Skocz do zawartości
marcin_groen

--msi K8n Neo2 - Nforce3 Ultra--

Rekomendowane odpowiedzi

Nowy bios wydaje się być stabilny. Ustawiłem wszystko jak na poprzednim zapuściłem prime na ok 1h bo na więcej nie było czasu i jest ok.

No i siostrzeniec siedział pół dnia przy kompie jak byłem w pracy nie miał żadnych zwiech ani restartów jak dla mnie to jest stable.

 

edit:

Znalazłem w sieci dotyczy MSI:

 

"Według najnowszych doniesień z sieci, Core Center, firmowa aplikacja MSI do monitorowania temperatury dodawana do płyty, 'gryzie' się z kartami muzycznymi z serii SoundBlaster Live! powodując trzaski przy odtwarzaniu muzyki. Doraźnym rozwiązaniem jest odinstalowanie i nieużywanie aplikacji Core Center."

Edytowane przez centy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy bios ma niestety tendencję do oszustw. Zapodałem mu SP2004 stress CPU z napięciem 1,4 + 3,3% = 1,446V (CPU-Z pokazuje 1,45V) a miernik wskazał mi 1,485V

Wskazuje również o 1-2*C mniejszą temperaturę w odniedieniu do biosu 1.8 NFM rev. 3.

Ale nie powiem spisuje się całkiem, całkiem i chyba go zostawię.

Jak na razie za jego pomocą (i nowych sterów omegi) poprawiłem kilka swoich 3DMarków.

Edytowane przez Madness

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak myślisz....??

Pewnie tak jak na każdej czyli  dzidowo.

Kupujesz Sb.live 5.1 jak niemasz zbytnio kasy i wsio pięknie gra i Ci niemuli PC ;) Chyba że masz więcej kasiorki to Audigy 2zs ;)

 

Madness--> No cały czas się ucze ;)

1557339[/snapback]

oj wincent oj wincent. Ja naprzyklad siedze teraz na Sound Stormie i nie psiocze ze jakosc jest badziewna, ps powiem wiecej jest lepsza niz na starym SB 5,1, wiec dlatego sie pytam. ktos kto ma ta plyte, moze sie wypowiedziec?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, dźwięk na mobo jest do bani... Sound Storm jest klasy ~ SB Audigy (live do piet mu nie dorasta...), tutaj masz zwykłą dźwiękówkę AC97, czyli antyk. Jak chcesz mieć ładny dźwięk to musisz zainwestować i w kartę dźwiękową klasy SB Audigy 2 ZS. Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSI K8N Neo2 Platinum BIOS 1.9 Rev.2 NFM

 

Changelog Rev.2:

 

- Based on official v1.90 BIOS, Rev.1 was on v1.9b8 BIOS

- Made trfc 18 clks default setting

- twr = 3 clks

- fixed trwt = 2clks

 

Pobierz:

http://www.swjka.com/k8nneo2bios/need.for....0NFM(Rev.2).rar

Edytowane przez Lysyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciągle nie mogę podjąć decyzji przy wyborze pamięci. Venice 3000+ mam zamiar kupić selekcjonowane i podkręcić do 9*300. Jakie dzielniki obsługuje ta płyta, i jak właściwie się oblicza taktowania pamięci przy użyciu dzielników?

PS Jaki jest zakres regulacji napięcia pamięci na tej płycie?

Edytowane przez raven246

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otóż na płycie dzielniki są 100/133/166/200. Posiadając program A64Tweaker można ustawić dodatkowo dzielniki 117/150/183.

 

Obliczenia raczej trudno samemu zrobić, ale jest do tego programik który mniej-więcej pokazuje taktowanie ramu przy odpowiednim dzielniku, mnożniku i fsb. Program ten to A64 MemFreq (u mnie wersja 1.1).

 

Regulacja napięć.

 

Vcore:

0,8 - 1,55V (pomimo ustawienia wartości powyżej 1,45V, płyta daje zawsze 1,45V maksymalnie, czyli faktycznie zakres regulacji to 0,8 - 1,45V)

 

Vdimm:

2,5 - 2,85V (na pocieszenie mogę Ci powiedzieć, że przy 2,85V płyta daje chyba trochę więcej, coś w okolicach 2,9V oraz w miarę łatwo jest zrobić moda na 3,3V)

 

pzdr

a64_memory_divider_helper.zip

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:-)

 

Sam nigdy nie lubiłem jak mnie odsyłali inni forumowicze do czytania tematu a niemogli poprostu napisać odpowiedzi na moje pytanka... Dla mnie jakoś zbytnim problemem nie było napisanie tamtego posta, więc czemu miałem tego nie zrobić :P

 

pzdr

 

może i Ty kiedyś mi pomorzesz... ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eeeee tam, obliczenia sa proste jak drut dla podstawowych dzielników:

200 - 1/1

166 - 5/6

133 - 2/3

100 - 1/2

 

Wystarczy wartość ustawioną HTT (np. 300 * 5/6 = 250MHz) pomnożyć przez podane ułamki i mamy wynik ;)

Edytowane przez Madness

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eeeee tam, obliczenia sa proste jak drut dla podstawowych dzielników:

200 - 1/1

166 - 5/6

133 - 2/3

100 - 1/2

 

Wystarczy wartość ustawioną HTT (np. 300 * 5/6 = 250MHz)  pomnożyć przez podane ułamki i mamy wynik ;)

1562024[/snapback]

no proste, że banał, tylko problem jest jak dojdzie zmiana mnożnika. :P

ustaw 8x300 i div 166 i powiedz mi jaką szyną będzie RAM taktowany. co Madness? ;-)

 

u mnie jest 240, a u Ciebie?

