :(

 

Podnoszenie Voltow cos tam daje ale nie wiele, wicherka nie trzeba lece na nieb. zalmanie i jest oka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no 3i to nie 3j:D jzu sparwdzalem nawet z napieciem na chiepsecie 1,75V a zada rewelka najbardzej sie denerwuje jak szykuje mi sie ladny wynik w super pi to przy 19-20 loopie blue screen bo [ciach!]y epox ma problemy z hynixami!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wiec mowisz, ze w tym biosie sa dzielniki 150 i 188? :) no ladnie, chyba zaryzykuje jak zaloze Freezera64 Pro :D

Tia :D niczym nie ryzykujesz to tylko zmiana biosu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok mam ten zmodowany bios learna, fakt - dzielniki sa ALE....oczywiscie musi byc ale.

 

nie moge puscic mojego winniego 9x267 :/ chodz poprzednio chodzil bez problemow, napiecie nawet do 1.52v podwyzszalem choc poprzednio dzialal na 1.48v i nawet mniej. eh....moze przeflasciach!e do najnowszej oficjalnej wersji.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, niedawno stałem się posiadaczem epoxa 9nda3j oraz opterona 144 @2880 na 1.45V (od arche). Wszystko pięknie tylko że jak ustaie w biosie 1.45V na proca to jak włącze sp2004 to cpu-z pokazuje spadek do 1.392 i po kilkunastu minutach stopuje... Aby uzyskać 1.45V w stresie musze ustawić 1.5V w biosie :/ I tu pytanie czy ten typ tak ma? czy coś jest nie tak z płytą? Jak tak, to czy podlega to gwarancji?

 

PS. Zmieniałem na różne biosy, obecnie siedze na modyfikowanym.

 

PS2. Czy u Was w clocgenie na 9nda3j nie da się zmieniać napięcia? :| U mnie jest ta opcja niedostępna (szara) :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...