Skocz do zawartości
marcin_groen

--msi K8n Neo2 - Nforce3 Ultra--

Rekomendowane odpowiedzi

"Bezüglich K8N NEO2 Platinum:

Es sieht so aus, als ob es MSI nicht gelingen würde Support für die neuen AMD-Cores in die aktuellen Biosse zu implementieren. Deshalb habe ich ne Bestätigung bekommen das die ein KOMPLETT NEUES BIOS entwickeln"

 

Z tego wynika, że msi odpowiedziało na sugestie (cytowane przez Pinkiego) Murdoka pozytywnie i pracują nad całkiem nowym biosem.

 

Pozostaje czekać- w tej mobo kryje się ogromny potencjał. Pozostają drobne szlify biosu i będzie to najlepsze mobo dla s939 pod agp :D

1484715[/snapback]

No i pięknie :D Pozostaje tylko czekać B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te problemy ze wstawanie plyty zaczynaja coraz bardziej mnie denerwowac :(

 

Dzis w nocy jak zostawilem sciaganie bittorrentem to komp sie sam zrestartowal i czekal sobie na poscie w safe mode :( Pozniej znowu problemy ze wstaniem, obnizylem FSB o 5MHz i zobaczymy, moze bios zmienie :( Moze ktos juz wie dlaczego tak sie dzieje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) Pozostają drobne szlify biosu i będzie to najlepsze mobo dla s939 pod agp :D

A czy już nie jest? :D :D :D

 

Pinki: na chipsecie zmieniłeś chłodzenie? Może NB się przegrzewa... :?

 

PS. Mnie komp sam się NIE restartuje! Znaczy ostatnio dawno zwiechę zaliczyłem na 2400 MHz. U mnie ten problem z bootowaniem występuje po restartach puszczonych spod Windowsa. ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do posiadaczy plyty.Dzis zamowilem wiec weekend pojdzi na testy jesli znajde troche czasu.Przy okazji kupilem venice 3000+ LBBLE 0517 EPAW i chyba zeby go troche oc trzeba bedzie wymienic moje hynixy ddr 333(2x512 na nf7s 2.0 ida na 462 przy timingach 2,5 6 6 11) na cos lepszego.Zaznaczam ze ze wzgledu na koszty interesuje mnie 4x512 anie 2x 1GB.Jesli ktos testowal na tej plycie takie kosci to prosze o wskazowki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie oddali a w zasadzi dali mi nowa mobo w serwisie teraz dziala poprawnie ale do pelni szczescia brakuje mi mostka z Korei :P Teraz natomiast cierpie na inna przypadlosc otoz czasami plytka mi sie w biosie wiesza :/ nie wiem dlaczego. Na poczatku myslalem ze to wina biosu bo mialem 1.1 ale zmienilem na ostatni 1.8 i dalej jej sie zdarza zatrzymac. Mozliwe ze to wina pamieci bo BH5 ponoc nie sa najlepsze do OC na tej platformie (Vdimm'a narazie nie przewiduje). Jakby ktos mial pomysly co z tym fantem zrobic to niech pisze :) Prosze jeszcze w miare mozliwosci o podawanie jakis sznurkow do biosow lub ewentualnie stronek o tej plytce (ta z glownej strony juz znam) :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje pytanie brzmi jakie macie coolerki na tych plytkach ( pytanie do uzytkownikow a64) oraz czy ma ktos radka z vga rev.3 a jak tak to jaki coollerek do tego na procka ? no i czy ktos przewidzi mi czy mi sie zmiesci w tym pent 120cu+ wraz z radkiem + vga silencer rev 3 ... ;)

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam natomiast calkiem inny problem i nie wiem raczje jak sobie z nim poradzic :/

 

konfig to: Venice 3000+ box, k2n neo2, 2x512 Kingston cl3, chiftec 410W, Seagate 120gb ata

 

probowalem biosow 1.5 i 1.36mod

 

objawy sa takie ze nie moge przekroczyc htt 250 (reset w windzie, badz komp nie wstaje), na dzielnikach 133 i 166, timingi standard 3-3-3-x, zmiana mnoznika ht na nizsze powoduje ze komp nie wstaje, ale najgorsze to jest ze wydajnosc kompa nie powala.

