Skocz do zawartości
Spawacz

Chłodzenie Azotem

Rekomendowane odpowiedzi

Spokojnie moge pozyczyc takowy. Co prawda sluzy do przewozenia nasienia ale kogo by obchodzilo to do czego normalnie sluzy :wink: Tutaj akurat plecy mam :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktoś kiedyś pisał na tym forum, że jak na LN2 będzie restart to proc do wymiany, czy to prawda?? może ktoś by zapodał jakieś linki gdzie jest więcej info o LN2 najlepiej bo polsku :-P :-P :D :D

 

edit/

 

scoon czym spawałeś parownik??

Edytowane przez DoctorPulse

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja już sam nie wiem, ile może komp pochodzić na LN2?? gdzieś słyszałem że LN2 jest tylko dla rekordu i screenu a nie do np 3dmarka...moze ktoś mi to wyjaśnić...

1263382[/snapback]

mi chodzil non topper 4h

a to ze LN2 jest do rekordow i screenow a nie markow to prawda ale jesli ma ktos tego naprawde malo - wszystko zalezy od ilosci LN2

 

ktoś kiedyś pisał na tym forum, że jak na LN2 będzie restart to proc do wymiany, czy to prawda?? może ktoś by zapodał jakieś linki gdzie jest więcej info o LN2 najlepiej bo polsku  :-P  :-P  :D  :D

 

edit/

 

scoon czym spawałeś parownik??

1263430[/snapback]

nie wiem od kogo masz takie informacje - ja mialem duzo restarow i jakos dziala do dzis

 

lut twardy z... - w sklepie powiedzieli ze to miedz + srebro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi chodzil non topper 4h

a to ze LN2 jest do rekordow i screenow a nie markow to prawda ale jesli ma ktos tego naprawde malo - wszystko zalezy od ilosci LN2

nie wiem od kogo masz takie informacje - ja mialem duzo restarow i jakos dziala do dzis

1263688[/snapback]

no i oto mi chodziło, na tym forum kiedyś była gdzieś poruszona dyskusja o LN2 i ktoś,tylko nie pamiętam kto, pisał że restart kończy sie śmiercią podzespołu, ale jeśli tak nie jest...dzięki za odp na moje pytanka...Scoon a może jak skończysz DI to zapodasz jakiś faq? Na proca dajesz LN2 czy suchy lód??

 

już wiem gdzie to przeczytałem, tu, na forum oc-serwis

 

procek raz schłodzony azotem ciekłym po wyłączeniu nadaje się do biura gdzie śa przechowywane wszelkie uwagi (kosz) :wink: ale przecierz każdy w posce ma kase żeby kupić 365 procesorów rocznie i codziennie wymieniac jeden a zabawa restartem to tylko z opowiadań

Edytowane przez DoctorPulse

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no po dzisiejszym dniu trudno jest mi cokolwiek powiedziec :/ albo bedzie dual DI czyli proc i grafa na suchym lodzie albo - jesli uda mi sie na dluzszy czas zalatwic LN2 to bedzie proc z grafa na LN2 lub tez sam proc na LN2 tyle ze teraz bedzie to porzadny setup :)

a taki przypadek jak LN2 @ CPU i DI @ V/GPU odpada - za duzo bym musial sie nabiegac za jednym i za drugim - tak to wole sie nabiegac albo za DI albo za LN2 ^^

puki co w moim przypadku zalatwienie DI jest trudniejsze niz LN2 :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak juz wszystko odpale, porobie wyniki i oficjelnie pokaze fotki to czemu nie ^^ puki co malo czasu mam - teraz wlasnie siedze w robocie i jak mam chwile walna to zakladam na forum...

 

ale mysle ze sytuacja z dostepem do DI i LN2 wyjasni sie w tym tygodniu wiec w nastepnym bede znow mogl cos powalczyc - no i teraz bede mial juz termometry i porzadniejszy setup ^^

 

no i lada dzien zrobie parownik na grafe

Edytowane przez Scoon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak z izolacją parownika?? trzeba uważać żeby przecież kondensatory nie zamrazły :), bo jak wiadomo wtedy jest mniejsze o/c...i co ile trzeba dolewać LN2??

Edytowane przez DoctorPulse

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze że na wszystkich instalacjach azotowych osadza się szron, ale on sie tez roznosi po płycie głównej :/ czy to nie prowadzi do zwarć ??

