Skocz do zawartości
marcin_groen

--msi K8n Neo2 - Nforce3 Ultra--

Rekomendowane odpowiedzi

Aktualnie jade na 1.5X bardzo przypasił mojej płycie. Na żadnym innym biosie mój Venice nie poszedł 295x9 z napięciem 1.5V tylko na tym. SP2004 chodził ponad 9 godzin mam nawet screena ale nie mam jak go wstawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSI K8N Neo2 Modded bios

Version : 18 R1

 

R1 Change Log from original 18

- Preset Trc & Trfc Patch (TRC = 13 & TRFC = 15)

 

* To enable trc & trfc patch you need to Enable Onboard GigaLan Device from bios menu.

* if problem occur Disabled Onboard GigaLan Device to disable trc&trfc patch

 

Download Link:

http://www.geocities.com/nastechxtreme2/MSI-Neo2-V18-R1.zip

 

http://www.xtremesystems.org/forums/showpo...10&postcount=10

tictac

B)

Edytowane przez Pinki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wgrałem sobie ten bios 19Bmodr2 i kilka uwag:

1: dziala dzielnik 133/166

2: troche niestabilny, musialem raz zrobic clear cmos bo nie chcial sie bootować, murdock musi go jeszcze poprawic :-)

3. udalo mi sie zrobic SPI 16M na 2960MHz i 211MHz dla pamieci, przedtem to byla czysta abstrakcja.

4. napiecie Vcore : ustawiam 1.7v a jest 1.55 czy 1.58 , cos sie to nie zgadza lekko :-(

5. brak ustawienia mnoznika (choc to nie problem bo mozna spod windy np. clockgenem :-) ).

6. bios przygotowany pod dwurdzeniowe procesory(?), tak mi sie wydaje, bo przy starcie jest info o ilości procesorów/rdzeni?

7. ustawianie niektorych dodatkowych timingów z poziomu biosu , tak jak w płytach DFI, na razie to tylko kilka ale....

8. troche mi ten bios pomógl w OC, ale musze jeszcze potestować.

Chłopcy musza jeszcze troche popracować. to moje pierwsze wrażenia, będe jeszcze testował.

Edytowane przez mieciop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mieciop

A jak jest z odczytami w H/W Monitor poprawine czy nadal lipa?

1500348[/snapback]

Nie zwrócilem na to uwage ale znalazlem jeden błąd : w Core cell źle wypisuje częstotliwość procesora , pisze np. 562MHz lub 660 itd.

Poprawily sie odczyty temperatury, nie skacze mi juz tak napiecie, wczesniej mialem skoki np. z 32 do 52 po włączeniu np. Prime95 "torture test" teraz tak nie skacze na to zwrócilem uwagę.moze poprawili odczyt temperatury.

Jeszcze sprawdze dokładnie te odczyty to ci powiem wiecej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

 

Dzisiaj o 13 z minutami odbiorę płytę główną (proca już mam) potem jadę na 2 zmianę do pracy przyjeżdżam o 22.30 i mam całą noc do postawienia kompa :) (rano wyjeżdżam) . Komp będzie następujący:

-płyta K8N Neo2 Platinum

-Venice 3200

-Saphire 9800XT

-WD 80GB JB

-zas. Chieftec 420 DF

-pam 4x512 OCZ EL DDR PC-3200 Dual Channel Platinum (nie wiem może wstawić narazie tylko 2x512 )

-WC na proca i grafę

-buda zwykła chłodzona 2x120mm i 1x80mm

 

Po raz pierwszy przesiadam się na AMD i cykam się że coś spartolę, nie wiem za bardzo co poinstalować: jaki bios? czy jakieś stery do proca ? stery do nforce 3 ?

czytałem że z driverami do nforca komp lubi się wieszać ?? (nie wiem czy to prawda).

