Skocz do zawartości
marcin_groen

--msi K8n Neo2 - Nforce3 Ultra--

Rekomendowane odpowiedzi

Na stronie MSI pojawił się oficjalny bios 1.9. ( 2005-7-12 )

 

- Support AMD E6 CPU.

- Support Cool and Quiet funtion.

- Update NVPXE version to 2.12.

 

http://www.msi.com.tw/program/support/bios...?UID=607&kind=1

Edytowane przez Lysyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stronie MSI pojawił się oficjalny bios 1.9. ( 2005-7-12 )

 

- Support AMD E6 CPU.

- Support Cool and Quiet funtion.

- Update NVPXE version to 2.12.

 

http://www.msi.com.tw/program/support/bios...?UID=607&kind=1

Lysyn a testowałeś ów bios? czy to może to samo co wcześniej zostało zaprezentowane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wgralem ten nowy bios i zobcze jak sie zachowuje <_< W kazdym razie wszystko inaczej jest pogrupowane wzlgedem starego ( mialem 1.8 ) :blink:

 

A tak OT wczoraj wywalilo mi zasilke ( strzal, blysk, smrod, dym ) :mur: Poszla sie pasc. Jade teraz na jakies awaryjnej NONAME :angry:

Moze pomozecie w wyborze zasilki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie testowałem jeszcze. Ale z tego co podal Mardok na forum niemieckim MSI ( tam tez jest bios zmodowany ) jest to zuełnie inny bios niz te co dotychczas krążyły po sieci. Podobno lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... w wyborze zasiłki mówisz?? hmm

 

No ja polecam HunKey 350W a jak masz więcej kasriorki to HunKey 400W.

350 ma 400W w realu czego możesz się dowiedziec od BENITO użytkowniak tego forum.

A 400W ma a realu 450W. JA takiego właśnie mam zasilacz spoko. W miare cichy cichszy od CHifteca 1 wentylowego. HK trzyma napięcia jak skała. Ma duży wiatrak dzięki czemu przedmucha ci bude :)

 

Sorki za OT ale próbowałem pomóc koledze. :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro na poprzedniej stronie rozwinoł się mały temacik dotyczacy Pamięci chcę o coś zapytać??

Bo niewiem jakie pamięci sobie kupić :

CzyTakie

Czy może Takie

 

Jak sądzicie które pójdą na większej częstotliwości przy niższych timingach oczywiście 1T.

Podobno te patrioty właśnie niechcą działac na 1T :cry: Znaczy niektóre tak mi powiedział jeden użytkownik tego forum i uczestnik tego tematu na gg :lol:

 

Więc jeśli może ktoś się zna na pamięciach dosyć dobrze to chętnie wysłucham co ma do powiedzienia na temat tych kości.

 

Aha max V jakim dysponuje to 3.19V można powiedzieć że 3.2V :mellow:

Edytowane przez wincento101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co zauwazylem po wgraniu nowego biosu: dluzej sie laduje, na pierwszy rzut oka mniej opcji :blink: Albo sa teraz tak pogrupowane, ze sie tak wydaje.

Niech ktos go przetestuje i da znac - ten kto zna sie na tym :D

 

Co do zasilki Drodzy Koledzy :) Myslalem o tych dwoch :

 

http://zenfist.pl/z.php/products_id/32

 

http://zenfist.pl/z.php/products_id/183

 

Ktory wedlug Was ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wczoraj wgrałem betę 1A3 bo ten1.9NFM coś dziwnie się zachowywał u mnie.

