Skocz do zawartości
kucyk

Epox 9nda3+

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 9ndaj i jest duze ale ! gdy włacze dzielnik 133 to 9x280 to wszystko co moze ta plyta i chodzby nie wiem jak zmieniał napiecie to ani Mhz wiecej ! ALE na dzielniku 100 juz bez problemu leci nawet na 300 ! No ale gdzie tu sens miec tak wolno pamięci ustawione ! Pamięci to jakieś oemy na samsungach tccd i na dzielniku 200 lecą na 220.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 9ndaj i jest duze ale ! gdy włacze dzielnik 133 to 9x280 to wszystko co moze ta plyta i chodzby nie wiem jak zmieniał napiecie to ani Mhz wiecej ! ALE na dzielniku 100 juz bez problemu leci nawet na 300 ! No ale gdzie tu sens miec tak wolno pamięci ustawione ! Pamięci to jakieś oemy na samsungach tccd i na dzielniku 200 lecą na 220.

Spróbuj ustawić dzielnik 200 i podkręcić pamięci do wartości jaką chcesz otrzymać na innym dzielniku i wyższym htt. Gdy będzie wszystko śmigało, wejdź do biosu i zblokuj wszystkie timingi i alphy (zmień z auto na wartość po prawej -> musisz mieć modyfikowany bios) Jak już je zblokujesz to zmień dzielnik i htt i powinno ruszyć :) Taki sam przypadek miałem ze swoimi hynixami d43 ;) męczyłem się troche ale wkońcu uzyskałem to co chciałem :D

 

A teraz moje pytanie do Ciebie, czy jak dajmy na to podkręcisz proca i zmienisz napięcie na wyższe, włączysz cpu-z a potem sp2004 to spada Ci napięcie na procu? bo mi czasami spada i to nawet o 0.075-0.1V więc nie jest to mało :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postanowilem odswiezyc ten watek poniewaz stalem sie posiadaczem tej plyty (Epox 9NDA3+) :D ,

mam nadzieje ze ktos na forum jej jeszcze uzywa lub mial z nia do czynienia.

 

Zastanawiam sie czy ta plyta ma zaimplementowany nvidia raid umozliwiajacy utworzenie macierzy na 2 zablokowanych portach sata? (2 pozostale porty z raidem Marvell odpadaja przy oc)

 

Jesli w kanalach sata (przy agp) nie ma opcji raid to lepiej bedzie dokupic kontroler na PCI si 3112 (ok60zł) i po prostu przelozyc dyski zachowujac dane...? (moj dotychczasowy kontroler to wlasnie si 3112)

A na marginesie: czytalem ze mozna oczekiwac wiekszej wydajnosci w nvidia raid od si 3112 (ok20-40%) - ktos to ptwierdzi??

 

Druga sprawa: na stronie producenta nie ma wzmianki ze mobo obsluguje Semprona natomiast w przedostatnim biosie jest wzmianka o tym procesorze (ma go poprawnie identyfikowac) wiec juz nie wiem czym sie tu sugerowac. Czy ktos z Was testowal oststni bios "9nd36607.bin" z czerwca 2006?

 

Jesli ktos moze pomoc - z gory thx :rolleyes:

Edytowane przez Nico26

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez stałem sie posiadaczem 9NDA3+ i ma inne kondki w sekcji zasilania cpu ( najlepiej jak by byly Sanyo a sa Hemrei ale to sie wymieni)

 

Co do max HTT to 360 stable.

 

Czujnik tempy proca jest do bani ( na Fc wykazywał mi 19C na cpu a parownik mial -20C)

 

Nie wspomnie o problemach ze wstawianiem na HT x2 i 133mhz dla memek ) i wyjcu na NB ale mam wylaczone go i nic sie nie dzieje.

 

Ale HTT X3 FSB 300mhz i memki ustawione na 133 (realnie 200 ) biega bez problemu..

 

Musze Vdropa zrobic bo skoki przy 3000Mhz sa duze 0.050V.. i moda na wieksze Vcpu zrobic bo 1.65V to dla mnie mało.

 

Ogolnie plyta miło mnie zaskoczyła ze nie musze resetowac biosu jak cos za mocno przekrece tak jak to bylo w 8kra2i..