Bardzo proszę was o rady (ponieważ kompa miałem składać dopiero po powrocie z wyjazdu czyli za około 10 dni, a tak wypadło że muszę go postawić dzisiaj w nocy i już nie mam za bardzo czasu żeby pogoglować i poszukać jakiś dobrych rad) co w jakiej kolejności instalować (a jakie stery wogóle sobie odpóścić).

Co w biosie jak poustawiać (mam WC czyli jedyny wiatrak sterowany z systemy to na NB)z angielskiego jestem dobry tak jak z chińskiego więc wybaczcie lecz muszę mieć wytłumaczone drogą łopatologii.

 

Pozdrawiam i przepraszam za tak nie składny list ,lecz to pośpiech .

Edytowane przez szakalaka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli że coś tam jest poprawione, chyba się szykuje jakaś nowa beta tak sobie wykombinowałem z wypowiedzi MURDOKA z forum msi-de:

"Habe MSI Taiwan über die gesammelten Bugs der Beta informiert. Sobald ich eine Antwort oder neue Beta bekomme werde ich sie euch mitteilen."

 

@szakalaka

Jak to ma być na szybko to zainstaluj sobie stery z płytki od mobo do nForca może bez sterownika IDE do tego stery do CPU http://www.amd.com/us-en/Processors/Techni...71_9706,00.html a jak wrócisz to się zaczniesz bawić. A z tym wieszaniem się to cię chyba ktoś w błąd wprowadził.

Edytowane przez centy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry za zawracanie glowy, na pewno testujecie nowe biosy a mi nadal nie chodzi cool'n'quiet :(

 

Zainstalowalem najnowszy driver na moj xp pro do cpu amd64 v1.2.2.0, ustawilem schemat zasilania na komputer przenosny - zero efektu, zmienilem na minimalne zarzadzanie - zero efektu. Bios v1.8, w biosie c'n'q jest Enabled. Moze cos dodatkowo trzeba wlaczyc?

 

Przy okazji jak juz pisze to mam dwa pytania odnosnie opcji w biosie:

 

1. Zauwazylem opcje SATA1/SATA2 i odpowiednio 3/4 DMA Transfer albo disabled albo enabled - do czego to jest i jak ustawic by bylo szybciej? :)

 

2. Uzywacie tego D.O.T ? W biosie ustawilem sobie na commander i system mi nie chcial odpalic, wiec wylaczylem... jest w ogole sens sie bawic w ten dynamiczny overclocking?

Edytowane przez Anshar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowalem najnowszy driver na moj xp pro do cpu amd64 v1.2.2.0, ustawilem schemat zasilania na komputer przenosny - zero efektu, zmienilem na minimalne zarzadzanie - zero efektu. Bios v1.8, w biosie c'n'q jest Enabled. Moze cos dodatkowo trzeba wlaczyc?

Ja jak używałem C'N'Q to działał tylko z core center i to dopiero jak włączyłem opcję w tym programie.

Poza tym są lepsze prgramy do regulacji czestotliwości i napięcia CPU. Ja używam RMClock utility i spisuje isę wyśmienicie.

 

2. Uzywacie tego D.O.T ? W biosie ustawilem sobie na commander i system mi nie chcial odpalic, wiec wylaczylem... jest w ogole sens sie bawic w ten dynamiczny overclocking?

1501537[/snapback]

Ja próbowałem. Owszem sprawdza się jeżeli nie chcesz się bawić w "poważny" O/C.

Do stopnia Commander musisz mieć ustawione HTT na x4( a nie 5) bo HTT nie może przekraczać tych 1000 Mgz.

A stopień commander podnosi szynę o 11% pod obciążeniem. HTT przekracza te 1000 Mgz i dlatego system nei wystartował.