 

@Malik

Polecił bym ci Tagana co mam w podpisie ale widzę że koniecznie chcesz zasilacz z odpinanymi kablami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wgralem ten nowy bios i zobcze jak sie zachowuje <_<  W kazdym razie wszystko inaczej jest pogrupowane wzlgedem starego ( mialem 1.8 ) :blink:

Fakt brakuje moim zdaniem kilku opcji - ale uwaga, co najgorsze nie widać opcji PCI lock ani AGP i NF3 Clockgen mi pokazuje.. 96 MHz AGP i 48 MHz PCI... trochę mi się w to wierzyć nie chce bo dysk by się posypał (pod SATA @ 290 MHz chwilowo) ale nigdy dotąd nie pokazywał takich cyrków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobilem dzis vdimm moda na 3.3V, uzylem tasmy, jak testowalem przed montazem to styk byl, po zamontowaniu jednak mod nie dzialal :( Moze cos popuscilo, zostalem teraz z niepotrzebnymi bh5 :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do zasilki Drodzy Koledzy :) Myslalem o tych dwoch :

 

http://zenfist.pl/z.php/products_id/32

 

http://zenfist.pl/z.php/products_id/183

 

Ktory wedlug Was ?  :)

X-connect

 

-------

 

Coś takiego byłoby dobre i ciche:

 

Tagan 430W Easycon

Tagan 480W

BeQuiet 470W

 

Ten 1. mimo, iż ma "tylko" 430W to ma on kilka zalet. Po 1. odłączane kable co bardzo ułatwia ogranizację kabli wewnątrz obudowy. Dodatkowo posiada on dwie osobne linie 12V (obie po 20A), zaś pozostałe zasilacze mają odpowiednio 28A (T480) i 29A/34A (BQ470).

Ceny ich są bardzo podobne (429, 409, 440)

 

Jeśli ja bym miał wybieraż to brałbym w takiej kolejności:

1. Tagan 430W Easycon

2. BeQuiet 470W

3. Tagan 480W

 

pzdr NGM

 

PS. ofkoz może być też tagan easycon 480W :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt brakuje moim zdaniem kilku opcji - ale uwaga, co najgorsze nie widać opcji PCI lock ani AGP i NF3 Clockgen mi pokazuje.. 96 MHz AGP i 48 MHz PCI... trochę mi się w to wierzyć nie chce bo dysk by się posypał (pod SATA @ 290 MHz chwilowo) ale nigdy dotąd nie pokazywał takich cyrków.

1573795[/snapback]

Umnie jest jeszcze dziwniej ;) jak pisałem wcześniej chciałem ustawić 300x8= 2400 MHz, bo chciałem przetestować te pamiątki jak chodzą na 600 DDR, skończyło sie na tym że w biosie pokazywał 360MHz procek i 400DRR ram, w windowsie procek miał ok 1300 MHz :|, a raz po uruchomieniu kompa z 300x9 i napięciem 1.47V wywalał artefakty podczas POST :| chyba wróce na ver 1.8

 

Może ktoś zwas też coś takiego zaobserwował ?

Edytowane przez ashpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

X-connect

 

-------

 

Coś takiego byłoby dobre i ciche:

 

1573904[/snapback]

Dzieki za rade, wybor padl na TAGAN'a 480W Easycon :wink: We wtorek bedzie juz pracowal w mojej maszynie :D

 

Natomiast co do biosu, wracam do 1.8 Jak dla mnie 1.9 jest do bani <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za rade, wybor padl na TAGAN'a 480W Easycon  :wink: We wtorek bedzie juz pracowal w mojej maszynie :D

 

Natomiast co do biosu, wracam do 1.8 Jak dla mnie 1.9 jest do bani <_<

Myślę, że wybór jeden z najlepszych z możliwych. Jednak modularne kable to jest teraz podstawa przy zakupie zasilacza IMO. ;-)

 

PS. a ja 1.8NFM i luz. I tak żaden z biosów nie dał mi praktycznie nic w podkręcaniu więc co różnica który... :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czas odświeżyć temat...

 

Pewno było, ale dla tych co nie wiedzą.