 

Bios 9/maj/2005

 

Dzika jakas jest ta plyta (ja zawsze mam dzikie kompy)

Edytowane przez Kwazor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje watpliwosci z poprzedniego posta dotyczące Epox 9NDA3+ na nforce3 Ultra

rozwialy sie po kilkudziesieciu godzinach prób-testow i tak:

 

- NVIDIA Raid hula az milo; zrobilem test HD Tach: Burst= 213,8 MB/s (quick bench), Average read: 86 MB/s

 

- Active Armour + Nvidia Firewall uruchomiony i działa aligancko ;) - zadnych problemów narazie nie zaobserwowalem. Szczegolnie ciekawie wyglada poziom ochrony "High" uaktywniający tryb "niewidzialności" tzn. komputer jest "niepingowalny" (nie odpowiada na zapytania typu "ping").

 

- Sempron 3000+ pomknął na 2600Mhz 289*9 przy 1,5V i DIV 166 dla pamięci.

Na wieksze oc przyjdzie pora gdy kurier dostarczy mocniejszy zasilacz :D

 

- Bios zapodałem ostatni z 7,6,2006, korci mnie jednak jego modyfikowana versja z dzielnikami 150 i 180 :rolleyes:

 

- Do Coll'n'Quiet uzywam RightMark CPU Clock Utility v.1.8...

 

...i tu pytanie do otrzaskanych w temacie:

- da sie jakos zlikwidowac te milisekundowe przycinki gdy zmieniany jest mnoznik i napięcie proca albo ustawic profil, który zmieni ustawienie procka na max. wartosc w czasie korzystania np. z tunera TV?

 

- Jesli mialbym powiedziec czy czegos mi brak po odejsciu Asusa to powiem ze tak:

SOUNDSTORMA! Dzwiek na Epoxie to dudniace basy i ogolnie tragedia... ale rozumiem ze nie mozna miec wszystkiego...

Edytowane przez Nico26

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli mialbym powiedziec czy czegos mi brak po odejsciu Asusa to powiem ze tak:

SOUNDSTORMA! Dzwiek na Epoxie to dudniace basy i ogolnie tragedia... ale rozumiem ze nie mozna miec wszystkiego.

No ale wchodzimy w koncu w ere X-Fi Creativa i moze za jakis rok mozna bedzie podstawowa wersje (zjadajaca ponoc soundstorma na sniadanie) nabyc za ludzkie pieniadze.

To kup to co mam w podpisie .. pełne A3D 2.0 a nie podróbka która nam oferuje Creative..... a dziwke z realteka to tragedia bo to chip Realteka czyli szajs...

 

Ja tez dopiero po kilkunastu godzinach testów okiełznałem ta płyte. Wybredna nie jest :P

 

Czego brakuje to regulacji w biosie v core w dół do 1.1V jak i w góre ale to szczegól ...(moda zrobie i bede miał )

 

Tez sie przymierzam do zmodyfikowanego biosu od Learna...

Edytowane przez Kwazor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To kup to co mam w podpisie .. pełne A3D 2.0

No czytałem, że karcioszki są wypaśne... ale ja potrzebuję czegoś pod system 5.1 z sygnatury.

Rozważam zakup Terrateca choć zarzuca sie im, że mają zbyt ostry dzwięk - Creativ'y są niby bardziej uniwersalne (stworzone do gier wiec juz troche nie dla mnie), jednak X-Fi jest upiornie drogi więc wypada z gry. Głównie słucham muzyki przez głośniki a tutaj SS był bezkonkurencyjny nawet w stosunku do Audigy.

 

Przed SS mialem A7N8X+SBLive5,1 i basy były bez porownania lepsze na SS, za to Live miał efekt WachWach i wreszcie moglem sobie zagrać "Burning Of The Midnight Lamp"... EOT.

 

Moje uszy na szczęście uratował WinDVD 6.0.

Daje dużo lepszy dzwięk (myślę o dynamice srednich i niskich tonów), nadrabia software'owo braki zintegrowanej dzwiękówki na naszej plycie- potestuj i napisz o wrazeniach.

