Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

nic cichszego od BIV nie było - a czy dysk jest cichy to słychać w nocy jak się WSZYSTKIE wiatraki wyłaczy

 

mam teraz szajsunga i nie narzekam - ale obudowę musiałem dobrze wytłumić bo wpadała w drgania...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 2 numerze z 2005 roku KOMPUTER ŚWIAT jest wielki test dysków serial-ata od 80 do 160 giga.Tak macie wszystko opisane co i jak.Podpowiem tylko że najwydajniejszy jest WD 160JD ale nie jest najcochszy!!WD ma to do siebie że podczas kobiowania dysk pracuje jak piła tarczowa.Zazwycza dzieje się tak dopiero po 2-3 miesiącach także trzeba uważąć.Trzeba bedzie sie przesiąść na serię RE i może bedzie święty spokój.Jakoś nie mam przekonania do innych dysków jak WD.Miałem wczesniej maxtory,segaty itp i to nie to co WD!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 2 numerze z 2005 roku KOMPUTER ŚWIAT jest wielki test dysków serial-ata od 80 do 160 giga.

Testy z Komputer Świata bym radził sobie olać. U nich wygrywają rzeczy jak najtańsze, w ogóle te testy to... Lepiej poczytać coś w Internecie, poczytać opinie ludzi i na tej podstawie kupować.

Tak macie wszystko opisane co i jak.Podpowiem tylko że najwydajniejszy jest WD 160JD ale nie jest najcochszy!!WD ma to do siebie że podczas kobiowania dysk pracuje jak piła tarczowa.Zazwycza dzieje się tak dopiero po 2-3 miesiącach także trzeba uważąć.Trzeba bedzie sie przesiąść na serię RE i może bedzie święty spokój.Jakoś nie mam przekonania do innych dysków jak WD.Miałem wczesniej maxtory,segaty itp i to nie to co WD!!

1243033[/snapback]

Fakt, głośne te dyski WD. Ja mam Caviara z serii SE - z całego komputera słychać tylko go...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 2 Samsungi 160GB sata. AAM mam na default ustawione i skrobania praktycznie wogole nie slychac teraz... teraz bo wczesniej jak mialem wsadzone je do koszyka w moim Anteku to chrobotanie bylo znacznie slyszalne - a to dlatego ze samsungi lekko drgaja. Teraz mam obydwa dyski na dnie obudowe polozone jeden na drugim z zamonotawnymi radiatorami na gąbkach z allegro. Jak pozwalniam wiatraki to slysze lekki swist łożysk, ale nie jest źle w spaniu to nie przeszkadza. Aczkolwiek Barka IV była jeszcze cichsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 2 Samsungi 160GB sata. AAM mam na default ustawione i skrobania praktycznie wogole nie slychac teraz... teraz bo wczesniej jak mialem wsadzone je do koszyka w moim Anteku to chrobotanie bylo znacznie slyszalne - a to dlatego ze samsungi lekko drgaja. Teraz mam obydwa dyski na dnie obudowe polozone jeden na drugim z zamonotawnymi radiatorami na gąbkach z allegro. Jak pozwalniam wiatraki to slysze lekki swist łożysk, ale nie jest źle w spaniu to nie przeszkadza. Aczkolwiek Barka IV była jeszcze cichsza.

1244092[/snapback]

lekko drga?...tak ze w szklance wody na obudowie zrobily sie fale:D

 

 

cicho, zimno, wydajnie i bez drgan= hitachi

glosniejszy od samsunga( chyba ze brac pod uwage drgania i rezonanse powstale w ich wyniku to bije trzesacego sie samsunga na glowe), zimniejszy od szajsunga( dokladnie o 2*C w idle i 4 podczas pracy, sam sprawdzalem), wydajnosc na wysokim poziomie, drgan jak juz wspomnialem nie ma, dysku prawie sie nie czuje. Mowa o modelach 80sata, w wypadku 160 sprawa ma sie ciut inaczej, dyski rownie cieple, hitachi juz glosniejszy w idle (albo moje ucho zawodzi) za to sam drga jakby mniej(nowy model or so?). W wypadku hitachi 160 bedziemy wytlumiac halas ( o ile mozna to tak nazwac, dysk przeciez cichy) a w szajsungu drgania. Ja jakos bardziej sympatyzuje z hitachi ale nie ma wyraznego faworyta, czekam az ktos stowrzy dysk idealny-cichy, szybki, zimny i nie awaryjny. No i tani:D

Edytowane przez combain

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no może źle sie wyraziłem , nie drga co wibruje i jak sie go na sztywno zamocuje to go słychać. A czy słychać jego czy wibracje przeniesione na obudowe to nie wiem.