 

Miejsca pomiarów napięcia:

 

 

VCORE

 

Dołączona grafika

 

 

 

VDIMM

 

Dołączona grafika

 

 

Ps. Mierzyłem tak Vdimm i przy ustawieniu w biosie 2,75V miernik wskazuje 2,75-2,76V czyli jest nieźle ;-)

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkim posiadaczom tej mobo polecam pamiątki Patriot XBLK 2 x 512MB. Od kopa ruszyły na @ 300MHz z timingami 2,5-3-3-6. Ale nie mogłem ich potestować dłużej bo listonosz je przyniósł jak wychodziłem do pracy. Więc się chwilę spóźniłem :twisted:

Wieczorkiem może mi się uda dokładnie je potestować co potrafią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale cena jak za 2GB normalnej pamieci :(

 

Myslicie ze warto tyle placic za 1GB ramu? Przeciez w obecnych czasach 1GB to powoli za malo :(

 

Jak masz takie fajne memki to zrob moze testy na 250 i na 300MHz przy takich samych timingach i taktowaniu procka w grach albo smarkach. Okaze sie czy warto placic 400zl wiecej za pamiec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie z nimi walczę. Nie wiem co się podziało. Wracam do domu i nawet do windy mi się nie udało wejść. Teraz cholender chodzą 2,5-4-4-8 @ 300MHz wszystkie odczyty padły :( Nawet napięcie im podniosłem. No nic dalej kombinuję. Jak będę miał coś godnego uwagi to zapodam. Na razie nie ma się czym chwalić.

Nawet biosami zacząłem żonglować. Mam teraz wgrany 1.9NFM i on umożliwił stabilną pracę przy 300MHz. Jeszcze ze 3 mi pozostały do sprawdzenia. Ale pewnie to juz nie dzisiaj.

Edytowane przez Madness

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odebralem neo2 i do tego frezera64 :D i czas sie wziac za testy :D Najpierw tylko wyciagnac 2 monitor, zasilke rozlozyc wszystko i czas na testy :)

Edytowane przez Buu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odebralem neo2 i do tego frezera64  :D  i czas sie wziac za testy  :D  Najpierw tylko wyciagnac 2 monitor, zasilke rozlozyc wszystko i czas na testy :)

1581294[/snapback]

 

Ja tez, juz trzecia....hyhyhyhy B) Sorrka ale nie moglem sie powstrzymac :P

 

Zobaczymy ile wytrzyma. BTW co sadzicie o Geilach do tej plytki ? Obecnie latam na BH5 ale niestety skrzydel na niej nie rozwine wiec mozlwie ze bede mogl przeskoczyc na 512 geila.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez, juz trzecia....hyhyhyhy  B) Sorrka ale nie moglem sie powstrzymac :P

Zobaczymy ile wytrzyma. BTW co sadzicie o Geilach do tej plytki ? Obecnie latam na BH5 ale niestety skrzydel na niej nie rozwine wiec mozlwie ze bede mogl przeskoczyc na 512 geila.

Podobno Geile nie są takie dobre, ale ja tam nie wiem... :?

Może 3,3V VDIMM MOD? Albo OCZ Booster ;-)

 

 

dziwna sprawa wkladam CPU wchodze do biosu a on daje napiecie 1,5V jako difultowe :/

To samo sie tyczy mnoznika HT jako difultowo jest 4x

Nie martw się u mnie to samo jest po CLEAR CMOS'ie. Ale na 1,4V i 5x mój proc i tak chodzi :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testing ... obecnie 9*300 przy 1,45V :) troche duzo, moze potestuje z mniejszym napieciem.

 

PS: testuje na tym najnowszym biosie.

 

EDIt: lol pomylilo mi sie napiecie nie 1,47V tylko 1.45V :D na 1,45 robi 9x300 :)

Edytowane przez Buu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno Geile nie są takie dobre, ale ja tam nie wiem... :?

Może 3,3V VDIMM MOD? Albo OCZ Booster ;-)

1581522[/snapback]

Narazie sie z modem wstrzymam, musze obadac to mobo i miec 100% ze mnie nie zawiedzie jak jej 2 poprzedniczki. pozatym szkoda mi juz tracic 36 miechow gwarancji :/ Licho nie spi :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...