Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki weglug Was dysk 120 lub 160 GB SATA jest najcichszy?

Prosze o opinie tych, ktorzy mieli doczynienia z roznymi dyskami, a nie tych, ktorzy maja jeden i skoro jest cichy to twierdza ze jest najcichszy, lub kieruja sie wrazeniami na temat dyskow sprzed paru lat.

Chodzi mi o glosnosc w stanie spoczynku i w trakcie pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem doczynienia z większoscia dyskow na rynku najcichsze to Barakuda i IBM/Hitachi 7k250

1230444[/snapback]

A uzywales WD z PB ? :)

 

mam takiego i wogole slysze tylko dioda mroga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A uzywales WD z PB ? :)

 

mam takiego i wogole slysze tylko dioda mroga

1230619[/snapback]

Sory mogłbyś sie bardziej sprecyzować bo nie rozumiem??słyszysz jak dioda mroga??Wracajac do tego co napisałem to miałem namyśli to że w moim odsłuchu te dwa dyski były najcichsze,pragne dodac ze nie robiłem żadnych pomiarow nateżenia hałasu wiec to co napisałem nie musi być informacja w 100% wiarygodną na podstawie ktorej można by bazowac podczas zakupu dysku.Powtarzam to tylko moje osobiste odczucie :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

popieram kolege NOBODY Seagate to najczichrze dyski na rynku i Hitach, hmm a co do pojemnosci to raczej nie ma znaczenia, raczej chodzi o producenta, z kolei najglosniejsze dyski w tej chwili na rynku to Maxtor i Caviar:)

 

pozdro:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sory mogłbyś sie bardziej sprecyzować bo nie rozumiem??słyszysz jak dioda mroga??

Sorki, moj blad, mialo byc:

 

mam takiego i wogole go nie slysze tylko dioda mroga :))

 

Nie chodzilo mi o to czy pomierzyles "halas" czy nie, tylko o to ze czasy chrupiacych dyskow dawno minely i kazdy nowy dysk jest cichy, a ze jeden ma "halas" pol dB mniejszy to i tak nie ma znaczenia :),

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sory mogłbyś sie bardziej sprecyzować bo nie rozumiem??słyszysz jak dioda mroga??Wracajac do tego co napisałem to miałem namyśli to że w moim odsłuchu te dwa dyski były najcichsze,pragne dodac ze nie robiłem żadnych pomiarow nateżenia hałasu wiec to co napisałem nie musi być informacja w 100% wiarygodną na podstawie ktorej można by bazowac podczas zakupu dysku.Powtarzam to tylko moje osobiste odczucie :rolleyes:

1230697[/snapback]

Witam, wypowiem sie moze nie na temat SATA, a PATA

odnosnie WD CAVIAR,

 

nowe dyski CAVIARA sa naprawde ciche !!! :rolleyes: :wink:

Mialem WD CAVIAR 80 8MB, teraz mam 160 8MB i slysze roznice !!

Jest praktycznie nieslyszalny z odleglosci 2 m.

PZDR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, wypowiem sie moze nie na temat SATA, a PATA

odnosnie WD CAVIAR,

(...)

Jest praktycznie nieslyszalny z odleglosci 2 m.

Moja Barracuda 7200.7 (40GB) jest niesłyszalna z jakichś 10cm, a po zamknięciu w obudowie to już zupełnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam mam Samsunga 160gb sata i jest bardzo cichy. Dzwieku lozysk nie slychac praktycznie wcale, jedynie slyszalna jest praca glowic, ale jest to niski i nie drazniacy dzwiek. W porownaniu z moim bylym maxtorem jest po prostu ultra silent :)

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam mam Samsunga 160gb sata i jest bardzo cichy. Dzwieku lozysk nie slychac praktycznie wcale, jedynie slyszalna jest praca glowic, ale jest to niski i nie drazniacy dzwiek. W porownaniu z moim bylym maxtorem jest po prostu ultra silent :)

 

Pozdro

1232522[/snapback]

 

ano:)) ultra silent:))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luknij testy między innymi na benchmarku i na innych portalach

 

wynika ze najcichsze to Hitachi i Samsungi, oczywiscie najmniej sie grzeja i są takze szybsze od konkurencji :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam chyba pecha moj IBM/Hitachi 7k250 160giga jest strasznie glosny;/

peace

1232908[/snapback]

No chyba tak, bo ja też mam Hitachi 7K250 tylko że 120GB na SATA i mogę powiedzieć, że mój Zalman CNPS 7000 oraz wentyl na karcie graficznej całkowicie zagłuszają jego pracę. Należy też dodać że w obudowach z blachy po konserwach dyski te często wpadają w bardzo nieprzyjemny rezonans, ale jeżeli ma się trochę lepszą budę to nie powinno być z tym kłopotu.

Ja do pracy mojego dysku nie mam zastrzeżeń.

Edytowane przez Kosiarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chyba tak, bo ja też mam Hitachi 7K250 tylko że 120GB na SATA i mogę powiedzieć, że mój Zalman CNPS 7000 oraz wentyl na karcie graficznej całkowicie zagłuszają jego pracę. Należy też dodać że w obudowach z blachy po konserwach dyski te często wpadają w bardzo nieprzyjemny rezonans, ale jeżeli ma się trochę lepszą budę to nie powinno być z tym kłopotu.

Ja do pracy mojego dysku nie mam zastrzeżeń.

1232960[/snapback]

Dokładnie popieram przedmówce. Też posiadam DeskStara K250 (160GB PATA), kóry spoczywa sobie w koszyku od Chiefteca. Dodatkowo koszyk wyścielony jest taśmą izolacyjną, natomiast dla dysku ustawiłem parametr AAM na Quiet - efekt - bezgłośny i tak już cichy dysk.

