Skocz do zawartości
robertk1

K7vza Czy K7s5a

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanko>>> jaka płyta główna bedzie najlepsza dla mojego kompa....k7vza czy k7s5a

obecnie pracowałem na k7vza, i moge zmienic se na k7vsa,, oto parametry mojego kompa :P Geeforce2 mx200, atthlon 950mhz, 256 sdram/133, zasialcz 300 W,

 

prosze o jak najsztbszą odpowiedź

PZdr

Edytowane przez robertk1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie obraź się ale obie są do bani

zamiana jednej kiepskiej na drugą mija się z celem. S5A bodajże jest na DDRach, ale zysk z tego żaden bo jednocześnie jest na wolniejszym chipsecie SiS. Odpuść sobie i poskładaj kaskę na porządną płytę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie obraź się ale obie są do bani

zamiana jednej kiepskiej na drugą mija się z celem. S5A bodajże jest na DDRach, ale zysk z tego żaden bo jednocześnie jest na wolniejszym chipsecie SiS. Odpuść sobie i poskładaj kaskę na porządną płytę.

1227681[/snapback]

Nie zgodzę sie z tym. W K7S5A masz do wyboru DDR-y lub SDR-y. Sam zobacz: http://www.sieper.cjb.net/ecs.html

Mam K7S5A od kilku latek, było też mnóstwo na ten temat na forum. Mam linki do dziś ale nieaktualne są niestety :(

 

Powiem jedno: ECS K7S5A = temat rzeka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szkoda, ze nie wyrwiesz sie z kregu ECS.

jezeli juz musisz brac koniecznie tego ECS'a, to imho warto zamienic.

ECS K7S5A byla swego czasu "kultowa" :wink: plyta w sprzecie low end. jak juz nauczysz sie akceptowac pewne problemy tego mobo, to powinna ci troche posluzyc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bezproblemowa??? Z tym stwierdzeniem raczej bym sie nie zgodzil. Kilka lat temu mialem ta plyte i szybko sie jej pozbylem. Nie chciala wspolpracowac z moim athlonem 1700 na fsb 133mhz. Ciagle zwisy i restarty. Pomagalo dopiero przestawienie magistrali na 100mhz ale wtedy zamiast athlona 1700 mialem 1100. Najgorsza plyta jaka posiadalem.

 

edit:

Natomiast z k7vza nigdy nie mialem najmniejszych problemow.

Edytowane przez aregh24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

k7s5a jest ok - płyta "włóż i zapomnij"

moja działała bdb do momentu ustawienia fsb166 w biosie (cheepobios) - już nigdy więcej nie wstała :lol: - choć można atakować fsb166 z windowsa, nawet dzielnik 1/5 ponoć jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bezproblemowa??? Z tym stwierdzeniem raczej bym sie nie zgodzil. Kilka lat temu mialem ta plyte i szybko sie jej pozbylem. Nie chciala wspolpracowac z moim athlonem 1700 na fsb 133mhz

1232521[/snapback]

użytkownik był niekompatybilny hehe ;-) miałem na niej od durona 900 poprzez palominium 1800+ przez 2x thortony 2000+ i wszytko działało i się nawet pokręcić dało ciupkę ;) fsb ~148

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja wtrące swoje 3 grosze ;-).Z tych 2 płytek zdecydowanie k7s5a(i nie dlatego że ją sam mam;)).Wydajnościowo jest lepsza a co do kombatybilności to dziwią mnie problemy niektórych "cudaków" bo już kilkanaście kompów na niej złożyłem i z żadnym nie było problemów odnośnie sdr/ddr duron/Xp/thorton nvidia/ati. Trzeba tylko po zakupie przetestować płytke czy nie jest naprawdę walnięta. Moja płytka to prawdziwy poligon doświadczalny i jak na razie ani razu nie zawiodła ;).Mam ją już 3,5 roku i zmienię ją dopiero na coś pod 939.

A cena używanej jest rewelacyjna :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja napisze o ECS-ie,wiec w pracy zlozono nam 4 kompy na K7S5A i trzy plyty po 3 latach poszly z dymem, na jednej kondensatory,a drugim komp sie nie chcial wlaczac (pozostawalo napiecie na kondensatorach i trzeba bylo wtyczke wyjac z gniazdka i wlozyc to wtedy ruszal),wiec te plyty ECS sa dobre na krotki dystans ale do biura jak ktos nie ma zamiaru zmieniac plyty co 2 lata to sie wogole na nich nieoplaca nic skladac.