 

Co sie tyczy modów, narazie wykonałem kosmetyczną modyfikację nawiewu (wywaliłem tube z bocznej ścianki bo Fryzjer wieje od dołu), odwróciłem okno z wiatrakiem aby skierowany był na radiator chipsetu. Dzięki temu chłodniejsze powietrze zasila dodatkowo wiatraki GF'ca oraz CPU. Temp-y spadły od 3-5 stopni przy wentylu (wewnetrznym również) na 800-1200rpm.

Zdjęcie przed zmianą, i po zamianie.

Na koniec rzut oka na całość.

Edytowane przez Nico26

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobiłem moda na większe Vmem i bez problemu Hynixy wytrzymuja 3.7V :D i 250 FSB 3-3-3-8 2T

 

Ale udało mi sie zabic juz mobo... za pomoca biosu od learna... a wgrywałem go za pomoca Alt+F2... i mobo padła.. i nie wiem czy zle zrobiłem bo on mówi zeby użyc takiej komendy w dosie:

 

AWDFLASH 9NDA3V4.BIN /PY /SN /WB /CD /CP /CC /E

 

ale mi wyskakiwało nieprawidłowa komenda... i nie flaszowało to spod fleszerea biosowego i kuupaa...

 

Komunikaty na Ledach debugera : 01 03 OQ i FF.... i czarno...

 

Moja mobo ma jeszcze problemy takie ze zegarek w niej nie chodzi jak wyłacze kompa... po prostu sie zatrzymuje..(zatrzymywał :P )

 

Musze hot Flascha zrobic na innej mobo..

 

Acha i udało mi sie zrobic 2800Mhz na BOX-ie na 1.65V :D

Edytowane przez Kwazor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwazor

Rozumiem, że w Twoim przypadku to jest przede wszystkim good fun z MOBO :)

Narazie poległeś dla dobra nauki, hehe. Jak cos to mam namiar do goscia co handluje biosami i programuje je.

 

Ja narazie nastawiłem się na uzyskanie stabilnej i niezawodnej platformy do multimediów; kompresji DivX, XviD, Winrar a na długie zimowe wieczory czasem jakiejś gry...

Staram się nie przekraczać rozsądnych granic coby płyta pożyła chociaż ze 2 lata - dodatkowo obaj mniej więcej wiemy jaką one mają przeszłość B)

 

Co się tyczy dalszych modyfikacji, narazie oczekuję na taśmę termoprzewodzącą (M3) do radiatorów którymi zamierzam schłodzić szczególnie te dwa mosfety koło chipsetu - grzeją się jak diabli. Co ciekawe, pozostałe (koło CPU i Ram'u) są tylko lekko ciepławe...

Prawdziwa zabawa zacznie się gdy zamienię moje 2 Twinmosy na 2 szybsze kostki po 512MB, bo na obecnych to nie poszaleję (max co robią to ~230Mhz). Masz tu może swoich faworytów?

Dochodze do wniosku że zamiast bawic sie z niepewnymi biosami lepiej kupic lepsze memki robiace min. 250Mhz. A propos: sprawdzales czy oplaca Ci sie podnoscic Mhz kosztem CR z 1 na 2T?

 

Dziwna sprawa: robilem wczoraj testy 3Ds:)markami i wyniki Sępa 2600Mhz w stosunku do Athlona XP T-Bred 2100Mhz przedstawiają się następująco:

- 2001 wzrósł o ~4300Mk's (17101 vs 21457)

- 2005 spadł o ~130Mk's (4628 vs 4500)

- 2003 wzrósł o ~800Mk's (10766 vs 11561)

c.d.n.

Edytowane przez Nico26

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwazor

Rozumiem, że w Twoim przypadku to jest przede wszystkim good fun z MOBO :)

Narazie poległeś dla dobra nauki, hehe. Jak cos to mam namiar do goscia co handluje biosami i programuje je.

Dzieki za info ale narazie w pracy zrobie Hot Flash...

