Skocz do zawartości
Aurora001

Obudowa Do 300zl. Medium Tower.

Rekomendowane odpowiedzi

Ja objechalem pol warszawy w poszukiwaniu Budy.

 

Wystartowalem z bemowa rowerem o godzinie... 14

 

Bemowo-->jana pawla komputronik

 

Komputronik--->niepodleglosci WGE

 

WGE --> przy jerozolimskich czy czyms tam

 

--> potem do blue city do fennu bo myslalem ze maja inny kolor czy cos

 

i powrot do domu na godzine 18:30

 

A to wszystko zeby znalezc obudowe :mur:

 

Widze ze musze odwiedzic jeszcze jedno miejsce <_< bo 60zl piechota nie chodzi <_<

 

 

Fenn mi sie spodobal ze wzgledu na mila obsluge :) a innych pawilonach na WGE tez byly chiefteci ale glownie te "serwerowe" ;\

 

Moj stoi w fennie ale 60 zl roznicy :o Nie ma mowy

 

czy WEEKENDOWA GIELDA PRZY BATOREGO jest CZYNNA W DNI POWSZEDNIE?

 

Jak tak to jutro rowerek gielda, buda, si-97 i moze wentylki i do domu i czekam tylko na pamieci i procka :D

 

Moj procek umiera poza tym ;/ do niedawna latal jak w podpisie przy 1.775 teraz potrzebuje 1.825. Musze jak najszybciej go odkrecic i oddac bratu bo widze to czarno :mad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mialem czasu odpisać w pracy...

giełda jest czynna tylko w soboty i niedziele (nie wiem od której ale najwczesniej bylem tam okolo 9 - wczesniej nie dalem rady :) wiekszosc stoisk ma swoje siedziby/sklepy normalnie funkcjonujace w tygodniu .. i tak jak pisalem wczesniej firma od ktorej kupilem obudowe znajduje sie na Warszawskiej Giełdzie Elektronicznej (podziemia skrzyżowania początku Al. Niepodległości i trasy Łazienkowskiej) i jest firma z pawilonu numer 26 (nadal nie wiem czy mozna tu podawac nazwy firm), mozesz tam zadzwonic zawsze zamiast jechac.

Aby nie mieszac sprecyzuje jaka obudowe kupilem, jest to CHIEFTEC BX srebrny

Załączam jego zdjęcie:

post-103358-1108412661_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mialem czasu odpisać w pracy...

giełda jest czynna tylko w soboty i niedziele (nie wiem od której ale najwczesniej bylem tam okolo 9 - wczesniej nie dalem rady :) wiekszosc stoisk ma swoje siedziby/sklepy normalnie funkcjonujace w  tygodniu .. i tak jak pisalem wczesniej firma od ktorej kupilem obudowe znajduje sie na Warszawskiej Giełdzie Elektronicznej (podziemia skrzyżowania początku Al. Niepodległości i trasy Łazienkowskiej) i jest firma z pawilonu numer 26 (nadal nie wiem czy mozna tu podawac nazwy firm), mozesz tam zadzwonic zawsze zamiast jechac.

Aby nie mieszac sprecyzuje jaka obudowe kupilem, jest to CHIEFTEC BX srebrny

Załączam jego zdjęcie:

1277108[/snapback]

Ile ma miejsc na wentyle ?

Jakie wentyle i gdzie czy są w prawym bocznym panelu czy z przodu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wentyle z tyłu są 2 razem z plastikowymi mocowaniami na nie. 2 x 80mm.

Boczna wewnętrzna ściana (prawa) ma miejsce na przykrcenie 2 wentylatorów w dolnej części obudowy (dyski). 2x 92 mm.

Boczna pokrywa zewnętrzna (lewa) ma na wysokości prosesora dwa miejsca nie do końca przystosoawne na wiatraki ale rozmiarem pasuje na 80mm (widać je na zdjęciu w moim poprzednim poście) .. wyglada jeszcze ze cos jest z przodu na dole .. ale jeszcze nie sprawdzilem co to i jak tam mozna cos zmiescic.

 

Moge zrobic jakies fotki ale nie wiem ile tu wejdzie na forum. Moze cos na ftp walne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu jest ta plyta zdefiniowana

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=42286718

Zareklmuje czyjas aukcje ze wzgledu na dokladny opis (wrecz profesjonalny) w stosunku do tego co pisza w sklepach internetowych i co dowiedzialem sie na gieldzie.

 

Tak wyglada na to ze mam chlodzenie tylko z boku (choc tam na przodzie sa kratki jak te boczne ... musze troche rozmatowac ta obudowe i sprawdzic - poinformuje o wyniku

 

Tylko ja czytalem cos jeszcze o filtrach a nie wiem gdzie on niby ma pomagac w filtrowaniu jak wiatrakibeda z boku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanie o taka bude...