(Oczywyscie te bios by update co chwila itd)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja nie podzielam optymizmu moich przedmówców z płytą są problemy, i mimo tylu pochlebnych opinii nie da się ukryć że z k7S5A jest jak z Polonezami, jesli masz szczęście to będzie chodziła długo, bezawaryjnie, w przeciwnym wypadku czekają cie nieustane zwisy kompa, resety coś o tym wiem męcze się już tak od 3 lat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak już chcesz coś taniego to bierz ECS L7S7A2 albo ECS N2U400-A (nawet dual jest)

wegług mnie cena za powiedzmy 10% (choć często różnica jest mniejsza) wydajności jest zdecydowanie z duża dla kogoś kto szuka płyty bez zbędnych bajerów

a już jak musisz mieć płytę z tych którą wymieniasz to K7S5A ale wersja "Pro"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Panowie z "problemami" jakie mieli zasiłki :P - codegen 300W czy 350W :lol: ?  Zwisy to nie tylko mobo :rolleyes:

1236560[/snapback]

Też :) ale nie tylko pozatym u kumpla na identico zasiłce abit chula bezproblemowo, tak wieć nie zasiłka czyni problemy, pozatym u mnie często po resecie samoczynnym wysypywał się całkowicie win a to już nie jest chyba efekt słabego zasilacza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EsiuWWW

od Polonezow to wiesz co masz zrobic :P

 

co do tych dwoch plyt to k7s5a bedzie wydajniejsza tylko po zastosowaniu DDR

na SDRAMach jest wolniejsza niz K7VZA v3.0 (kt133a)

pod wzgeledem obslugi prockow to te plyty stoja na tym samym poziomie i nie ma co ukrywac ze k7s5a jest bardziej problemowa (nie konstrukcja tylko czestotliwos wystepowania wadliwych sztuk)

z k7vza v3.0 nie bylo zadnych problemow z dzialaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EsiuWWW

od Polonezow to wiesz co masz zrobic :P

 

co do tych dwoch plyt to k7s5a bedzie wydajniejsza tylko po zastosowaniu DDR

na SDRAMach jest wolniejsza niz K7VZA v3.0 (kt133a)

pod wzgeledem obslugi prockow to te plyty stoja na tym samym poziomie i nie ma co  ukrywac ze k7s5a jest bardziej problemowa (nie konstrukcja tylko czestotliwos wystepowania wadliwych sztuk)

z k7vza v3.0 nie bylo zadnych problemow z dzialaniem

1238208[/snapback]

Shit to shit zarówno auta jak i płyta, jedynym jej plusem była cena nic pozatym obecnie nie bawiłbym się z K7S5A sory ale jak na dzisiejsze czasy to 133/133 to już archeologia, do tego wszystkie problemy jaki z tą płytą się pojawiają mówią same za siebie, zresztą wystarczy porównać ten topic z topiciem innych płyt, róznica jest mniej wiećej taka iż w tamtych większośc pytań dot. możliwości owych płyt natomiast ten to głównie porśby o pomoc spowodowane nieustannymi awarjami i "wybrykami"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakos te auta jezdza traktowane jako ciezarowki i terenowki ,gdzie astry i golfy sie zakopuja w blocie i sniegu ,albo sie przeginaja od ciezarow :P najwiecej zalezy od kierowcy - samochod to drogi towar i nie rozsypie sie w jednej chwili

 

plyta moze pasc sama z siebie

o k7s5a czesto trzeba zadbac ,bo to sie przegrzewa chipset ,to jej sie ustawienia/rodzaj ramu nie podoba

widze ze ambitny nie jestes co do dzialania tylko co do sprzetu - coz i tak bywa - tacy shitowi ludzie co chcieliby wszystko naj nie wkladajac nic od siebie

k7s5a ma jedna zalete - jest do niej duzo biosow nieseryjnych i duzo modow ,a niska cena zacheca to wyprobowania wszystkiego

Edytowane przez KGB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakos te auta jezdza traktowane jako ciezarowki i terenowki ,gdzie astry i golfy sie zakopuja w blocie i sniegu ,albo sie przeginaja od ciezarow :P  najwiecej zalezy od kierowcy - samochod to drogi towar i nie rozsypie sie w jednej chwili

 

plyta moze pasc sama z siebie

o k7s5a czesto trzeba zadbac ,bo to sie przegrzewa chipset ,to jej sie ustawienia/rodzaj ramu nie podoba

widze ze ambitny nie jestes co do dzialania tylko co do sprzetu - coz i tak bywa - tacy shitowi ludzie co chcieliby wszystko naj nie wkladajac nic od siebie

k7s5a ma jedna zalete - jest do niej duzo biosow nieseryjnych i duzo modow  ,a niska cena zacheca to wyprobowania wszystkiego

1238446[/snapback]