 

Miałem to samo, dopoki nie ustawilem HTT na x4 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

 

I postawiłem kompa tak jak radził mi centy (dzięki wielkie) lecz niestety musiałem użyć coolera na proc boxowego ponieważ w tej blasze pod płytą co wzmacnia zamontowanie są (standardowo ) otwory na gwint coś koło 3,5 mm, a śruby przymocowywujące koszyczek mają długość około 20mm co do zamontowania mojego bloku (Uriel) nie wystarcza przy bloku mam śruby 4mm i już chciałem rozwiercić tamte otwory w blasze wiertłem 4,2 mm tak żebym mógł wstawić WC na proca lecz wystraszyłem się ewentualnych problemów z gwarancją (wiecie jak jest). Śrub z takim gwintem i o zadowalającej mnie długości (przynajmniej 40mm) raczej nie dostanę więc zamierzam kupić jeszcze jedną taką blachę którą sobie rozwiercę tak jak mi pasi a tą z płyty bedę trzymał do roszczeń wrazie gwarancji :).

 

Mam więc do Was pytanie czy wiecie gdzie można kupić takową blache pod płytę lub jak inaczej rozwiązać taki problem (widziałem że niektórzy jadą na WC )

 

PS Tak jak pisałem wyjechałem i nie siedzę na swoim kompie więc mogę zaglądać na forum sporadycznie.

 

Pozrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możecie mi podac nazwe programu do flashu BIOSa (AWD BIOS z poziomu windows) albo najlepiej link, ten link z pierwszej strony (z BIOSami) nie działa... z góry THX, pozdro dla wszystkich

 

@szakalaka ja mam WC ale do bloku kupiłem nową zapinke i wygląda to tak: http://www.mpower.neostrada.pl/indexgalery7.html

Edytowane przez BlackDragonDDR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możecie mi podac nazwe programu do flashu BIOSa (AWD BIOS z poziomu windows) albo najlepiej link, ten link z pierwszej strony (z BIOSami) nie działa... z góry THX, pozdro dla wszystkich

 

1502802[/snapback]

Link na do pierwszej stronki dziala :) a jak chcesz zrobic flash z pod Windowsa to zrob to przez Live Update 3 masz to na CD ktory byl z plytka. Poprowadzi cie za reke, tylko tam sa dostepne oficjalne biosy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@drakk ja mam mocowanie multi pasuje pod każdą podstawkę tylko problem z takimi śrubami (lub z tą blachą po drugiej stronie mobo) . Nie za bardzo wiem jak mógłbym przymocować bloczek do koszyczka (mam jeden pomysł lecz wydaje mi się że byłby mało pewny :( )

Jakbym dostał gdzieś taką blachę to bym sobie ją rozwiercił żeby śruby z bloku pasiły i spox

 

@BlackDragonDDR mógłbyś mi podać gdzie kupiłeś tą zapinkę ??

 

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSI K8N Neo2 Modded bios

Version : 18 R2

 

18-R2 Change Log from original 18

- Overclockers Bios Layout

- New Boot Up Logo

- Dram Drive Strength : Normal / Weak

- Preset Trc & Trfc Patch (TRC = 13 & TRFC = 15)

 

* To enable trc & trfc patch you need to Enable Onboard GigaLan Device from bios menu.

* if problem occur Disabled Onboard GigaLan Device to disable trc&trfc patch

 

Download Link:  (limited bandwith)

http://www.geocities.com/nastechxtreme/MSI-K8N-Neo2-18R2.zip

 

tictac

tictac wzial sie powaznie za nasza plyte, bedzie dobrze :) Niestety dalej nie dziala mi dzielnik 166 :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@drakk ja mam mocowanie multi pasuje pod każdą podstawkę tylko problem z takimi śrubami  (lub z tą blachą po drugiej stronie mobo) . Nie za bardzo wiem jak mógłbym przymocować bloczek do koszyczka (mam jeden pomysł lecz wydaje mi się że byłby mało pewny :( )

Jakbym dostał gdzieś taką blachę to bym sobie ją rozwiercił żeby śruby z bloku pasiły i spox

 

@BlackDragonDDR mógłbyś mi podać gdzie kupiłeś tą zapinkę ??