 

Staram się nie przekraczać rozsądnych granic coby płyta pożyła chociaż ze 2 lata - dodatkowo obaj mniejwięcej wiemy jaką one mają przeszłość B)

Straszna maja przeszłośc to fakt. Mobo epoxa ciezko ubic :P wiem ile mi wytrzymywała 8KRA2I. ( hmm biosy to inna lekcja)

 

Co się tyczy dalszych modyfikacji, narazie oczekuję na taśmę termoprzewodzącą (M3) do radiatorów którymi zamierzam schłodzić szczególnie te dwa mosfety koło chipsetu - grzeją się jak diabli. Co ciekawe, pozostałe (koło CPU i Ram'u) są tylko lekko ciepławe...

To fakt ale ja mam radiatorki na mosach od NB :D ale od ramów nie i sa zimne.

 

Prawdziwa zabawa zacznie się gdy zamienię moje 2 Twinmosy na 2 szybsze kostki po 512MB, bo na obecnych to nie poszaleję (max co robią to ~230Mhz). Masz tu może swoich faworytów?

Tez twinki miałem i tez robiły max 230 na 2.8V (Mtec) wymieniłem na Hynixy D43 i bez mody napiecia poleciały 240. Z modem na 3V 500Mhz (wytrzymuja nawet 3.7V :D )

 

Dochodze do wniosku że zamiast bawic sie z niepewnymi biosami lepiej kupic lepsze memki robiace min. 250Mhz. A propos: sprawdzales czy oplaca Ci sie podnoscic Mhz kosztem CR z 1 na 2T?

Tak bo na 1T miałem problemy z stabilna praca na 500 (troszenke wydłuzył mi sie czas dostepu ale transfer 4 gb/s w singlu swoje robi )

 

Ale modowane biosy maja dzielnik 2 i 2.5 co nie jest do pogardzenia i wyzsze HTT rzędu 400..

 

Dziwna sprawa: robilem wczoraj testy 3Ds:)markami i wyniki Sępa 2600Mhz w stosunku do Athlona XP T-Bred 2100Mhz przedstawiają się następująco:

- 2001 wzrósł o ~4300Mk's (17101 vs 21457)

- 2005 spadł o ~130Mk's (4628 vs 4500)

- 2003 wzrósł o ~800Mk's (10766 vs 11561)

c.d.n.

Mnie 3d marki nie interesza bo nie gram a grafa mi styka do tego co robie...

Edytowane przez Kwazor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale modowane biosy maja dzielnik 2 i 2.5 co nie jest do pogardzenia i wyzsze HTT rzędu 400..

Ale przecież wyższe HTT nie daje przyrostu mocy na s.939 jeśli porównać 2 procki z identycznym zegarem więc o co ta walka?

No chyba, że pozwoli Ci to na dobranie lepszego dzielnika do OC'ingu pamięci...

 

Tak z ciekawości zapuściłem wczoraj FarCry - ciekaw byłem czy wzrosło framerate.

Na pierwszej planszy przy wyjściu z bunkra przy rzucie okiem na panorame wyspy zawsze miałem max. 19/22Fps.

A ile jest teraz na Sępie 2600Mhz może ktoś zapyta? Więc odpowiem: bite 30 klatek :plum:

 

Tez twinki miałem i tez robiły max 230 na 2.8V (Mtec) wymieniłem na Hynixy D43 i bez mody napiecia poleciały 240. Z modem na 3V 500Mhz (wytrzymuja nawet 3.7V icon_biggrin3.gif )

Po kolejnych testach moje 2xTwinMOS 256Mb (kości twinmos) lecą na Epoxie na 472Mhz (SP2004 nie przechodzą ale system w czasie gry jest stabilny), choć na A7N8X-E Dlx powyżej 462Mhz system sie nie ładował. Na domyślnym napięciu - odczyty z CPU-Z. Edytowane przez Nico26

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jestem po flashu na poczatek wgrałem oryginalny bios w bomu dopiero zapusciłem MS DOS i flash od Learna i bez problemu mobo wstało.

 

Jesli ktos chce wgrywac bios od Learna to PRZESTRZEGAM przed używaniem biosowego ATL+F2.. Flasch musi isc spod dosu plikiem 9NDA3V4.BAT inaczej skonczy sie to wizyta na programatorze.

