Skocz do zawartości
Kaizen

Wrt54g V. 2.2 + R50e = Zonk

Rekomendowane odpowiedzi

Mam Linksysa WRT54G wersję 2.2 (więc, niestety najnowszą) i notebooka IBM R50e z kartą WiFi Intela on board.

Do Linksysa wgrałem zmodyfikowane firmware Sveasoft Alchemy 6rc5 (kilka funkcji jest mi bardzo przydatnych - a niestety, starsze nie obsługują mojego rev). Nie jestem jednak pewien, czy problem ma cokolwiek wspólnego z wersją firmware na routerze. Niestety, nie mam innej sieciówki WiFi, żeby się upewnić czy to kwestia notebooka, czy routera.

 

Objaw zaobserwowałem przy kopiowaniu dużych plików. Co ciekawe nie wszystkich - ale w tych kilku przypadkach były zawsze były to pliki bardzo dobrze kompresujące się. Jeszcze za to nie miałem problemu z plikami skompresowanymi.

 

Objawy (tak jak je obserwowałem):

1. Przy kopiowaniu plików TC twierdził, że nie może zapisać pliku i prosi o usunięcie zabezpieczeń. Sytuacja zdażała się zarówno gdy TC był odpalany na notebooku i "ciągnął" plik jak i na drugim kompie, gdy "pchał" plik.

2. Przy kopiowaniu w eksploratorze dostaję komunikat, że nazwa sieciowa jest niedostępna.

3. Jak popatrzyłem na status łącza WiFi na notebooku, to tak jaby się resetowało - przez chwilę ruch zamierał, potem pokazywał prędkość 1Mb/s a potem wsystko wracało do normy (czyli 54Mb/s).

 

Resetowałem router, zmieniałem większość ustawień - bez żadnego efektu.

 

Help. Jak wytropić i wyleczyć przyczynę?

 

UPDATE.

Przeskanowałem otoczenie - nie ma żadnej sieci w okolicy na zblożonym paśmie (czasami znajduje sieci na odległych od mojego kanałach - ale o bardzo słabym sygnale).

Do tego sprawdziłem ten router/AP w innym miejscu (gdzie nie było żadnych innych sieci) z tym notebookiem - problem też wystąpił.

 

Update2.

Nowy firmware (Alchemy 6rc6) niczego nie zmienił. Więc coraz pewniejsze jest, że to kwestia siciówki w notebooku.

Edytowane przez Kaizen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taki objaw to według różnych anglojęzycznych forów zmiana chipu switcha w routerze wrt54g. Zmienił się chip i nowy driver w firmware podobno taki problem powoduje. Pojawił się nowy firmware:

 

http://linksysinfo.com/modules.php?name=Ne...article&sid=281

 

który część problemów rozwiązuje. Ale nie wszystkie, u mnie na v2.2 nadal wiesza sie router. Napisz czy u Ciebie występuje wieszanie się wrt54g.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwole sobie doczepic sie do topiku, co prawda tez z pytaniem, ale dotyczacym tego samego urzadzenia:)

Powaznie zastanawiam sie nad kupnem tego linksysa, tylko teraz pytanie, wlasnie apropo tej versji 2.2 i modelu bez tego popisku. Czym tak wlasciwie roznia sie obydwa te routery? Czytajac posta kolegi o tych klopotach z urzadzeniem zaczynam sie zastanawiac...:)

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...