 

w everescie jest ~3000/1200 (odcz/zap) system bardzo sie kisi, napiecia sa ok, jak narazie to nie mam juz zadnego pomyslu na te mobo :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje pytanie brzmi jakie macie coolerki na tych plytkach ( pytanie do uzytkownikow a64) oraz czy ma ktos radka z vga rev.3 a jak tak to jaki coollerek do tego na procka ? no i czy ktos przewidzi mi czy mi sie zmiesci w tym pent 120cu+ wraz z radkiem + vga silencer rev 3 ... ;)

 

pozdrawiam

1489029[/snapback]

 

Nie wiem jak z tym pentagramem, ale ja mam ThermalRight xp120( do małych nie należy) do tego Vga Silencer Ati 4 i wszystko dało sie upchnąć, oczywiście trzebabyło odpowiednio założyć XP120.

Fotki poniżej:

http://img276.echo.cx/my.php?image=uv10vd.jpg

http://img222.echo.cx/my.php?image=uv28ez.jpg

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i powiększyłem grono szczczęśliwych (??) posiadaczy Neo, i moich kilka uwag na gorąco:

-rzecz której bałem się najbardziej, tzn problemy z podkręcaniem gf6800 na nf3 na szczęscie mnie ominęły :rolleyes: mój winfascik kręci się tak samo jak na nf2, nie mam żadnych (jak na razie odpukać) freezów czy innych jajek, karta elegancko się kręci z poziomu coolbits czy rivatunera,

-niestety nie udało mi się upchać niebieskiego zalmana na mostek, koliduje z elementami na kracie graficznej, trzeba by uciąć na nim cały rząd pinów :? a to małe świszczące gówienko jest strasznie badziewne

-jak na razie najbardziej z nf2 brakuje mi soundstorma ten realtek jest na pierwszy "rzut ucha" cieniutki, może to kwestia ustawień, ale cos czuje, że trzeba się zaopatrzyć w jakąs normalną dzwiękówke...

 

teraz pozostaje już tylko sprawdzić ile poleci na tej płytce mój venice 3200 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lucas ja mam złotego Zalmanka i na nim Papsta 40mm (7V) i też musiałem wyciąć kilka żeberek bo mi zchaczało z radiatorami na pamięci. No ale teraz już jest dobrze.

 

Co do biosu - nie wiem, jak znajdę czas to może potestuje choć, raczej i tak dużo nie pociągnę, ponieważ jak już wcześniej mówiłem chyba na średniego proca trafiłem... :?

 

pozdro

 

ps. jak kiedyś złoże WC to wtedy się pobawimy :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lucas ja mam złotego Zalmanka i na nim Papsta 40mm (7V) i też musiałem wyciąć kilka żeberek bo mi zchaczało z radiatorami na pamięci. No ale teraz już jest dobrze.

no tylko niestety gf6800 jest duuużo dłuższe od gf4ti i u mnie trzeba by uciąc cały jeden rząd pinów na zalmanie a drugi nieźle ponaginać bo inaczej zawadza i o chłodzenie na niej i jakieś elementy zasilaące ją, i tak się zastanawiam, czy taki zlamanik nie będzie za bardzo wykastrowany

Edytowane przez Lucas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje pytanie brzmi jakie macie coolerki na tych plytkach ( pytanie do uzytkownikow a64) oraz czy ma ktos radka z vga rev.3 a jak tak to jaki coollerek do tego na procka ? no i czy ktos przewidzi mi czy mi sie zmiesci w tym pent 120cu+ wraz z radkiem + vga silencer rev 3 ... ;)

 

pozdrawiam

1489029[/snapback]

A wyłączyłeś w Biosie Cool n Quiet? Jeżeli nie to zrób to

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lysyn mowisz o tym ktory ma niby wprowadzic mnostwo zmian? :) Zarzuc linka do tematu :)

"Neue K8N NEO2 Beta ist fertig und wird von MSI getestet !! Wenn se läuft bekommen wir sie ! Also Däumchen " :D

 

Lucas a sprawdz jak sie zachowuje grafa z wlaczonym fast writes...