 

W biosie pojawiło się kilka dodatkowych opcji ( narazie je badam ) jest dzielnik 2.5 i wiecej ustawien dla memek.

 

nicko moja mobo ma problemy tylko z zegarkiem... non stop wykazuje ta sama godzine... i dzien.. w windowskie liczy ale po restarcie wraca do tego co w biosie ustawiłem...

Edytowane przez Kwazor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

posiadam plytke epox 9nda3+ (najnowszy bios ze strony epoxa)jest zmodowana do tego sa pamieci kingmax hardcore 250MHz hynix d5 i procek 4000+ sandiego.

Nie ukrywam ze mam wielki problem bo pamiatki nie chca chdzic wiecej jak 270 przy 3,1V 2T 2,5 4 4 8 sa umieszczine w slotach 1&2.

 

HELP !!! musi sie dac wiecej wytargac, cos jest nie tak

bede wdzieczny za pomoc gg 4253874

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy wiecie może z kąd można wyprowadzić punkty pomiarowe napięcia na gpu i pamięciach na epoxie 9nda3+? Ogólnie co można w niej ulepszyć? (lepsze kondensatory, mody, który bios najlepszy?)

Edytowane przez kiceksc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy wiecie może z kąd można wyprowadzić punkty pomiarowe napięcia na gpu i pamięciach na epoxie 9nda3+? Ogólnie co można w niej ulepszyć? (lepsze kondensatory, mody, który bios najlepszy?)

Punkty pomiarowe bierzesz z wyjsc cewek przetwornic ( przy ramie od strony 2 kondensatorów 3300uF) podobnie przy sekcji Vcore dla CPU.

 

Co mozna w niej ulepszyc a nawet trzeba to mod na wieksze Vmem (z biosu max 2.8V) a tak recisz potkiem i mozesz miec nawet 4V na memkach.

Warto wymieniac kondensatory wtedy gdy ma sie np niefirmowe tak jak ja Hermei na np rubycomy ( ja poluje na oryginalne Sanyo)

 

Co do biosu to mam Bios od Learna 9NDA3V4 i z nim nie ma problemów a pojawiaja sie dodatkowe funkcje w biosie ( np dzielniki dla ram 150 i 183 Mhz)

 

P.s Wgrywanie tego biosu jedynie dedykowanym fleszerem spod DOS-u.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem wspomnieć, że v-dimm moda już zrobiłem jakiś czas temu ;) Grafe też zmodowałem (v-gpu, v-mem, dodatkowy kondensator, punkty pomiarowe). Chciałbym uporać się z płytą i ustabilizować napięcie na procku, wyprowadzić punkty pomiarowe do procka i pamięci aby można było miernikiem zmierzyć. Byłbym wdzięczny za wrzucenie fotek z zaznaczonymi tymi punktami (to napewno to zrobie i to w najbliższym czasie :) )

 

Pozdro :)

Edytowane przez kiceksc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej

 

wiadomo moze jak wylaczyc Virus Protection w BIOSie? mam najnowszy mozliwy. nie moge zainstalowac systemu na nowym HDD na SATA, poniewaz nie moge nic zapisac do MBR/Boot Sectora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej

 

wiadomo moze jak wylaczyc Virus Protection w BIOSie? mam najnowszy mozliwy. nie moge zainstalowac systemu na nowym HDD na SATA, poniewaz nie moge nic zapisac do MBR/Boot Sectora.

Przestawić w biosie na Disable i zapisać zmiany :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopię trochę temat.... ktoś ma może fajne biosiki do tej płyty? Albo jakiś link z dobrym źródłem? Vmoda pamięci zrobiłem, ale jakiś lepszy bios by się teraz przydał...

 

Płyta 9NDA3J... ale chyba bios od 9NDA3+ będzie pasował bez problemu, bo nawet nie wiem czym te płyty się różnią, nie zagłębiałem się specjalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sterowniki do chipsetu ściągasz ze strony Nvidii, , sterowniki do sieciówki powinny być w paczce ze sterownikami do chipsetu, SATA tak samo, jedynie sterowniki audio byś musiał znaleźć w google po Id karty dźwiękowej (ID znajdziesz w managerze urządzeń)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...