Przydałby sie w necie jakiś test nowych dysków (po polsku) bo powychodziło ich troche.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio kupilem mojej siostrze Segate Barracuda 80Gb Sata. Nie polecem nikomu, najglosniejszy HDD jaki w zyciu slyszalem. Nie wiem czym to jest spowodowane, bo wersja ATA jest prawie bezglosna (mam ją w kompie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak po całym topicu nie wiadomo co jest w końcu ciche a co nie?!

Jak widać nie ma żadnych reguł, raz się trafi a raz nie :|

1246595[/snapback]

jest wiadomo!!! na 101% Seagate Barracuda IV jest cicha!!!

 

dodam ze sam posiadam taka barke IV 40GB i jest bezglosna!!!!

 

natomiast te nowsze barracudy 7200.7 czyli SATA sa juz glosniejsze ale tylko przy przenoszeniu lub kopiowaniu bo przy odczycie (grze,danych,nagrywaniu) jeszcze jej nie slyszalem - sam posiadam taka 200GB

 

znowu okazuje sie ze ten sam model barracudy czyli 7200 na ATA jest cichszy od swojego odpowiednika na SATA

 

a najglosniejszy dla mnie to seagate medalist 17GB ale to juz inna epoka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cze

 

Wrzuccie linki do testow tych nowych Caviarow. Postanowilem przesunac zakup twardziela wlasnie ze wzgledu na nie. Ale musze miec pewnasc ze sa na prawde dobre. Mam nadzieje, ze po paru miesiacach nie zaczna kalasowac?!

Moze ktos juz takowy nabyl i podzieli sie swoja opinia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cze

 

Wrzuccie linki do testow tych nowych Caviarow. Postanowilem przesunac zakup twardziela wlasnie ze wzgledu na nie. Ale musze miec pewnasc ze sa na prawde dobre. Mam nadzieje, ze po paru miesiacach nie zaczna kalasowac?!

Moze ktos juz takowy nabyl i podzieli sie swoja opinia?

1249423[/snapback]

Nie chce się szukac :?:

 

http://www.benchmark.pl/i.html?artykuly/te..._Caviar_RE.html

 

a tu topic o WD Caviar Raid Edition

 

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=90868&hl=

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja mam nowego WD Caviara 160 GB 8 MB ( czarnuch ) niby SE, a tez ma nowe lozyska, i naprawde jest duzo cichszy od

poprzednika ( 80 GB 8 MB ), jedynie chrupanie slychacac lekkie, co w nocy nie przeszkadza, bo przy wlaczony emule i dc

sie nie "uwidacznia"

:lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio kupilem mojej siostrze Segate Barracuda 80Gb Sata. Nie polecem nikomu, najglosniejszy HDD jaki w zyciu slyszalem. Nie wiem czym to jest spowodowane, bo wersja ATA jest prawie bezglosna (mam ją w kompie).

1245284[/snapback]

 

Zgadzam sie, rzęzi strasznie, natomiast jego wersja ATA jest bezglosna. Czy ktos moze polecic jakis dysk SATA Seagate'a, ktory bylby rownie cichy jak Barracudy na ATA?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to 320GB ale wpadł mi w ręce Samsung HD082GJ S166 - 80GB, 8MB cache, SATAII, NCQ na silniku Nidec'a. To chyba jeden z najcichszych dysków z jakim miałem doczynienia od czasow Barracudy IV. Owszem słychać bardzo delikatne chrupanie, ale silnik jest bardzo cichy, a dźwięk, który wydaje stapia sie prawie z tymi z otoczenia.