 

PS. Sprzet do kręcenia jest już wybrany Athlon 64 3200+ s 939 + DFI Lan Party + 2x256DDR 600Mhz.

Czy wiecie jaki jest dotychczasowy rekord na tym procku ??

Edytowane przez Spawacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście ze fotki będą, ale niewiadomo kiedy to wszystko ruszy :( Wystąpił pewien problem, komp na którym miały być próby zaczął się niewiadomo z jakich powodów resetować :/:/:/:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przydały by sie jakieś linki gdzie jest opisane jak zrobić parownik...albo kilka fotek...spawacz może ty jak będziesz robił swój to byś fotki mógł robić a później wrzucić je tu?

1272358[/snapback]

jak chcesz moge opublikowac pare fotek ale ja juz pisalem jak najprosciej zrobic parownik tylko nie w tym topicu - chyba byl to topic o DI zreszta co w tym trudnego?

 

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=113569

Edytowane przez Scoon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już wiem gdzie to przeczytałem, 1263878[/snapback]

Sory , ale że byłem/jestem uczestnikiem tego forum muszę powiedzieć że to napisał użytkownik pahu , który styczności z LN2 niemiał , więc proszę nie brać jego hipotezy pod uwagę , poniewaz nie ma na to żadnych racjonalnych dowodów. No chyba że my się tutaj mylimy a on ma rację ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sory , ale że byłem/jestem uczestnikiem tego forum muszę powiedzieć że to napisał użytkownik pahu , który styczności z LN2 niemiał , więc proszę nie brać jego hipotezy pod uwagę , poniewaz nie ma na to żadnych racjonalnych dowodów. No chyba że my się tutaj mylimy a on ma rację ;)

1276124[/snapback]

jak czytalem ten topic to poprostu nie moglem sie opanowac hehehehehe naprawde trening miesni brzucha jak znalazl :) niektore pomysly poprostu mnie przerazaly ^^

juz chcialem popisac pare postow w tym topicu ale szkoda nerwow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko gdzie można go dostać za te 4zł :D:D:D w Warszawie ??

Jak to kosztuje takie grosze to poco miałbym brać po litrze jak można odrazu 20 litrów kupić :D:D

1262843[/snapback]

w wawie to nie wiem ale we wrocku przed uniwerkiem (wydz. fizyki) jest maszynka ktora przerabia azot atmosferyczny na ciekly ;]]]

wystarczy sie dobrze uczyc;]]] :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak czytalem ten topic to poprostu nie moglem sie opanowac hehehehehe naprawde trening miesni brzucha jak znalazl :) niektore pomysly poprostu mnie przerazaly ^^

juz chcialem popisac pare postow w tym topicu ale szkoda nerwow

1276141[/snapback]

gość chciał mieć stałe chłodzenie azotem i mówił że potrzebna mu tempuratura nie jakaś extremalna tylko nawet -0*C :lol: więc napisałem że lepiej założyć FC a nie z azotem kombinować nieprawda ? dobra koniec OT w takim fajnym ;) temacie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sory , ale że byłem/jestem uczestnikiem tego forum muszę powiedzieć że to napisał użytkownik pahu , który styczności z LN2 niemiał , więc proszę nie brać jego hipotezy pod uwagę , poniewaz nie ma na to żadnych racjonalnych dowodów. No chyba że my się tutaj mylimy a on ma rację ;)

1276124[/snapback]

to jak nie miał wogóle pojęcia o tym to po co sie wogóle chciał brać, ale i tak ciągle sie trzymał swojego...dobra koniec ot, Scoon jak tam postępy w budowie układu??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jak nie miał wogóle pojęcia o tym to po co sie wogóle chciał brać, ale i tak ciągle sie trzymał swojego...dobra koniec ot, Scoon jak tam postępy w budowie układu??

1276929[/snapback]

narazie mam poprawki ^^ (jeszcze 2)

 

jak juz pisalem a moze nie nikt nie chce/nie moze skubnac mi DI (ze znanych mi firm) ale dzisiaj trafilem na pewien trop i jutro bede do nich dzownij jesli sie wszystko uda to do czwartku bede mial parowniki a w nastepnym tygodniu zaczne juz zabawe

Edytowane przez Scoon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...