Chieftec Midi Tower z serii DRAGON DG-01B-D-U

Kliknij zeby zobaczyc

 

Chcialbym Medium czyli DX-01B-D-U ale niestety nie zmiesci mi sie w polke bo mam wysokosc 510mm a te medium maja bez nozek az 520 mm :angry:

Intersuja mnie tylko budy do 500 mm. Moze zamiast tej polecacie jakas inna??

 

Czy oplaca sie ja brac(te nizsze modele odbiegaja czyms od tych wyzszych??).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do towaru jakim są obudowy to widzę, że nie wiesz co za bardzo mówisz.

Na giełdzie komputerowej możesz kupić od prostych Codegenów po Anteci. Obudowe możesz obejrzeć na żywo, sprawdzić jaką ma blachę i mocowania.

Kupować przez net widząc tylko jedno zdjęcie to możesz majtki a nie sprzęt, który ma ci służyć i masz być z niego zadowolony.

 

Możesz skorzystać z sklepów internetowych i się rozejrzeć.

 

[...]

 

Twoją obudowę, którą podałeś nijak się nie mieści w założonej cenie podanej przez autora !

1229665[/snapback]

nie zgadzam się, większośc "szefów" bez zasiłki mozna dostać w okolicach 300 PLN a czasem taniej :)

 

zgadzam się, ze najlepiej widzieć co się kupuje :) ale zawsze, można powołac się na niezgodność towaru z publikowaną ofertą i zarządać zwrotu kasy :) aha .... wszelkie teksty w sklepach netowych w formie: "że firma nie ponosi odpowiedzialności za zmaiany w specyfikacji sprzętu albo, ze zastrzega sobie możliwośc wprowadzania dowolnych zmian bez powiadamiania klienta" sąniezgodne z prawem :) takie rzeczy moze robić producent towaru ale nie sklep - bo sklep jednoznacznie musi określić co sprzedaje i co zawiera dany produkt w standardzie :) to jest tak, jakby się poszło do sklepu, kupiło telewizor, który wg zapewnień sprzedawcy i specyfikacji producenta obsługuje HDTV ... dostarczaja telewizor do domu a tu [gluteus maximus] - okazuje sięze t ozwykły telewizor bez obsługi HDTV - reklamujesz go a sklep mówi, że to nie ich wina bo w tym modelu producent wycofał sięze wspierania standardu HDTV .... niech siewycofałale sklep musi o tym poinformować klienta zanim on lupi produkt :) .... tak samo jest z obudowami :) jeśłi kupujesz obudowę z wentylami 120mm to nikt nie ma prawa ci przysłąć takiej z 80mm tłumacząc sięze to wina producenta :) najpierw poprostu sprzedawca musi uzgodnić czy zgadzasz sie na zmiany w specyfikacji sprzętu :) ... producent moze sobie robić wszystko a to sklep odpowiada za to co sprzedaje :) jeśli kupuje telewizor HDTV to nie ma prawa zaistnieć sytuacja, ze ten telewizor nie wspiera HDTV a jak kupuję obudowę z zasilaczem sirteca to nie ma prawa być w niej zasiłki delty (chyba, ze wcześniej sięna to zgodzę) :)

 

najlepszy sposób na uniknięcie niedomówień:

 

przed kupnem czegokolwiek w sklepie netowym dzwonisz do działu zamówień, dowiadujesz sięco i jak, domagasz się szczegułowego wyszczególnienia na fakturze tego co kupujesz, i tak np. dla obudowy ma to być:

 

producent, standard obudowy, dokładne wymiary, symbol cyfrowo-literowy, dokładnie z jaką zasiłką (producent, moc, model), ile miejsc na wentyle i jakie (jaka wielkość), jak montowane są sanki 3,5 (czy np. są w poprzek), jaki jest kolor, z jakiego jest materiału, itp. itd :) jeśli na fakturze będą takie dane to wiesz za co płacisz i jeśli cośsienie będzie zgadzało t owtedy bez problemu mozesz reklamować :)

 

aha - ważne - jeśłi kupujesz cośdrogiego to odpuśc sobie pocztę polską :) lepiej dołożyć do dobrego kuriera, który umożliwia otworzenie przesyłki i sprawdzenie zawartości (w tym zgodności z fakturą oraz pełnym tekstem zamówienia) przy osobie obsługującej zamówienie i dostarczajacej towar :) ... jeśli sklep nie zgadza sie na taką opcję realizacji zamówienia należy dać sobie spokój i olać sklep :)

 

aha - a jak coś uzgadniacie przez telefon to warto to nagrać poprostu :) jakby były problemy i trzeba by isc do PIHu to będzie dowód w sprawie :)

 