1. Nigdy nie słyszałem o Polonezach które służą jako ciężarówki a tymbardziej terenówki :)

2. Co ma wspólnego stabilnośc płyty z ambicją, wykazać to moge się na uczelni, a mobo ma poprostu działać i tyle, jeżeli się syfi to jesto shit, chyba że powiesz gościowi któremu zepsół się samochód że jest mało ambitny :) i nie daje nic od siebie

3. Co to za zaleta te niefirmowe biosy?? które i tak większości nic nowego nie dają, ustawienie proca 166/166 pwoduje iż komp wogóle nie wstaje, a zmodami to też nie jest tak wesoła, wiem wiem lutownica zdziała cuda może przerobie swój monitor na LCD :)

4. Twa wypowiedż to poziom poniżej gimnazium ja nie starałem się ciebie obraźić tylko dlatego że mam inne zdanie od ciebie, no cóż różne stworzenia boże chodzą po tym świecie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ad.4

dokladnie ,sa ludzie i nadludzie :D

 

ad.1

malo slyszales w takim razie ,ja nawet widzialem - sam jestem zmuszony to takiego uzywania ,ale ja przynajmniej dbam o auto

 

ad.2

jak wyzej ,na plyte nie mamy zbyt duzego wplywu ,na inne uzadzenia roznie

na uczelni to mozna sie wykazac tylko chora ambicja najwyzej :P

 

ad.3

taka zaleta ze daja jakies mozliwosci ustawiem co przy takiej cenie czyni plyte bardziej atrakcyjna

lutownica monitora nie przerobisz na LSD :P ,ale plycie glownej ,karcie graficznej czy zasilaczowi mozesz pomoc (zaspokoic swoje ambicje :D )

 

fakt ze k7s5a byla w duzym stopniu awaryjna - nie zmienia to faktu ze byla to najtansza plyta na ddr o dobrych osiagach - dwa razy tansza od plyt znacznie lepszych

do sdram bym jej nie bral bo po co miec gorsze osiagi i ewentualne problemy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ad.4

dokladnie ,sa ludzie i nadludzie :D

 

ad.1

malo slyszales w takim razie ,ja nawet widzialem - sam jestem zmuszony to takiego uzywania ,ale ja przynajmniej dbam o auto

 

ad.2

jak wyzej ,na plyte nie mamy zbyt duzego wplywu ,na inne uzadzenia roznie

na uczelni to mozna sie wykazac tylko chora ambicja najwyzej :P

 

ad.3

taka zaleta ze daja jakies mozliwosci ustawiem co przy takiej cenie czyni plyte bardziej atrakcyjna

lutownica monitora nie przerobisz na LSD :P  ,ale plycie glownej ,karcie graficznej czy zasilaczowi mozesz pomoc (zaspokoic swoje ambicje :D )

 

fakt ze k7s5a byla w duzym stopniu awaryjna - nie zmienia to faktu ze byla to najtansza plyta na ddr o dobrych osiagach - dwa razy tansza od plyt znacznie lepszych

do sdram bym jej nie bral bo po co miec gorsze osiagi i ewentualne problemy

1239781[/snapback]

Ad4 Nadludzi nie ma jedni już tak twierdzili i nie skończyli zbyt dobrze

Ad1 No taaak jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma bez obrazy ale co do atrakcyjności Poldków nie przekona mnie nikt, gniją prędzej niż żywność :)

Ad2 Dlaczego chore ??

Ad3 Możliwości ustawienia nie to jakaś kompletna pomyłka, obecnie płyta ta nie jest atrakcyjna już pod żadnym względem, ja nie mam ambicji żeby przerabiać kompa lutownicą, gdybym takowe miał kupił bym sobie zestaw w stylu zrób to sam or somthing else (LSD :) )

Ad4 Dobrze prawisz BYŁA bo obecnie nie prezentuje już nic żeby warto było ją nabyć, dodatkowe problemy i chimerycznośc tej płyty dot pamięci RAM sprawia iż nie jest to najlepsza pozycja na rynku nawet płyt używanych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

byla ,minela

mnie dziwi tylko ze na allegro czasami jeszcze za konkretne sumy schodza (80-100pln)

 

poldki nie gnija bo sa z metalu

a moj ma nawet cynkowana podloge :D

fakt ze to najszybciej rdzewiejacy samochod ,ale jak ktos mowi mi ze 15letnia fista lub corsa jest mniej zardzewiala od 5 letniego poloneza to sprzedaje mu LOLa - za duzo tego pruchna sie naogladalem na warsztacie

a i tak najlepsze sa kadety trzymajace sie jeszcze na farbie :lol: (gdyby fso mialo takie farby to by sie dzialo :P )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...