 

POLECAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chyba tak, bo ja też mam Hitachi 7K250 tylko że 120GB na SATA i mogę powiedzieć, że mój Zalman CNPS 7000 oraz wentyl na karcie graficznej całkowicie zagłuszają jego pracę. Należy też dodać że w obudowach z blachy po konserwach dyski te często wpadają w bardzo nieprzyjemny rezonans, ale jeżeli ma się trochę lepszą budę to nie powinno być z tym kłopotu.

Ja do pracy mojego dysku nie mam zastrzeżeń.

1232960[/snapback]

chyba masz racje na poczatku dzialania pc dysk chodzi cichutko nawet teraz przezucam ponad 10giga w obie strony nawet nieslychac. Moze to od tej obudowy;/

Peace

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba masz racje na poczatku dzialania pc dysk chodzi cichutko nawet teraz przezucam ponad 10giga w obie strony nawet nieslychac. Moze to od tej obudowy;/

Peace

1233075[/snapback]

Było to poruszane na tweaku z pół roku temu w topikach na temat dysków HITACHI, zresztą sam testowałem, więc wiem... W każdej budzie, która nie jest wykonana z blachy konserwowej te dyski są cichutkie i nie przenoszą drgań - zaryzykuję, że są cichsze od Samsungów. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam samsunga i jest naprawde cichutki!! szybciutki!! i moze słuzyc jako lodówka :P

chyba tylko baraccuda IV była cichsza od samsunga z dysków z jakimi miałem styczność

1233292[/snapback]

Tu sie zgodze :D Samsung cichutki ale niedoscigniony ideal to barracuda IV :wink: pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj stałem się posiadaczem WD SE 120GB (ale PATA, firmware 08.02D08) - jeśli SATA jest taki sam, to polecam !

W kompie mam praktycznie niesłyszalną Barracudę.7, więc mam do czego porównać ;) Dysku WD w zamkniętej obudowie także nie słychać, przy otwartym boku jedynie przy zapisie słychać delikatny (naprawdę cichy) szmer. Ogólnie myślałem, że dyski WD są głośniejsze, więc mile się zawiodłem :wink:

Edytowane przez rzymo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam barake 80 gb wcześniej miałem 40 gb i oba były absolutnie bezgłośne. Obudowa to puszka po konserwie codegen pół otwarta i niemam żadnych drgań nic w rezonans nie wpada nie myślałem nawet żeby go wyciszyć chociaż w nocy komp chodzi prawie pasywnie to i tak go nie słyszę. Reasumując: cichy dysk to nie jest taki dysk który trzeba wyciszać , ustawiać na piance żeby drgań nie przenosił tylko taki który jest cichy sam w sobie. Nie wiem jak baraka 160 gb ale mój dysk następny to napewno będzie seagete( 4 dysk segate 1 20 gb 2x40 gb i 1 80gb bezgłośne całkowicie) . Miałem doczynienia z caviarami i maxtorami i szczegolnie ten 2 to padaka na maxa.pzdr i szczerze polecam dyski seageta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to teraz juz nic nie wiem. Po przejzeniu tematow ma forum myslalem, ze najcichsze sa Barakudy i Samsungi, ktore ostatnio zaczely gorowac pod tym wzgledem. A teraz sie okazjue, ze wszystkie sa ciche!?

Trzymal ktos z Was w rekach kilka podlaczonych dyskow 160 GB i porownywal ich glosnosc? To chyba jedyna mozliwosc wiarygodnego sprawdzenia. Ja takiej nie mam, wiec pytam Was. Bo watpie, czy w sklepie mi podlacza wszystkie, zebym se posluchal.

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsung 120GB 8mb

 

Podczas normalnej pracy (System,gierki,ściaganie) - niesłyszalny bez zadnego wyciszenia.

Podczas kopiowana filmu czy czegoś instalowania - wydaje przyjemna bessowe burki natomiast odizolowanie go od obudowy (podwieszenie na gumkach) rozwiazuje problem w 100%

 

Kupiłem ten dysk stosunkowo niedawno 4 miechy temu i jestem bardzo zadowolony. cichy i szybki za małą kase. polecam.

Edytowane przez S!nY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie w kompie mam Samsunga 160GB, jest on praktycznie niesłyszalny, jedynie podczas kopiowania się cichutko odzywa. Kumpel w pokoju obok ma Seagate 120GB i jak dla mnie jest on głośniejszy od mojego Samsunga (podczac kopiowania to wogóle szaleje <_< )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten dysk ma podreperować opinie WD Caviarów pod względem cichej pracy, wydajności i niskiej temp. Mam na niego ochotę.

 

1240124[/snapback]

 

NOM zajebisty jest, tez mam na niego ochote, w testach jest najszybszym dyskiem obecnym na rynku krecacym sie z 7200obr.min, jest cihy ze nawet majac super szepta nic nie slychac :D, mam obecnie miesiac czasu WD1600JD SATA i jest swietny ale szukam na niego kupca i kupuje tego bo ten jest idealny :D hehehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uuuu.......... No wrescie cos wyszlo. Cos mi sie zdaje ze zrobie podobnie jak przedmowca ! Obecnie posiadam Samsunga 120GB SATA jest rewelka, tak jak wczesniej pisalem, cichy (, szybki,zimny) ale od zawsze mialem WD, tylko ze Caviar nie mial cichych dyskow. Jesli to prawda co pisza o NIM" to ... :) no coz co sympatia to sympatia. Trzeba bedzie sie powaznie zastanowic!

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...