Skocz do zawartości
Gość

Duke Nukem 3D

Rekomendowane odpowiedzi

No to trzeba bedzie szpilnac w to.

Jest ta gra juz dostepna do ssania czy nadal ja obejmuje oplata ?

Kiedyś była w Cd Action albo Click'u. Nie pamiętam. Co w końcu ściągnąć, żeby sobie pograć ?? Tyle linków zapodaliście ze sie połapać nie umie (a może to tylko dlatego, że jest późno :wink: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość SamoDobro

ja się podepnę

mam oryginalnego Duke'a - kiedyś znajoma mi przysłała z Anglii - no i nie ukrywam, że z chęcią bym sobie odświeżył gierkę.

zatem: czy ktoś mógłby podać linka do najlepszego moda dla Duke'a, bo tekstury to już chyba wszystkie pozasysałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Glupie pytanie. Co z tym wszystkim zrobic. Sciagnalem to i co dalej?

Gdzie to umiescic, jak odpalic zeby dzialalo itd?

jakis manual w kilku punktach?

Wczesniej nie mialem do czynienia z zadnymi modami do Duke'a wiec wybaczcie ignorancje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyglada na to ze udalo mi sie pozbierac do kupy potrzebne informacje i Duke3D w nieco odmlodzonej szacie zadzialal.

 

Potrzebne do tego jest

 

1. - plik Duke3d.grp - wersja dosc dowolna z pelnej gry lub z ktoregos dema tu nie powinno byc problemow - u siebie sprawdzilem narazie na wersji pl z CD Action i tez dzialal

 

2. - paczka Duke3D.zip z plikami: duke3d.def i extra.con

3. - paczka jfduke3d_20040629_r2.zip

4. - paczki z teksturami - w chwili obecnej jest ich 8

 

Linki do archiwow z plikami z punktow 2-4 sa podane powyzej

 

 

Co zrobic aby to wszystko dzialalo:

 

- rozpakowac zawartosc jfduke3d_20040629_r2.zip do jakiegos folderu (nazwa moze byc dowolna np. jfDuke3d)

- do folderu jfDuke3d wrzucamy plik duke3d.grp oraz zawartosc paczki Duke3D.zip

- nastepnie rozpakowujemy 8 paczek z teksturami - w folderze jfDuke3d powinien powstac podfolder "newtex" i w nim maja sie znalezc wszystkie textury

nie powinny one trafic gdzie indziej bo ich polozenie jest okreslone w pliku .con, chyba ze chce sie komus bawic w jego edytowanie

 

Jesli wszystko jest juz rozpakowane odpalamy plik setup.exe i robimy takie ustawienia jakie nam pasuja a nastepnie mozna juz uruchomic gre plikiem Duke3d.exe.

 

To ze wszystko dziala powinno byc juz widac po zmienionych literach w menu, a w grze np. po wygladzie pinballa w budynku kina, czy "filmie" jaki jest tam wyswietlany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to już macie ale co tam. Dla tych co chcą wspomnieć duka w OpenGL-u  :wink:

864243[/snapback]

 

 

ja ostatnio dorwalem duke nukem 3d w openGl i zabawa jeszcze lepsza :D ta gra nigdy nie umrze :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A pamięta ktoś gierke Redneck Rampage?? Zdaje sie to byla gierka na enginie Duke 3D, ale z dużo większą dawką humoru :)

Zamiast apteczki była flaszka wódy i browary :) ale z alkiem nie można było przesadzić bo się potem wężykiem chodziło :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chce zakladac nowego topicu wiec spytam sie tutaj; szukam gry (jedna z moich pierwszych na pc) byla najprawdopodobniej na enginie Duke Nuken, miala cos z Alien lub Aliens w nazwie. Akcje zaczynala sie w jakiejs bazie kosmicznej i strzelalo sie w m.in. potworki skaczace na glowe, hihi jeszcze nie wiedzialem wtedy co to sejwowanie i od początku zawsze przechodzilem:). Moze ktos pamieta dokladny tytul??!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny był Shadow Warrior - taki sam jak książę, ale traktujący o hmm dziadku ninja.. i dziejące się w Japonii(?) ;) Też była masa motywów z babeczkami rozebranymi (w jednym sekrecie była w pół goła Lara Croft przywiązana do jakiś desek z rozłożonymi nogami P), był wściekły królik z Monthy Pythona, jedną z broni była głowa orka która pluła różnymi rodzajami ognia (przełączeło się je zmieniając palec w jego czaszce aaa), albo bomba atomowa odpalana z wyrzutni (5,4,3,2,1 all systems ready!), dało się jezdzić pojazdami ! Ehh ta mangowa laseczka pod wodospadem...