 

http://www.morele.net/produkt/123148/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy czy do szału doprowadzają Cię świstające głowicę czy chrobotanie. Jeżeli to pierwsze to szajsung, a jak to drugie to chyba WD, chociaż nie jestem w 100% pewny co do tego. Z drugiej strony szajsung F1 już za rogiem, a on jeśli nie powali Cię "bezgłośnością" to z pewnością transferem :D pzdr

 

Jeśli bardzo Ci się pali to bierz szajsunga 250GB z jednym talerzem, WD nie ma w zanadrzu takich wynalazków :) pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja planuje zakup 2 Samsungow sp2504c, z tego co slyszalem je jakis czas u kumpla ktory mial kompa bez zadnego wiatraka to chyba najcichsze dyski (ma ich 4) pod SATA... Ale pewnie wszystko zalezy od danej rewizji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czym różnią się 7200.7 ata od sata i w to nie wnikam. Ale miałem od nowości Baracudę IV 40GB przez jakieś 4 lata, bynajmniej naszła mnie wtedy chęć na raid 0 i kombinowałem, żeby mieć dwa identyczne dyski ( bo tak najlepiej ). Nie znalazłem nigdzie godnej zaufania IV, więc wziąłem jedną od znajomego i drugą z allegro 7200.7 40GB ata. ( oba dyski były inaczej traktowane, co widać po smarcie... Ale oba pracowały prawie identycznie, pewnie dlatego że fartem trafiłem na tą samą serię ) Bynajmniej miałem naraz włączone 7 i IV i zdecydowanie moge powiedzieć, że pomiędzy moją IV a tymi 7 była bardzo mała różnica w spoczynku ( z odległości 10cm była różnica, ale bardzo mala, na korzyść IV. ) Za to drgania IV przenosiła więsze. I do tego porównując kulture podczas pracy ( defragmentacja ) to 7 zmiażdżyła IV beż żadnych ale... Ale i tak nawet jak w końcu pożegnałem się z IV, to ja sam słyszłem pracę w spoczynku i pracy też siódemek. Kupilem jeszcze 250GB ( 1 talerzową ) Seagata i jest zdecydowanie głośniejszy od 7 w spoczynku, większe drgania wytwarza, za to jeszcze cichszy podczas pracy. Ostatecznie teraz chcę się pozbyć dwóch 40 7200.7, a 250 wstawiłem do puszki po cd z matami i jakiekolwiek problemy z głośnością, drganiami i temperaturą HDD już mnie nie interesują. I wiem, że każdy następny HDD, jaki kupię, wstawię do takiej skrzynki, chyba, ze ktoś wymyśli jeszcze coś lepszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie teraz chcę się pozbyć dwóch 40 7200.7, a 250 wstawiłem do puszki po cd z matami i jakiekolwiek problemy z głośnością, drganiami i temperaturą HDD już mnie nie interesują. I wiem, że każdy następny HDD, jaki kupię, wstawię do takiej skrzynki, chyba, ze ktoś wymyśli jeszcze coś lepszego.

Lepszego ? Tak: HDD 2,5" 7200rpm raid 0 (x2) + SQD 2,5" (x2) + Sharkoon HDD Vibe-Fixer I (x2)

jesli chodzi o halas, wibracje, wydajnosc oraz wyglad rozwiazanie bliskie idealu. Cena (to minus tego rozwiazania) w zaleznosci od wielkosci dyskow: od 900 zl wzwyz..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak zabrzmiało, jakbyś proównywał oba rozwiązana!?

Osobiście jednak wątpię, żeby te dwa wynalazki dorownały skrzynce, ale tego nie testowałem. Bo z opinni ludzi wynika, ze skrzynka jest lepsza od SQD ( HDD w niej jest cichszy ), a z tym drugim urządzonkiem pierwszy raz się spotykam. Ale on tylko tłumi drgania więc już nic nie wyciszy. Tyle, że 2,5" jest cichsze od 3,5", więc sumarycznie może jest ciszej. Tylko że, 2,5" HDD też można w skrzynkę wrzucić. No kolejna puszka, wyglądająca jak cd-rom w obudowie napewno urody jej nie dodaje.