Edytowane przez enigma_pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kupilem w styczniu plyte z prockiem mialem same problemy. Byl to dopiero poczatek ery 64. Mialem problemy z uruchomieniem kompa. Ile sie zworek nawyjmowalem, ile nadzwonilem po serwisach. Komp nie chcial wstawaC. Przez przypadek zmniejszylem HT z 5 na 4 i dopiero zaczelo dzialac ok. Trudno powiedziec jak by teraz na najnowszych biosach bylo, gdyz nie chce mi sie sprawdzac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam nastepujacy problem zwiazany z posiadaniem tej plyty :mellow:

Problem polega na tym, ze mobo ma napiecie do 2.85 na pamiatkach. A moje pamieci ( A-DATA Vitesta DDR600 2x512 ) przy tym napieciu dopiero co sie rozgrzewaja :)

 

Stad tez mam ograniczone pole OC <_<

 

Jak narazie uzyskalem 290FSB, powyzej tego mam reseciki :angry: Od razu mowie, ze to nie wina procka, gdyz zostal sprawdzony i spokojnie smiga na 300 i wyzej. B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że 3.3V to będzie zadużo dla TCCD, to max napięcie dla pamięci jakie podaje mobo to największa bolączka tej płyty.

Co do HTTx5 to nie miałem z tym problemów choć prawdą jest że zadługo na nominałach nie działo u mnie.

Sprawdzał ktoś bios 1.9NFM(rev.2).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

enigma_pl - to racja po zmianie mnożnika wszystko bierze w łeb. A moje przeliczenia są ok ale dla mnożnika 10. Na dziewiątce taktowanie pamięci jest o 5MHz niższe :oops: Przyzwyczajenia z Winniego 3200+ którego miałem wcześniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie wrocilem od znajomego, u ktorego testowalem pamiatki. Ma plyte Asus A8N-SLI Deluxe nForce4 SLI gdzie napiecie na pamiatkach mozna ustawic nawet na 3.0V :D

Rezultat taki: na 2.95 moje a daty poszly na 350FSB !!! :) Jak dla mnie rewelacja :) Cos czuje ze chyba bedzie przesiadka - jesli chodzi o sprzet B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam problem z msi k8n neo2 platinium. Płyta nie staruje z PSU Huntkey 400. Odłączenie wszystkich urządzeń oprócz VGA (R9800) tez nie skutkuje. Natomiast start bez karty graficznej jest mozliwy (lecz cóż mi po tym :? ) .

Sprawdzałem z Chieftec'em 360 i jest ok, komp normalnie startuje.

Na Huntkey'u próbowałem 3 róznych biosów, zmieniałem napięcia CPU i pamięci, zmienialem wszystkie możliwe parametry w biosie - nic nie pomogło.

Procesor to venice 3000+, pamięci Geil 1gb.

Problem ewidentnie leży w połączeniu Huntkey+MSI.

Czy ktoś miał podobny problem z Huntkeyem, albo innym zasilaczem? Czy jest jakieś wyjście z tej sytuacji (oprócz kupna nowego PSU)?

Dodam, że Huntkey, którego posiadam to dobry 400W zasilacz, napięcia mierzone miernikiem są wręcz idealne i nigdy nie było z nim najmniejszych problemów.

Z góry dzięki za wszelką pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A sprawdzałeś czy inne kompy chodzą z tym zasilaczem?

 

Skoro komp wstaje Ci bez grafy to może za słaby ten zasilacz? (nie chodzi mi o trzymanie dokładnej ilości woltów a raczej o ampery, choć jak patrzyłem teraz w necie na specyfikacje hunkey'a to też zły nie jest...)

 

PS. Chieftec 360W to dobry zasilacz... :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to zrób Vmoda. 3,3V może nawet niezłe być dla tych Twoich Vitesty... ;-)

Dołączona grafika

1562476[/snapback]

Coraz powazniej przymierzam sie do tego moda, juz prawie zalatwilem BH5 i CH5 i mam kilka pytan.

Jesli napiecie +3.3 mierzone miernikiem wynosi u mnie okolo 3.4V to memki rowniez tyle dostana, fajno?

Czy i o ile to napiecie moze sie zmienic przy uzyciu tego moda. Troche poczytalem i jest to raczej bezpieczne, ale czy montujac to na tasmie z czasem sie nie odkleji hehe?

Czy ktokolwiek z Polski robil tego moda? Macie moze jakies propozycje oprocz lutowania do zaczepienia koncow kabla?

Na zachodnich forach wyczytalem zeby to byl najlepiej kabel o rozmiarze #22 lub #24 :D Zle zrozumialem i moze to byc dowolny kabelek, pewnie tak ale wole sie upewnic :) Bedzie zabawa :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ci polecam przyklejenie przewodu do płyty na długości jakąś taśmą a miejsca styku przewodu i punktów lutowniczych pociągnąć lakierem przewodzącym. Powinno byc Ok i w razie czego łatwo zdjąć i usunąć wszelkie ślady moda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PINKI : Pomyśl logicznie :) skoro ciągniesz kabel od linii 3.3V tzn że będziesz miał na memki tyle ile masz na tej lini, może to być 3.2V jak i nawet powyżej 4V jeśli masz moda w zasilaczu, ten mod jest banalny, kabel najlepiej miedziany i cieńki, napiecie nie będziesz mógł zmieniać, tzn memki będą dostawać tyle ile jest na linii 3.3V, jak masz mod w zaslilaczu (tak jak ja) to byś mógł wtedy regulować to napięcie, poprzez potencjometr. Jednym słowem mod jest banalny, ja osobiście bym przylutował kabel dla pewności i spokoju :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...