Skocz do zawartości
Dziuby

Miernik Napięcia

Rekomendowane odpowiedzi

Mam już dosyć szukania

Któryś z panów moderujących zamieścił linka o pomiarze prądu i sastrzegł sobie podawania tego linka (dokłady opis czym jak + zdjęcia), dla takiego laika w tym temacie była to super stronka.

Można prosić o powtórke.

Wchodze w temat modyfikacje kompa -- okienko, diodki, katodki i inne.

 

 

Kupiłem właśnie taki miernik

http://www.fonix.com.pl/shopping/product_enlarge.php?id=84

ale instrukcja w opakowaniu jest taka mizerna że szkoda gadać.

Cóż moge powiedzieć, szukam instrukcji obsłógi albo kogoś kto zna tego typu sprzęty na wylot.

Edytowane przez Dziuby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybacz, ale do takiego miernika nie potrzebna jest praktycznie zadna instrukcja obslugi. W typowym zastosowaniu wtykasz czarny przewod do gnizdka COM a czerwony do V{omega]mA (srodkowego), oczywiscie nic nie stoi na przeszkodzie zeby to zrobic odwrotnie. HCcesz mierzyc napiecie stale ustawiasz DCV i odpowiedni zakres, chcesz mierzyc staly prad ustawiasz DCA+zakres lub gry mierzony prad ma byc stosunkowo duzy (do 10A jesli dobrze widze) przepinasz czerwony przewod do gnizda 10A, napiecie zmienne ACV+zakres, opornosc [omega]+zakres, test ciaglosci/diody - symbol diody. Z pozostalych dwoch funkcji (pomiar wzmocnienia tranzystora i generator) i tak nie bedziesz korzystal (przynajmniej na razie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...