U mnie zauwazylem ze freezy wystepuja po podkreceniu, gdy karta ma za malo mocy. Doszedlem do tego zmieniajac napiecie w biosie karty. Gdy jest ustawiony 1.2V to karta zalicza freeze przy 350/800, dopiero jak podniose jej napiecie na 1.4V to smiga normalnie. Z wlaczonym fast writes jest juz tragicznie ;)

Edytowane przez Pinki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie zauwazylem ze freezy wystepuja po podkreceniu, gdy karta ma za malo mocy. Doszedlem do tego zmieniajac napiecie w biosie karty. Gdy jest ustawiony 1.2V to karta zalicza freeze przy 350/800, dopiero jak podniose jej napiecie na 1.4V to smiga normalnie. Z wlaczonym fast writes jest juz tragicznie ;)

1490004[/snapback]

Potwierdzam :) Dzisiaj z ciekawosci podkręciłem swojego Winfasta(na 380/850). Z włączonym Fast writes test przechodził,ale były freezy. Po wyłączeniu problem zniknął.

 

Problem z fast writes jest znany i dotyczy ponoć wszystkich kart z chipem 6800/GT/Ultra.

 

Przy okazji wyniki po O/C :)

 

2001 SE: 21089

2003:11288

2005:4442

Edytowane przez SAVER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapytam jeszcze raz o pamieci.Interesuje mnie konfig 4x512 w dualu.Chwilowo mam 2x512 hynix 333.Na Abicie nf7s 2.0 z biosem merlina biegaly na 466.A na neo2 potrafie ustawic max 133 w biosie lub 100 jesli krece venice(8,5 333 przy htt 3x)Plyta moich kostek chyba nie lubi.Kto testowal 4x512 w dualu przy ddr 500.Druga sprawa to czy przyrost wydajnosci jest az tak widoczny po zmianie pamiatek na szybsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to cholerka mnie nie pocieszyliście z Hyniami :( Mam 2x512 D43. Płytę będę miał we środę wraz z 3000+ Venice. Mam nadzieję że Venice się dogada z Hyniami bo jak nie to będzie kicha na maksa. Mam jeszcze 2x 256MB Kingston Value Ram ale takie rozwiązanie mnie nie ciekawi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to cholerka mnie nie pocieszyliście z Hyniami :( Mam 2x512 D43. Płytę będę miał we środę wraz z 3000+ Venice. Mam nadzieję że Venice się dogada z Hyniami bo jak nie to będzie kicha na maksa. Mam jeszcze 2x 256MB Kingston Value Ram ale takie rozwiązanie mnie nie ciekawi.

1494270[/snapback]

u mnie 2x512 na neo chodzą w duallu, na 1T, jak na razie@ 225mhz oczywiście przy mizernych timingach.... 3-4-4-11-1T @ 2,7v. Ważne żeby ci poszły na 1T a nie 2T bo to naprawde spory spadek wydajności

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

uprzejmie prosze o pomoc.

 

Zlozylem zestaw na przedmiotowej plycie a do tego A64 3000+, Radek 9800PRO,

2x512MB 400MHz D.Ch. Kingstony, Dysk SATA 120GB, SB 5.1 oraz napedy optyczne, zasilacz Chieftec 420W lub 430W(nie pamietam). Wersja biosu 1.5.

Problem: nie moge wgrac Windows XP+SP2 - wiesza sie podczas instalacji (niebieski ekran) - a jesli juz przebrne przez instlacje - to komp zalicza freezy pomimo sciagniecia nowych sterownikow do procka ze strony AMD i wgrania sterownikow z CD dolaczonej do plyty

 

Podjete srodki: podmienilem karte grafiki, napedy opt., pamieci na 1X512MB 333MHz, Dysk na interfejs IDE, zmianilem podlaczenie dysku z portu SATA1 na SATA3, usuniecie SB z kompa, w biosie nie krecilem ani pamieci ani procka, probowalem instalacji z 3 egzemplarzy plyty instalacyjnej XP

 

Stracilem juz pomysly ( niestety nie mam drugiego egzemplarza procka i plyty - na podmianke) a moze cos waznego przeoczylem w Biosie? - pierwszy raz zlozylem sobie kompa na platformie AMD i tu taki zonk

 

Prosze o sugestie, pomysly, bo ja juz stracilem nadzieje......

Pozdrawiam

1440963[/snapback]

Witam ponownie,

w celach informacyjnych: MSI wymienilo MB na nowy egzemplarz i komp juz smiga jak oszalaly, tak wiec niestety trafaja sie fabrycznie wadliwe gnioty.

Dzieki wszystkim za pomoc i mam nadzieje ze nikt z Was nie bedzie mial podobnych problemow do moich

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...