 

A osobiście zawsze sie dziwiłem, jak czytałem Twoj topic, że nie poszedłeś w kierunku takiech własnych skrzynek.

 

A cena, nie wiem czy te min = 900pln to same 2*HDD, czy może jeszcze te dodatki i w sumie jest to już mało ważne bo gigantyczna przepaśc w cenie:

230pln ( tyle dałem ~ 2 miechy temu ) za 250GB ( 1 talerz ) + skrzynka dajmy na to nawet z przesylkami 40pln ( same materiały jakieś 25pln max ).

 

Tzn, za takie zabawki i widzimisie się płaci i ja to akurat rozumiem.

 

Twój szef@500RPM jest teraz najgłośniejszy, tak rozumiem, czy jeszcze może te HDD są głośniejsze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam dysk WD3200AVJB czyli 320giga z serii Audio-Video. 2 talerze, 8MB bufor, ATA. Dysk moge polecic kazdemu maniakowi ciszy bo jest poprostu nieslyszalny, zarowno nie slychac talerzy jak i pracy glowicy. Wczesniej mialem WD2500SB Caviar RE 250GB i tam praca glowic byla slyszalna chociaz i tak bylo cicho. Wersja AV jednak jest poprostu bezglosna. Mam go przykreconego do obudowy na normalne srubki, obudowa to szajs za 30zl, ale mimo wszystko dysk nie wibruje ani nie wydaje odglosow. Naprawde bylem i jestem dalej zdziwiony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm porownywac, nie porownywalem, chociaz przyznam ze mam 3 lub nawet 4 wypatroszone CDROMY, z ktorych mialy powstac wlasnie takie skrzynki ;) Po wielu probach utwierdzilem sie jednak w przekonaniu, iz zadne 3,5" nie moze byc ciche.. natomiast wyciszone, dobrze zamortyzowane 2,5" i owszem.

 

Ekstremalnym wyciszeniem byloby wrzucenie dysku 2,5" do SQD 2,5" a nastepnie do SQD 3,5", wtedy moze nawet jednoczesna defragmentacja 2 czy nawet 3 partycji byla by nieslyszalna.

 

Raczej podpieram sie w 99% przypadkow, gotowymi rozwiazaniami. Samorobki mojej produkcji raczej nie nadaja sie do pokazywania ;)

 

Cena (min. 900zl) objemuje 2x HDD 2,5" 80gb 7200, 2xSQD 2,5", 2x SVF-I

Porownujac to rozwiazanie do 3,5" zawsze problemem bedzie cena, ale tez poziom ciszy..

 

------------

obecnie w moim komputerze najglosniejszy jest HDD Hitachi 320gb 3,5" jednak pomocny jest RevoSleep - po prostu wylaczam go. Gdyby nie piszczacy w stresie 8800gtx ciezko byloby mi wskazac najglosniejszy element zestawu.

 

btw. wkrotce mam zamiar jeszcze troche mojego HR PC poprawic

 

CLAU

3,5" przykrecony do zyletkowatej obudowy ma byc nieslyszalny.. owszem - w dwoch przypadkach: dysk jest wylaczony lub zagluszany przez cos innego.. Maniak ciszy, slyszy wode w kaloryferze, lodowke w kuchni, monitor lcd itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mimo wszsytko polecam sprobować pobawić się choćby jednym z tych cd-romów, masz pacjęta do uciszenia, więc tylko 25 pln i troszkę chęci. Tylko fakt faktem, trzeba się z tym bardzo dokladnie cackać, żeby było dobrze, ale warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam porady w kwestii dysku HDD bo z tego co tu wyczytalem to nic konkretnego nie napisano jeszcze. Potrzebuje cichego dysku poniewaz wieszkosc komponentow mam wyciszonych a moj Maxtor 160 po prawie 3 latach zaczyna strzelac tak wiec jego dni sa policzone. Odnosnie wielkosci to myslalem o czyms z przedzialu 250 GB bo wiecej tak naprawde mi niepotrzeba. Z gory dziekuje za sugestie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...