P.S. wiem, że kolega mówił o 300 PLN ale nie mogę się powstrzymać :) na necie są już dostępne obudowy Thermaltake z serii Tsunami za zaledwie 499 PLN .... prawda, ze w porównaniu z komputronikiem i jego 999 PLN to różnica? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tsunami ale to jest paskudzctwo :o

 

Bessa ta obudowe co kupiles to jest dokladnie CX ;p

 

Moja ubodowa ma identyczny panel z przodu tylko normalnie umieszczone miejscan na dyski bez sanek i jest calutka srebrna. Cena 320zl

 

Napisalem do angleli cos ciekawego ale milcza poki co ;]

 

W sprawie moddingu na zamowienie przy czym napisalem im ze kupuje bude, + 7 wentyli + si-97 i jesli zrobia mi szybke w chieftecu po lewej stronie i na gorze i cene nie przekroczy 650zl to skladam zamowienie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja na gwarancji mam napisane BX :) .. na stronie teog kolesia z allegro tez jest mowa o BX

 

Gratuluje chyba Ty lepiej sprawe przemyslales (zamawianie hurtowe) bo ja najpier bude kupilem a teraz indywidualnie bede zamawial wiatraki i zaislke (to juz wybralem Tagan 380W - za 264 znalazlem najtaniej)

 

A mozesz cos polecic z wiatrakow .. cenie cisze ale nie za miliony :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi cisza nie potrzebna ;]

 

Duza strate sluchu mam ;[

 

Poza tym chce pare rekordow pobic ;]

 

Z ladnie wygladajacych zdecydowalem sie na

 

2x http://www.angela.pl/index.php?action=Towa...z&id_towaru=298

2x http://www.angela.pl/index.php?action=Towa...z&id_towaru=297

 

opis:

 

Specyfikacja:

Łożysko: ślizgowe.

Wymiary: 80x80x25mm.

Napięcie: 12V/0.2A/2.4W.

Przepływ powietrza: 36.4 CFM.

Szybkość obrotowa: 2700 obr./minute.

Głośność: 28dB

Podświetlane 4 niebieskimi ultra jasnymi diodami.

Możliwość pracy na 5V.

3 pinowe złącze z detekcją prędkości,przewody w estetycznej osłonce.

 

Wentylator jako jeden z niewielu przy 5V świeci intensywnym światłem i jest prawie niesłyszalny!!!

 

Oraz na 3x alluminium. Ale nie wiem czy 120 wejdzie mi na SI/SP-97 po zalozeniu przejsciowki, podobno jest za malo miejsca miedzy zasilka lub procem. http://www.angela.pl/index.php?action=Szuk...gorii=100&cat=7

 

na 4max.pl sa jeszcze fajne produkty.

 

Ale trzeba uwazac na ceny gdyz w niektorych sklepach sa mocno przesadzone i trzeba szukac a potem kalkulowac jak z przesylka sie wyjdzie przy zamowieniu z kilku zrodel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też stoję przed zminą obudowy, zastanawiam się nad:

1. http://www.cooling.pl/product_info.php/cPa...products_id/772 - coolermaster cavalier

2. http://www.angela.pl/index.php?action=Towa...z&id_towaru=106 - chief dragon

niestety obudowa nie może być dłuższa niż 480mm - nie mieści się w biurku :(.

Zastanawie mnie tylko czy lepszym rozwiązaniem jest 1x120mm czy 2x80mm z tyłu - pod względem wydajności i głośności (oczywiście im mniej tym lepiej). Jeżeli lepiej sprawdza się 2x80 to zastanawiałbym się jednak nad jakimś CX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chodzi o cisze to jest spoko, napewno ciszej niz moja stara buda(nie przenosi dziwnych wibracji z napedow). A co do wielkosci, to przynajmniej nic sie nie grzeje, temperatura na procku spadla o 8-9 stopni. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja własnie ostatnio zamówiłem obudowę i ku mojemu zdziwieniu dragon przeszedł troszkę zmian. Tył to już nie dwie 80 a jedna 120, z boku za to pojawiło się miejsce na dwa dodatkowe wentylatory o rozmiarze 80 mm. W sumie te boczne otwory mi osobiście wiszą obok nosa, bo i tak mam WC, więc dlatego wole mojego starego Dragona w którym boczna blacha była ich pozbawiona. Dla zainteresowanych dwa zdjęcia:

Tył z otwartą boczną ścianką:

Dołączona grafika

 

Mocowanie wentylatora 120 z tyłu obudowy:

Dołączona grafika

 

PS.

Reszta rzeczy w obudowie nie uległa zmianie, wszystko po staremu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość molimo

jeżeli do 300 to polecam thermaltake soprano. ma 2x120mm wiatraki, wyciszona i poprostu fajna :) ja mam model BNS i kupiłem do tego zasilke jak w podpisie i wszystko miodzio chodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...