A z 2 uzi to się siekaaałoooo !!!! Multi było lepsze niż w duku :)

Whoooo wants some Wang ?

O, albo moment, gdy rzucamy mini bombę z kolcami w kolesia, ona przyczepia się do niego a Wang mówi "Look, ou have a new friend!" Po chwili koleś wybucha.... Tyle krwi co w tym tytule nie było chyba nigdzie...

Posłuchajcie sobie hasełek :

http://www.3drealms.com/sw/lowang.html

A tu o grze:

http://www.3drealms.com/sw/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle krwi co w tym tytule nie było chyba nigdzie...

1260137[/snapback]

a co z Blood? Tam to była krwawa jatka...demko w którym było 6 poziomów wymiatało, szczególnie mapa w pociągu...

Też na engine Duka, polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hydro2

W ta gre nigdy nie mialem okazji pokgrac z filmikami :( Zawsze widzialem w grze pusty katalog z samymi plikami avi zajmujacymi 0.Wogole jest gdzies do kupienia orginal??Z checia bym sobie sprawil bo bez filmikow takie gry mi sie nie widza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DN3D te czasy.. te minuty, godziny, dni spedzone przed komputerkiem :)

nawet juz nie pamietam ile razy go przeszedlem :) dwa kolejne turnieje

organizowane u mnie w miescie, dwa razy czwarte :/ miejsca :)

 

i przez ile to lat trwalo :) teraz nie do pomyslenia, zeby przez ladnych

kilka lat w jedna gre grac (TTD jeszcze :) ale to tez 'tamte czasy')

potem 98 rok egzaminy do LO, mistrzostwa swiata we Francji.. a u mnie w pokoju dwa

komputery, ja i trzech kumpli... i od rana do wieczora pojedynek za pojedynkiem ;)

 

btw. caly czas wierze, ze kiedys.. DN:Forever wyjdzie 8)

pozdrawiam!

 

ps. born to be wild!!:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio sobie odpalilem starego Carmageddona na moim konfigu, nawet dzwiek byl :D tylko cosik cyklicznie trzeszczy i obraz lekko tnie (grafa nie wyrabia ;) ) i jakies luzy sie wydaja przy sterowaniu z klawiatury :(

 

Blooda tez mam ale nie udalo mi sie go odpalic :(

Trzeba sobie jakiegos kompa skombinowac starego, moze uda mi sie od sasiada wyrwac p200 i 32ramu z S3 virge 2mb :D

bedzie jazda hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypominm temat, bo coś ciągle się dzieje w temacie Duke 3D :)

Wkońcu wyszedł pack zawierajacy wszystko, co potrzebne, żeby odpalić grę z dużo lepszą grafiką. No i może w końcu sprawdzę te oficjalne dodatki, co zalegająjuż od dawna na dysku ;)

 

http://dukespana.webcindario.com/jonof_models.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh na fpp.cdaction.pl kiedys jak pisałem to skrobnolem recke DooM Remake ;)

rzeczywiscie grafa jak w q3 a moze i lepsza - nie ma co porownywac jdooma ;)

zarzuci ktos wreszczcie screeny z tego duke'a ? :) plz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj jest trochę screenów z Duke'a.

Niedługo (za tydzień, może dwa) ma wyjść nowa druga wersja tego packa z modelami i teksturami, także lepiej trochę poczekać, tymbardziej że w pierwszym packu nie działa multiplayer.

Obserwuję od dość dawna postęp prac nad tym portem no i trzeba przyznać, że na finalną wersję trzeba będzie dość długo poczekać, jeszcze jest sporo rzeczy do zrobienia, zarówno przy enginie jak i modelach i teksturach. Ale np. pierwszy level jest już prawie całkowicie oteksturowany.

Mnie najbardziej wkurzają w graniu dość częste przycinki, zwłaszcza jak pierwszy raz wchodzi się na dany obszar czy do pomieszczenia. Ale z czasem i to poprawią.

 

Fajna jest ta idea odświeżania starych gier, wielu ludzi ma do nich wielki sentyment. Szkoda tylko że tak niewiele firm decyduje się na upublicznienie kodów źródłowych do gier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...