Pozdro

1502978[/snapback]

Kupiłęm na allegro za 10 zł. zapytaj jeszcze tego kolesia: http://www.allegro.pl/show_user.php?uid=1499715 Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BlackDragonDDR dzięki próbuję się z gościem skontaktować .

Lecz to i tak kicha bo po co mam kupować jakieś dziwne patenty jak ja w bloku mam otwory do przymocowanie na S939 tylko tych pierd........... śrub nie ma takiej długości jak potrzebuję (że też popaprańcy z MSI dali takie [ciach!]o zamiast jakiegoś gwintu znormalizowanego)

 

Jeszczy byłbym w stanie kupić dodatkową blachę pod płytę (żeby sobie ją przetrobić ) może ktoś ma taką na sprzedaż ( wiem że była z niektórymi coolerami np z frezerem)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@szakalaka w czym problem? bo ja go nie dostrzegam nie mozesz wziac mniejszej srooby i nie nakrecac do blachy od mobo tylko do zwykłej nakrętki? :/ nie zmieści sie czy jak? aha jak nie ma tak dłoogiej śrooby to w castoramie itp są dostępne takie rurki gwintowane to ma chyba z 1,5 metra a kostuje grosze jakieś... Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze ktos mierzyl miernikiem realne napiecie na CPU? Jak to sie ma do odczytow np. CPU-Z? Na DFI wyswietla 1.36V a realnie proc dostaje az 1.46V itd... Wiadomo juz czemu na DFI lepiej sie proce kreca hehe ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@BlackDragonDDR właśnie w tym problem że fi 3 mm nie ma takiej długości 40mm a najlepiej 50 mm , a jakie rurki bo nie widziałem nic takiego w castoramie ? stalowe ? czy plastykowe ? z gwintem zewnętrznym czy wewnętrznym ?

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pinki no właśnie ja chciałem zmierzyć, ale któs mi napisał, że "tak samo jak na jakimś abicie"... :?

 

Jak ktoś wie jak zmierzyć to niech najlepiej da zdjęcie z którego miejsca na mobo mierzyć, a postaram się zmierzyć jakoś w najbliższym czasie... :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witka.

Mam nadzieję że nowe biosy coś poprawią, bo zanoszę się ze zmianą płyty tylko jeszcze nie wiem jakie koszta za tym pociągnąć.

Dziś byłem przetestować swoje pamieci u Pablo70 na DFI UltraD i beż zadnego zająkniecia poszly na 300 2.5-4-3-7- 1T, a u mnie nawet na 250 nie chcą ruszyć, dobija mnie to strasznie.

Pojawiła się długo wyczekiwana DFI nF3 UltraD 939 http://www.imperium.net.pl/product_info.ph...roducts_id=5343 , czy ktoś z Was zastanawia się nad zmianą ? Jest sens, czy lepiej kupić sprawdzoną nForce4 Ultra D?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Worms a na jakim napięciu ramy chodziły u Pabla?

 

---

Właśnie z tego powodu, iż DFI daje wyższe napięcia niż powinno wiele osób chce zmierzyć swoje Vcore na K8N Neo2... :wink:

 

PS. Może się okazać, że czar DFI w lekkim stopniu pryśnie, bo w końcu 0,1V więcej to wcale nie tak mało... :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO, z leksza wszyscy przesadzają z tą "magią" DFI. Fakt, DFI na nf4 to przeudana płyta, ale ten cudak na nf3 nie wygląda wcale, a wcale ciekawie. Ograniczenia te same co na msi (_najprawdopodobniej_, piszę tu o dzielnikach dla mem/ odblokowanych portach SATA itp), możliwości o/c pewnie też podobne (tj. i tu i tu b. wysokie).

 

Podsumowując- nawet "wielkie" DFI nie wyciągnie z nf3 żadnych cudów. Na Twoim worms miejscu w życiu nie zmieniałbym na DFI@nf3. Jak już to na DFI ale na nf4 (choć wiadomo, że wtedy grafę na PEGu musiałbyś łykać...).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...